to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Safari Sudan wyprawa 22-29.04.2013

sudan_nurkowanie-8Safari – Sudan 2013

Nurkowanie w Sudanie jest prawdopodobnie najciekawsze z całego regionu Morza Czerwonego. Jednak podróżowanie po kraju jest bardzo utrudnione ze względu na ograniczenia rządowe i brak infrastruktury. Z tego też względu wiele miejsc nurkowych pozostaje cały czas w nienaruszonym stanie. Duże ławice ryb, koralowe krajobrazy i oszałamiające wraki (Umbria, Blue Bell, Levanzo) zapewniają, że każde nurkowanie jest niezapomniane. Okres od stycznia do kwietnia jest najlepszy jeśli chodzi o spotkania z przedstawicielami wielkich gatunków ryb, jak na przykład rekinów. W porównaniu do zgiełku panującego w wodach Egiptu, Sudan jest nadal jednym z niewielu miejsc nurkowych nietkniętych przez człowieka. Żadne z miejsc nurkowych nie jest zatłoczone, a woda krystalicznie czysta co gwarantuje idealną widoczność pod wodą. Rafy Sudanu są niezniszczone i obfitują w bujność życia morskiego. To prawda, że Galapagos i Wyspy Kokosowe to nurkowanie wśród bardzo licznych stad rekinów i innych okazów dużych ryb, jednak są to raczej nurkowania na skalistym dnie. W Sudanie spotkasz te same stworzenia lecz w zupełnie innym środowisku, przeczesujące bujne łąki miękkich korali. Sudańskie wybrzeże podzielone jest na dwie części przez Port Sudan – północną oraz południową. Większość łodzi oferuje trasę północną. Najsławniejsze miejsca takie jak Shaab Rumi, Sanganeb oraz Angarosh („matka wszystkich rekinów”) są „perłami” trasy północnej dając gwarancję nurkowań na światowym poziomie. Wiosną na Mesharifa Island można obserwować łączące się w pary manty zaś znajdujący się w pobliżu Portu Sudan wrak – Umbria jest nie tylko jednym z najlepszych wraków nurkowych na Morzu Czerwonym ale również na całym świecie.

Sudan jest największym krajem afrykańskim i dziesiątym pod względem wielkości na świecie. Graniczy z Egiptem na północy, z Morzem Czerwonym , Erytreą i Etiopią na wschodzie, z Kenią, Ugandą i Zairem na południu, a w końcu z Centralną Republiką Afryki, Czadem i Libią na zachodzie. Do tej pory kraj ten nie znajdował się na mapie turystycznej świata, głównie ze względu na panującą tam jeszcze do niedawna niestabilną sytuację polityczną. Obecnie konflikty zostały zażegnane, a kraj zaczyna otwierać się na turystów z całego świata, więc jest to ostatni moment, żeby zobaczyć dziewicze nurkowiska zanim pojawią się tam tysiące nurków jak w Egipcie. Linia brzegowa z Morzem Czerwonym rozpościera się na 853 km pomiędzy Egiptem, a Erytreą. Sudan ma około 29 milionów mieszkańców podzielonych na 590 plemion. Około połowa ludności to Arabowie lub arabizowani Beduini, żyjący głównie w północnej i centralnej części kraju. Mieszkańcy południowej części to w głównej mierze 500 czarnych plemion afrykańskich, z których większość jest Chrześcijańska. Sudan jest jednym z najmniej rozwiniętych krajów afrykańskich. Szczególnie daje to się odczuć podczas lotów liniami lotniczymi Sudan Air z Kairu. Opóźnienia i odwołania lotów są bardzo częste. Poziom usług Sudan Air stoi na bardzo podstawowym poziomie.

