to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Palau – wyprawa w polskim towarzystwie 22.11 – 06.12.2014

6Taniec mant, ściana Cousteau, jezioro meduz -czyli nurki z górnej półki.

Wyspy Palau wyglądają jak kędzierzawe, zielone czapy na wpół zanurzone w przejrzystym oceanie, każda osadzona na skalnej podstawce i otoczona wianuszkiem błyszczącego piasku. Pomiędzy wyspami mieści się wszystko, o czym nurkowie mogą zamarzyć: płytkie rafy, pionowe ściany, obszerne, dobrze oświetlone jaskinie, „błękitne dziury”, ponad 1500 gatunków ryb i 500 rodzajów koralowców!

Na rafach Palau czas się zatrzymał. Zobaczymy tam nietknięte, najbardziej widowiskowe miejsca nurkowe na Ziemi:
German Channel, w którym zahaczymy się na rafie w oczekiwaniu na taniec mant, patrolowany przez rekiny Blue Corner, Siaes Tunel porośnięty spektakularnymi gorgoniami, podwodna jaskinia Blue Hole i wraki z okresu drugiej wojny światowej. Podczas piętnastodniowego wyjazdu wystarczy czasu także na zwiedzanie – całe szczęście, bo warto zanurzyć się z maską i fajką w Jeziorze Meduz – unikalnym miejscu występowania tych pozbawionych parzydełek stworzeń. Popływamy kajakami oceanicznymi, wyruszymy na wycieczkę do tropikalnej dżungli w poszukiwaniu malowniczych wodospadów. Łagodny klimat, znakomicie przygotowana na przyjęcie gości baza hotelowa, nieoblegane przez turystów miejsca nurkowe pozwolą Wam odpocząć i odkryć urok miejsc wyjątkowych i dostępnych dla niewielu…

CENA: 3300 USD + przelot ok.5000 PLN
Termin: 22.11 – 06.12.2014

Program wyprawy:

Dzień 1 – 22.11.2014
Wylot z Warszawy na Palau (posiłki w samolotach)

Dzień 2 – 23.11.2014
Przylot na Palau późno w nocy. Przejazd do hotelu Sea Passion Hotel 4*, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z widokiem na morze

Dzień 3 – 24.11.2014
Odsypianie trudów podróży. Późne śniadanie, półdniowa wycieczka kajakowa. Lunch. Wieczorem wspólne wyjście na powitalnego drinka

Dzień 4 – 25.11.2014
Śniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.

Dzień 5 – 26.11.2014
Śniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.

Dzień 6 – 27.11.2014
Śniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.

Dzień 7 – 28.11.2014
Śniadanie. Jezioro Meduz – śródlądowe jezioro, odcięte przed wiekami od oceanu, zawiera wyjątkowy ekosystem – w jego wodach żyją gigantyczne ławice meduz. Ten gatunek przez lata ewolucji zatracił parzydełka, dzięki czemu można wśród nich snorklować całkowicie bezpiecznie. Lunch.

Dzień 8 – 29.11.2014
Śniadanie, 3 nurkowania. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.

Dzień 9 – 30.11.2014
Śniadanie, 3 nurkowania. Niewielki lunch  pomiędzy nurkowaniami. Andrzejki.

Dzień 10 – 01.12.2014
Śniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami. Opcjonalnie: Nocna wyprawa kajakami na dziewicze plaże i degustacja miejscowego wina pod palmami.

Dzień 11 – 02.12.2014
Śniadanie, dzień wolny. Możliwość zrealizowania dodatkowych nurkowań, wycieczek lądowych (min. samochodami terenowymi), wyprawy na merliny, wizyty w delfinarium.

Dzień 12 – 03.12.2014
Śniadanie. Całodniowa wycieczka po wyspie. Wieczorem impreza pożegnalna

Dzień 13 – 04.12.2014
Śniadanie. Czas wolny. Late check out (18:00) i nocny wylot z wyspy

Dzień 14 – 05.12.2014
Przylot do Polski późno wieczorem.

* program wyprawy może ulec zmianie, ze względu na konfigurację przelotów.

CENA: 3300 USD + przelot ok.5000 PLN
Termin: 22.11 – 06.12.2014

W cenie:
– przeloty samolotami rejsowymi wg opisanej trasy
– transfery z i na lotnisko klimatyzowanymi busami (dotyczy Palau)
– nurkowania wg opisanego programu (transfery do miejsc nurkowych, 18 nurkowań z łodzi, butle, pasy balastowe, opieka lokalnych przewodników nurkowych)
– nitroks 32%
– program zwiedzania wg opisu wraz z biletami wstępu: snorkeling w Jeziorze Meduz, wycieczka kajakowa, zwiedzanie wyspy
– 11 noclegów w Sea Passion Hotel 4*, w pokojach dwuosobowych oceanview,
– śniadania
– woda i niewielki lunch podczas wypłynięć łodzią i wycieczek,
– opieka polskiej kadry podczas trwania całego wyjazdu
– ubezpieczenie KL i NW obejmujące nurkowania.

Cena nie zawiera:
– posiłków nie wymienionych w programie
– napiwków
– opłat wizowych, wylotowych (ok. 50 USD)
– zezwoleń (płatne na miejscu w związku z możliwością drobnych zmian w programie ze względu na pogodę, poziom wyszkolenia uczestników, ilość wypłynięć na Peleliu itd): Jellyfish Lake: 100 usd, Peleliu: 30 usd, opłata paliwowa przy wypłynięciu na Peleliu 25 usd/wypłynięcie / osoba

Opcjonalnie:
– nocna wyprawa kajakami z poczęstunkiem –195 usd / osoba
– wypożyczenie sprzętu nurkowego na miejscu: 45 usd komplet / dziennie (35 usd bez komputera)
– dodatkowy dzień nurkowy: 130 usd (2nurkowania), 165 usd (trzy nurkowania)
– pobyt na łodzi dla osoby nienurkującej (z lunchem): 75usd / dzień

Nurkowania
Łodzie safari odwiedzają te same miejsca, na które wypływają jednodniowe wyprawy. Dzięki bliskości miejsc nurkowych można wykonać kilka nurkowań dziennie, nie tracąc czasu na długie dopłynięcia. Wygodnie, blisko, bardzo szybkimi łodziami

Blue Corner
-niesamowite miejsce! Nie jest to łatwe nurkowanie, silny prąd może zmienić się w każdej chwili, jednak bajeczne formacje koralowe oraz „zupa rybna” naokoło gwarantują satysfakcję z zaliczenia unikalnego doświadczenia nurkowego. Nurkowanie można zacząć od Blue Hole – wielkiej jaskini z dwoma wejściami o szerokości 5 i 27 metrów.W toni unoszą się rekiny w olbrzymiej ilości i różnorodności gatunków.

German Channel
– wschodnia część wyspy Ngemelis. Wyjątkowe miejsca gdzie częściowo otwarty górą tunel przecina rafę barierową między wyspą Ngemelis, a wyspą Ngercheu. Powstał w okresie, gdy wyspy były pod niemiecką okupacją (1899-1914). Kanał łączy lagunę wewnętrzną z otwartym oceanem. Teren bogaty w formacje twardych korali. Od strony laguny piaszczyste dno z miękkimi koralami, które upodobały sobie manty.

Turtle Wall
– południowa ściana wyspy Ngemelis. Najpiękniejsze nurkowanie między 13 a 20 metrem. Prąd może się pojawić, jednak przeważnie jest słaby. Nazwa tego miejsca nie mija się z rzeczywistością, spotykamy tu dziesiątki żółwi! Żółwie jedzące, śpiące, pływające, pozujące i uciekające. Na ścianie wielkie skupiska miękkich korali, do tego możemy spotkać Emperor Angelfish, Clownfish, Turtles, White Tip i Nurse Sharks.

New Drop Off
– jedno z topowych miejsc, na zachód od German Channel, widoczność 15-40m-zależnie od falowania, może pojawić się silny prąd. Dwie wielkie ściany stykają się, tworząc ostre załamanie, aby potem opaść ostro do głębokości 150 metrów. Teren patrolowany przez Grey Sharks, pojawiają się też ławice barakud oraz Snnapers’ów. Na ścianach setki gorgonii i miękkich korali, a pomiędzy nimi błazenki pilnujące swoich anemonów. Łatwo się tu zapomnieć…

Chandelier Cave
– nurkowanie jaskiniowe w systemie pięciu wielkich, połączonych komór. Jaskinie na Palau zawdzięczamy wulkanicznej aktywności dna oceanicznego, procesom, które spowodowały utworzenie wysp archipelagu. Obecnie jaskinie są w większej części wypełnione wodą. Często napotykamy ślady burzliwej historii bitew toczących się tutaj podczas II wojny światowej.

Wycieczka Lądowa
Poznamy wyspę jadąc wygodnym minibusem poprzez piaszczyste drogi wyspy Babeldaod, oferujące panoramiczne widoki najwyższego szczytu Palau. Będziemy przeprawiać się rzeką z przystankami na odpoczynek przy górskich strumieniach, a na końcu przeprawy zatrzymamy się pod zachwycającym wodospadem, spadającym z wysokości 24 metrów. Historię starożytnej cywilizacji Palau będziemy studiować oglądając kamienne monolity. Chętni mogą odwiedzić pomniki i czołgi z czasów drugiej wojny światowej lub zatrzymać się w muzeach w mieście.

Hotel – Sea Passion 4*
Hotel zbudowany w 2009 roku; posiada własną plażę, basen, bar na plaży, restaurację, mini Spa, centrum sportów wodnych.

W pokojach: klimatyzacja, telewizor, lodówka, suszarka,zestaw kosmetyków, łóżka małżeńskie lub dzielone. Internet dostępny w recepcji

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl