to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Safari na Raja Ampat 30.11 – 14.12.2013

Raja Ampat to jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Archipelag składa się z 4 głównych wysp i około 1500 mniejszych wysepek. Wchodzi w skład indonezyjskiej prowincji Papua Zachodnia.

Obszar ten charakteryzuje się jedną z największych biodywersyfikacji życia w morzu z największą na świecie liczbą gatunków ryb, koralowców i mięczaków. Można tu spotkać zarówno ogromne ławice ryb – barrakud, ostroboków, tuńczyków, ale także grupy mant, rekinów i niewielkich stworzonek, zwanych „critters”. To raj dla miłośników życia podwodnego i fotografów.

Ramowy program wyjazdu:

Dzień 1, 30 listopada 2013
Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i przelot do Dubaju. Po przylocie na miejsce oczekiwanie na przesiadkę do samolotu do Jakarty.

Dzień 2, 01 grudnia 2013

Przelot Dubaj – Jakarta. Po przylocie na miejsce oczekiwanie na samolot do Sorong (00:30 – 07:45). Po przylocie na miejsce spotkanie z obsługą łodzi i transfer do portu. Zakwaterowanie w kabinach, powitanie i omówienie programu. Wieczorem wypłynięcie. Nawigacja w nocy przez Ciesninę Sele w kierunku Misool East, dotarcie na miejsce nad ranem.

Dzień 3, 02 grudnia 2013

Misool East – nurkowania przy No Contest, Love Potion, 3 Sisters, nocne  nurkowanie. Miejsca te charakteryzują się pionowo opadającymi skałami, fantastycznie porośniętymi miękkimi koralowcami. Wielkie ławice lucjanów, plataksów, papugoryb. Nocleg w ukrytej lagunie, unikalnym miejscu niemal w całości osłoniętym przez wysokie skały.  Przed snem wycieczka pontonami do laguny wciśniętej jeszcze głębiej w skały.

Dzień 4, 03 grudnia 2013
Po krótkim rejsie dopłynięcie do Misool South East – nurkowania przy Boo, Fabiacet, Fantasea. Tu znowu czeka na nurków eksplozja kolorów i niesamowite zagęszczenie ryb. Nocne nurkowanie. Kolacja na plaży na jednej z niewielkich wysepek.

Dzień 5, 04 grudnia 2013
Nurkowania w Misool, Yellit Kecil – piękne ściany porośnięte gorgoniami i miękkimi koralowcami. Następnie Tank Rock i Nudi Rock. Po zakończeniu dnia nurkowego przepłynięcie do Penemu i Fam Islands.

Dzień 6, 05 grudnia 2013
Penemu North, Barracuda – długa, owalna rafa, chętnie odwiedzana przez ławice barrakud, cesjowatych, chetoników, Galaxy – duża rafa z bardzo bogatym życiem, a także Melissa Garden z niezwykłymi formacjami twardych koralowców. Nocne przepłynięcie do Aljuy Bay.

Dzień 7, 06 grudnia 2013
Nurkowanie przy rafie Mahyem, a następnie wpłynięcie do Aljui Bay, zagłębienia 20 kilometrowej długości po zachodniej stronie Wyspy Waigeo. 2 nurkowania w zatoce (Wofoh i Intersection). Nocne nurkowanie w jednym z najlepszych miejsc na Raja Ampat – przy pomoście farmy pereł w Zatoce Aljuy.

Dzień 8, 07 grudnia 2013
Nurkowania w Zatoce Aljuy – Aljuy 1 i Channel. Pomiędzy nurkowaniami krótka wizyta na farmie pereł (jeśli program prac na to pozwoli). Nocne przepłynięcie do Wysp Wayag.

Dzień 9, 08 grudnia 2013

Wayag, najbardziej na północ wysunięte miejsce odwiedzane podczas safari, to labirynt malutkich wysepek. Nurkowania przy Quoy, Cathedrale Rock, Wayag Ridge. Późnym popołudniem, po nurkowaniach, wspinaczka na niewielkie wzgórze i podziwianie zapierającego dech w piersiach widoku na okolicę. Wieczór i noc w  Wayag.

Dzień 10, 09 grudnia 2013
Nurkowania przy Wayag West,  Kawe West – Black Rock i  Eagle Rock. Nocne nurkowanie. W nocy przepłynięcie do Cieśniny Dampier.

