to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Sudan – kontynuacja programu sylwestrowego w Marsa Alam 27.12.14 -10.01.2015

1Zapraszamy na nurkową wyprawę do SUDANU. Kraj ten bardzo długo omijany przez turystów – powoli otwiera się dla pionierów. Kraj pustynny, a jednocześnie obdarowany jedną z największych rzek świata. Pełen przyjaznych, życzliwych ludzi a jednocześnie nękany konfliktami. Bogaty i biedny zarazem. Pełen zakazów, a z drugiej strony bardzo otwarty.

Celem naszego wyjazdu jest rejon Portu Sudan – to tu zanurkujemy na przepięknych rafach. Czekają nas spotkania z rekinamami, z których słynie ta część Morza Czerwonego, odwiedzimy podwodną stację badawczą Jacquesa Cousteau i wrak Umbria.

WAŻNE: Należy pamiętać, że osoby które chcą przekroczyć granicę sudańską nie mogą mieć w paszporcie WIZY IZRAELSKIEJ jeżeli tak jest należy wymienić paszport na nowy.

Kontynuacja tygodniowego programu sylwestrowego w Marsa Alam: <zobacz więcej>

Dzień 7 – 2 stycznia 2015
Przejazd do Sudanu, zakwaterowanie w hotelu

Dzień 8 – 3 stycznia 2015
Śniadanie, 2 nurkowania, lunch

Dzień 9 – 4 stycznia 2015
Śniadanie, 2 nurkowania, lunch

Dzień 10 – 5 stycznia 2015
3 nurkowania – pełne wyżywienie

Dzień 11 – 6 stycznia 2015
3 nurkowania – pełne wyżywienie

Dzień 12 – 7 stycznia 2015
3 nurkowania – pełne wyżywienie

Dzień 13 – 8 stycznia 2015
Zwiedzanie Suakinu, nocleg pod namiotami niedaleko Elba National Park (Egipt).

Dzień 14 – 9 stycznia 2015
Zwiedzanie Elba National Park. Powrót do Marsa Alam, nocleg w hotelu

Dzień 15 – 10 stycznia 2015 (sobota)
Wylot do Polski

Cena za osobę od: 2350 USD

Cena zawiera:
– Transfer Marsa Alam – Port Sudan – Marsa Alam
– 3 dniowe safari nurkowe (pełne wyżywienie)
– 2 noclegi w hotelu blisko portu,
– 2 dni po 2 nurkowania z łodzi
– Opłaty portowe oraz za wstęp do Parku Narodowego
– Lunche w dni nurkowe
– Butle z powietrzem, pasy balastowe, opieka lokalnych przewodników nurkowych, transfery do miejsc nurkowych
– Zwiedzanie Suakinu, wraz z biletami wstępu
– 1 Nocleg na pustyni pod namiotami
– 1 Nocleg w hotelu w Marsa Alam ze śniadanie
– Opieka polskiego przewodnika
– Ubezpieczenie KL, NNW obejmujące nurkowanie

Cena nie zawiera:
– posiłków nie wymienionych w programie
– napiwków
– wizy do Sudanu

Wrak Umbria:
Lokalizacja: Rafa Wingate, Port Sudan
Opis: Wojna statek z zaopatrzeniem
Długość: 150 metrów
Głębokość: 5 – 35 metrów
Widoczność: 10 – 15 metrów

Umbria została zbudowana w Hamburgu w 1912 jako frachtowiec. Podczas swojej ostatniej podróży w 1940 r. Włosi przewozili ponad 350.000 bomb do Erytrei. Brytyjczycy zatrzymali Umbrię w Port Sudan, ponieważ wiedzieli że Włosi przystępują do II wojny światowej po stronie Niemiec. Oczywistym jest, że Alianci wiedząc co przewozi Umbria nie mogli pozwolić na to żeby „pod ich nosem” przemknął się statek z takim ładunkiem. Postanowili przejąć statek, Włosi woleli zatopić statek niż oddać się w ręce Anglików. Statek zatonął w całości razem z ładunkiem.

To dla Umbrii ludzie przyjeżdżają nurkować do Sudanu. Wrak jest idealny, jest wystarczająco duży aby było co oglądać i na tyle mały, żeby zwiedzić go podczas jednego nurkowania. Dla tych, którzy chcą, mozliwe jest, wpłynięcie do maszynowni, ładowni aby dokładnie zwiedzić wnętrze wraku. Wrak obwieszony jest koralowcami. Nawet jeżeli nie wpłyniesz do środka i nie będziesz oglądać ok. 360 tys bomb ułożonych w zędach, samo pływanie w pobliżu wraku i podziwiane go jest wspaniałym doświadczeniem.

Stacja badawcza Jacquesa Cousteau – Conshelf II:
Zanim astronauci wylądowali na Księżycu, „oceanauci” w srebrnych kombinezonach badali dno morza. W roku 1963, pod wodą została zbudowana stacja badawcza Conshelf II. Był to pionierski projekt badawczy opracowany przez legendarnego Jacquesa Cousteau. Sześciu nurków mieszkało w Conshelf II przez miesiąc i badali oni fizjologiczne i pschychologiczne efekty życia oraz pracy pod wodą.

Podczas swojego pobytu pod wodą „oceanauci „ zaobserwowali że skaleczenia i otarcia goją się szybciej, a włosy rosną zdecydowanie wolniej. Eksperyment udowodnił, że człowiek może żyć pod wodą. Nurkowie odkryli również wzorce zachowań podwodnego życia morskiego i kilka nowych  gatunków. Do dnia dzisiejszego to co pozostało z Conshelf II to jedynie garaż na łodzie podwodne, kilka klatki dla rekinów i narzędzia.

Dongonab Bay National Park:
Dongonab Bay Park Narodowy leży 125 km na północ od Port Sudan i obejmuje 60 km linii brzegowej oraz płytką zatokę, pełną różnorodnego życia morskiego. Znajdują się tu zarówno rafy koralowe jak i pola trawy morskiej, na których żyje duża populacja zagrożonych dugongow. Do Parku należą 4 chronione obszary morskie:
– Archipelag Suakin, który obejmuje koralowe rafy otaczające szereg piaszczystych wysp leżących około 20 km na południowy- wschód od Suakinu. Znajdują się tu również ważne miejsca lęgowe morskich żółwi i ptaków morskich
– Khor Kilab Sanktuarium Ptaków, 2 km ² estuarium położone na południu od Port Sudan.
– Haszysz Abu o powierzchni 5 km ² obszar po wschodniej stronie nowej, zielonej części Port Sudan, na którym znajdują się liczne rafy koralowe
– Shuab Rumi, 4 km² rafy koralowe położone ok. 50km na północ od Port Sudan.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl