to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa Meksyk zwiedzanie i nurkowanie

wyprawa_meksyk-1

Wyprawa Meksyk
25 listopada / 8 grudnia 2011

Zapraszamy na wyprawę do kraju, który jest marzeniem każdego podróżnika. i każdego nurka!

Połączenie części lądowej i podwodnej sprawią, że te dwa tygodnie pozostaną na zawsze w Waszej pamięci! Kolebka Majów, starożytne ruiny piramid Azteków, Mexico City – największa aglomeracja miejska na Ziemi (z jej 24 mln mieszkańców), biały piasek plaż Morza Karaibskiego oraz Cenoty, w których krystalicznie czysta woda oraz gra światła tworzą niespotykane nigdzie indziej wrażenia i klimat..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Te i inne atrakcje czekają na Was w kraju słońca, tequili i niepowtarzalnych miejsc nurkowych!

Plan wyprawy

Dzień 1
25.11.2011

Przelot z Polski (Warszawa), przez miasto europejskie, do Mexico City, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 2
26.11.2011

Śniadanie. Wcześnie rano zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Przelo t do Tuxtla Gutierrez. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze zwiedzanie San Juan Chamula – małego miasteczka, położonego na wysokości 2 200 m n.p.m., zamieszkałego przez Indian z plemienia Tzotzji. Kolacja w hotelu.

Dzień 3
27.11.2011

Śniadanie, zwiedzanie San Cristobal – stolicy kulturalnej stanu Chiapas i jednego z najpiękniejszych miasteczek Meksyku, przez meksykańskie ministerstwo turystyki nazywanego „Magiczna Wieś”. Następnie przejazd nad Wodospady Aqua Azul – ciąg około 500 niewielkich pojedynczych wodospadów w północnej części stanu Chiapas, obszar ten jest chroniony w ramach tzw. Specjalnego Rezerwatu Biosfery. Woda ma wyjątkowy, niebieskawy odcień z powodu dużej zawartości minerałów. Przejazd na nocleg do Palenque, kolacja.

Dzień 4
28.11.2011

Śniadanie. Wędrówka z przewodnikiem po lesie deszczowym, zwiedzanie w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów – Palenque: Świątynia Czaszki, Świątynia Inskrypcji, Plac Liściastego Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do Meridy. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 5
29.11.2011

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów – Chichen Itza: Pałac Jaguara, Obserwatorium, Studnia Ofiarna – Cenote Sagrado. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży w Playa del Carmen z pakietem All inclusive. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6
30.11.2011

Playa Del Carmen, pakiet All Inclusive. 2 nurkowania w Playa – andrzejkowe wróżby.

wyprawa_meksyk-5

Dzień 7
1.12.2011

Playa Del Carmen, pakiet All Inclusive. 2 nurkowania – Cozumel.

Dzień 8
2.12.2011

Playa Del Carmen, pakiet All Inclusive. 2 nurkowania w Playa.

Dzień 9
3.12.2011

Playa Del Carmen, pakiet All Inclusive. 2 nurkowania – Cenoty. Cenoty to słodkowodne systemy podwodnych jaskiń i pieczar w samym środku meksykańskiej dżungli. Doskonała widoczność, krystalicznie czysta woda, bajkowa gra świateł i niesamowite formy stalaktytów i stalagmitów na pewno na długo pozostaną w pamięci .

Dzień 10
4.12.2011

Playa Del Carmen, pakiet All Inclusive. 2 nurkowania Cenoty.

wyprawa_meksyk-6

Dzień 11
5.12.2011

Playa Del Carmen, pakiet All Inclusive. 2 nurkowania Cenoty.

Dzień 12
6.12.2011

Playa Del Carmen, pakiet All Inclusive. Dzień wolny – Mikołajki w tropikach J (możliwość dobrania dodatkowego dnia nurkowego, jeśli przeloty pozwolą na to lub dzień wolny na plaży lub możliwość skorzystania z licznych atrakcji i  aktywności dostępnych w Playa del Carmen).

Dzień 13
7.12.2011

Playa del Carmen – wolne przedpołudnie. Transfer do miejscowości Cancun a następnie przelot przez Mexico City do Europy.

Dzień 14
8.12.2011

Powrót do kraju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cennik

CENA: 2800 USD + 5000 PLN

Świadczenia:

* przeloty samolotami rejsowymi na trasie głównej;
* przeloty wewnętrzne;
* nurkowania wg opisanego programu (2 dni Playa del Carmen, 1 dzień Cozumel, 3 dni Cenoty; łącznie 12 nurkowań – butle z powietrzem, balast, opieka lokalnego przewodnika nurkowego / instruktora);
* program zwiedzania wg opisu wraz z biletami wstępu;
* noclegi w hotelach 3 lub 4* w pokojach dwuosobowych;
* śniadania i obiady lub kolacje podczas objazdu; podczas pobytu w Playa del Carmen – pakiet all inclusive: śniadania, obiady, kolacje; tzw. otwarty bar napojów chłodzących oraz lokalnych drinków w hotelowych barach i restauracjach;
* przejazdy klimatyzowanym busem lub autokarem podczas objazdu i transferów;
* opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania i objazdu;
* opieka polskich instruktorów nurkowania podczas trwania całej wyprawy;
* ubezpieczenie KL i NW obejmujące nurkowania.

Cena nie obejmuje:

* sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia);
* redukcji INT – DIN;
* ewentualnych opłat wizowych, wyjazdowych i wjazdowych (na chwilę obecną: brak)
* obowiązkowych napiwków dla kierowców i przewodnika w trakcie objazdówki – łącznie ok. 25 USD

Dodatkowe info

wyprawa_meksyk-2Playa del Carmen
Leży na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jukatan rozdzielającego wody Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego.
Miasto leży przy Wielkiej Rafie Barierowej ciągnącej się przez 320km. od północnego końca Jukatanu, aż do wybrzeży Belize i Hondurasu.
Playa del Carmen to kurort słynny z kilometrów pięknych plaż i turkusowych wód, doskonałe miejsce do nurkowania na bogatej rafie koralowej. Morze Karaibskie jest niezwykle atrakcyjne dla nurków ze względu na doskonałą przejrzystość dochodzącą do 50 metrów oraz niezwykle barwne życie na rafy koralowej  Silny prąd płynący w kanale pomiędzy wyspą Cozumel a lądem dostarcza nieustannie czystej wody użyźniając przy okazji rafę.

Cenoty
Cenoty, to słodkowodne systemy podwodnych jaskiń i pieczar w samym środku meksykańskiej dżungli. Doskonała widoczność, krystalicznie czysta woda, bajkowa gra świateł i niesamowite formy stalaktytów i stalagmitów na pewno na długo pozostaną w Waszej pamięci. Można w nich nurkować w pełnym sprzęcie, jak i pływać po powierzchni z maską, fajką i płetwami.
Woda, która wypełnia jaskinie obecnie, to częściowo słona woda morska, ale w większości świeża deszczówka. Ponieważ mają one różną gęstość i ciężar, nie mieszają się. W miejscu gdzie styka się woda słona ze słodką można zaobserwować charakterystyczną „oleistość”, zwaną halokliną. Jest to naturalny efekt łączenia się dwóch systemów wodnych.
wyprawa_meksyk-3Jak powstały Cenoty?
Podczas ostatniego zlodowacenia (około 1,5 miliona lat temu) wygląd Jukatanu zupełnie się zmienił. Czapy lodowe na biegunach powiększyły się, a poziom morza obniżył się o około 100 m. W tym czasie, woda deszczowa rzeźbiła pieczary w wapiennym podłożu, robiąc miejsce dla powstawania stalaktytów i stalagmitów. Kiedy lód zaczął ponownie topnieć, poziom morza wzrósł i jaskinie zostały zalane wodą. W miejscach, w których podziemne strumienie wymyły glebę, zapadły się sklepienia jaskiń. W ten właśnie sposób powstały słynne jukatańskie Cenoty.

