Gozo - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

1Gozo jest drugą co do wielkości Wysp Maltańskich, o powierzchni 67 km2. Ma tysiące lat historii, zapierające dech w piersiach piękno, z elektryczną mieszanką różnych kultur. Jest jednym z najlepszych miejsc nurkowych. Latem temperatura wody waha się od 27 do 29 stopni, w zimie ok. 15 stopni, całoroczna widoczność 30 m, duży wybór miejsc nurkowych a słońce świeci tu 300 dni w roku.  Gozo to odpowiednie miejsce dla wszystkich poziomów nurkowania, od początkujących do doświadczonych nurków, którzy szukają nowych wyzwań.

Do poniższych pakietów nurkowania proponujemy pakiet hotel z przelotem zapytaj o pakiet zakwaterowania z przelotem
lub zadzwoń 22 614 00 00.
Podaj kiedy chcesz wyjechać, zaproponujemy pakiet z przelotem, ubezpieczeniem itd
Wybierz pakiet nurkowy, my zajmiemy się resztą – przedstawimy pełną propozycję wyjazdu

ZAPRASZAMY NA NURKOWANIA NA GOZO Z POLSKOJĘZYCZNĄ OBSŁUGĄ

Nurkowania z przewodnikiem
* 1 nurkowanie – 35 Euro
* 4 nurkowania – 116 Euro
* 6 nurkowań – 162 Euro
* 10 nurkowań – 230 Euro
* Nocne nurkowanie (nie zawiera latarki) – 40 Euro
*  Intro nurkowanie – 45 Euro

Kursy
* Discovery Scuba Diving (DSD) – 95 Euro
* OWD – 350 Euro
* AOWD – 270 Euro
* Specjalizacja deep (4 nurkowania) – 200 Euro
* Specjalizacja nocne nurkowanie (3 nurkowania) – 160 Euro
* Specjalizacja wrakowa (4 nurkowania) – 200 Euro
* Nitrox (2 nurkowania) – 140 Euro
* Divemaster – 610 Euro
* Certyfikacja – 30 Euro

Wypożyczenie sprzętu – ceny za 1 dzień
* Maska i fajka – 4 Euro
* Płetwy  – 4 Euro
* Kaptur i buty  – 4 Euro
* Pianka  – 4 Euro
* BCD  – 7 Euro
* Regulator   – 7 Euro
* Komputer   – 7 Euro
* Latarka   – 7 Euro
* Kompletny sprzęt na dzień   – 25Euro

Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

MIEJSCA NURKOWE – GOZO

Coral Cave
Płynąc przez obszar zwany ogrodami możemy dotrzeć do niewielkiego klinowatego pęknięcia w ścianie skalnego występu opadającego 25 metrów w głąb błękitu. Podążając w dół i w lewo, na głębokości 18 metrów natrafimy na ogromną szczelinę otwierającą Koralową Jaskinię. Sufit jaskini posiada znakomite okazy twardych korali oraz koników morskich często poszukujących schronienia w tym miejscu.

Inland Sea
Wystarczy chwilę popłynąć przez tak zwane morze śródlądowe, aby za chwilę delikatnie zanurkować na maksymalną głębokość 25 metrów w okolice jaskini. Płynąc przez ogromny tunel wapiennego klifu, głęboko błękitny kolor pod sam koniec oprawiony jest skalnymi pęknięciami. Trasa wyprowadza nas na otwarte morze oraz pięć dziesięciometrowy uskok. Eksploracja zarówno prawej jak i lewej ściany oferuje fantastyczne życie morskie, co niesie satysfakcję każdemu nurkowi.

Crocodile Rock
Obserwowana z lądu ta przybrzeżna skała kształtem przypomina krokodyla. Nurkowanie może być wykonywane z brzegu, ale częściej odbywa się z łodzi. Zanurzenie zaczyna się od płytkiej od 6 do 8 metrów pod wodą laguny. zaledwie po kilku metrach wpływamy nad stromy uskok o głębokości wynoszącej do 45 metrów. Nurkując wzdłuż ściany możemy cieszyć się towarzystwem grouperów, ławic salemy, serioli i tuńczyka.

Ta’Cenc Cliffs
Miejsce znajduje się pod najwyższym klifem w Gozo. Lawirując pomiędzy rozsianymi po morzu głazami możemy napotkać homary i wiele barwnych ślimaków.

Blue Hole
Znana na całym świecie Błękitna Jama położona jest na zachodnim brzegu Gozo w miejscu zwanym Dwejra. Wejście do laguny oferuje nurkom różnorodne możliwości osobom prezentującym każdy poziom umiejętności. Oszałamiające jaskinie, fantastyczne ściany i krystalicznie czyste lazurowe wody zasłużenie zdobyły opinie jednego z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Xwejni
Struktura kilku pozostałych tradycyjnych solnych basenów przypominająca mozaikę stanowi jedynie preludium dla wrażeń pochodzących z tego miejsca. W czasie nurkowania, klucząc wzdłuż kanałów możemy cieszyć się z obserwacji różnorodnego życia morskiego, między innymi węgorzy, ośmiornic, rozgwiazd, muren czy jeżowców.

Double Arch Reef
Nurkowanie z brzegu warte jest każdego ruchu płetwą. Nazwa tego spektakularnego miejsca pochodzi od unikalnej geologicznej formacji, gdzie dwa łuki, jeden nad drugim, przeszywają przybrzeżną rafę. Ze względu na swoje położenie, obfituje w tysiące dascylusów oraz ławice przeróżnych leszczy. Często, przy odpowiednich prądach mamy szansę natknąć się na ogromne ławice polujących barakud.

Catherdral Cave (The Blue Dome)
Dana jaskinia znajduje się w dolinie Ghasri. Nurkowanie może odbywać się z brzegu aczkolwiek wymaga przejścia kilku wykutych w skale stromych stopni. U wylotu doliny, na głębokości 18 metrów znajdziemy duże wejście prowadzące do kopulastego sklepienia zwanego Katedrą. Wewnątrz znajdują się głazy pokryte kolorową gąbką i miękkim koralem. W trakcie nurkowania mamy sposobność wynurzenia się bezpośrednio pod kopułą, gdzie będziemy otoczeni elektryzującym, niebieskim światłem pochodzącym z podwodnego przejścia. Jest to miejsce zdecydowanie godne wysiłku.

Reqqa Reef
Nurkowanie odbywa się wzdłuż głębokiej na 40 metrów ściany. Dalszy ciąg ma na rafie występującej na stałym lądzie, której najpłytsza część znajduje się 18 metrów pod powierzchnią wody. Ogromne głazy opierające się o ścianę klifu sprawiają wrażenie umieszczonych tam umyślnie. Stanowią doskonałe schronienie dla grouperów,
denteksów, ośmiornic i skrzydlic.

Billinghurst Cave
Jaskinia Billinghurst znajduje się na północnej stronie wyspy. Szczyt wejścia do jaskini znajduje się zaledwie kilka metrów pod powierzchnią, a jego dno jest na 27 metrach. Wystarczy jeden odważny krok ze szczytu klifu nad jaskinią i już możemy płynąć przez pięć dziesięciometrową jaskinię podziwiając mnóstwo wielobarwnych gąbek, miękkiego koralu czy virgin lace coral. Możliwe jest wynurzenie się w końcowej części tunelu aczkolwiek tak głęboką eksplorację zaleca się jedynie doświadczonym nurkom z odpowiednim ekwipunkiem.

Xlendi Bay
Xlendi jest jednym z ośrodków turystycznych Gozo. Zatoka znajduje się na końcu długiego wąskiego wcięcia osłoniętego od północy stromym klifem. Południowa część obfituje w bary, kawiarnie, restauracje i hotele. Tunel przebiega przez klify i prowadzi do otwartego morza. Nurkowanie zaczyna się w zatoce na głębokości 9 metrów. Płynąc przez tunel mający wspaniałe wejście, możemy spotkać barweny i kolorowe kabryle
żywiące się z posadzki tunelu licznymi garbikami i neonami. Koniec tunelu zwabi nas intensywnie błękitnym światłem pochodzącym z wyjścia. Na zewnątrz natkniemy się na głazy i rafę o kształcie piramidy obfitujące w barakudy.

Fessej Rock
Ogromny szczyt wznosi się z głębokości sześćdziesięciu metrów. Nurkując z łodzi, nabieramy głębokości okrążając skałę w towarzystwie barakud i wszechobecnych grouperów.

Xlendi Wreck
Jest to dawny prom MV Xlendi, kóry został zatopiony i umieszczony na głębokości 40m. Jego wielkość jest imponująca, a fakt, iż wylądował do góry dnem może zaskoczyć nie jednego nurka. Przebywając na takiej głębokości należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia efektu narkozy azotowej.Pozostałe oferty nurkowania i wyjazdów

Malta i Gozo nurkowania z Polakami 20-27.06.2015jesus_malta

Archipelag Maltański składa się z trzech słonecznych wysp: Malty, Gozo i Comino (plus dwie niezamieszkane romantyczne wysepki Caminotto i Filfla) i naprawdę trudno zdecydować, która jest ładniejsza, ciekawsza, czy ma więcej do zaoferowania. Warto odwiedzić wszystkie trzy, bo każda jest inna – Malta pyszni się swoimi skarbami historii jak paw;  Gozo żyje swoim własnym, spokojnym […]

czytaj dalej...


Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!