Wyjazd grupowy na Kubę – program 1

cybaro_z_kuby.jpgStaram się, aby program był możliwie zwięzły, niestety z Kubą łączą mnie tak silne wspomnienia i pragnienie powrotu, że nie zawsze udaje się w krótkich słowach zobrazować, jak tam jest wspaniale zarówno pod względem kulturowym, jak też niezaprzeczalnych walorów Mojito i Cuba Libre, a także rewelacyjnych miejsc nurkowych.

cl-playa-paraiso-12.jpgDla wielu osób wyobrażenie urlopu egzotycznego wygląda następująco: mała wysepka na środku lazurowej wody na Karaibach, otoczona kilometrami plaży z delikatnym piaskiem, gdzie poza paroma hotelami, małym lotniskiem i portem jachtowym nie ma już nic. W dzień można pływać i nurkować w przepięknych miejscach, nie spotykając innych łodzi nurkowych, a wieczorem w hotelu zapasy rumu i mojito nigdy się nie kończą. Kto chce, może urozmaicić pobyt siatkówką, tenisem albo wylegiwaniem się przy basenie z ulubioną książką w jednej ręce, a drinkiem w drugiej (o rany, a gdzie dać cygaro?). Jeżeli komuś marzy się taki urlop, to Bienvenidos en Cayo Largo.

mapa_cuba_satelite.jpgCzęść objazdowa to totalny odlot do zupełnie innego świata. Zawiera zwiedzanie Hawany śladami Fidela Castro, Hemingwaya, a także Bridget Bardot i Nat King Cole pozwala namacalnie poznać miejsca znane do tej pory z telewizji i reportaży. Odwiedzimy 4 place wpisane na Światową Listę UNESCO: Plaza de Armas, Plaza San Francisco de Asis, Plaza Vieja, Plaza de la Catedral.Bardzo namawiam na kabaret Tropicana, jedno z najlepszych SHOW, jakie widziałam w życiu. Obowiązkowym punktem programu będą odwiedziny mauzoleum Che Guevary, a także przepiękne kolonialne miasteczko Trynidad. Proponujemy odwiedziny malowniczej dolinę Vinales i podróż łodzią podziemną rzeką oraz wodospady w górach Sierra Esambrey. Obowiązkowo odwiedzimy wpisaną na listę UNESCO plantację trzciny cukrowej.

Towarzyszyć nam będzie rum, do skosztowania pod rozmaitymi rodzajami, Mohjito, Cuba Libre, Canchacha, drinki w barach przydrożnych (pychota i taniocha). Odwiedzimy muzeum rumu, gdzie nauczymy się całej prawdy o rumie, skosztujemy i zakupimy dla przyjaciół i zazdrośników w Polsce.

Proponiżej program nr 1 – wypoczynek z możliwością nurkowania lub snoreklingu w Cayo Largo oraz zwiedzanie (dla osób nienurkujących lub nie lubiących safari).

Dzień 1 – wylot z Polski, przylot do Hawany (ach ta cudowna zmiana czasów, lądujemy tego samego dnia), transfer do hotelu Parque Central 5* w centrum Hawany, zakwaterowanie i wypad na starówkę dla chętnych. Szansa na pierwsze Mohito lub Cuba Libre :)

Dzień 2 – rano transfer na lotnisko i króciutki przelot do Cayo Largo. Zakwaterowanie, kolacja w resorcie Gran Caribe – Villa Marinera. To przepiękna, mała wyspa z niewiarygodnie pięknym piaskiem, pokazująca „inna” Kubę, niż w popularnym, nieco sztucznym Varadero. To prawdziwy raj na ziemi, cisza, spokój i wspaniały odpoczynek, a rumu i atrakcji nie zabraknie.

Szczegółowe informacje na naszej stronie poświęconej Cayo Largo.

Dzień 3 – śniadanie, obiad, kolacja, korzystanie z uroków All inclusive, relaks na przepięknych plażach Cayo. Dla nurków możliwe nurkowania, dla pływających z fajką mnóstwo atrakcji, a dla chętnych osób nienurkujących proponujemy tzw. intro – nurkowanie z instruktorem.

Dzień 4 – śniadanie, obiad, kolacja, korzystanie z uroków All inclusive, kąpiele w cieplutkim oceanie, snorkeling lub nurkowanie na rafie i obserwacja podwodnego życia. Biały piasek na okropnie długiej plaży, wspaniała pogoda i przezroczysta woda to wspaniała wizytówka dla tęskniących współpracowników :)

Dzień 5 – śniadanie, obiad, kolacja, korzystanie z uroków All inclusive, odpoczynek przed częścią zwiedzania zaczynającą się następnego dnia. Tego dnia wyluzujemy się totalnie, będziemy odpoczywać, odpoczywać i odpoczywać :)

Dzień 6 – a teraz do roboty. Rano transfer na lotnisko i króciutki przelot do Hawany, przejazd do hotelu Parque Central 5*, popołudniu zwiedzanie Hawany. Przejdziemy się starówką, odwiedzimy ulubioną knajpkę Hemingwaya, a także Bridget Bardot i Nat King ColeLa Bodequita del Medio, przejdziemy pod barokową katedrę, gdzie moim zdaniem podają najlepsze Mojito na całej Kubie za około 3 euro. Wieczorem dla chętnych kabaret Tropicana. Moim zdaniem warto to zobaczyć. Przepiękne, super zgrabne kobiety, wspaniałe pióropusze tworzą rewelacyjne show. To taki Moulin Rouge w Kubańskim wydaniu, moim zdaniem, jedno z najlepszych show na całym świecie.

Dzień 7 – śniadanie w hotelu, czas wolny. Dla chętnych wycieczka do prowincji Pinal del Rio – najstarszej geologicznie części wyspy, z pięknymi lasami piniowymi, słynącej z produkcji znanych na świecie cygar, wizyta w Dolinie Vinales, z plantacjami tytoniu. Przejażdżka łodzią podziemną rzeką, w indiańskiej jaskini – Cueva del Indio, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy, zwiedzanie miasteczka Vinales. Niektórych urzekają malownicze wzgórza, innych czerwona ziemia i gigantyczne, porośnięte tropikalną zielenią wapienne ostańce (Mogotes) wydrążone przez podziemne wody. Są także wielbiciele starego malowidła Leovigilda Gonzaleza na wapiennej ścianie. Ja osobiście uważam malowidło za straszny kicz, natomiast zachwyciło mnie zwiedzanie indiańskich jaskiń podczas pływania łodzią po podziemnej rzece w malowniczo wydrążonych skałach. Jestem przekonana, że każdy podczas tej wycieczki znajdzie coś dla siebie. Po powrocie dla wytrwałych spacery po Hawanie.

Dzień 8 – śniadanie w hotelu , przejazd do uroczego kolonialnego miasteczka Trinidad. Kolejny dzień pełny emocji.  Po drodze postój w Santa Clara, gdzie od jej zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja. W Santa Clara odwiedzimy mauzoleum Che Gevary, przez wielu ludzi uważanego za bohatera. Wewnątrz mauzoleum należy zachowywać się z godnością i szacunkiem, nie można rozmawiać.

Następnie zwiedzanie stolicy historycznej miasteczka Trynidad, najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby (miasto wpisane na listę UNESCO). Przejdziemy się brukowanymi uliczkami miasta, obejrzymy przepiękny rynek Plaza Mayor ze wspaniałymi, Church of the Holy Trinity (kościół Świętej Trójcy), kościół franciszkański oraz pałace „baronów cukrowych”.  Obowiązkowo należy odwiedzić La Canchanchara i skosztować przepysznego drinka z rumu, miodu i cytryny.

Zakwaterowanie w hotelu Ancón 3* all inclusive. Dla chętnych wieczorny wypad i spacery po Trynidadzie przy typowej muzyce kubańskiej.

Dzień 9 – śniadanie, do wyboru relaks na przepięknej plaży z bialutkim piaseczkiem i palmami lub wyjazd do dżungli w góry Sierra Esambrey, odwiedziny w fabryce kawy z możliwością degustacji, wyprawa w głąb dżungli do wodospadu El Salto de Caburní, kolacja w hotelu, rozkoszowanie się zaletami All inclusive.

Dzień 10 – poranny transfer do portu Jucaro. Po drodze wizyta w Valle de los Ingenios – Sugar Mills Valley – Dolinie Cukrowni – na plantacji trzciny cukrowej, która jest wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Malownicze krajobrazy i poczucie lokalnego kolorytu pozostaną na długo w pamięci.

Ostatnie chwile na Kubie, transfer na lotnisko, wieczorem odlot do Polski.

Dzień 11 – lądowanie w Warszawie

Na Kubie obowiązującą walutą jest peso kubańskie niewymienialne (CUP), 1 CUP = 100 centavos, zwane „moneda nacional” lub też „peso cubano” oraz peso kubańskie wymienialne (CUC), 1 CUC = 100 centavos, oficjalnie nazywane „peso convertible”, a potocznie „chavito”. Sugeruję zabranie euro, gdyż dolary po wycofaniu z obrotu w 2004 roku zostałe objęte podatkiem od wymiany. Przelicznik: 1 euro = 1,2 CUC, za 1 USD można po przeliczeniu i 10% podatku uzyskac 0,80 CUC. Karty kredytowe amerykańskie nie działają, inne też nie zawsze.

Cena programu nr 1 – podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy wycenę (waha się w zależności od ilości osób i terminu wyjazdu) oraz proponowane przeloty

Cena zawiera:
przeloty Havana – Cayo Largo – Havana,
wszelkie transfery z lotniska na łodzie i do hotelu,
3 noclegi w Hawanie w hotelu Parque Central 5* ze śniadaniem
2 noclegi blisko Trynidadu, Hotel Ancon*** all inclusive,
4 noclegi w resorcie Gran Caribe – Villa Marinera (Cayo Largo) all inclusive,
opłatę za lądowanie w Cayo Largo
opiekę rezydenta na miejscu
ubezpieczenie organizatora turystyki
zwiedzanie wg. programu

Cena nie zawiera:
przelotu (wyceniany w momencie zgłaszania się ok. 3300 – 4300 PLN)
obowiązkowego ubezpieczenia (od 3,25 PLN za dzień)
karty turysty 22 EURO (możemy załatwić lub osobiście w ambasadzie Kuby)
opłaty wylotowej z Kuby 25 CUC
nurkowania na Cayo Largo (1 nurkowanie ok. 33 EURO, pakiet 4 najlepszych miejsc – the best of Cayo Largo 140 euro)
wycieczki fakultatywnej do Vinales (ok. 70 CUC), Sierra Escambrey (ok. 38 CUC), kabaret Tropicana (ok. 80 CUC)

mojitoo.jpgZobacz też naszą relację z ostatniego wyjazdu -> więcej…

Dane potrzebne do rezerwacji:
imię i nazwisko
data urodzenia
adres zamieszkania
telefon

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , ,