to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Tonga, Humbaki polska grupa 02 – 14.08.2014

TONGA to niezwykłe miejsce na świecie, gdzie w ciepłych i kryształowych wodach Pacyfiku można pływać z HUMBAKAMI. Pod okiem profesjonalnych przewodników doświadczymy pod wodą interakcji z dorosłymi wielorybami i ich potomstwem. To chwila którą każdy z nas zapamięta na całe życie!!

Cena za osobę od: 2130 USD
Termin: 02.08.2014 – 14.08.2014

Królestwo Tonga znajduje się w samym w sercu Południowego Pacyfiku, na południe od Samoa i na wschód od Fidżi. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej nietkniętych państw wyspiarskich w tej części świata.

W północnej części Tonga znajdują się Wyspy Vava’u, pomiędzy wyspami spokojna woda w okresie zimowym tworzy idealne środowisko dla migrujących tu humbaków. W okresie od czerwca do października humbaki przypływają tu aby się pożywić i rozmnożyć.


Pod okiem profesjonalnego lokalnego trenera i przewodnika czteroosobowe zespoły nurków wskakiwać będą z łodzi do wody, aby z maską i rurką pływać i obserwować humbaki. Moment wskoczenia do wody i pływania z humbakami jest precyzyjnie dobrany przez lokalnego trenera, który znając zachowanie wielorybów, wybierze odpowiedni do tego czas. W czasie, kiedy wieloryby nie będą chętne do interakcji z nurkami, będziemy podziwiać je z łodzi. Zachowania u wielorybów, które będziemy mieli szansę zaobserwować to śpiew, akrobacje i zabawy, tropienie samicy przez grupę samców, lub kiedy matka troszczy się o swoje dziecko.

Oprócz humbaków spotkamy delfiny butlonose, pilot whales, a przy dużym szczęściu rekiny wielorybie. Wyspy Vava’u to również wspaniałe nurkowanie rafowe, z mnogością ryb koralowych, kanionów, formacji twardych i miękkich korali. Magiczne podczas nurkowań są śpiewy przepływających w oddali wielorybów, być może poszczęści się nam na tyle, aby je spotkać pod wodą podczas nurkowań z aparatem oddechowym. Należy to do rzadkości,ale jest możliwe. Kto wie…

Temperatura wody w sierpniu będzie sięgać 24 stopni C.


PROGRAM PODRÓŻY:
02.08.2014
Wylot z Polski.Przesiadka w Singapurze,Sydney i Nukualofa stolicy Tongi.
05.08.2014
Przylot do Neiafu, na wyspę Vavau’u. Zakwaterowanie w PUATAUKANAVE INTERNATIONAL HOTEL.
06- 08.08.2014
Trzy dni nurkowania z aparatem oddechowym oraz trzy dni obserwacji i pływania z humbakami. Grupa będzie podzielona na mniejsze zespoły.
Wg prawa tongijskiego z wielorybami w jednym momencie może nurkować tylko czterech nurków. Grupa będzie odpowiednio dzielona, pomiędzy dni nurkowe i dni pływania z wielorybami.
09- 11.08.2014 Trzy dni nurkowe na lokalnej rafie.
12.08.2014 Wylot z Neiafu. Przesiadka w Nukualofa, Sydney i Singapurze.
14.08.2014 Powrót do Polski.

Cena zawiera:
– zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach w PUATAUKANAVE INT. HOTEL;
– trzy dni obserwacji i pływania z humbakami;
– trzy dni nurkowania z aparatem oddechowym (6 nurkowań);
– transfery z/na lotnisko;
– ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna;
– opiekę przewodnika i instruktora polskiego;
– opiekę lokalnych przewodników i trenerów.

Cena nie zawiera:
– przelotów;
– opcjonalnych noclegów podczas przesiadek;
– ubezpieczenia nurkowego;
– wyżywienia;
– opłat wizowych.
– sprzętu nurkowego z wyjątkiem butli i balastu.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl