Tajlandia – Chiang Mai

budda2.jpgPakiet Chiang Mai: magiczne świątynie i plemię „Długoszyich”

Pakiet daje okazję zobaczenia miejsc kultu: świątyń położonych w centrum miasta, na wzgórzu oraz w jaskini. Odwiedzamy również wioskę plemienia Długoszyich, których widok daje niezapomniane wrażenia.

Termin: pakiet dostępny cały rok.

Chiang Mai, zwana „krainą tysiąca pól ryżu” lub „różą północy” jest tym, co Europejczykowi kojarzy się z „dziką Tajlandią”. Pełna zabytkowych, średniowiecznych ruin, przepięknych widoków, była ze względu na połóżenie geograficzne (sąsiedztwo z granicą Birmy) traktowana jak forteca. Mimo gwałtownego wzrostu, pobudzanego datacjami międzynarodowymi oraz rozwojem turystyki, pozostała egzotyczna i zachowała swoją niepowtarzalną atmosferę. Plemię „Długoszyich” jest przyjazne (w końcu ich głównym źródłem dochodu jest sprzedaż własnego rękodzieła turystom). Kobiety w plemeniu, gdy osiągają wiek 9 lat, „przyozdabiane” są ciężkim, metalowym kołnierzem (który waży od 3 do 5 kg). Stale noszony powoduje obniżenie kości obojczykowych, co daje wrażenie wydłużenia szyi. Szyja, schowana przez lata pod tym ciężkim pancerzem, staje się zupełnie wiotka. Kobiety noszą obręcze przez całe życie, kilka razy wymieniąjąc je na nowe. Ściągają je tylko na czas porodu i w przypadku poważniejszych interwencji medycznych.

Organizacja zwiedzania: Zwiedzanie miejsc zgodnie z harmonogramem opisanym poniżej. Podczas wszystkich wycieczek zapewniony anglojęzyczny przewodnik. Do wszystkich miejsc zapewniony transfer klimatyzowanymi mini busami. W cenie lunch.

Dojazd: Lokalnymi liniami lotniczymi lub nocnym autokarem.

Zakwaterowanie: W hotelu 3*, w Chiang Mai, w pokoju dwuosobowym. W cenie śniadanie.

Wyżywienie: Śniadanie w hotelu, lunch podczas wycieczki całodziennej.

Cena: 180 USD

Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w hotelu 3* w Chiang Mai (2 noclegi ze śniadaniami) w pokoju dwuosobowym. Wycieczki opisane w planie imprezy, transfery z/do hotelu i na miejsca zwiedzania, lunch podczas wycieczek. Bilety wstępów do obiektów, opieka anglojęzycznego przewodnika.

Cena nie zawiera:
Przejazdu/przelotu do Chiang Mai i z powrotem, wyżywienai innego niż wymienione w programie. Transferu z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko.

Plan imprezy:

Dzień 1
Przylot do Chiang Mai. Transfer z lotniska do hotelu. Czas wolny do wieczora.

Dzień 2
Wycieczka całodniowa. O 8:00 oidbiór z hotelu. Wizyta na farmie orchidei oraz w lokalnej wytwórni papieru ozdobnego, wyrabianego w ekologiczny sposób z odchodów słoni ;-) Zwiedzanie sanktuarium Chiang Dao, położonego w dużej jaskini. Lunch. Po lunchu wizyta w wiosce Długoszyich. Okazja do zrobienia niezapomnianych zdjęć oraz zakupu drobnych pamiatek, wyrabianych ręcznie przez członków plemienia. Powrót do hotelu ok. 18:00 Czas wolny.

Dzień3
Ok. 8:00 odbiór z hotelu. Zwiedzanie świątyni Wat Prathat Doi Suthep (położonej na wysokości 1100 m n.p.m.), gdzie przechowywane są relikwie Buddy. Następnie wizyta w jeszcze wyżej położym (ok. 1400 m) Phu Ping Palace – kompleksie pałacowym, należącym do rodziny królewskiej, gdzie można podziwiać piękne kwiatowe ogrody. Lunch. Po lunchu zwiedzanie trzech sławnych świątyń: Wat Chiang Man, Wat Jedee Luang i Wat Prasing. Powrót do hotelu ok. 14:00. Wykwaterowanie z hotelu.

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: