Nurkowanie w Australii i Tasmanii z Polakami: 16 Listopada – 02 Grudnia 2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Termin: 16.11.2017-02.12.2017

Cena: od 3150 USD

Trzy miejsca w Australii, które zachwycą podróżników i nurków zarazem!

SYDNEY piękne miasto i wspaniałe nurkowanie z pławikonikami australijskimi Weedy Sea Dragons.

TASMANIA i nurkowanie na klifowym Półwyspie Tasman w lesie kelpowym, ponadto spotkanie z fokami, nurkowanie z Weedy Sea Dragons oraz największa podwodna jaskinia kontynentu Cathedral Cave. Po nurkowaniu krótka wycieczka objazdowa i zapierające dech w piersi Parki Narodowe takie jak nadmorski Freycineta National Park, alpejski Cradle Mountain- Lake St Clair National Park oraz wspaniałe drzewiaste paprocie i wodospady Russell Falls w Mt. Field National Park.

WOLF ROCK: na koniec najlepsze nurkowanie w Australii. Podwodne góry wulkaniczne porośnięte miękkimi i twardymi koralami są miejscem występowania zagrożonych rekinów tawroszy (grey nurse sharks). Listopad to ich sezon godowy. Ponadto manty, orlenie, rekiny leopardzie, bull rays i giant qeensland groopers.

PROGRAM:

16.11: Wylot z Polski do Australii.

17.11: Przylot do Sydney. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

18.11: Zwiedzanie Sydney.

19.11: Dzień nurkowy, dwa nurkowania a w tym nurkowanie w poszukiwaniu koników morskich Weedy Sea Dragons.

20.11: Przelot do Hobart, na południe Tasmanii. Przejazd do Eagle Hawk na Półwyspie Tasman. Zakwaterowanie w hotelu Lufra.

21, 22, 23.11: Trzy dni nurkowe na Półwyspie Tasman, sześć nurkowań, a w tym nurkowania: w lesie kelpowym, z fokami, z konikami morskimi Weedy Sea Dragons, w największej podwodnej jaskini w Australii Cathedral Cave oraz na Twin Peaks dwa podwodne szczyty. Po nurkowaniach zwiedzanie bajecznych okolic m.in. formacje skalne Tasman`s Arch, Devil`s Kitchen oraz skansen dawnej koloni karnej w Port Arthur.

23.11: Po nurkowaniu przejazd wschodnim wybrzeżem do Bicheno. Nocleg w hotelu w Bicheno.

24.11: Zwiedzanie i wędrówki po Parku Narodowym Freycineta, granitowe skały, lazurowe morze, piaszczyste białe plaże, a w tym jedna z najpiękniejszych plaż na świecie w Wineglass Bay. Wieczorny przejazd w głąb lądu do słynnego Cradle Mountain- Lake St Clair National Park wchodzącego w skład obszaru Światowego Dziedzictwa Tasmanian Wilderness. Nocleg w miejscowości Cradle Mountain lub okolicach.

25.11: 3- 4 godzinny trekking po parku, alpejskie widoki na górę Cradle Mountain oraz wędrówka wzdłuż jeziora Dove Lake. Nocleg w hotelu w Cradle Mountain.

26.11: Przejazd do Mt. Field National Park najstarszego parku Tasmanii, z pięknym trójstopniowym wodospadem Russel Falls oraz magicznym lasem porośniętym paprociami drzewiastymi i wysokimi na 80m eukaliptusami Swamp Gums. Na koniec powrót do Hobart, nocleg w hotelu.

27.11: Wylot z Hobart do Brisbane. Przejazd do Rainbow Beach. Nocleg w hotelu.

28, 29.11, 30.12: Trzy dni nurkowania z rekinami tawroszami na Wolf Rock, sześć nurkowań. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących nurkowań w Australii, podwodne góry wulkaniczne porośnięte miękkimi i twardymi koralami są miejscem występowania zagrożonych rekinów tawroszy (grey nurse sharks). Listopad to ich sezon godowy. Ponadto manty, eagle rays, leopard sharks, bull rays i giant qeensland gropers.

01.12: Przejazd do Brisbane. Spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

02.12: Wylot z Brisbane do Polski lub na Papuę Nową Gwineę, na safari nurkowe w Zatoce Kimbe.

Cena zawiera:

– zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych;

– pakiet 14 nurkowań z butlami i balastem;

– transfery prywatnym busem;

– wszystkie wymienione w programie wycieczki;

– opiekę polskiego przewodnika i instruktora nurkowego;

– ubezpieczenie turystyczne KL i NNW.

Cena nie zawiera:

– wyżywienia;

– biletów wstępu w Sydney i do parków narodowych w Tasmanii (12 Usd za wstęp);

– pobytu podczas przesiadek w trakcie lotu do Australii i z powrotem;

– przelotów głównych i wewnętrznych;

– ubezpieczenia nurkowego.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,