Dzień 11, 10 grudnia 2013

Cieśnina Dampier – pierwsze nurkowanie przy Citrus, w wejściu do cieśniny. Jest to kanał z dość łagodnie opadającymi ścianami, porośniętymi miękkimi koralowcami. Następnie nurkowanie z mantami. Trzecie nurkowanie przy słynnym Cape Kri, gdzie zbierają się największe ławice ryb w całym Raja Ampat – trewale, barrakudy, chetoniki, luszczowate. Nocne nurkowanie przy Friwiwanda.

Dzień 12, 11 grudnia 2013
Cieśnina Dampier – kolejne dwa słynne miejsca nurkowe – Sardine Reef i Chiken Reef. Po nurkowaniach przepłynięcie do Sorong, dokąd łódź dociera wieczorem.

Dzień 13, 12 grudnia 2013
Śniadanie na łodzi. Po śniadaniu opuszczenie kabin, pożegnanie z załogą i transfer na lotnisko w Sorong. Przelot Sorong – Jakarta ( 11:20 – 15:45 ). Po przylocie na miejsce oczekiwanie na samolot do Dubaju.

Dzień 14, 13 grudnia 2013
Przelot Jakarta – Dubaj – Warszawa. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Cena: 2550,00 EUR/osoba + przelot od ok. 3700,00 PLN/osoba.

W cenie:
* przelot na trasie Warszawa – Jakarta – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
* przelot wewnętrzny na trasie Jakarta – Sorong – Jakarta
* zakwaterowanie w dwuosobowych kabinach z łazienkami
* pełne wyżywienie i przekąski
* woda, kawa, herbata
* nurkowania według programu
* opieka miejscowych przewodników nurkowych
* opieka przedstawiciela (leci razem z grupą)
* transfery
* ubezpieczenie turystyczne AXA.

Dodatkowe opłaty:
* wiza indonezyjska – 25,00 USD/osoba
* opłata za wstęp do Parku Narodowego Raja Ampat – ok. 100,00 EUR/osoba (w  cenie  zawarty  także  wstęp  do  parku rajskich ptaków i wszystkie opłaty portowe)
* pozostałe napoje na łodzi (soft drinki – około 1,00 EUR/sztuka, piwo około 3,00 EUR/sztuka)
* Nitrox 32 – 5,00 EUR/dzień lub 50,00 EUR/safari
* napiwki dla załogi
* opłata wylotowa z Indonezji – około 15,00 USD/osoba
* inne osobiste wydatki.

Łódź M/V Paisubatu II

Paisubatu II to 25,5-metrowa drewniana łódź zbudowana na Sulawesi w latach 2004-2005. Podczas rejsów łodzi tej towarzyszy 16-metrowa łódź nurkowa, na której znajdują się kompresor, butle i sprzęt nurkowy, co zwiększa komfort pasażerów na Paisubatu II.

M/V Paisubatu II mieści 10 nurków w 5 dwuosobowych kabinach. Każda z kabin ma własną łazienkę z prysznicem, umywalką i toaletą. Kabiny nie są klimatyzowane, ale bardzo dobrze wentylowane. Ponadto, nad każdą koją znajduje się niewielki wiatraczek. Przy rezerwacji rejsu można wybrać konkretna kabinę (patrz plan łodzi).

Na górnym pokładzie znajduje się sterówka, kabiny załogi, kuchnia oraz przestronna mesa, będąca także salonem i miejscem do relaksu (miejsce to jest zadaszone).

DANE TECHNICZNE:
Długość:        25,5 m
Szerokość:        5,3 m
Silnik:            Deutz diesel marine engine, 210 hp, 2002
Prędkość:        8 węzłów
Elektryczność:        24 V, 220 V kontakty do ładowarek, dostępność 24 h
Generator:        Fischer Panda, 4 Kw
Akumulator:        600 A, 24 V
Zbiornik wody słodkiej:    6500 l
Liczba pasażerów:    10
Kabiny:
2 kabiny z podwójnym łóżkiem
1 kabina z podwójnym i pojedynczym łóżkiem
2 kabiny z dwoma pojedynczymi łóżkami
Wszystkie kabiny łazienką z prysznicem i WC.
Załoga: 4
Bezpieczeństwo: zestaw tlenowy i pierwszej pomocy
Elektronika: echosonda, GPS
Komunikacja: radio VHF, telefon satelitarny, Internet satelitarny.
Laptop dostępny na pokładzie.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,