Dżibuti - nurkowanie i wyjazdy turystyczne

nurkowanie-w-dzibutiOd listopada do końca stycznia rekiny wielorybie żerują u wybrzeży Dżibuti. To jeden z najbardziej majestatycznych rekinów na świecie…

Dżibuti to państwo położone we wschodniej Afryce nad Zatoką Adeńską i Cieśniną Bab al – Mandab. Graniczy ono z Somalią, Etiopią i Erytreą. Po referendum w sprawie niepodległości, które miało miejsce w maju 1977 r., Dżibuti uzyskało status niezależnego państwa. Ten mało znany i rzadko odwiedzany kraj to miejsce, które upodobały sobie rekiny wielorybie. Rekiny wielorybie to największe z żyjących ryb. Imponujące i zachwycające, ale przy tym zupełnie niegroźne dla człowieka, ponieważ żywią się planktonem. Prowadzą wędrowny styl życia i można je spotkać w różnych częściach świata.

Oficjalna nazwa: Republika Dżibuti.

Powierzchnia: 22 000 km2.
Ludność: 506 221; na 1 km2 21.
Stolica: Dżibuti.
Ustrój: republika.
Waluta: 1 frank dźibutański = 100 centymów.
Język: arabski i francuski (urzędowe), somalijski, afarski.
Religie: islam 94%, chrześcijaństwo (mniejszość).

Nurkowanie
Liczba nurkowań zależy od trasy (ta może się zmieniać ze względu na warunki pogodowe). Podczas rejsu zostanie wykonanych minimum 12 nurkowań. Dalsze uzależnione są od częstotliwości spotkań z rekinami wielorybimi (podczas tych spotkań z reguły się nie nurkuje, pływa się z maską i fajką).  Możliwe są także nurkowania nocne, do ustalenia na miejscu.

Rafy w zatoce nie są najpiękniejsze, prawdopodobnie przez wysoką temperaturę wody, sięgającą 30 st. C. Jest tu za to dużo życia – bogactwo ryb, skorupiaków i mięczaków. Można także nurkować na jednym wraku. Za najlepsze pod względem widoczności i fauny są uznawane miejsca nurkowe przy Wyspach Seven Brothers, leżących w Cieśninie Bab al-Mandab.
To  wąskie przejście pomiędzy Morzem Czerwonym a Zatoką Adeńską powoduje kumulację wodnego  życia, charakteryzuje się także silnymi prądami, więc nie jest polecane dla początkujących nurków.

Zakwaterowanie – M/Y DELI
Na łodzi znajduje się 6 kabin z łazienkami. Łóżka są piętrowe, duże łóżko niżej i mniejsze wyżej. W każdej kabinie jest dużo miejsca na bagaże, mimo iż kabiny nie są zbyt przestronne.

Części wspólne
Wszystkie części wspólne są wykończone drewnem mahoniowym i tekowym. Z salonu wychodzi sięna duży taras, znajdujący się w części rufowej jachtu. Tu spożywa się posiłki i wypoczywa w przerwach między nurkowaniami. Pokład dziobowy wyłożony jest miękkimi materacami.

Specyfikacja łodzi
Długość 26 m,
Szerokość 7 m
Silniki MAN 280 KM,
Generator 33 KW
Kompresory – 2 x Bauer Mariner
Elektryczność 220 V
Woda słodka – 6000 l
Nawigacja/bezpieczeństwo
GPS Tlen i zestaw pierwszej pomocy
Radio VHFEchosonda
9 m ponton z silnikiem zaburtowym

Ramowy program wyjazdu:
Piątek
Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i przelot przez port europejski i Addis Abebę do Dżibuti.

Sobota
Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem, który pomoże w załatwieniu formalności wizowych i transfer busem do portu (około 20 minut), gdzie czeka szkuner M/Y Deli. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w kabinach. Kolacja i prezentacja załogi przez kapitana. Nocleg na łodzi. W nocy łódź płynie w kierunku Arta.

Niedziela
Nurkowania w rejonie Ras Eiro. Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Poniedziałek
Nurkowania w rejonie Ras Corali. Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Wtorek
Nurkowania w okolicy Cieśniny Ghoubet. Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Środa
Nurkowania w okolicy Cieśniny Ghoubet (Star Bay). Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach

Czwartek
Nurkowania w okolicy White Sands Beach. Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Piątek
Śniadanie i obiad na łodzi. Nurkowania w okolicy Wysp Musha. Wczesnym wieczorem powrót do portu rybackiego w Dżibuti. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu Sheraton, zakwaterowanie w pokojach. Kolacja we własnym zakresie.

Sobota
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny lub OPCJA: po śniadaniu całodzienna wycieczka do słonego jeziora Lac Assal, znajdującego się w depresji (150 m poniżej poziomu morza). Przejazd prywatnym busem z przystankiem w kanionie. Lunch w trakcie wycieczki. Około 15:00 powrót do Dżibuti, a następnie transfer na lotnisko i pożegnanie z miejscowym kontrahentem.  O 19:00 planowy odlot do Addis Abeby i dalej do Europy.

Niedziela
Po przylocie do Europy przesiadka do samolotu do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Dostępne daty rejsów w sezonie 2014/2015 (do tych dat nalezy doliczyc czas przelotów)
– 08 – 14 listopada 2014 – polska grupa
– 22 – 28 listopada 2014
– 06 – 12 grudnia 2014
– 20 – 26 grudnia 2014
– 27 grudnia 2014 – 02 stycznia 2015
– 03 – 09 stycznia 2015 (Whale Shark research special cruise – rejs z naukowacami)
– 10 – 16 stycznia 2015 (Whale Shark research special cruise – rejs z naukowacami)
– 17 – 23 stycznia 2015
– 24 – 30 stycznia 2015.

Ceny:
– osoba nurkująca – 1550,00 EUR
– osoba nienurkująca – 1450,00 EUR
– pełen czarter (dla maksymalnie 12 osób) – 13500,00 EUR
– wycieczka do Lac Assal – 60,00 EUR/osoba (minimum 4 osoby).

W cenie safari:
– transfery lotnisko – łódź- lotnisko
– zakwaterowanie w dwuosobowych kabinach z łazienkami (7 dni, 6 nocy)
– 3 posiłki dziennie, woda, kawa, herbata
– minimum 12 nurkowań
– butle (12 l DIN/INT), balast, przewodnik
– 1 noc w hotelu Sheraton (przed wylotem).

Dodatkowe opłaty:
– przelotu
– napoje alkoholowe na łodzi
– posiłki po zejściu z łodzi
– wiza – 90,00 USD/osoba
– opłata wylotowa – ok. 60,00 USD/osoba
– ewentualne wypożyczenie sprzętu
– ubezpieczenie turystyczne i nurkowe
– zwyczajowe napiwki – 35,00 EUR/osoba
– inne osobiste wydatki.

 Pozostałe oferty nurkowania i wyjazdów

DŻIBUTI – whale shark safari z Polakami 20-29.11.2015DIGITAL CAMERA

Od listopada do końca stycznia rekiny wielorybie żerują u wybrzeży Dżibuti. To jeden z najbardziej majestatycznych rekinów na świecie… Dżibuti to państwo położone we wschodniej Afryce nad Zatoką Adeńską i Cieśniną Bab al – Mandab. Graniczy ono z Somalią, Etiopią i Erytreą. Po referendum w sprawie niepodległości, które miało miejsce w maju 1977 r., Dżibuti […]

czytaj dalej...
Dżibuti – Djibuti safari nurkowe

Dżibuti to państwo położone we wschodniej Afryce nad Zatoką Adeńską i Cieśniną Bab al – Mandab. Graniczy ono z Somalią, Etiopią i Erytreą. Ten mało znany i rzadko odwiedzany kraj to miejsce, które upodobały sobie rekiny wielorybie. Zapraszamy na wyprawę, gdzie od listopada do końca stycznia spotkać można jednego z najbardziej majestatycznych rekinów na świecie… […]

czytaj dalej...
Safari nurkowe w Dżibuti 15-24.11.2013d1

Zapraszamy na niezapomniane safari nurkowe. Grupa 12 osób. Dżibuti to państwo położone we wschodniej Afryce nad Zatoką Adeńską i Cieśniną Bab al – Mandab. Graniczy ono z Somalią, Etiopią i Erytreą. Ten mało znany i rzadko odwiedzany kraj to miejsce, które upodobały sobie rekiny wielorybie. Zapraszamy na wyprawę, gdzie od listopada do końca stycznia spotkać […]

czytaj dalej...
Dżibuti safari nurkowe 07 – 16.11.2014

Dżibuti to państwo położone we wschodniej Afryce nad Zatoką Adeńską i Cieśniną Bab al – Mandab. Graniczy ono z Somalią, Etiopią i Erytreą. Ten mało znany i rzadko odwiedzany kraj to miejsce, które upodobały sobie rekiny wielorybie. Zapraszamy na wyprawę, gdzie od listopada do końca stycznia spotkać można jednego z najbardziej majestatycznych rekinów na świecie… […]

czytaj dalej...
Dżibuti – wyprawa grupowa 23 listopada – 2 grudniadzibuti-diving-3

Safari nurkowe w Dżibuti Termin: 23 listopada – 02 grudnia 2012 Od listopada do końca stycznia rekiny wielorybie żerują u wybrzeży Dżibuti. To jeden z najbardziej majestatycznych rekinów na świecie… Cena: 1380 EUR/osoba + przelot od ok. 4300 PLN/osoba W cenie: – przelot na trasie Warszawa – Dzibuti – Warszawa – transfer lotnisko – port – […]

czytaj dalej...
Dżibuti – safari w grupiedzibuti-nurkowanie-2

Safari nurkowe w Dżibuti zobacz aktualne oferty na Dżibuti Termin: 29 stycznia – 08 lutego 2011  Proponowane przeloty  liniami Air France: 29.01: Warszawa – Paryż 06:55 – 09:20 Paryż – Dżibuti 11:10 – 22:15 Międzylądowanie: Dżudda 08.02: Dżibuti – Paryż 00:30 – 08:30 Międzylądowanie: Dżudda Paryż – Warszawa 09:40 – 11:55 Cena: 1880,00 EUR/osoba + […]

czytaj dalej...


Potrzebujesz pomocy? Na naszej stronie umieściliśmy kierunki, na które jest największe zainteresowanie, bo gdybyśmy umieścili listę wszystkich krajów, do których przygotowujemy wyjazdy, to byś w niej utonął :)).

Jeżeli Twojego wymarzonego nie ma na naszej liście, zadzwoń (22) 614 0000 napisz na email biuro@tanienurkowanie.pl, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!