Wyprawa na Nową Zelandię: styczeń-marzec 2018

3

Cena:

  • Osoba nurkująca: 5050 USD + przelot ok. 5000 PLN
  • Osoba nienurkująca: 4250 USD + przelot ok. 5000 PLN

Nowa Zelandia pociąga podróżników pięknem dzikiej, miejscami nietkniętej natury, niespotykanej nigdzie indziej na Ziemi, kulturą dumnego ludu Maorysów i tym, że jest najdalej położonym krajem od Polski. Jest to także przede wszystkim raj dla miłośników sportów ekstremalnych, oferuje niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku.
Jedną trzecią jej powierzchni zajmują parki narodowe, linia brzegowa ma 15 tys. km, tysiące zatok, plaż
i miejsc do nurkowania, jest też ponad 300 lodowców, wysokie i długie masywy górskie (większe niż francuskie, austriackie i szwajcarskie Alpy razem), wulkany, gejzery, najczystsze rzeki i jeziora pełne ryb oraz rośliny i zwierzęta, których nie ma nigdzie indziej. Wszystko to postaramy się zobaczyć choć
w niewielkiej części bowiem jest to kraj ogromnych przestrzeni i możliwości. Oszczędzając na czasie
i korzystając z połączeń lotniczych odwiedzimy obie wyspy po to aby móc zasmakować tego kraju
w całej okazałości. Zaletą naszego pobytu jest fakt, iż do dyspozycji przez 24 godziny na dobę mamy własny, komfortowy środek transportu oraz znakomitego przewodnika który zabierze nas wszędzie tam gdzie warto być. Mimo, iż program jest dość napięty istnieje możliwość skuszenia się na dodatkowe atrakcje których jest tu bez liku (liczne takie jak np. zorbing, black rafting narodziły się właśnie tutaj). Odwiedzając ten kraj w sezonie letnim mamy największą szansę na piękna pogodę, najwyższą temperaturę wody oraz migracje licznych gatunków zwierząt.
Nowa Zelandia to również rozkosz dla podniebienia; fantastyczne regionalne dania i owoce morza oraz światowej klasy wina uprzyjemnią nam pobyt.

Ramowy program wyjazdu:

1 dzień: Spotkanie na lotnisku i wylot do Nowej Zelandii (lot ok.30-33 godz.)

2 dzień: Przylot do Auckland – to największe miasto Nowej Zelandii stanowi niezwykłą mieszankę kulturową
z niezliczoną ilością wszelkiego rodzaju sklepów, restauracji (wyśmienite mięsa i jeszcze lepsze ryby oraz owoce morza) i klubów nocnych. Turystom oferuje moc atrakcji; piękne plaże z czarnym piaskiem, liczne muzea, galerie, przejażdżki rowerowe, żeglowanie. Charakteryzuje się ciekawą architekturą i pięknymi zabytkami. Koniecznie trzeba obejrzeć panoramę z Sky Tower-najwyższej budowli na półkuli północnej lub odwiedzić jeden z 46 wulkanów otaczających miasto.

Nocleg w Mercure Hotel Auckland; wygodny hotel położony w samym centrum miasta w dzielnicy portowej z przyjemnym barem na najwyższym piętrze z którego roztacza się spektakularny widok na miasto. Śniadanie jest w cenie.


3 dzień
Wycieczka do niezwykle malowniczej Matakana Vilage – urokliwej wioski położonej nad rzeką w pięknej zielonej dolinie. Miejsce to stanowi ostoje dla wszystkich tych którzy szukają oryginalnego, nieśpiesznego stylu życia; licznych pisarzy, artystów, rzemieślników. W okolicy znajdziemy liczne sady, winnice, kamieniołomy i tartaki. Ponad to wypoczywać możemy na pięknych białych plażach, uważanych za jedne z najlepszych w kraju do pływania i surfingu, odwiedzić Tawharanui Park – sanktuarium ptaków położone na pięknym półwyspie oraz podziwiać położoną niedaleko Kawau Island – jedną z większych wysepek rozrzuconych wokół Nowej Zelandii lub Little Barrier- jedna z mniejszych wysepek za to posiadającą niezwykle bogatą historią oraz sanktuarium przyrody uznawanym za „najbardziej nienaruszony, dziewiczy ekosystem w całej Nowej Zelandii”.

W okolicy tej rozpocznie się także nasza przygoda z nurkowaniem w morskim rezerwacie Goat Island. Jest to obszar chroniony już od 1975 roku i stanowi jedno z najlepszych miejsc nurkowych tej części świata-nazywane jest po prostu morskim akwarium. Znajdziemy tutaj bardzo różnorodne nurkowiska; skały, kaniony, piaszczyste łachy, jaskinie, ogrody gąbek oraz unikatowe kelp forest (lasy wodorostów). Często w pobliżu można spotkać bawiące się delfiny. Wykonamy tutaj 2 nurkowania.

Po nurkowaniu czeka nas 1,5 godzinna podróż do Whangarei – które stanowi bramę do Bay of Islands. Jest to małe, urokliwe miasteczko w którym zatrzymamy się na noc. Okolica ta słynie z pięknych, białych plaż Ruakaka, krystalicznie czystej zatoki Matauri Bay oraz niesamowitego półwyspu Whangarei Heads. Klimat w tym miejscu jest typowo subtropikalny, roślinność bujna, a w okolicznych wodach często można spotkać wieloryby.

Nocleg w luksusowym Whangarei Hotel & Conference Centre – posiadającym kilka basenów, sauny, spa (hotel słynie z znakomitej obsługi). W pobliżu hotelu znajduje się wiele atrakcji m.in. prywatny park dzikich zwierząt (słynący z białych lwów i tygrysów) oraz urokliwe wodospady Whangarei falls. Śniadanie w cenie.

4 dzień
Krótka podróż do Tutukaka i zaokrętowanie na kameralnej łodzi z której będziemy nurkować na Poor Knights Marine Reserve (umieszczonych przez samego Jacquesa Cousteau w dziesiątce najlepszych nurkowisk świata). Wyspy pochodzenia wulkanicznego uznane są przez Maorysów za święte, porośnięte przez gęste lasy (w których żyją gigantyczne owady i wiele innych endemicznych zwierząt) stanowią ścisły rezerwat zamknięty dla zwiedzających natomiast wody je okalające dostępne są dla nurków. Znajduje się w nich największe zróżnicowanie ryb i bezkręgowców w całej Nowej Zelandii. To oczywiście przyciąga liczne drapieżniki między innymi orki, rekiny miedziane i ostronosy. Podczas naszego pobytu mamy też dużą szansę zobaczyć liczne łączące się w pary ogończe (zdarza się że są ich setki) lub liczące kilka tysięcy osobników malutkie rybki blue maomao. Powierzchnia dna jest tu niezwykle urozmaicona; liczne jaskinie groty, tunele, łuki i pięknie skolonizowane ściany. Natomiast dzięki ciepłym prądom pochodzącym z Morza Koralowego temperatura wody jest wyższa, widoczność lepsza, a podwodne życie występuje w wersji tropikalnej. Wykonujemy 2 nurkowania. Obiad i kolacja są w cenie.


Osoby nie nurkujące – nocleg w luksusowym Whangarei Hotel & Conference Centre. Śniadanie w cenie.
5 dzień
Od rana nurkowanie na Poor Knights Islands, po południu powrót do Whangarei, wieczorem czas wolny
i nocleg w Whangarei Hotel & Conference Centre. Wykonamy 2 nurkowania. Śniadanie i obiad w cenie.

5

6 dzień
Godzinna podróż na niewiarygodnie malowniczy półwysep Cape Brett na którym znajdują się słynne Hole in the Rock tunnel, Cathedral Cave on Piercy Island czy też Deepwater Cove – miejsca te mogą spokojnie zwiedzić osoby nie nurkujące. W wodach go okalających znajduje się około 40 wspaniałych miejsc nurkowych i jest to najlepszy obszar na spotkanie z dużymi rybami pelagicznymi takimi jak merliny czy rekiny mako, występują tu również licznie latające ryby, a w okresie naszego pobytu mamy dużą szansę spotkać olbrzymie sunfish czyli mola mola (największe i najcięższe ryby kostnoszkieletowe na świecie). Robimy 2 nurkowania.

