RPA – Mozambik – nurkowanie

nurkowanie-w-klatce.jpgZapraszamy na wyjazdy do RPA i Mozambiku

Poniżej ceny i kilka opcji do wyboru. Proponujemy kilka programów w zależności od posiadanego czasu, założonego budżetu i zainteresowań. Będziemy nurkować w Mozambiku z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi i ogromnymi żółwiami. W RPA pojedziemy na safari na spotkanie Wielkiej Piątki: lwa, bawołu, słonia, nosorożca i leoparda. Zajrzymy do kopalni złota.

map-divesites.jpgW RPA zanurkujemy w najlepszych miejscach, uznawanych za topowe miejsca nurkowe wg. wszelkich rankingów: Sodwana Bay z rekinami wielorybimi, Aliwal Shoal z guitar sharks, mantami i delfinami, Protea Banks słynne z Zambezi (bull) sharks, Ragged-Tooth oraz rekinów młotów. Na deser Gansbaay z rekinami w klatce oraz w Cape Town z nurkowaniem w lesie kelpowym. Nurkowałam w takim lesie kelpowym w USA i było to jedno z bardziej ekscytuających nurkowań w życiu. Można spotkać foki, a także rekiny krowie.

Poniżej pełny program, a na dole strony wyszczególnione możliwe opcje poniższego programu

Dzień 1 Johannesburg – Inhambane – Mozambik / RPA – Mozambik
Przylot do Johannesburga, przesiadka na samolot do Inhambane w Mozambiku, po wylądowaniu transfer do hotelu, czas wolny, nocleg w Casa Barry w Mozambiku.

rpa-mozambik4.jpgDzień 2 odpoczynek i możliwość nurkowania w Mozambiku
Po śniadaniu osoby nurkujące mogą nurkować z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi, wielorybami i wielkimi morskimi żółwiami, osoby nienurkujące mogą korzystać z plaży lub wybrać się na snorkling z nurkami, zakwaterowanie w Casa Barry w Mozambiku.

plaszczka.jpgDzień 3 odpoczynek i możliwość nurkowania w Mozambiku
Po śniadaniu osoby nurkujące mogą nurkować z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi, wielorybami i wielkimi morskimi żółwiami, osoby nienurkujące mogą korzystać z plaży lub wybrać się na snorkling z nurkami, zakwaterowanie w Casa Barry w Mozambiku.

manta3.jpgDzień 4 odpoczynek i możliwość nurkowania w Mozambiku
Po śniadaniu osoby nurkujące mogą nurkować z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi, wielorybami i wielkimi morskimi żółwiami, osoby nienurkujące mogą korzystać z plaży lub wybrać się na snorkling z nurkami, zakwaterowanie w Casa Barry w Mozambiku.

Dzień 5 Inhambane – Maputo – Komatiport / Mozambik – RPA
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i przerwę po nurkowaniu, po południu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Mozambiku – Maputo, po wylądowaniu przejazd do Komatiport w RPA, położonego 5 km od granicy z Mozambikiem, nocleg w Trees Too w RPA.

wielka-piatka.jpgDzień 6 Kruger Park w RPA
Po śniadaniu wjazd do Parku Krugera i całodzienne safari w poszukiwaniu „Wielkiej Piątki„: lwa, bawołu, słonia, nosorożca i leoparda oraz prawie wszystkich spotykanych w Afryce zwierząt, nocleg w lodge w Hazyview.

panoramic-route.jpgDzień 7 Panoramic Route RPA
Wcześnie rano wyruszamy na trasę tzw. Panoramicznej Drogi rozciągającej się wzdłuż przełomu rzeki Blade po jego zachodniej stronie. Wśród wielu punktów widokowych, przy których możemy się zatrzymać podziwiając ta okolicę najbardziej znany nazywa się Okno Pana Boga, niewiele dalej oglądamy Bourke’s Luck Potholes (wyrzeźbione przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde). Do najbardziej spektakularnych należny widok na trzy cylindryczne wzgórza nazywane Trzema Siostrami oraz kanion rzeki Blyde.

Odwiedzamy również pionierskie miasteczko Pilgrim’s Rest, gdzie były odkryte pierwsze złoża złota w RPA. Miasteczko jest żywym skansenem epoki pionierów i poszukiwaczy złota i często gości uczestników zawodów poszukiwaczy złota.

sodwana.jpgDzień 8 Swaziland – Sodwana Bay
Po śniadaniu wyruszamy do Swazilandu i po kilku godzinach przekraczamy znowu granice z RPA. Po południu dojeżdżamy do Sodwana Bay, najpopularniejszej destynacji dla nurków południowo-afrykańskich. Nocleg w Sodwana Bay.

Dzień 9 Sodwana Bay
– dzień przeznaczony na nurkowanie pośród przepięknej rafy koralowej w Sodwana Bay. Popołudniu przejazd do rezerwatu rozlewisk wodnych St Lucia.

rekin-mlot.jpgDzień 10 ALIWAL SHOAL
Nurkowanie w Aliwal Shoal, miejscu słynnym z występowania ogromnych ilości rekinów Młotów, Żarłaczy Tygrysich i rekinów Zambezi. Nocleg w Umkomaas.

Dzień 11 PROTEA BANKS
Nurkowanie w PROTEA BANKS. Można tu spotkać dużą ilość Ragged-Tooth, Blacktip oraz Zambezi. Latem, czyli od października, można tu spotkać rekiny Tygrysie i Zambezi, jak również duża ławice rekinów Młotów. Po nurkowaniu, transfer do Balito, nocleg w guest house.

durban.jpgDzień 12 DURBAN
Pobyt w Durbanie. W zależności od indywidualnych zainteresowań, jest kilka możliwości spędzenia czasu wolnego:
– wyjazd na ryby w morze
– odwiedziny w najnowszym aquarium USHAKA, pokazy delfinów
– przejazd trasą krajobrazową z odwiedzinami na farmie krokodyli, połączone z pokazem tańców zuluskich
– zakupy w największym centrum handlowym Południowej Afryki
– relaks na plaży i zakupy pamiątek na bazarze, ciągnącym się wzdłuż plaży.
Po południu, transfer na lotnisko i przelot do Cape Town, następnie transfer do Gansbaii, nocleg w lodgu.

nurkowanie-w-klatce.jpgDzień 13 WYSPA DYER nurkowanie w klatkach z rekinami
08:00 śniadanie, po czym 30 minutowa podróż łodzią po Oceanie Indyjskim, na spotkanie rekinów. Możliwość nurkowania w klatce z rekinami. Nurkowania odbywają się 12 km od brzegu, w okolicy dwóch wysp. Wyspy oddzielone są płytkim i wąskim naturalnym kanałem. Jedna z nich – wyspa Dyer – jest znana jako jedno z najlepszych miejsc w świecie do oglądania GREAT WHITE SHARKS. czyli ŻARŁACZY BIAŁYCH. Nocleg w lodgu.

Dzień 14 Zwiedzanie Kapsztadu
Kapsztad, zwiedzanie miasta, wyjazd na GÓRĘ STOŁOWĄ (uzależnione od pogody). Nocleg w guest house.

przyladek-dobrej-nadziei.jpgDzień 15 CAPE TOWN
Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, Górę Stołową lub zwiedzanie okolicznych winiarni z degustacją wina. Po obiedzie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dla chętnych dodatkowe opcje:
– Sun City
– wodospady Wiktorii z raftingiem lub/i przelotem helikopterem nad wodospadem Wiktorii

Dostępne opcje programów (cena zależy od ilości osób)

W opisach programów podane ceny przelotów (program 2 obejmuje RPA, bez przelotu do Mozambiku)

Program 1 – 8 dni: nurkowanie w Mozambiku + zwiedzenie RPA 1350 euro, w tym safari w parkach narodowych z dzikimi zwierzętami afrykańskimi [więcej…]

Program 2 – 11 dni: nurkowanie w RPA + zwiedzanie RPA + nurkowanie z rekinami w klatce 1990 euro, w tym safari w parkach narodowych z dzikimi zwierzętami afrykańskimi, zwiedzenie RPA z Przylądkiem Dobrej Nadziei, nurkowanie z rekinami w klatce [więcej…]

Program 3 – 12 dni: nurkowanie w Mozambiku i RPA + zwiedzenie RPA 1995 euro, w tym safari w parkach narodowych z dzikimi zwierzętami afrykańskimi [więcej…]

Program 4 – 15 dni: nurkowanie w Mozambiku i RPA + zwiedzanie RPA + nurkowanie z rekinami w klatce 2350 euro, w tym safari w parkach narodowych z dzikimi zwierzętami afrykańskimi, zwiedzenie RPA z Przylądkiem Dobrej Nadziei, nurkowanie z rekinami w klatce, w lesie kelpowym [więcej…]

Zapraszam do udziału w tej wyjątkowej wyprawie,

Victoria Iwanowska

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl