Tajlandia – pakiet Similany i Birma

anemone.jpg

Safari Similany i Birma – odkryj dziewicze nurkowiska

Wakacje nurkowe dla zaawansowanych nurków, w jednym z 10 najlepszych nurkowisk świata oraz na dziewiczym Archipelagu Mergui w Myanmar (Birmie). Odwiedzamy najlepsze nurkowiska Similanów, Richelieu Rock i nieodkrytą nurkowo Birmę.

Nurkowiska Birmy, otwarte dla nurków dopiero w 1997 roku są jednymi z najmłodszych na świecie. Rafy w doskonałej kondycji, w rejonie zamkniętym przez ostatnie kilkadziesiąt lat nawet dla rybołówstwa, kompensują brak jakiejkolwiek infrastruktury nurkowej w Birmie. Jest to jedno z niewielu miejsc gdzie regularnie spotykamy rekiny wielorybie Whale Shark.

Sezon na Rekina Wielorybiego: pogoda w Birmie kształtowana jest przez monsuny i bardzo zbliżona do pogody na zachodnim wybrzeżu Tajlandii. Łodzie pływają tam w okresie od listopada do końca kwietnia. Okres po nowym roku daje większą szansę spotkania Rekina Wielorybiego Whale Shark kiedy widzimy je co drugi a czasem co trzeci rejs.

Jedynym sposobem dotarcia na nurkowiska Birmy jest safari zaczynające i kończące się w Tajlandii. Tajskie łodzie spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa i wygody dla nurków, powszechnie przestrzeganym standardem jest: tlen i apteczka, UKF, GPS, sonar, radar, tratwa ratunkowa, a także kompresor na łodzi, lodówka z napojami i smaczne jedzenie w dużym wyborze, oraz transfer z hotelu klimatyzowanym vanem. Zalecane jest pełne ubezpieczenie medyczne, oraz ubezpieczenie nurkowe.

Termin: dowolny w okresie od listopada do maja

Wyspy Similan są jednym z 10 najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Spotkania z rekinami wielorybimi, lamparcimi, rafowymi, mantami nie należą do rzadkości. Ogromne ławice ryb urzekają amatorów nurkowania. Arichipelag Mergui u wybrzeży Birmy to otwarte do zwiedzania od niedawna, przepiękne nurkowiska. To ogromna szansa spotkanie rekina wielorybiego. Niewielka liczba odwiedzających daje niemal 100% gwarancję, że najpiękniejsze i najrzadsze okazy podwodnej fauny nie zostaną spłoszone przez nurkujące przed nami grupy. Wyspa Phuket jest turystyczną stolicą Azji Południowo – Wschodniej.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , ,