Izrael - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

eilat_swiat_podwodny.jpg

Eilat to miasto położone nad brzegiem Morza Czerwonego w pobliżu granic egipskiej i jordańskiej. W krajobrazie wokół tego jedynego izraelskiego portu dominują szerokie, pustynne doliny położone wśród gór Negewu, stromo opadające do Zatoki Akaba. Świetne warunki klimatyczne, doceniane przez Europejczyków głównie w sezonie zimowym (temperatura nie spada tu poniżej 17 stopni a opady występują bardzo rzadko), sprawiają, że sezon na ciepłe, udane wakacje trwa tutaj przez cały rok. Piękne krajobrazy, małe, zaciszne plaże idealne dla błogiego wypoczynku, oraz krystalicznie czyste wody pozwalające na ekscytujący snorkeling czy profesjonalne nurkowanie, czynią to miasto miejscem niezwykle atrakcyjnym dla spokojnego, rodzinnego wypoczynku. Jednak największą atrakcją turystyczną Eilatu jest niewątpliwie Rafa Delfinów – naturalne środowisko życia delfinów i lwów morskich.

 

Wyszukaj pakiet hotel z przelotem lub zleć nam wyszukanie
lub zadzwoń 22 614 00 00.
Jeżeli nie znalazłeś poniżej odpowiadającej Ci oferty, odezwij się.

 

Rafa Delfinów – Dolphin Reef
Rafa Delfinów to unikalne miejsce na świecie gdzie turyści mogą podziwiać fantastyczne ssaki w ich naturalnym środowisku. Delfiny i lwy morskie można obserwować zarówno ze specjalnego dryfującego pomostu, jak i podczas pływaniu lub nurkowania z przewodnikiem, który udzieli nam wszelkich wskazówek dotyczących odpowiedniego zachowania podczas kontaktu ze zwierzętami.

Proponujemy snorkeling i nurkowanie z delfinami oraz nurkowanie na rafach:

– snorkeling z delfinami od 10 lat. Sesje snorkelingowe prowadzone są przez przewodnika maksymalnie w 3-osobowych grupach. Uczestniczyć mogą w nich osoby, które czują się w wodzie pewnie, pływały wcześniej ze sprzętem ABC oraz przekroczyły wiek 10 lat. Trwają około 1 godziny (pół godziny przeznaczone na dopasowanie sprzętu i wstępne instrukcje, kolejne pół godziny na pływanie z delfinami). Podczas snorkelingu mamy możliwość obserwacji zachowań delfinów w ich naturalnym środowisku, jak również bogactwa gatunków ryb i koralowców.

– nurkowanie z delfinami (zarówno dla osób z licencją i bez) od 8 lat.
Centrum oferuje zarówno nurkowanie dla początkujących jak i zaawansowanych nurków. Nurkowanie z delfinami podobnie jak w przypadku snorkelingu trwa około 30 minut. W przypadku początkujacych nurków maksymalna osiągalna głebokość nurkowania to 6 metrów, natomiast w przypadku doświadczonych nurków 14 metrów.

– pływanie z delfinami dla osób niepełnosprawnych
Centrum przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, którym oferuje zakwaterowanie w dostosowanych do ich potrzeb warunkach oraz snorkeling i nurkowanie pod specjalną opieką przewodnika.

Cennik:

Sesja snorkelingowa: 80 euro
cena zawiera: sprzęt ABC, opiekę przewodnika, wstęp dla osoby dorosłej jako obserwatora

Nurkowanie z delfinami dla osób, które nie umieją nurkować (do 6 m): 90 euro
cena zawiera: sprzęt nurkowy, opiekę przewodnika, wstęp dla osoby dorosłej jako obserwatora

Nurkowanie z delfinami dla osób z uprawnieniami:
cena zawiera: sprzęt nurkowy, opiekę przewodnika, wstęp dla osoby dorosłej jako obserwatora
1 nurkowanie (z wypożyczeniem pełnego sprzętu): 70 euro

Pakiety nurkowe dla osób z uprawnieniami:
pakiet 12 nurkowań / 6dni (bez sprzętu): 290 euro
pakiet 12 nurkowań / 6dni (z wypożyczeniem pełnego sprzętu): 360 euro

Nurkowania w ramach pakietów nurkowych odbywają się w wybranych przez nurka miejscach:
– albo na rafie z delfinami (1 nurkowanie z delfinami dziennie) i drugie nurkowanie na innej rafie
– albo na innych różnych najlepszych rafach w Eilacie (2 nurkowania dziennie)
– dopłata za nurkowania na Japońskich Ogrodach ok. 20 euro za 2 nurkowania, na Coral Garden 80 euro (cena z wraz z lunchem), dopłaty można robić na miejscu.

Kursy nurkowe:

PADI Open Water Diver (OWD): 450 USD
PADI Advanced Open Water Diver (AOWD): 400 USD
cena zawiera: wypożyczenie sprzętu, zajęcia teoretyczne, nurkowania szkoleniowe w basenie, nurkowania z delfinami i inne, transfer z hotelu, podręcznik, certyfikat ukończenia kursu

Osoby, które przez ostatnie 6 miesięcy nie mają zalogowanego nurkowania muszą zrobić nurkowanie przypominające na miejscu.

Na miejscu płatne jest pozwolenie na nurkowanie i lokalne ubezpieczenie wymagane przez izraelskie prawo. Koszt ubezpieczenia to 185 NIS.Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!