Birma - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

nurkowanie-birma-5Safari do Birmy z polskimi przewodnikami

Termin: listopad-maj
Cena: od 1400 USD

Cena safari nurkowego zależy od długości rejsu i standardu łodzi i mieści się w granicach 1400 – 2500 USD za rejs 6-9 dniowy. Safari nurkowe w Birmie organizowane są od końca listopada do początku maja. Można liczyć wtedy na bezchmurne niebo i spokojne morze.


Do ceny safari zawsze trzeba doliczyć 200-300 USD „opłaty wizowej”, którą birmańscy urzędnicy pobierają w gotówce podczas odprawy paszportowej. Nie jest to wiza, ale rodzaj pozwolenia na nurkowanie.

Safari nurkowe do Birmy rozpoczyna się i kończy w Tajlandii. Zwykle pierwszymi nurkowiskami podczas rejsu są Richelieu Rock i Suriny, następnie łódź przekracza granicę z Birmą i po odprawie paszportowej wypływa na dzikie wyspy.

Archipelag Mergui nie jest parkiem narodowym, więc można zorganizować na dzikich plażach wieczorne grillowanie świeżo złowionych lub kupionych od miejscowych rybaków owoców morza.

Pierwszy dzień safari jest dniem zaokrętowania i rozpoczyna się zwykle późnym popołudniem odbiorem z hotelu. Podczas każdego rejsu jest określona maksymalna liczba nurkowań i jest ona inna każdego dnia, w zależności od trasy, jaką musi pokonać łódź.

Tajskie łodzie spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa i wygody dla nurków, powszechnie przestrzeganym standardem jest: tlen i apteczka, UKF, GPS, sonar, radar, tratwa ratunkowa, a także kompresor na łodzi, lodówka z napojami i smaczne jedzenie w dużym wyborze, oraz transfer z hotelu klimatyzowanym vanem. Zalecane jest pełne ubezpieczenie medyczne, oraz ubezpieczenie nurkowe. Ubezpieczenie DAN jest w pełni honorowane. Komory dekompresyjne i zabezpieczenie medycyny nurkowej znajduje się na Phuket. Temperatura wody wynosi 25-28°, prądy bywają bardzo silne, a warunki pogodowe w sezonie są zwykle dobre. czytaj więcej o nurkowaniu w Birmie

Co zobaczysz w Birmie pod wodą?

Od rekinów wielorybich po pławikoniki, rafy w doskonałej kondycji, w rejonie zamkniętym przez ostatnie kilkadziesiąt lat nawet dla rybołówstwa, kompensują brak jakiejkolwiek infrastruktury nurkowej w Birmie. Jest to jedno z niewielu miejsc gdzie regularnie spotykamy rekiny wielorybie Whale Shark. Jedynym sposobem dotarcia na nurkowiska Birmbirma_lawicay jest safari zaczynające i kończące się w Tajlandii.

Nurkowiska są miejscami trudne ze względu na prądy, ale dają one możliwość podziwiania wielkich ławic dużych ryb: tuńczykowatych, barakud, makrel i kilku gatunków rekinów rafowych oraz dużych płaszczek.

Dla wielbicieli małych stworzeń też znajdą się gratki: rzadkie gatunki krewetek, ślimaki nagoskrzelne, pławikoniki, żabnice.Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!