Mauritius - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

mauritius-3.jpgNasze centrum nurkowe znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Mauritiusa, w najbardziej znanej miejscowości turystycznej – Grand Baie lub Trou aux Biches, posiadamy także centra w innych miejscowościach.

Dzięki bardzo dogodnemu usytuowaniu Centrum Nurkowego w Grand Baie prowadzimy nurkowania przez cały rok.

mauritius-2.jpgW tej okolicy nawet w zimie (polskie lato) ocean jest przyjazny, w przeciwieństwie do południowej i wschodniej strony wyspy, gdzie zimą jest bardzo wzburzony ciągłymi wiatrami.

Wyszukaj pakiet hotel z przelotem lub zleć nam wyszukanie
lub zadzwoń 22 614 00 00.
Jeżeli nie znalazłeś poniżej odpowiadającej Ci oferty, odezwij się.

Nasza szkoła ma już wieloletnia tradycję i cieszy się sympatia wśród odwiedzających nas nurków i kandydatów na nurków.

Strona północno zachodnia, okolica Grand Bay:

Łaty Merville (Merville Patches) (12-15m) kilka skupisk drobnych skał stanowiących bazę dla kilku rodzajów korali, m.in. olbrzymich płaskich talerzowych, a także siedzibę kilku moren, skorpen, skrzydlic i wielu drobnych krewetek.

Aquarium (Grand Bay) (14-18m) znakomita koncentracja wielu gatunków małych tropikalnych ryb oswojonych przez nurków codziennym karmieniem z ręki, muren, skrzydlic, a także różnorodność korali twardych i miękkich jak wspaniałe anemony. Miejsce bardzo często odwiedzane w czasie nurkowań nocą.

Ogród koralowy (Coral Garden Pereybere) (17-20m) koncentracja wielu gatunków korali twardych, które rozrosły się w dość niezwykłe formy stanowiące o niezwykłości nurkowania w tym miejscu. Często spotykane wszechobecne mureny, langusty, krewetki, ogórki morskie i sporo małych ryb tropikalnych.

Wraki małych statków i kutrów; Water Lilly (25m), Stella Maru (28m) i Silver Star (38m) obrośnięte już drobnym koralem, stanowiące schronienie dla wielu gatunków drobnych ryb.

Wielorybia Skała (Whale Rock) (30-40m) jedno ze wspanialszych miejsc do nurkowania na Mauritiusie. Dla doświadczonych nurków ze względu na stosunkowo dużą głębokość. Spektakularny spacer wśród skał obrośniętych dwumetrowymi „krzakami? zielonego koralu, gorgoniami, wspaniałymi, kolorowymi koralami miękkimi i olbrzymim bogactwem ryb i innych stworzeń morskich. Kilka miejsc wokół wyspy Quoin de Mire, (15-30m) z różnorodnym koralem i dużymi rybami jak tuńczyki, barakudy, płaszczki oraz niedawno zatopionym kutrem. Charakterystyczna jest zwykle bardzo dobra widoczność sięgająca 30-40 metrów. Niezamieszkała wyspa jest siedzibą ptaków o długim cienkim ogonie będącym symbolem Air Mauritius.

Wyspa Płaska (Flat Island) (15-25m) najczęściej odwiedzanym miejscem jest tu pobliska Gołębia Skała (Pigeon Rock) u podnóża której znajduje się słynne gniazdo rekinów zamieszkiwane przez około 30-50 sztuk. Nurkowanie zupełnie bezpieczne choć niewątpliwie dla amatorów silnych wrażeń.

Niektóre z najczęściej odwiedzanych miejsc na wschodniej stronie wyspy:

Lobster Canyon (14-18m) często spotyka się tu duże langusty, sporo tropikalnych ryb, płaszczki, a nawet delfiny.
Las Gorgonii (25-30m) kilka niezwykle malowniczych skupisk skalnych bardzo bogato porośniętych przez gorgonie, dochodzące do 1 metra średnicy.

3 kotwice (18m) pozostałość po którymś z okrętów który prawdopodobnie rozbił się na rafie w pobliżu jak słynny St. Geran. Częstymi towarzyszami nurków są ławice barakud, tuńczyków oraz pojedyncze nakrapiane orły morskie, płaszczki i rekiny rafowe.

Miejsce rekinów (Shark Point) (20-25m) kilka skał porośniętych koralem okalających piaszczystą polanę będącą ulubionym miejscem przebywania 4-8 rekinów rafowych. Na szczytach skał często spotyka się leżące płaszczki bądź orły morskie.

Dryfowanie przez przejście w rafie (tzw. Belle Mare Pass) (5-25m) jedno z najciekawszych nurkowań na wyspie. Wszyscy poddają się silnemu prądowi wynoszącemu wody z laguny poprzez otwarcie w ścianie rafy w kierunku otwartego oceanu. W niezwykłym otoczeniu obrośniętych koralem ścian przejścia prowadzący grupę nurków zatrzymuje się przy grotach z langustami, kryjówkami małych rekinów, ulubionymi miejscami płaszczek i orłów morskich. Często nurkowie przebywają do 300 metrów pod wodą zafascynowani niezwykłością szybko zmieniającego się otoczenia.

Oferujemy:
– kursy na każdym poziomie zaawansowania
– nurkowania rekreacyjne
– przeloty i zakwaterowanie o różnym standardzie

Ceny nurkowań:

FEDERAL FORM – 5 euro
1 nurkowanie – 35 euro
pakiet 6 nurkowań – 195 euro
pakiet 10 nurkowań – 300 euro
nurkowanie nocne – 45 euro
Intro z instruktorem – 60 euro

Kursy nurkowe:
OWD PADI, w cenie nurkowania, logbook, certyfikat – 400 euro
AOWD PADI, w cenie nurkowania, certyfikat – 350 euro
CMAS 1*, w cenie nurkowania, logbook, certyfikat – 400 euro
CMAS 2**, w cenie nurkowania, logbook, certyfikat – 450 euro

Nurkowania z Trou aux Biches (polski dive master na potwierdzenie):

Pojedyncze nurkowanie: 40 EUR
Nocne nurkowanie: 54 EUR
Pakiet nurkowy 3 dni (6 nurkowań): 227 EUR
Pakiet nurkowy 5 dni (10 nurkowań): 351.00 EUR
Snorkeling: 13,50 EUR

Kursy nurkowe w Trou aux Biches:
OWD: 470 EUR
AOWD: 400 EUR

W bazie w Trou aux Biches dostępny jest polskojęzyczny dive master na potwierdzenie!Pozostałe oferty nurkowania i wyjazdów

Majówka Mauritius 26.04-06.05.201311

MAURITIUS – JEDNA Z NAJSŁYNNIEJSZYCH WYSP OCEANU INDYJSKIEGO. Łagodny klimat, ciepła woda, słońce, oszałamiająca przyroda, wodospady, piękne nadmorskie klify i fascynująca mieszanka kultur stanowią o atrakcji tego zakątka świata. W granatowej wodzie zobaczycie delikatne, zielone korale; łąki niezliczonych anemonów i mureny o zdumiewającym ubarwieniu. Wyjazd przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy myślą o wypoczynku […]

czytaj dalej...


Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!