Pemba - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

nemo2.jpgPemba uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Wokół wyspy znajdują się piękne rafy koralowe oraz bardzo malownicze strome ściany. Nurkowania odbywają się przeważnie po zachodniej stronie wyspy – osłoniętej od otwartego oceanu. Na płyciznach wokół wyspy panują doskonałe warunki dla snorkelerów. Istnieje tu wiele punktów, w których mogą nurkować nawet początkujący nurkowie – jeśli pozwalają na to pływy i prądy morskie. Jeśli jesteś już doświadczonym nurkiem, pobyt na wyspie jest świetną okazją do polepszenia swoich umiejętności, np. poprzez nurkowanie w prądzie.

PEMBA
Malownicza wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim, u wybrzeży Tanzanii (wschodnie wybrzeże Afryki) pow.:niecałe 1000 km ² , 50 km od stałego lądu, 50 km na północ od wyspy Zanzibar. Wyspa jest znacznie mniej rozwinięta niż Zanzibar (region autonomiczny) i rzadziej odwiedzana przez turystów, dlatego też pobyt na niej jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich ludzi ceniących sobie ciszę i spokój. Pemba jest największym na świecie producentem goździków (ponad 70% zasobów pochodzi z wyspy).

MIEJSCA NURKOWE

divemapofpemba.png

Emerald Reef – Max. głębokość: 30m
Zlokalizowana na południowy wschód od Pemby, charakteryzuje się silnymi prądami. Nazwa rafy pochodzi od zielonego koralowca, który ją pokrywa.
Łagodne nachylenie od głębokości 7m do 30m, gdzie widoczność jest przeciętna. Największe zróżnicowanie wodnych mieszkańców rafy znajduje się na głębokości 20-25m. Miejsce to często odwiedzają ogromne stada barakud. Okazyjnie można zobaczyć rekiny.

Samaki Reef – Max. głębokość: 20m
Ogromna rafa na skraju kanału Pemba. Z powodu występowania silnych prądów polecana dla doświadczonych nurków. Charakterystyczne dla tego miejsca są rozproszone nietknięte koralowce zamieszkiwane przez rozmaite okazy morskiego życia. Można tu spotkać ośmiornice oraz węgorze kryjące się między koralami, otoczone przez ławice fusilierów oraz ryb surgeon.

Makarere Reef – Max. głębokość: ponad 30m
Interesująca falista rafa osadzona na piaszczystym stoku na południowym krańcu Kanału Mesali. Szeregi koralowych pagórków ciągnących się od wierzchołka rafy na poziomie 8-10 m do głębokości przekraczającej 30m. Koralowce są domem płaszczek torpedo ray, muren, homarów, a także rozmaitych gatunków ryb, podczas gdy piaszczyste stoki zamieszkiwane są przez ryby surgeon, unicorn, napoleon wrasse oraz ogromne diabły morskie. Jest to także obszar występowania delfinów, których obecność często daje się usłyszeć.

Misali Coral Garden – Razorback Reef – Max. głębokość: 45m
Koralowy ogród biegnący z północy na południe, głównie wykorzystywany do nurkowania dryftowego. Złożony jest z mnóstwa różnorodnych korali – wszystkie w zaskakująco dobrym stanie. Jedynie na południowym krańcu koralowce mogą być trochę zniszczone, gdyż jest to miejsce występowania żółwi. Cały obszar zamieszkują co najmniej trzy okazy Napoleon Fish różnych rozmiarów. Dookoła rafy wspaniale rozwinęło się życie morskie. Głębię rafy można podziwiać z jej wierzchołka na 45m, skąd czasami widać nawet 2,5-metrowego rekina Bull Shark (żarłacz tępogłowy).

Misali Coral Mountain – Max. głębokość: 80 m
Górzysty obszar, zdominowany przez różowe koralowce, który przyciąga niezwykłe ryby – np. leaf fish. Można tu spotkać także przepływające ośmiornice, homary oraz płaszczki. Głębokość osiąga nawet 80m. Wiele innych ryb, takich jak dog tooth tuna, rainbow runner i trevally polują pośród gór.

Mapinduzi Wall – Max. głębokość: 45m
Sięgająca 45m głębokości ściana zdobiona ogromnymi gorgonianami i koralami.
Nurkowanie tu jest okazją do spotkania płaszczek manta rays, ławic barakud i rekinów. Żyje tu także ogromna liczba gigantycznych ryb triggerfish- nie są one agresywne.

The Cave – Max. głębokość: ponad 30m
Wierzchołek rafy położony jest płytko (4m głębokości), na piaszczystym dnie. Tam zaczyna się stromy klif sięgający nawet 100m głębokości. Na tej ścianie, w głębi znajduje się jaskinia – ale niestety nie penetrujemy jej z powodu silnych prądów. Należy uważać na żółwie.

Mandela Wall – Max. głębokość: 15m
Wierzchołek Mandela Wall znajduje się na głębokości pomiędzy 8 a 15m i w niektórych częściach rafy gwałtownie spada aż do 200m. Pion ten jest ozdobiony gorgonianami i koralami. Należy mieć oczy szeroko otwarte z powodu występowania ogromnych płaszczek.

Njao Gap – Max. głębokość: 18m
To piękny koralowy ogród znajdujący się na głębokości od 5 do 18m. Na szczególną uwagę zasługują żółwie, które są jednymi z jego mieszkańców.
Rafa polecana jest także do nurkowania dryftowego, podczas którego można podziwiać m.in. ogromne ryby Nepoleon Wrasse i niesamowite formacje koralowe.

Uvinje Gap – Max. głębokość: 40m
Spektakularna zapierająca dech w piersiach pionowa ściana sięgająca 40m głębokości z licznymi gatunkami ryb, takich jak moorish idols, butterfly i angelfish skrywającymi się między czarnymi koralami. W głębi kryją się również potężne groupery i ryby napoleon wrasse. Na płytszych obszarach doskonale rozwinęło się życie morskie – można spotkać m.in. tysiące ryb goldie pływające pośród koralowców. Tylko dla doświadczonych nurków.

Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

ZAKWATEROWANIE

Manta Resort – poniżej ceny za 1 osobę w pokoju 2 os. za noc

Resort położony jest na dużej, otwartej przestrzeni, tuż przy samej plaży. Życie na wyspie obraca się wokół pór przypływów oceanu, w ciągu dnia możemy być świadkiem zmieniających się kolorów i odcieni: niebieskiego i zielonego.
-Basen używany jest do wstępnych lekcji nurkowania. Zaraz przy nim usytuowany jest bar.
-W recepcji istnieje możliwość podłączenia do Internetu.

Seafront Villas

Jest to sześć niedawno zbudowanych luksusowych willi, położonych nad samym morzem. Wille są bardzo przestronne, wyposażone w dużą łazienkę oraz wygodne królewskie łoże. Gwarantują pełną prywatność oraz komfort wypoczynku.
Seafront Villa – 195 €
Dopłata do pokoju 1-os. – 50 €

Garden Rooms

Są to cztery podwójne domki ogrodowe z widokiem na morze. Wewnątrz każdej pary domków znajdują się łączące je drzwi, co czyni je doskonałym zakwaterowaniem dla rodzin lub większych grup. Domki są klimatyzowane. Posiadają wygodne królewskie łoże oraz łazienkę. Wygodna kanapa może także służyć za kolejne łóżko, a w razie potrzeby istnieje możliwość dostawienia kolejnego.

Garden Rooms – 125 €
Dopłata do pokoju 1-os. – 20 €

Divers Village

Jest to 10 nowych przykrytych dachem z palmy domków z koralowymi ścianami, zlokalizowanych w tropikalnych grodach. Każdy domek oferuje piękny widok na ocean. Wygodne, urządzone w wiejskim stylu, przestronne pokoje wyposażone są w duże królewskie łoże, z możliwością dostawienia pojedynczego łóżka. Do dyspozycji także łazienka z gorącym i zimnym prysznicem oraz umeblowana weranda.

Divers Village – 95 €
Dopłata do pokoju 1-os. – 20 €

DODATKOWE ATRAKCJE

kajakarstwo
snorkeling
obserwacja delfinów oraz wielorybów
obserwacja ptaków (ponad 250 różnych gatunków ptaków)
wycieczka

CENNIK NURKOWANIA:

1 nurkowanie + snorkeling – € 60
2 nurkowania – € 85
6 nurkowań – € 225
10 nurkowań – € 325
nocne nurkowanie – dopłata – € 60
Mesali Island- dopłata – € 60
PECCA Diving Fee (za 1 dzień)- € 5Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!