Nocleg w Duke of Marlborough Hotel Russell-jest to zabytkowy hotel szczycacy się wyśmienita kuchnią. Znajduje się w nim stylowy pub mający licencję najstarszego w całym kraju (istnieje od 150 lat) oraz przepiękna weranda z uroczym widokiem na zatokę. Hotelowa restauracja szczyci się niezwykle bogatym wyborem win oraz słynnymi w okolicy daniami z owoców morza oraz dziczyzny. Śniadanie w cenie.

6

7 i 8 dzień
Nurkowanie na wrakach Rainbow Warrior i Canterbury. HMNZS Canterbury został specjalnie zakupiony i zatopiony w 2007 i od tego czasu pełni funkcje sztucznej rafy, jest specjalnie przygotowany dla nurków dając tym samym szansę na pełną eksplorację. Długość 113 metrów, głębokość od 12 do 38 metrów. 2 nurkowania.

Rainbow Warrior natomiast był to statek badawczy organizacji Greenpeace, został zatopiony w 1985 r. najprawdopodobniej (są na to liczne dowody) przez francuskie tajne służby w porcie w Auclkand w odwecie za protesty organizacji przeciwko francuskim próbom nuklearnym w Mururoa. W wyniku tego zamachu śmierć poniósł znany fotograf za co odpowiedzialni za zamach agenci zostali skazani na karę więzienia a francuski minister obrony podał się do dymisji (Francja natomiast musiała zapłacić 12 milionów dolarów rekompensaty). W 1987 r. wrak został przetransportowany w dzisiejsze położenie
i udostępniony jako miejsce nurkowe. Jest to najmniejszy z wraków Nowej Zelandii za to występuje na nim niezwykle bujne, kolorowe życie. Spoczywa na piaszczystym dnie na głębokości 22 metrów najwyższe elementy sięgają 12 metra. 2 nurkowania.

2 noclegi w Copthorne Hotel and Resort Bay of Islands-luksusowy hotel położony na nadbrzeżu w 60 akrowym subtropikalnym ogrodzie w obrębie Waitangi National Trust Reserve. Każdy pokój posiada własny taras lub balkon z pięknym widokiem, ponad to w hotelu znajduje się piękny basen w formie laguny wraz z kaskadowymi wodospadami. Niedaleko znajduje się centrum miasteczka Paihia oraz piękne tereny na wycieczki rowerowe (rowery dostępne w hotelu). Śniadanie w cenie.


9 dzień
6 godzinna podróż do geotermalnej krainy Wonderland of Rotorua. Miejsce to zachwyci każdego bowiem znajdziemy tutaj gorace,bąblujace baseny błotne ,rozległe parujace jeziora, widowiskowe gejzery, a wszystko to w niesamowitych odcieniach turkusu, żółci i pomarańczy. Jest to jeden z najpiekniejszych obszarów wulkanicznych na świecie. Obszar ten stanowi także serce kultury Maori. Znajduje się tutaj również Polynesian Thermal Spa – jeden z dziesięciu najlepszych spa na swiecie. Posiada on 35 gorącyh, mineralnych basenów, a do naszej dyspozycji będzie jeden z nich – luksusowy, gorący basen z panoramicznym widokiem w którym będziemy mogli zażyć półgodzinnej kąpieli. Dodatkowo aby móc zakosztować wszystkiego w rozsądnej cenie polecamy wykupienie pakietu -Te Puia Geothermal Park and Maori Cultural Experience and Feast. Zawiera on bilet wstepu na obszar geotermalny oraz uroczystą kolację (na której będziemy kosztować regionalnych przysmaków) połączoną z koncertem Maori i pokazami tańca. Cena 110 NDZ.

Nocleg w Emerald Spa Motor Inn – luksusowym hotelu położonym w pobliżu głównych atrakcji kulturalnych i termicznych Rotorua.
10 dzień
White Water Rafting na rzece Kaituna, która to oferuje najbardziej ekscytujący rafting w Nowej Zelandii (ma w rankingu ocenę 4/5). Czemu? Rzeka ta wypływa z jeziora Rotoiti gdzie natłok wypływającej wody tworzy 15 szybkich i wściekłych katarakt, finał natomiast stanowi „The Tutea Falls” czyli 7 metrowy wodospad. Pomiędzy tymi rwącymi odcinkami i kaskadami będziemy mieli także możliwość leniwego dryfowania i podziwiania okolicznego buszu i ciekawej geologii. Będzie to nie zapomniany dzień pełen adrenaliny i wspomnienie na całe życie. Nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać w pełni wyszkoleni instruktorzy tak więc nam jako zadanie pozostanie głównie wspaniała zabawa i dbałość o utrzymanie się w pontonie.

Po zakończeniu raftingu udamy się w 2 godzinną podróż do Waitomo. Jest to jeden z najżyźniejszych rejonów Nowej Zelandii znany jednak głównie ze względu na powstały miliony lat temu ogromny system jaskiń, podziemnych korytarzy i jezior. Możemy w nich podziwiać wspaniałe formacje skalne, stalagmity, stalaktyty oraz bardzo widowiskowy spektakl tworzony przez miliony świecących robaczków zamieszkujących niektóre z jaskiń. Jest to również znakomity teren na spacery po buszu i jazdę konną.

Nocleg w unikalnym, historycznym Waitomo Cave Hotel. Położony jest on na wzgórzu i posiada piękny widok na Waitomo Village i słynne Waitomo Caves. Otoczony przez naturalny busz i pięknie utrzymane ogrody. W środku na gości czeka unikalna architektura i ogromna kolekcja dzieł sztuki. Hotel znajduje się w odległości spaceru od jaskiń Waitomo, Blackwater rafting, stadniny konnej, Angora Farm, Waitomo Muzeum, Centrum Informacji.

11 dzień
Kolejny dzień pełen adrenaliny czyli 3 godzinny –Caving and Black Water Rafting– czyli rafting w wydaniu podziemnym. Płynąc na nadmuchiwanych kołach będziemy pokonywać labirynt podziemnych korytarzy, tuneli, jaskiń i wodnych kaskad, przeciskać się będziemy przez klaustroficzne szczeliny, walczyć z niespodziewanymi wirami i przede wszystkim podziwiać niesamowicie piękne wapienne formacje skalne, wielkie jak katedra groty i spektakle tworzone przez świecące robaczki. Z pewnością będzie mokro, ciemno, trochę zimno i jeszcze trochę bardziej strasznie (już na samym początku gdy trzeba zjechać skalną tubą kilkadzieciąt metrów w dół), ale to unikatowa atrakcja w całym świecie i naprawdę warto ją przeżyć.

Po południu 2,5 godzinna podróż do Auckland i przelot na druga wyspę południową do miasta słońca-Nelson. Poruszać się teraz będziemy nadal po ternie zajętym przez piękne doliny i góry, okazałe winnice i dziewicze morskie brzegi. Naszym celem będzie prawdziwy skarb Nowej Zelandii – Abel Tasman National Park. Jest to najmniejszy park narodowy tego kraju, ale przez znawców uznawany za najpiękniejszy. Charakteryzują go piękne dzikie plaże i zatoczki, nietypowe nadmorskie formacje skalne, podmokłe łąki.

2 noclegi w Resurgence Luxury Eco Lodge – kompleksie luksusowych, ekologicznych domków otoczonych przez dziką przyrodę. Stanowi idealne wypadowe miejsce do zwiedzania wszystkich okolicznych atrakcji. Śniadanie, apertif i kolacja w cenie.

6

12 dzień
Całodzienne zwiedzanie Parku Tasmana; można to zrobić na wiele sposobów; piechotą lub rowerem po licznych ścieżkach i szlakach, kajakiem wzdłuż przepięknych plaż, katamaranem lub taksówka wodną wybrać się na pobliskie wysepki. W wodach okalających park często można dostrzec delfiny, a nawet orki, natomiast w ustronnych zatoczkach na plaży wylegują się foki. Dla tych którzy pragną po prostu odpoczynku najlepszym wyborem będzie po plażowanie i kąpiel na jednej z wielu rajskich plaż.

13 dzień
4,5 godzinna podróż do Kaikoura – zwanego morskim Serengeti. Miejsce to stanowi niezwykłą kombinację turkusowego morza oraz gór pokrytych przez wiele miesięcy w roku śniegiem. To tutaj właśnie można obserwować duże stada delfinów, orek, uchatek, lwów morskich oraz wielorybów. Nie lada gratką jest także obserwowanie będących już na wymarciu olbrzymich albatrosów i wielu innych gatunków ptaków. Naszą największa atrakcją będzie natomiast oglądanie i pływanie z fokami.

Nocleg w Kaikoura Cottages-małych (2-pokojowych), przytulnych domkach z pięknym widokiem na góry. Śniadanie przygotowane własnoręcznie w domku lub w pobliskiej restauracji (koszt ok 10-12 NDZ).

7

14 dzień
2,5 godzinna podróż do Christchurch i lot do Queenstown. Dzień wolny na zwiedzanie miasta. Queenstown położony jest nad brzegami jeziora Wakatipu i otoczony wspaniałym masyw Południowych Alp. Same miasto jest niezwykle urokliwe i oferuje szeroki wybór sklepów, kawiarenek, restauracji itp. Również okolica ma wiele do zaoferowania; dla amatorów mocnych wrażeń dostępne są skoki spadochronowe, skoki na bungee, loty paralotnią lub balonem (polecane),vszalona jazda w Motorsport Park. Spokojniejsze atrakcje natomiast to przede wszystkim czyli wspaniałe pola golfowe, rejsy widokowe, piesze wędrówki, zwiedzanie zabytkowych miasteczek (poszukiwaczy złota) i wspaniałych winnic w rejonie Cetral Oatago.

2 noclegi w Queenstown Motel Apartments, wygodnie zlokalizowanym przy 62 Frankton Road, 700 metrów od centrum miasta. Dobrze wyposażone pokoje posiadają ładny widok na wodę i góry. Śniadanie w cenie.

15 dzień
Wycieczka do Milford Sound czyli podróż do jednego z najwspanialszych cudów natury na świecie, największy park narodowy Nowej Zelandii- Fiordland Park- wpisany jako obszar światowego dziedzictwa. Możemy podziwiać tutaj gęste lasy, piękne wodospady, fiordy, polodowcowe jeziora i doliny, ośnieżone majestatyczne szczyty górskie no i oczywiście sam lodowiec. Sama podróż samochodowa Milford Road oraz Homer Tunnel dostarcza niesamowitych przeżyć, a liczne punkty widokowe pozwalają nacieszyć się zapierającym dech w piersiach krajobrazem. Udamy się również w około 2 godzinny malowniczy rejs z Milford Sound, aby od samego serca tego obszaru oglądać spektakularne wodospady i słynny Mitre Peak.

16 dzień

Lot powrotny do Auckland oraz lot do Polski

17 dzień

Przylot do kraju.

Cena:

Osoba nurkująca; 5050 $ + przelot (wygodny lot przez Dubaj ok.5000 zł)

Osoba nie nurkująca; 4250 $ + przelot (wygodny lot przez Dubaj ok.5000 zł)

Cena zawiera:

-wynajęcie luksusowego, klimatyzowanego busa na czas całego pobytu (przemierzymy setki kilometrów)

-opiekę nowozelandzkiego przewodnika podczas całego pobytu

-zakwaterowanie na 14 nocy (według powyższego opisu)

-wyżywienie; 13 śniadań, 2 obiady, 4 kolacje (według powyższego opisu)

-pakiet 10 nurkowań (według powyższego opisu)

-3 loty wewnętrzne (Auckland – Nelson, Christchurch – Queenstown, Queenstown – Auckland)

-white water rafting

-black water rafting

-rejs i pływanie z fokami w Kaikoura

-rejs- Milford Sound Nature Cruises

– ½ godzinną prywatna kąpiel w Deluxe Private Hot Pools z panoramicznym widokiem w Polynesian Thermal Spa

-ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera:

-biletu lotniczego z Polski do Nowej Zelandi

-biletu wstępu do Narodowego Parku Tasmana oraz Geothermal Wonderland.

-posiłków nie wymienionych w programie i innych wydatków własnych

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,