Termin: 22-29.04.2013
Cena Safari: 1060 Euro
Ceny biletów: Przelot Warszawa-Dubai -Warszawa ok 2200 PLN, Przelot Dubai-Port Sudan ok 570 Euro (pakiet zawiera przelot Dubai-Port Sudan-Dubai, 2 x nocleg w hotelu Holiday Inn HB, transfery lotnisko-hotel-lotnisko)

Cena Safari zawiera:
• Transport z/na lotnisko w Port Sudanie
• Rejs na łodzi
• Zakwaterowanie w kajutach dwuosobowych
• 2-3 nurkowania dziennie
• Butle, balast
• Pełne wyżywienie
• Napoje bezalkoholowe (woda, kawa, herbata, tang)
• Przewodnik nurkowy

Cena nie zawiera (dopłaca się na miejscu):
• Wiza sudańska oraz sudańska opłata turystyczna 225 Euro
• Napoje gazowane lub alkohol, napiwek dla załogi

sudan_safari-8Łódź: M/Y Adromeda
Luksusowa łódź, wybudowana w 2009r. Bliźniacza siostra łodzi Cassiopeia, posiada wygodne kabiny z klimatyzacją oraz łazienkami. Duży salon posiada klimatyzację, jest wyposażony w TV/VCR z płaskim ekranem, odtwarzacz CD oraz DVD i jest umeblowany w europejskim stylu. Atrakcję łodzi stanowi kawiarnia w stylu orientalnym – miejsce relaksu z fajką wodną oraz oryginalną muzyką arabską. Wygodny pokład słoneczny o powierzchni ok. 100 m kwadratowych oferuje sporo miejsca dla miłośników opalania, jak również sporo miejsc zacienionych.

Wyposażenie w sprzęt nurkowy:
• Kompresory: 2x Bauer Mariner (210l./min) oraz membrana Nitroxu
• 20 butli aluminiowych 12l.
• 10 butli 15l. DIN z adapterami INT

Kajuty:
• 13 luksusowych kajut 2 osobowych z indywidualną klimatyzacją oraz łazienką z prysznicem
• 10 kajut z oddzielnymi łóżkami
• 2 kajuty z łóżkiem małżeńskim
• 1 obszerna kajuta master suite
• Kajuty wyposażone są w ręczniki, koce, poduszki, pościel

Nurkowanie:
Umbria była włoskim statkiem towarowym zatopionym w 1940r. by uniknąć przejęcia przez Brytyjczyków. Jest imponująco długi -122 m. Zaczynające się na głębokości 20 m szalupy, uzbrojenie, pojazdy Fiata są porozrzucane na piaszczystym dnie morza wokół statku. Najlepszym sposobem by zobaczyć Umbrię jest nurkowanie z pokładu wygodnej łodzi nurkowej umożliwiającej rejsy na rafy Sanganeb oraz do podwodnego siedliska po eksperymencie Jacques Cousteau w Sha’ab Rumi w 1963r.

Ze względu na temperatury panujące w Sudanie, nurkowy odpoczynek należy zaplanować na okres między październikiem, a majem. Temperatura wody waha się w granicach 23°C (luty) do 30°C (wrzesień). Pianka o grubości 5 mm jest wystarczająca w okresie październik-grudzień. Na okres styczeń-kwiecień sugerujemy zabrać kombinezon o grubości 7 mm. Naszym zdaniem: Jeśli chodzi o nurkowanie, Sudan jest jednym z najlepszych miejsc. Jednak ze względów na brak zaplecza należy liczyć się z pewnymi niedogodnościami.
Cena safari nie jest niska, ale wybraliśmy najlepsze miejsca nurkowe w Sudanie w zakresie trasy Ultimate. (jest to połączenie najlepszych nurkowisk z trasy północnej i południowej)

Opis miejsc nurkowych:
Trasa Ultimate
Dzień 1: 1. Sanganeb West / 2. Jibna Reef / 3. Shaab Ambar Lagoon (night dive)
Dzień 2: 1. Jibna Reef or Shaab Ambar South / 2. Jibna Reef / 3. Sanganeb West or North / 4. Shaab Rumi – Precontinent (night dive)
Dzień 3: 1. Shaab Rumi – South plateau / 2. Shaab Rumi – South plateau / 3. Shaab Rumi – South plateau / 4. Shaab Rumi – Precontinent (night dive)
Dzień 4: 1. Shaab Rumi – South plateau / 2. Shaab Suedi – Blue Belt / 3. Shaab Suedi Channel / 4. Shaab Rumi – Precontinent (night dive)
Dzień 5: 1. Shaab Rumi – South plateau / 2. Shaab Rumi – South plateau / 3. Shaab Rumi – South plateau / 4. Umbria (night dive)
Dzień 6: 1. Umbria / 2. Umbria

Jeśli jesteś zainteresowany i zdecydowany na wyjazd to jak najszybciej zarezerwuj sobie miejsce!!!
UWAGA!!! Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: