Sudan - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

farasanbanksunderwater13.jpgUwaga! znieione wizy dla Polaków do Emiratów Arabskich. Do większości safari w Sudanie proponujemy przeloty TYLKO Z 1 PRZESIADKĄ w Dubaju, z możliwością zwiedzania Dubaju bez konieczności wyrabiania wizy.

A dlaczego właśnie Sudan?
Sytuacja w północnym Sudanie jest spokojna, nie ma się czego obawiać. Rocznie tu przylatuje wiele nurków na safari, żeby podziwiać piękne rafy, rekiny młoty, manty i dwa fantastyczne wraki oraz legendarny Precontinent II. I to wszystko bez tłoku na nurkowiskach. A jeżeli już się spotkają dwie, czy trzy łodzie na nurkowisku, to uzgodnią odrębne czasy nurkowania, ażeby sobie grupy nawzajem nie przeszkadzały pod wodą.

mapfarasanbank.jpg mapyanbu.jpg

Kiedy polecieć?
Safari przebiegają tylko od początku października do początku czerwca, latem jest zbyt gorąco, a wiatry z pustyni pokrywają wszystko (i łodzie) żółtym piachem. Październik: dobry na manty, koniec listopada – rekiny. Styczeń może być gorsza pogoda i widoczność. Najlepsza pora to druga połowa lutego do połowy kwietnia. Koniec kwietnia – lepsza pogoda na południu, a dalekie południe – tylko w maju.

Oferujemy 2 rodzaje safari w Sudanie:

1) z wylotem i startem safari w Egipcie
2) z wylotem do Port Sudan i startem safari z Sudanu

Tylko dla doświadczonych…
Safari są polecane tylko doświadczonym nurkom (przynajmniej 50 nurkowań): możliwe jest nurkowanie bez przewodnika, czasami bywają prądy, fale, głębokie nurkowania. Gorąco polecamy wszystkim dwa niezależne automaty i oczywiście własny komputer nurkowy i bojkę.

>>> wyszukaj safari w Sudanie <<<Pozostałe oferty nurkowania i wyjazdów

Sudan – kontynuacja programu sylwestrowego w Marsa Alam 27.12.14 -10.01.20151

Zapraszamy na nurkową wyprawę do SUDANU. Kraj ten bardzo długo omijany przez turystów – powoli otwiera się dla pionierów. Kraj pustynny, a jednocześnie obdarowany jedną z największych rzek świata. Pełen przyjaznych, życzliwych ludzi a jednocześnie nękany konfliktami. Bogaty i biedny zarazem. Pełen zakazów, a z drugiej strony bardzo otwarty. Celem naszego wyjazdu jest rejon Portu […]

czytaj dalej...
Sudan – wyprawa na majówkę z Polakami 27.04 – 07.05.2014

Zapraszamy na siedmiodniowe safari na pokładzie ekskluzywnej, 39-metrowej łodzi M/Y Andromeda. Odwiedzimy najpiękniejsze rafy północnego Sudanu. Dzika przyroda, idealna temperatura  wody (25-27C), świetna widoczność oraz niezapomniane nurkowania w towarzystwie rekinów gwarantują wspaniałą przygodę. Cena za osobę dorosłą od: 1640 EUR + 3500 PLN Termin: 27.04 – 07.05.2014 Trasa obejmuje między innymi takie miejsca jak – […]

czytaj dalej...
Wyprawa Sudan 11-25 stycznia 20141

Pionierski wyjazd nurkowo – offroadowy! Zapraszamy na pierwszą offroadowo – nurkową wyprawę do SUDANU. Kraj ten bardzo długo omijany przez turystów – powoli otwiera się dla pionierów. Kraj pustynny, a jednocześnie obdarowany jedną z największych rzek świata. Pełen przyjaznych, życzliwych ludzi a jednocześnie nękany konfliktami. Bogaty i biedny zarazem. Pełen zakazów, a z drugiej strony […]

czytaj dalej...
Safari Sudan wyprawa 22-29.04.2013sudan_nurkowanie-8

Safari – Sudan 2013 Nurkowanie w Sudanie jest prawdopodobnie najciekawsze z całego regionu Morza Czerwonego. Jednak podróżowanie po kraju jest bardzo utrudnione ze względu na ograniczenia rządowe i brak infrastruktury. Z tego też względu wiele miejsc nurkowych pozostaje cały czas w nienaruszonym stanie. Duże ławice ryb, koralowe krajobrazy i oszałamiające wraki (Umbria, Blue Bell, Levanzo) zapewniają, że każde nurkowanie jest niezapomniane. […]

czytaj dalej...


Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!