Krym - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

krym-nurkowanie15.jpgOferujemy nurkowania na Krymie, gdzie proponujemy następujące miejsca nurkowe :

– wraki statków z pierwszej i drugiej wojny światowej
– angielski samolot z drugiej wojny światowej
– zalane ruiny starożytnego greckiego miasta Chersonez
– podwodne jaskinie

Nie ma drugiego takiego miejca na Krymie, jak Bachczysaraj, które zachowało w sobie tyle średniowiecznego uroku. Tutaj znajdziesz wszystko, czego szuka prawdziwy podróżnik: góry, strome skały, rajskie zielone doliny, rwące potoki, malownicze ruiny opuszczonych miast, stare winnice. Bachczysaraj zachował wiele ze średniowiecznego kolorytu dawnej stolicy z pałacami i grobowcami chanów krymskich, medresą, wąskimi uliczkami, które niegdyś tętniły gwarnym życiem sklepików i warsztatów rzemieślniczych.

Miasto było centrum wielu religii. Zdobią je strzeliste minarety, ruiny tekie derwiszy, wykuty w skale prawosławny klasztor Zaśnięcia Maryi Panny z VIII wieku. Tutaj znajduje się najświętsze miejsce Karaimów, dolina Josafata, w której kryje się stary cmentarz i ruiny ormiańskiego kościóła z VI wieku.
Nad doliną na stromej skale wznoszą się ruiny miasta Czufut-Kale. Zachowały się tam podziemne lochy i pieczary, głębokie studnie, kenesy karaimskie, a widoki z góry należą do najpiękniejszych na Krymie.
Zakwaterowanie w hotelu Meraba

Hotel położony w miejscowości zabytkowej miejscowości, gdzie po nurkowaniu można poszukiwać śladów Sonetów Krymskich Adama Mickiewicza.

W naszym Hotelu jest dziewięć pokoi klasy „standard”. Sympatyczne pokoje z wszystkimi wygodami:
– wygodne meble
– łazienka w każdym pokoju
– lodówka
– telewizja kablowa
– Internet bezprzewodowy (WI-Fi)
– malowniczy widok z balkonu na Pałac Chanów
– gorąca i zimna woda całodobowo

Parter i pierwsze piętro posiadają oddzielne wejścia. Przed każdym wejściem znajduje się sympatyczne podwórko , gdzie w cieniu altanki (czajchane) można odpocząć i spróbować smacznej kawy lub wypalić aromatyczną sziszę. Przy cichym szumie fontanny uciąć sobie drzemkę w altance.

Wchodząc wyżej schodami zacienionymi wijącymi się winoroślami, znajdziecie się na pierwszym piętrze. Przed wejściem do domu rozłożony jest zielony trawnik oraz stoją pergole, w cieniu których można odpocząć. Na terenie hotelu znajduje się grill, na którym można przygotować szaszłyki.

Cena za osobę w pokoju 2-os: 13 euro za dobe
Cena za osobę w pokoju 2-os: 12 euro za dobe
Śniadanie 3 euro od osoby, śniadanie i obiadokolacje 7,5 euro od osoby
Przelot: wyceniamy w dniu zgłoszenia
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko (cena w 1 stronę):
Mikroautobus (cena dzieli się na ilość osób, maksymalnie 10 osób) – 28 euro
Samochód osobowy (cena dzieli się na ilość osób, maksymalnie 4 osoby) 16 euro

Nurkowanie:
Codzienny dojazd na nurkowania 45 km, 70 euro za busa do 10 osób
Cena za dwa nurkowania dziennie z łodzi – 45 euro
Wynajęcie sprzętu na dzień – 15 Euro

Tłumacz – 80 Euro za dzień, w przypadku grupy 10 osób, cena wynosi 8 euro za osobęPozostałe oferty nurkowania i wyjazdów

Krym – m.in. Sewastopol, Bakczysarajkrym_sewastopol_bakczysaraj-1

Krym 09-17.09.2011 m.in. Sewastopol, Bakczysaraj Ilość miejsc ograniczona! 12 miejsc dla osób nurkujących 12 miejsc dla osób towarzyszących Bardzo ciekawy program, m.in.: niezwykły podwodny krajobraz, wraki, groty.  Morze Czarne, urzekająca przyroda, bratnia słowiańska dusza, świetna zabawa,  gwarancja słonecznej pogody, czyli „Krym-raj na Ziemi”. Wylot 09.09.2011 z Warszawy do Symferopola Powrót 17.09.2011 z Symferopola do Warszawy […]

czytaj dalej...


Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!