to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa na Palau 13.04. – 27.04.2012

PALAU – 13 – 27 kwiecień 2012

Zapraszamy Was do prawdziwego podwodnego raju, rozsławionego już przez samego Jacques’a Custeau, który uznał tutejszą ścianę Ngemelis najlepszą na świecie ścianą nurkową.

A to dopiero początek atrakcji – czekają na Was: manty w German Channel, rekiny pływające w prądach Blue Corner, ponad tysiąc gatunków ryb, wraki z okresu drugiej wojny światowej, przejrzystość wody sięgająca kilkudziesięciu metrów, a do tego szerokie złociste plaże, Jezioro Meduz – idealne miejsce do snorkelingu, wycieczka kajakowa śladami „Indiana Jones” – spotkanie z tropikalną dżunglą, starodawnymi monolitami i wodospadami.

Plan wyprawy:

Dzień 1 – 13 kwietnia (piątek)Wylot z Warszawy (07:50) do Tajwanu (przez miasto europejskie). Posiłki w samolotach.
Dzień 2 – 14 kwietnia Przylot do Taipei wczesnym rankiem (06:05). City tour. Kolacja. Nocleg.
Dzień 3 – 15 kwietnia Śniadanie, przelot do Koror (13:00 – 18:00), przejazd do hotelu Sea Passion Hotel 4*, zakwaterowanie, impreza powitalna.
Dzień 4 – 16 kwietnia Śniadanie, 2 nurkowania z łodzi, w tym jeden check dive. Lunch i napoje po nurkowaniach.
Dzień 5 – 17 kwietniaŚniadanie, całodniowa wycieczka śladami „Indiana Jones” w głąb wyspy – spotkanie z tropikalną dżunglą, starodawnymi monolitami i wodospadami. Lunch.
Dzień 6 – 18 kwietnia Śniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Lunch i napoje po nurkowaniach.
Dzień 7 – 19 kwietniaŚniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Lunch i napoje po nurkowaniach.
Dzień 8 – 20 kwietniaŚniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Lunch i napoje po nurkowaniach.
Dzień 9 – 21 kwietnia Snorkeling w Jeziorze Meduz. Jest to śródlądowe jezioro, które przed wiekami zostało odcięte od oceanu, a w jego wodach żyją całe ławice meduz. Ten gatunek meduz żyje tylko tutaj, a swą sławę zawdzięcza faktowi, że meduzy te przez lata ewolucji zatraciły parzydełka, dzięki temu można wśród nich pływać zupełnie bezpiecznie. Lunch.
Dzień 10 – 22 kwietnia Śniadanie, 2 nurkowania. Lunch. Opcjonalnie: Nocna wyprawa kajakami na dziewicze plaże i degustacja miejscowego wina pod palmami.
Dzień 11 – 23 kwietnia Śniadanie, całodniowa wycieczka po wyspie. Lunch.
Dzień 12 – 24 kwietnia Śniadanie, 2 nurkowania. Lunch i napoje po nurkowaniach. Dla chętnych opcjonalne trzecie nurkowanie.
Dzień 13 – 25 kwietnia Śniadanie, dzień wolny. Możliwość zrealizowania dodatkowych wycieczek kajakowych lub lądowych, wyprawy na merliny, wizyty w delfinarium. Impreza pożegnalna.
Dzień 14 – 26 kwietnia Śniadanie, czas wolny, wylot z wyspy po południu (18:50). Posiłki w samolotach.
Dzień 15 – 27 kwietnia (piątek) Przylot do Polski (11:30).

Cena:

3250 usd + 5500 pln
Zniżka First Minute: 150 usd
Nondiver: 650 usd

I rata:
wpłata do 21 października 5500 pln (przysługuje zniżka first minute)
II rata:
wpłata do 13 stycznia w wysokości 2000 usd
III rata:
wpłata do 13 lutego – dopełnienie płatności (zniżki odejmowane są od ostatniej raty)

W cenie:

 • przeloty samolotami rejsowymi wg opisanej trasy
 • transfery z i na lotnisko klimatyzowanymi busami
 • nurkowania wg opisanego programu (15 nurkowań z łodzi, butle, pasy balastowe, pozwolenia)
 • nitroks 32%
 • wypożyczenie w Polsce brakujących elementów sprzętu nurkowego (jacket, automat)
 • program zwiedzania wg opisu wraz z biletami wstępu i pozwoleniami:
  – Snorkeling w Jeziorze Meduz
  – Kajakowa wyprawa „Indiana Jones”
  – Całodniowa wycieczka lądowa
 • 11 noclegów w hotelu Sea Passion Hotel 4*, w pokojach dwuosobowych,
 • śniadania,
 • napoje i lunche podczas wypłynięć łodzią i wycieczek
 • nocleg tranzytowy w Taipei ze śniadaniem i kolacją
 • city tour – Taipei
 • opieka polskich instruktorów nurkowania podczas trwania całego wyjazdu
 • ubezpieczenie KL i NW obejmujące nurkowania

Cena nie zawiera:

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • napiwków
 • opłat wizowych, wylotowych (ok. 50 usd)

Opcjonalnie:

Trzecie nurkowanie – 45 usd
Nocna wyprawa kajakami z poczęstunkiem – 195 usd / osoba
Wypożyczenie sprzętu nurkowego na miejscu: 45 usd komplet / dziennie (35 usd bez komputera)

Plan dnia nurkowego:

8:00 zbiórka przed hotelem
8:30-8:45 wypłynięcie łodzi
9:30 pierwsze nurkowanie
10:15/10:30 – 11:45 przerwa na powierzchni
11:45 drugie nurkowanie
12:30/12:45- przerwa obiadowa na plaży na Rock Islands
Po obiedzie trzecie nurkowanie
Powrót do portu 15.30/16.30.

(Podczas pobytu na łodzi napoje all inclusive oraz lunch).

Nurkowania

Łodzie safari na Palau odwiedzają te same miejsca, na które pływają jednodniowe wyprawy. Ponieważ nie ma potrzeby daleko płynąć z wyspy do miejsca nurkowego, dziennie można wykonać kilka nurkowań nie tracąc czasu na długie dopłynięcia. Palau w zakresie nurkowym jest miejscem będącym spełnieniem nurkowego snu.

Blue Corner, miejsce uznane za jedno z najbardziej niesamowitych na świecie! Nie jest to łatwe nurkowanie, ponieważ silny prąd może zmienić się w każdej chwili, jednak bajeczne formacje koralowe oraz „zupa rybna” naokoło gwarantują zaliczenia zupełnie unikatowego doświadczenia nurkowego. Nurkowanie można zacząć od Blue Hole – wielka jaskinia z dwoma wejściami wielkości 5 i 27metrów.

German Channel – wschodnia część wyspy Ngemelis. Wyjątkowe miejsca gdzie tunel przechodzi przez środek rafy. Kanał przecina rafę barierową między wyspą Ngemelis, a wyspą Ngercheu. Powstał w okresie, gdy wyspy były pod niemiecką okupacją (1899-1914), kanał łączy lagunę wewnętrzną z otwartym oceanem. Teren bogaty w mnogość gatunków twardych korali. Miejsce, które upodobały sobie Manty. Od strony laguny piaszczyste dno z miękkimi koralami.

Turtle Wall – Południowa ściana wyspy Ngemelis. Najpiękniejsze nurkowanie między 13 a 20 metrem. Prąd może się pojawić, jednak przeważnie jest słaby. Nazwa tego miejsca nie mija się z rzeczywistością, spotykamy wiele żółwi! Żółwie jedzące, śpiące, pływające… Na ścianie wielkie skupiska miękkich korali, do tego możemy spotkać Emperor Angelfish, Clownfish, Turtles, White Tip i Nurse Sharks.

New Drop Off – jedno z topowych miejsc, na zachód od German Channel, widoczność 15-40m zależnie od falowania, może pojawić się bardzo silny prąd. Dwie wielkie ściany stykają się tworząc ostre załamanie, gdzie plateau zatrzymuje sie na 10 metach, aby potem opaść ostro do głębokości 150 metrów. Teren patrolowany przez Grey Sharks, pojawiają się ławice barakud oraz Snnapers’ów.

Chandelier Cave – nurkowanie w jaskini – system pięciu połączonych komór. Jaskinie w obszarze Palau zawdzięczamy wulkanicznej aktywności dna oceanicznego, procesom, które spowodowały utworzenie wysp archipelagu. Obecnie jaskinie są w większej części wypełnione wodą. Często napotykamy ślady burzliwej historii bitew toczących się tutaj podczas II wojny światowej.

Wycieczka Lądowa

Poznajcie wyspę jadąc wygodny minibusem poprzez piaszczyste drogi wyspy Babeldaod, oferujące panoramiczne widoki najwyższego szczytu Palau. Dajcie się namówić na przeprawę rzeką z przystankami na odpoczynek pod wodospadami i przy strumieniach górskich, a na końcu przeprawy odpocznijcie pod zachwycającym wodospadem spadającym z wysokości 24 metrów. Poznajcie historię starożytnej cywilizacji Palau ogladając kamienne monolity. Chętni mogą również odwiedzić pomniki i czołgi z czasów drugiej wojny światowej lub zatrzymać się w muzeach w mieście, aby lepiej poznać historię tego zakątka świata.

Hotel – Sea Passion 4*

Nowy hotel (2009 rok) położony tuż obok centrum nurkowego. Posiada własną plażę, basen, bar na plaży, restaurację, mini Spa, centrum sportów wodnych.

W pokojach: klimatyzacja, telewizor, lodówka.

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl