Kajmany - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

Wspaniała przejrzystość, spokojne i ciepłe wody sprawiły, że nurkowanie na Kajmanach jest zaliczane do najlepszych na świecie. Proponujemy odwiedzenie wysp Grand Cayman, Little Cayman i Cayman Brac.

Wspaniała rafa koralowa, wraki i bogactwo podwodnej fałny i flory sprawiają, że nurkowanie na Kajmanach pamięta się do końca życia. Trudno o drugie tak doskonałe miejsce na Karaibach.

Kajmany to niekończąca się widoczność, strome ściany, wraki, brak prądów. Kajmany są bardzo dobrze znane z pionowych, kolorowych ścian koralowych wliczając Bloody Bay Wall na wyspie Little Cayman. Każda z wysp oferuje coś innego, tak, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Pod wodą na pewno spotkamy rekiny rafowe, mureny, stada barakud i wielkich tarponów, żółwie, rogatnice, papugoryby, pokolce, langusty, ogromne płaszczki oraz dziesiątki innych morskich zwierząt.

Kajmany położone są w strefie klimatu równikowego wybitnie wilgotnego. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 26°C. W okresie od lipca do listopada zdarzają się huragany. Przez cały rok jest ciepło i wilgotno. Temperatura wody waha się między 25 a 28°C.

Najlepsza widoczność pod wodą, nawet do 60 metrów, występuje podczas najgorętszych miesięcy letnich (lipiec, sierpień i wrzesień), kiedy temperatura powietrza przekracza 30°C, a wilgotność 90%. Jest to również sezon huraganowy. Od grudnia do kwietnia to pora sucha i najlepszy sezon turystyczny. Widoczność spada wtedy do 20 – 30 metrów, ale i tak jest bardzo dobra.

Długa pianka 3 – 5 mm jest w zupełności wystarczająca. Wybierając się na rejs trzeba pamiętać, że od grudnia do kwietnia warunki pogodowe na morzu mogą nie pozwolić na dotarcie do wyspy Małego Kajmana i Kajmana Brac. Wtedy całe safari odbywa się tylko wokół Wielkiego Kajmana.

Dodatkowe opcje:
Możemy przed / po safari zaproponować pobyt w hotelu oraz dodatkowe wycieczki i zwiedzanie: farma żółwi, golf, Ogród Botaniczny Królowej Elżbiety…

 Pozostałe oferty nurkowania i wyjazdów

Rodzinne nurkowanie i snorklowanie z Aggressor FleetWayneGroup

Od 1998 roku Aggressor prowadzi letnie wyjazdy rodzinne. Program łączący nurkowanie i snorklowanie obejmuje już szereg kierunków i łodzi safari. Rodzice z przyjemnością obserwują, jak na łodziach nurkowych ich pociechy szybko dorastają. Rodzinne tygodnie łączą zabawę oraz edukację dla wszystkich pokoleń. Program jest adresowany do wszystkich od 5-go roku życia. Tydzień jest wypełniony atrakcjami, np.: […]

czytaj dalej...


Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!