to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Safari nurkowe w Dżibuti 15-24.11.2013

d1

Zapraszamy na niezapomniane safari nurkowe.
Grupa 12 osób.

Dżibuti to państwo położone we wschodniej Afryce nad Zatoką Adeńską i Cieśniną Bab al – Mandab. Graniczy ono z Somalią, Etiopią i Erytreą. Ten mało znany i rzadko odwiedzany kraj to miejsce, które upodobały sobie rekiny wielorybie. Zapraszamy na wyprawę, gdzie od listopada do końca stycznia spotkać można jednego z najbardziej majestatycznych rekinów na świecie…

Według oficjalnych pomiarów długość ciała osobników tego gatunku dochodzi do 12.65 m a masa ich ciała sięga 13,6 t (niepotwierdzone dotąd pogłoski mówią o osobnikach nawet 20-metrowej długości, ważących około 25 ton). Pomimo imponujących rozmiarów i groźnie brzmiącej nazwy, rekin wielorybi jest rybą łagodną i nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Jest jednym z trzech znanych rekinów żywiących się planktonem.

Nocleg:

Zakwaterowanie
Na łodzi znajduje się 6 kabin z łazienkami. Łóżka są piętrowe, duże łóżko niżej i mniejsze wyżej. W każdej kabinie jest dużo miejsca na bagaże, mimo iż kabiny nie są zbyt przestronne.


Części wspólne
Wszystkie części wspólne są wykończone drewnem mahoniowym i tekowym. Z salonu wychodzi się na duży taras, znajdujący się w części rufowej jachtu. Tu spożywa się posiłki i wypoczywa w przerwach między nurkowaniami. Pokład dziobowy wyłożony jest miękkimi materacami.

M/Y DELI
Specyfikacja łodzi
Długość 26 m
Szerokość 7 m
Silniki MAN 280 KM
Generator 33 KW
Kompresory – 2 x Bauer Mariner
Elektryczność 220 V
Woda słodka – 6000 l.

Nawigacja/bezpieczeństwo
GPS
Tlen i zestaw pierwszej pomocy
Radio VHF
Echosonda
9 m ponton z silnikiem zaburtowym

Nurkowanie
Liczba nurkowań zależy od trasy (ta może się zmieniać ze względu na warunki pogodowe). Podczas rejsu zostanie wykonanych minimum 12 nurkowań. Dalsze uzależnione są od częstotliwości spotkań z rekinami wielorybimi (podczas tych spotkań z reguły się nie nurkuje, pływa się z maską i fajką). Możliwe są także nurkowania nocne, do ustalenia na miejscu.

Ramowy program wyjazdu:

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i przelot przez Frankfurt i Addis Abebę do Dżibuti.

Dzień 2
Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem, który pomoże w załatwieniu formalności wizowych i transfer busem do portu (około 20 minut), gdzie czeka szkuner M/Y Deli. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w kabinach. Kolacja i prezentacja załogi przez kapitana. Nocleg na łodzi. W nocy łódź płynie w kierunku Arta.

Dzień 3
Nurkowania w rejonie Arta. Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Dzień 4
Nurkowania w rejonie Ras Corali. Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Dzień 5
Nurkowania w okolicy Cieśniny Ghoubbet. Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Dzień 6
Nurkowania w okolicy Cieśniny Ghoubbet (Star Bay). Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Dzień 7
Nurkowania w okolicy White Sand Beach. Wycieczki na spotkanie z rekinami wielorybimi. Na łodzi pełne wyżywienie. Nocleg w kabinach.

Dzień 8
Śniadanie i obiad na łodzi. Nurkowania w okolicy Wysp Musha. Wczesnym wieczorem powrót do portu rybackiego w Dżibuti. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu Sheraton http://www.starwoodhotels.com/sheraton/property/overview/index.html?propertyID=466 , zakwaterowanie w pokojach. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 9
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu całodzienna wycieczka do słonego jeziora Lac Assal, znajdującego się w depresji (150 m poniżej poziomu morza). Przejazd prywatnym busem z przystankiem w kanionie. Lunch w trakcie wycieczki.

Około15:00 powrót do Dżibuti, a następnie transfer na lotnisko i pożegnanie z miejscowym kontrahentem. O 19:00 planowy odlot do Addis Abeby i dalej do Frankfurtu.

Dzień 10
Po przylocie do Frankfurtu przesiadka do samolotu do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Cena: 1450,00 EUR/osoba + przelot od ok. 4200 PLN/osoba
W cenie:
przelot na trasie Warszawa – Dżibuti – Warszawa
transfer lotnisko – port – lotnisko
7 dni/6 nocy na łodzi
1 noc w hotelu Sheraton (ze śniadaniem)
trzy posiłki dziennie wraz z napojami bezalkoholowymi
minimum 12 nurkowań (butle i balast, przewodnik)
wycieczka do Lac Assal
ubezpieczenie turystyczne.

Dodatkowe opłaty:

wiza – 90 USD/osoba (płatne na miejscu)
opłata wylotowa – 60 USD/osoba (płatne na miejscu)
ubezpieczenie nurkowe
napoje alkoholowe na łodzi
kolacja w dniu z noclegiem w hotelu
zwyczajowe napiwki – około 35,00 EUR/osoba
inne osobiste wydatki.

Proponowane przeloty:
15 listopada: Warszawa – Frankfurt 18:15 – 20:10
Frankfurt – Addis Abeba 21:35 – 06:45 + 1
16 listopada: Addis Abeba – Dżibuti 09:00 – 10:20

23 listopada: Dżibuti – Addis Abeba 19:00 – 20:10
Addis Abeba – Frankfurt 22:55 – 06:15 + 1
24 listopada: Frankfurt – Warszawa 10:30 – 12:15

Cena biletu od ok. 4200,00 PLN/osoba

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , ,