RPA nurkowanie i zwiedzanie

nurkowanie-w-klatce.jpgProgram 2 – nurkowanie RPA + zwiedzanie + klatka

Najlepsze miejsca nurkowe w RPA oraz zwiedzanie RPA z Przylądkiem Dobrej Nadziei, nurkowanie z rekinami w klatce, w lesie kelpowym…

Jest to najlepszy program na nurkowania w RPA wraz z programem zwiedzania. W RPA pojedziemy na safari na spotkanie Wielkiej Piątki: lwa, bawołu, słonia, nosorożca i leoparda. Zajrzymy do kopalni złota.

map-divesites.jpgW RPA zanurkujemy w najlepszych miejscach, uznawanych za topowe miejsca nurkowe wg. wszelkich rankingów: Sodwana Bay z rekinami wielorybimi, Aliwal Shoal z guitar sharks, mantami i delfinami, Protea Banks słynne z Zambezi (bull) sharks, Ragged-Tooth oraz rekinów młotów. Na deser Gansbaay z rekinami w klatce oraz w Cape Town z nurkowaniem w lesie kelpowym. Nurkowałam w takim lesie kelpowym w USA i było to jedno z bardziej ekscytuających nurkowań w życiu. Można spotkać foki, a także rekiny krowie.

Pełny program:

Dzień 1 Johannesburg
Przylot do Johannesburga, możliwa wizyta w tradycyjnej wiosce Lesedi za opłata 30 euro.

wielka-piatka.jpgDzień 2 Kruger Park w RPA
Spotkanie z resztą grupy, fotograficzne safari w poszukiwaniu słynnej „Wielkiej Piątki” czyli lwa, słonia, leoparda, bawoła i nosorożca. Park Krugera jest największym w Afryce naturalnym rezerwatem zwierząt, którego powierzchnia przekracza 2 mln hektarów i rozciąga się na 360 km z południa na północ. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Nocleg w Hazyview

panoramic-route.jpgDzień 3 Panoramic Route RPA
Po śniadaniu wyruszamy na trasę tzw. Panoramicznej Drogi rozciągającej się wzdłuż przełomu rzeki Blade po jego zachodniej stronie. Wśród wielu punktów widokowych, przy których możemy się zatrzymać podziwiając ta okolicę najbardziej znany nazywa się Okno Pana Boga, niewiele dalej oglądamy Bourke’s Luck Potholes (wyrzeźbione przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde). Do najbardziej spektakularnych należny widok na trzy cylindryczne wzgórza nazywane Trzema Siostrami oraz kanion rzeki Blyde.

Odwiedzamy również pionierskie miasteczko Pilgrim’s Rest, gdzie były odkryte pierwsze złoża złota w RPA. Miasteczko jest żywym skansenem epoki pionierów i poszukiwaczy złota i często gości uczestników zawodów poszukiwaczy złota.

Po zwiedzaniu nocleg w Hazyview.

sodwana.jpgDzień 4 Swaziland – Sodwana Bay
Po śniadaniu wyruszamy do Swazilandu i po kilku godzinach przekraczamy znowu granice z RPA. Po południu dojeżdżamy do Sodwana Bay, najpopularniejszej destynacji dla nurków południowo-afrykańskich. Nocleg w Sodwana Bay.

Dzień 5 Sodwana Bay
– dzień przeznaczony na nurkowanie pośród przepięknej rafy koralowej w Sodwana Bay. Popołudniu przejazd do rezerwatu rozlewisk wodnych St Lucia.

rekin-mlot.jpgDzień 6 ALIWAL SHOAL
Nurkowanie w Aliwal Shoal, miejscu słynnym z występowania ogromnych ilości rekinów Młotów, Żarłaczy Tygrysich i rekinów Zambezi. Nocleg w Umkomaas.

Dzień 7 PROTEA BANKS
Nurkowanie w PROTEA BANKS. Można tu spotkać dużą ilość Ragged-Tooth, Blacktip oraz Zambezi. Latem, czyli od października, można tu spotkać rekiny Tygrysie i Zambezi, jak również duża ławice rekinów Młotów. Po nurkowaniu, transfer do Balito, nocleg w guest house.

durban.jpgDzień 8 DURBAN
Pobyt w Durbanie. W zależności od indywidualnych zainteresowań, jest kilka możliwości spędzenia czasu wolnego:
– wyjazd na ryby w morze
– odwiedziny w najnowszym aquarium USHAKA, pokazy delfinów
– przejazd trasą krajobrazową z odwiedzinami na farmie krokodyli, połączone z pokazem tańców zuluskich
– zakupy w największym centrum handlowym Południowej Afryki
– relaks na plaży i zakupy pamiątek na bazarze, ciągnącym się wzdłuż plaży.
Po południu, transfer na lotnisko i przelot do Cape Town, następnie transfer do Gansbaii, nocleg w lodgu.

nurkowanie-w-klatce.jpgDzień 9 WYSPA DYER nurkowanie w klatkach z rekinami
08:00 śniadanie, po czym 30 minutowa podróż łodzią po Oceanie Indyjskim, na spotkanie rekinów. Możliwość nurkowania w klatce z rekinami. Nurkowania odbywają się 12 km od brzegu, w okolicy dwóch wysp. Wyspy oddzielone są płytkim i wąskim naturalnym kanałem. Jedna z nich – wyspa Dyer – jest znana jako jedno z najlepszych miejsc w świecie do oglądania GREAT WHITE SHARKS. czyli ŻARŁACZY BIAŁYCH. Nocleg w lodgu.

Dzień 10 Nurkowanie w kelpie
Zwiedzanie Kapsztadu, wyjazd na GÓRĘ STOŁOWĄ (uzależnione od pogody). Nocleg w guest house.

Dzień 11 CAPE TOWN
Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, Górę Stołową lub zwiedzanie okolicznych winiarni z degustacją wina. Po obiedzie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Cena programu nr 2 – najlepsze nurkowanie RPA + zwiedzanie + klatka – 1990 euro

Cena zawiera:
– 10 noclegów, zakwaterowanie w lodgach i guest housach 2-4*
– 10 śniadań, 1 kolacja
– wszelkie transfery, na trasie ze zwiedzaniem w klimatyzowanym mikrobusie
– opiekę polskiego przewodnika
– przelot Durban – Cape Town

Cena nie zawiera:
– biletów lotniczych z Polski do RPA i z powrotem (poniżej)
– lunchów (ok 8 euro) i kolacji (ok 16 euro) oraz napojów
– kosztów nurkowania (poniżej)
– opłat wstępu do parków i zwiedzanych obiektów (Kruger Park 16 euro, Sodwana Bay 2 euro za dzień, St. Lucia rejs łodzią 12 euro)

Przeloty: prosimy o info, z jakiego miasta wycenić przelot
przelot do RPA i z powrotem możliwy z Polski lub z krajów europejskich – ok 2800-3500 PLN
przelot lokalny w cenie wycieczki – Durban – Cape Town

Ceny nurkowań w RPA:
– nurkowania dzienne ok 30 – 40 euro
– nurkowanie nocne ok 45 euro (włącznie z latarką)
– nurkowanie z rekinami w klatce ok 150 euro razem z lunchem

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,