Gran Canaria - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

p8080074pf5.jpgZapraszamy na nurkowania do naszej bazy na Gran Canarii.

Gran Canaria jest jedną z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich usytuowaną na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą, a Fuerteventurą.

Baza mieści się w centrum pięknej plaży Taurito, w południowo-zachodniej części zawsze ciepłej Gran Canarii. Baza posiada prywatne wejście na plażę, zapewniając doskonały serwis dla dzieci, początkujących oraz zaawansowanych nurków a nawet snorkelistów.

PAKIETY NURKOWE Z REJONU TAURITO

Pakiety Nurkowe – sprzęt nie wliczony

Cena

Pojedyncze nurkowanie z brzegu lub z łodzi

32 EUR

2 nurkowania z brzegu lub z łodzi

63 EUR

3 nurkowania z brzegu lub z łodzi

95 EUR

4 nurkowania z brzegu lub z łodzi

126 EUR

5 nurkowań z brzegu lub z łodzi

150 EUR

6 nurkowań z brzegu lub z łodzi

180 EUR

7 nurkowań z brzegu lub z łodzi

210 EUR

8 nurkowań z brzegu lub z łodzi

240 EUR

9 nurkowań z brzegu lub z łodzi

269 EUR

10 nurkowań z brzegu lub z łodzi

284 EUR

– Pakiet nurkowy jest osobisty i zawiera: butle, pas, balast, przewodnika
– Transfery dla osób towarzyszących tylko 15 EUR
– Nurkowanie nocne lub wcześnie rano (latarka nie jest wliczona w cenę) – cena 50 EUR
– Kompletny sprzęt nurkowy (za dzień) – 10 EUR

KURSY

Kursy PADI dla Początkujących
Nurkowanie Review

65 EUR

PADI Discover Scuba Diving

81 EUR

PADI Scuba Diver

194 EUR

PADI Open Water Diver

324 EUR

Kursy Zaawansowane
PADI Advanced Open Water Diver

220 EUR

PADI Rescue Diver

297 EUR

– Podręcznik i certyfikat PADI nie są wliczone w cenę
– Kompletny sprzęt nurkowy jest wliczony w cenę i będzie za darmo po ukończeniu jakiegokolwiek kursu podstawowego

Snorkeling na Playa Taurito  – 29 EUR
sprzęt do snorkelingu wliczony w cenę

Słońce świeci tu nieustannie przez większą część roku, podkreślając złocisty kolor wydm, błękit morza i bujną zieleń roślin. Rozległe, również ciemne plaże i ciepłe morze zachęcają do kąpieli słonecznych, pływania, nurkowania oraz uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Gran Canaria to również prawdziwy raj dla amatorów zakupów! Cała wyspa objęta jest bowiem strefą wolnocłową.

Szczególną atrakcję stanowi Roque Nublo. Jest to 60-metrowa szeroka bazaltowa kolumna na szczycie góry o wysokości 1700 m n.p.m. Było to święte miejsce pierwotnych mieszkańców wyspy, Guanczów. Na wyspie zachowały się liczne ślady tego ludu. Do jednych z najcenniejszych zabytków należy Cenobio de Valerón. Jest to zespół około 300 grot, wykutych w skale wąwozu. Służyły one celom religijnym i mieszkalnym. Z dawnych zwyczajów, praktykowanych przez Guanczów, pozostał do dziś rytuał sprowadzania deszczu. Jest to współczesna Fiesta de la Rama, odbywająca się w sierpniu, podczas której mieszkańcy uderzają w fale morza zielonymi gałęziami, przywołując deszcz.

Gran Canaria zadziwia różnorodnością terenu od żyznej północy po suchą część środkową i pustynne południe. Nie bez przyczyny Kanaryjczycy nazywają swoją wyspę kontynentem w miniaturze. Najwyższy punkt wyspy stanowi wulkan, który wznosi się na wysokość 2000 m n.p.m. W regionach wypoczynkowych na południu wyspy wiatry wiejące znad Sahary utworzyły gigantyczne wydmy. W głębi wyspy znajdują się żyzne, rozległe doliny i pokryte bujną roślinnością wąwozy masywu centralnego. Na północy zaś i południowym zachodzie krajobraz wyspy zdominowany jest przez strome występy skalne.

Wyspa ta jest szczególnie interesująca pod względem nurkowym. Spotkamy tu sporo wraków jak „Kalais”, „El Pajar” czy „Mogan Wrecks” oraz pionowe ściany i wypłycenia. Warunki nurkowe sprzyjają osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Można przyjąć że sezon nurkowy trwa tu cały rok, a widoczność wynosi od 15 do 30 metrów.

Gran Canaria to fascynująca wyspa o stu i jednym obliczu. A każde z nich jest inne.Pozostałe oferty nurkowania i wyjazdów

Gran Canaria wyjazd grupowyp8080074pf5.jpg

Zapraszamy na wyjazd grupowy na Gran Canarię 22-29.06.2011 r. (wyjazdy indywidualne cały rok) Gran Canaria jest jedną z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich usytuowaną na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa […]

czytaj dalej...


Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!