Australia - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

australia.jpgW Australii posiadamy możliwość skonstruowania każdej wyprawy na życzenie. Nurkowanie na Wielkiej Rafie Koralowej, nurkowanie w klatkach z rekinami i safari to tylko próbka tego, co możemy zaproponować. Do tego dodajemy nurkowania z wielorybem Minke, Potato Cod, różnokolorowymi rybami tropikalnymi, żółwiami, wężami morskimi. Ponadto proponujemy nurkowanie w Coral Sea (Morzu Koralowym), na Ribbon Reefs, w Cod Hole i Dynamite Pass, a także w okolicy Osprey Reef, gdzie przewidziane jest nurkowanie wśród rekinów w North Horn. Na deser dla chętnych proponujemy nurkowanie na wraku SS Yongala.

UWAGA! Nie ściągaj tej PREZENTACJI, bo NAPEWNO tam polecisz :)
Podaj nam planowany termin wyjazdu, wycenimy przelot i zbudujemy pakiet dla Ciebie. Poniższe pakiety można dowolnie zestawiać.
Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

Trzydniowa wyprawa nurkowa – Wielka Rafa Koralowa – Koszt wyprawy za osobę: 4775 PLN

Propozycja nurkowania w spokojnych wodach rafy koralowej. Idealna na pierwsze nurkowe safari. Wyprawa zaczyna się w poniedziałek rano, powrót zaś jest przewidziany na czwartek rano. Łączny czas wycieczki to 3 dni przebywania i nurkowania w Cod Hole i Ribbon Reefs. Wyprawa odbywa się na ekskluzywnej i komfortowej łodzi, posiadającej pełne wyposażenie. Istnieje możliwość wyboru kabiny dwuosobowej. W trakcie wyprawy przewidzianych jest około 12 nurkowań. Pływanie w tym niezwykłym ekosystemie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Podczas wyprawy można podziwiać naturalne piękno znanej Cod Hole i turkusową wodę w Ribbon Reefs. Doświadczenie nurkowania z rodziną gigantycznych Potato Cod, różnokolorowymi rybami tropikalnymi, żółwiami, wężami morskimi oraz wśród cudownych koralowych ogrodów to prawdziwa przygoda i niezapomniane doświadczenie. Powrót do Cairns odbywa się samolotem z pobliskiej wyspy Lizard Island. Jest to widokowy lot (samolot przemierza 250 kilometrową trasę), podczas którego można podziwiać uroki rafy koralowej z perspektywy ptaka.

Szczególnie zachęcamy do organizacji wypraw w okresie od czerwca do lipca, kiedy to istnieje możliwość zobaczenia i pływania z wielorybem Minke. Te niesamowite olbrzymy zachwycają swoim pięknem. Osiągają długość 7-9 metrów, a ich waga waha się od 5 do 7 ton. Obcowanie z nimi i pływanie wśród nich pozwala zaobserwować ich niezwykłość a zarazem delikatność oraz zmusza do respektu wobec tego potężnego ssaka.

Czterodniowa wyprawa nurkowa – Osprey Reef, Morze Koralowe

Koszt wyprawy na osobę: 5270 PLN

Propozycja dla nurków o większym doświadczeniu, pewnych siebie i swoich umiejętności na otwartym morzu. Wyprawa zaczyna się w czwartek rano, powrót zaś jest przewidziany na poniedziałek rano. Łączny czas wyprawy nurkowej to 4 dni, podczas których odbywa się nurkowanie w Coral Sea (Morzu Koralowym). W trakcie całej wyprawy przewidzianych jest około 16 nurkowań. Wyprawa zaczyna się niskim, widokowym lotem do Lizard Island skąd rozpoczyna się przygoda nurkowa na Ribbon Reefs i najciekawszych miejscach Cod Hole i Dynamite Pass. Podróż odbywa się na komfortowych i w pełni wyposażonych łodziach. Następnie uczestnicy wyprawy udają się do Osprey Reef, gdzie przewidziane jest nurkowanie wśród rekinów w North Horn. Doskonała widoczność nawet ponad 40 metrów podczas nurkowania w Morzu Koralowym umożliwia lepsze poznanie morskiego świata. Pływanie z rekinami, dryfowanie wzdłuż głębin bezdennych ścian na długo pozostanie w pamięci.

Siedmiodniowa wyprawa nurkowa – Wielka Rafa Koralowa i Osprey Reef na Morzu Koralowym

Koszt wyprawy na osobę: 9835 PLN

Wielka przygoda nurkowa! Przebywamy ponad 700 km wodą! Idealna dla pasjonatów nurkowych. Ekspedycja nurkowa zaczyna się w poniedziałek lub czwartek rano (wyprawa zaczyna się lotem widokowym do Lizard Island w czwartki, gdzie rozpoczynamy ekscytującą podróż), kończy zaś w kolejny poniedziałek lub czwartek następnego tygodnia. Jest ona połączeniem 3 i 4 dniowych wypraw powyżej. Podczas całej podróży przewidzianych jest około 27 nurkowań, a także planowany jest pobyt na bezludnej wyspie Lizard Island. Nurkowanie odbywa się w dwóch fascynujących i różnorodnych ekosystemach: Wielkiej Rafie Koralowej oraz Osprey Reef na Morzu Koralowym w sławnych magicznych miejscach jak Ribbon Reefs, Cod Hole, North Horn (rekiny). Wprawa odbywa się na ekskluzywnej i komfortowej łodzi, w 2-osobowych kabinach.

Zapewne najznakomitszym miejscem do nurkowania są wraki. Oferujemy miłośnikom takich doznań odkrywanie historycznego statku SS Yongala, który zatonął w 1911 roku podczas cyklonu w północnej Australii, zabierając ze sobą na dno 121 pasażerów. Na terenie parku narodowego Wielkiej Rafy Koralowej znajdował się w stanie prawie nienaruszonym przez blisko 50 lat od zatonięcia. Wrak zaczyna się 14 metrów pod powierzchnia wody rozciągając się aż do 28 metrów głąb. Znajduje się na pierwszym miejscu w światowej czołówce 100 najlepszych miejsc do nurkowania. Niezapomniane wrażenia gwarantuje różnorodność stworzeń zamieszkujących wnętrze wraku oraz koralowce, którymi jest on porośnięty.

Czterodniowa wyprawa nurkowa do wraku SS Yongala

koszt wyprawy od 1500 PLN na osobę

Wyprawa składa się z 4 dni i 3 nocy nurkowania. Może w niej uczestniczyć maksymalnie 20 nurków, którzy w trakcie wyprawy odbędą 8 nurkowań oraz 2 nocne nurkowania. Podróż rozpoczyna się o 20:00 we wtorki, zaś powrót przewidziany jest na piątek około 16:30. Pierwsze 2 dni podróży to nurkowanie na koralowym kanionie na Keeper Reef, potem w Wheeler Reef (gdzie jest nieograniczona widoczność), a następnie do wraku Yongala, gdzie odbywają się 2 wyśmienite nurkowania. Nurkowanie do wraku Yongala jest bardzo trudne technicznie, dlatego też dla bezpieczeństwa nurków wymagane jest minimalne doświadczenie przynajmniej 6 udokumentowanych nurkowań. Nurkowie posiadający zaawansowany certyfikat nie muszą przechodzić dodatkowego szkolenia. Jednak w przypadku jego nieposiadania i mniejszą liczbą udokumentowanych nurkowań niż 15 należy przejść dodatkowe szkolenie na basenie z orientacji we wraku. W przypadku niesprzyjającej aury nurkowanie nie odbywa się na wraku, ale na rafie. Łódź, którą płyną uczestnicy wyprawy to prawdziwa weteranka rafy koralowej. Wyposażona jest w kabiny z łożem małżeńskim oraz dwu i czteroosobowe. Na łodzi znajdują się zakryte pokłady, które chronią przed słońcem wyposażenie nurków. Serwowane jest wyśmienite jedzenie.

Koszt wyprawy:

 • nurkowanie z maską i fajką, czteroosobowa kabina: 1500 PLN
 • nurkowanie z maską i fajką, podwójna kabina: 1925 PLN
 • nurek z certyfikatem, czteroosobowa kabina: 1950 PLN
 • nurek z certyfikatem, podwójna kabina: 2125 PLN

extra dodatki:

 • licencjonowany przewodnik: 25 PLN /osobę
 • nurkowanie z nitroxem: 63 PLN

Jednodniowa wyprawa nurkowa do wraku SS Yongala

od 425 PLN na osobę

W wyprawie może uczestniczyć maksymalnie 12 nurków, którzy podczas wyprawy wykonują 2 nurkowania. Podróż odbywa się codziennie o 07:30 rano, powrót jest przewidziany na 14:00. Podróż rozpoczyna szybka jazda wzdłuż plaży, autem terenowym do punktu wodowania łodzi. Następnie uczestnicy płyną łodzią do wraku tylko 30 minut, gdzie odbywają cudowne nurkowania. Po powrocie uczestniczą w barbecue na plaży z całą grupą. Do odbycia nurkowania wymagana jest podstawowa licencja nurka oraz 6 udokumentowanych nurkowań.

Koszt wyprawy:

 • nurkowanie (butla i obciążenie w cenie): 425 PLN
 • nurkowanie (pełne wyposażenie w cenie): 500 PLN

koszt dodatkowy:

 • podatek na ochronę środowiska: 50 PLN/osobę
 • nitrox: 50 PLN
 • wypożyczenie aparatu: 100 PLN
 • zdjęcia z wyprawy na c.d.: 100 PLN

Ekscytująca jednodniowa wyprawa nurkowa do wraku SS Yongala – adrenalina

od 425 PLN na osobę

Wyprawy odbywają się w poniedziałki, środy i soboty o 07:00 rano, powrót przewidziany jest o 17:00. Wymagana jest zaawansowana licencja nurka oraz 6 udokumentowanych nurkowań na dużych głębokościach. Jest to wyprawa przeznaczona dla nurków z dużym doświadczeniem, ze względu na poziom trudności. W cenę wliczone jest: obciążenie i butle, lunch oraz poranna kawa i herbata.

Koszt wyprawy:

 • nurkowanie (butla i obciążenie w cenie): 450 PLN
 • nurkowanie (pełne wyposażenie w cenie): 535 PLN

koszt dodatkowy:

 • wycieczka po wraku: 25 PLN
 • opłata za paliwo: 35 PLN
 • podatek na ochronę środowiska: 50 PLN/osobę
 • nitrox: 65 PLN
 • dwa nurkowania z przewodnikiem: 75 PLN
 • pełne wyposażenie (wraz z komputerem): 90 PLN

Sześciodniowa wyprawa nurkowa- Osprey Reef – nurkowanie z rekinami

Koszt wyprawy na osobę: 5250 PLN

Wyprawa organizowana przez cały rok. Wyprawa składa się z 3-ech dni w Osprey Reef oraz 3-ech dni na Wielkiej Rafie Koralowej i Cod Hole. W trakcie sześciodniowej wyprawy można odbyć aż 20-22 nurkowania. Jest to badawcza ekspedycja skupiająca się przede wszystkim na odkrywaniu i poznawaniu zachowań rekinów oraz głęboko morskiej, żyjącej muszli – Nautilus.

Sześciodniowa wyprawa nurkowa – nurkowanie z wielorybem Minke

Koszt wyprawy na osobę: 6500 PLN

Wyprawa możliwa jedynie w czerwcu i lipcu. Podczas sześciodniowej ekspedycji na wielkiej rafie koralowej i cod hole istnieje wyjątkowa okazja odkrywania i podziwiania karłowatego wieloryba Minke. Przewidywanych jest 18 lub więcej nurkowań a tym samym niesamowitych i niewiarygodnych spotkań z wielorybami. Jest to naukowa wyprawa zazwyczaj z dwoma badaczami, którzy wyławiają ryby na pokład, dokonują ich pomiaru i oznaczenia.

Kilkudniowa (7, 8 lub 9-dniowa) wyprawa nurkowa- ekspedycja na daleką północ

od 7500 PLN za osobę

Wyprawa możliwa jest jedynie w październiku i listopadzie.

9-ciodniowa wyprawa: podróż statkiem z portu Douglas do Lockhart River,

… a następnie lot z Lockhart River do Cairns. Koszt wyprawy 9-dniowej: 9750 PLN + 1000 PLN (lot)

8-dniowa wyprawa: lot z Cairns do Lockhart River oraz podróż statkiem z Lockhart River do portu Douglas.

Koszt wyprawy 8-miodniowej: 8625 PLN + 1000 PLN (lot)

7-dniowa wyprawa: lot powrotny z Cairns do Lockhart River.

Koszt wyprawy 8-dniowej: 7500 PLN + 2000 PLN (lot)

Wyprawa w okresie rozpylania się koralu

Ekspedycja sześciodniowa na Wielkiej Rafie Koralowej i Cod Hole – koszt wyprawy: 6500 PLN

Wyprawa możliwa jest jedynie w listopadzie. W trakcie wyprawy przewidzianych jest 20 a nawet 22 nurkowania. Ekspedycja stanowi niepowtarzalną okazję do zobaczenia okresu rozkwitu rafy koralowej.

W Australii posiadamy możliwość skonstruowania każdej wyprawy na życzenie. Nurkowanie na rafie, nurkowanie w klatkach z rekinami i safari to tylko próbka tego, co możemy zaproponować. Prosimy o kontakt, a przygotujemy wyprawę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.Pozostałe oferty nurkowania i wyjazdów

Nurkowanie w Australii i Tasmanii z Polakami: 16 Listopada – 02 Grudnia 2017OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Termin: 16.11.2017-02.12.2017 Cena: od 3150 USD Trzy miejsca w Australii, które zachwycą podróżników i nurków zarazem! SYDNEY piękne miasto i wspaniałe nurkowanie z pławikonikami australijskimi Weedy Sea Dragons. TASMANIA i nurkowanie na klifowym Półwyspie Tasman w lesie kelpowym, ponadto spotkanie z fokami, nurkowanie z Weedy Sea Dragons oraz największa podwodna jaskinia kontynentu Cathedral Cave. Po […]

czytaj dalej...
Safari premium z Polakami w Australii: 13.04-20.04nurkowanie cod hole

Cena: od 5523 AUD (za osobę w kabinie premium) Termin: 13.04-20.04 Dla nurków Australia to takie atrakcje jak Wielka Rafa Koralowa, Osprey Reef, Morze Koralowe, Cod Hole, Ribbon Reefs czy też wrak SS Yongala. Na specjalnych wyprawach mogą Państwo nawet podziwiać takie cudowne zwierzęta jak płetwal karłowaty (minke whale), wielkie graniki kartoflane (potato cod), niewielkie […]

czytaj dalej...
Australia na tańszych przelotachnurkowaie w australii

Nowość! Pojawiły się właśnie tanie przeloty, na których mogą Państwo polecieć do Australii już za 4500 PLN! Dla nurków Australia to takie atrakcje jak Wielka Rafa Koralowa, Osprey Reef, Morze Koralowe, Cod Hole, Ribbon Reefs czy też wrak SS Yongala. Na specjalnych wyprawach mogą Państwo nawet podziwiać takie cudowne zwierzęta jak płetwal karłowaty (minke whale), […]

czytaj dalej...
Australia nurkowanie z Polakami 01 – 20.04.2016Yongala Wreck, Australia

Australia to jeden z topowych kierunków nurkowych na świecie, ze słynną Wielka Rafą Koralową na czele, punkt obowiązkowy dla zapalonych nurkowaniem podróżników!  Zwiedzimy jej wschodnie i południowe wybrzeże. Termin wyjazdu: 01 – 20.04.2016 Cena za osobę nurkującą: 4600 USD Podróż rozpoczynamy w Sydney. Metropolia zachwyca swą urodą jednocześnie oferuje fantastyczne nurkowania. Zanurkujemy tu z tawroszami […]

czytaj dalej...
Australia + ew. Tasmania grupa z Polski 16.11. – 03.12. (7.12.)2014image022

Wyspa, państwo, kontynent… Z którejkolwiek by nie spojrzeć strony – esencją tego miejsca są pustynie, rafy koralowe, wysokie lasy, góry pokryte śniegiem, wielokulturowe miasta. Jednym słowem: różnorodność. Dla nas nurków najciekawsza wydaje się Wielka Rafa Barierowa – jeden z największych cudów natury, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jedyny żywy ‘organizm’ widoczny z kosmosu, Wielka […]

czytaj dalej...
Australia nurkowanie z Polakami 31.03 – 20.04.20166

Australia to jeden z topowych kierunków nurkowych na świecie, ze słynną Wielka Rafą Koralową na czele, punkt obowiązkowy dla zapalonych nurkowaniem podróżników!  Zwiedzimy jej wschodnie i południowe wybrzeże. Termin: 01 – 20.04.2016 Cena za osobę nurkującą: 4600 USD Podróż rozpoczynamy w Sydney. Metropolia zachwyca swą urodą jednocześnie oferuje fantastyczne nurkowania. Zanurkujemy tu z tawroszami (Grey […]

czytaj dalej...
Australia, safari COD HOLE & THE RIBBON REEFS, 13-17.11.20144c83909c3a6895c0e20477845a5a506e

Zapraszamy na nurkowania na trasie COD HOLE & THE RIBBON REEFS! Termin: 13-17.11.2014 Więcej… Cena za osobę dorosłą: 931 USD Łódź safari oferująca dodatkowe unikatowe nurkowania na oglądanie fluorestencyjnego planktonu. Łódź pływa głownie na trasę Ribbon Reef – Cod Hole i Ribbon Reef. W czerwcu, lipcu i na początku sierpnia realizuje trasę ze spotkaniami z […]

czytaj dalej...
Australia Outer Barrier Reef 29 – 31.10.2014 z Polakami

Możliwość dołączenia na dowolną ilość dni – Australia Outer Barrier Reef 29 – 31.10.2014 z Polakami Ocean Quest Na safari na łodzi OceanQuest można dołączyć w każdej chwili. Jest to łódź, która na stałe pływa po rafie, a z lądu dowożeni są pasażerowie „wodnymi taksówkami”. Dostępne są zarówno pakiety dla osób nurkujących, jak też nie […]

czytaj dalej...
Australia, safari z polskim towarzystwem 02-06.10.201429eb85e42ba6d206692500af7502f073

Trasa wiedzie z Cairns na Great Barrier Reef w tym słynne regiony nurkowe Ribbon Reefs, Cod Hole z ogromnymi Potato Cod. Podczas sezonu Minke Whale (czerwiec-lipiec-początek sierpnia) program nurkowy jest modyfikowany, aby spędzić jak najwięcej czasu w wodzie z wielorybami. Cena: 931 USD Termin: 02- 06.10.2014 Łódź oferująca dodatkowe unikatowe nurkowania na oglądanie fluorestencyjnego planktonu. […]

czytaj dalej...


Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!