Emiraty Arabskie - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

nurkowanie-w-emiratach-7Emiraty Arabskie zniosły wizy dla Polaków i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Hotele na wysokim poziomie i mało znane rafy koralowe przyciągają jak magnes.

Proponujemy nurkowania w Emiratach Arabskich, a nurkowania z Emiratów w pobliskim Omanie.

Nurkowania są organizowane z Dubaju, Abu Dhabi, Furajah i innych miejsc, szykując ofertę doradzamy najlepsze miejsca zakwaterowania i nurkowania.

Co można spotkać pod wodą w Emiratach Arabskich i w Omanie?

Rekiny, najwięcej Black Tip Reef Sharks, które dorastają do długości 1,6 i żyją na płytszych obszarach raf koralowych. Chociaż uważane za „potencjalnie niebezpieczne” ze względu na ich preferencje siedliskowe , są bardzo nieśmiałe i płochliwe, nie są nawykłe do ludzi i trudno się do nich zbliżyć. Można także spotkać mnóstwo rekinów, żółwi, płaszczek, skrzydlic, krabów oraz gruuubych muren.

Z Emiratów są organizaowane jednodniowe nurkowania w Omanie, gdzie można spotkać rekiny wielorybie, które dorastają do 12 metrów długości i mają usta szeroki 1,5 m . Niemniej jednak, są one uważane za nieszkodliwe, ponieważ żywią się planktonem. Małe rekiny wielorybie często „bawią się” z nurkami.

W tych regionach można spotkać także węże morskie. Czasami wyglądają jak martwe, bo leżą bez ruchu przez dłuższy czas. Ataki węży morskich są niezwykle rzadkie i węże raczej nie atakują, gdy nie są prowokowane, należy zachować dystans i ostrożność.

Abu Dabi to mekka dla wielbicieli wraków. Można tam też spotkać duże ryby, a czasami nawet manty.

Można u nas wykupić pełne pakiety zakwaterowania, przelotu i nurkowania w Emiratach Arabskich, prosimy o podanie terminu, przyślemy pełną ofertę.

Ceny nurkowania w Emiratach Arabskich:
(dostępne są także pakiety kilkudniowe, cena w zależności od ilości nurkowań dziennie)

cena za 1 dzień / 1 nurkowanie dziennie (w cenie butla i balast) – 175 AED = ok. 48 dolary
cena za 1 dzień /2 nurkowania dziennie (w cenie butla i balast) – 300 AED = ok. 82 dolary

cena za 1 dzień / 1 nurkowanie (w cenie pełne wypożyczenie sprzętu) – 275 AED = ok. 75 dolary
cena za 1 dzień / 2 nurkowania (w cenie pełne wypożyczenie sprzętu) – 450 AED = ok. 123 dolary

dla osoby nienurkującej wypłynięcie łodzią – 100 AED = ok. 27 dolary
dla osoby nienurkującej wypłynięcie łodzią ze snorkelingiem – 150 AED = ok. 41 dolary

W cenie nurkowania na Dibba Island, dopłata za Inchcape 1 / Sharm Rocks / Snoopy Island 25 AED – ok. 7 USD, na Inchcape 2 / Martini Rocks  50 AED – ok. 14 USD

Ceny nurkowania na Musandam (OMAN)
(trzeba zabrać paszport ze sobą)

cena za 1 dzień /2 nurkowania dziennie (w cenie butla i balast) – 450 AED = ok. 123 dolary
cena za 1 dzień / 2 nurkowania (w cenie pełne wypożyczenie sprzętu) – 550 AED = ok. 150 dolarów

dla osoby nienurkującej wypłynięcie łodzią na Musandam ze snorkelingiem i wędkowaniem – 350 AED ok. 95 dolarów

 

Można u nas wykupić pełne pakiety zakwaterowania, przelotu i nurkowania w Emiratach Arabskich, prosimy o podanie terminu, przyślemy pełną ofertę.
Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!