Najbardziej spektakularne Cenoty na Jukatanie:
Cenote Calavera – jego nazwa pochodzi od charakterystycznego wejścia, składającego się z 3 otworów, całość przypomina kształtem czaszkę. Jest to jedno z trudniejszych technicznie miejsc nurkowych.
Cenote Dos Ojos – jeden z najpopularniejszych cenotów do nurkowania i jeden z najlepszych dla początkujących. Jego nazwa oznacza „dwuoki” ponieważ wejście to dwa otwarte oczka wodne.
Gran Cenote („Sac Aktún”) – szeroko otwarty , jasny cenot ze wspaniałą widocznością pozwalającą nurkom oglądać przepiękne formacje jaskiniowe i małe ryby. Świetny dla początkujących. Wejście do Gran Cenote to prawdziwie rajski obrazek.

wyprawa_meksyk-8

Merida
Stolica stanu Jukatan to najpiękniejsze miasto na półwyspie, stanowiące połączenie meksykańskich, europejskich i karaibskich klimatów.

Chichen Itza „studnia wodnych czarowników”
Najbardziej znane i najlepiej odrestaurowane prehiszpańskie miasto, ośrodek rytualnych inicjacji Majów. Znajduje się tu 120-metrowe boisko do gry w pelotę , Ściana Czaszek, Platforma Orłów i Jaguarów oraz Platforma Wenus i Święta Studnia, w której znaleziono szkielety, złoto i szlachetne kamienie. W 1988 stanowisko archeologiczne w Chichén Itzá wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaś 7 lipca 2007 obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

wyprawa_meksyk-9

San Juan Chamula
Miasto w meksykańskim stanie Chiapas, położone na wysokości     2 200 m n.p.m., w odległości około 10 km od San Cristóbal de las Casas. Miasteczko zamieszkane jest przez Indian z plemienia Tzotzil. W czasach prekolumbijskich miasto było ważnym ośrodkiem ludu Tzotzil. W roku 1869 miejscowość była świadkiem buntu Indian, tzw. Wojny Kast. Miasteczko słynie z indiańskiego folkloru, mieszaniny katolicyzmu i tradycji prekolumbijskich. Centrum duchowym jest kościół św. Jana (San Juan) stojący przy rynku. Ważną datą jest 24 czerwca, dzień św. Jana Chrzciciela. W dzień św. Marty i św. Magdaleny, uważanych za patronki miasta organizowane są pielgrzymki. Ozdobione wizerunki świętych są obnoszone w procesji. Elementem związanym z uroczystościami jest także pox, mocny lokalny trunek sporządzany z trzciny cukrowej.

wyprawa_meksyk-10

San Cristóbal de las Casas
Meksykańskie miasto położone w centralnej części stanu Chiapas, stolica kulturalna stanu i jedno z najpiękniejszych miasteczek Meksyku. Przez meksykańskie ministerstwo turystyki nazywane „Magiczna Wieś”

wyprawa_meksyk-11
Miasto San Cristóbal w 1532 roku założył Diego de Mazariegas, jako regionalną bazę obronną przed zaciekle atakującymi indianami Zoque i Chiapanec. Osada szybko stała się stolicą prowincji Chiapas. W 1545 przybyli dominikanie. W tym samym roku Bartolomé de Las Casas został biskupem Chiapas. Wsławił się nie tylko tym, że od jego nazwiska miasto zyskało nową nazwę (początkowo nazywało się „Ciudad de San Cristóbal”),  ale także obroną indiańskiej ludności przed bezlitosnym wyzyskiem. Początkowo miasto, jak i cały region, związane były gospodarczo, politycznie i kulturowo z Gwatemalą. W 1824 roku Chiapas przyłączono do Meksyku i San Cristóbal de las Casas stało się stolicą stanu. W 1892 roku rolę tę przejęło miasto Tuxtla Gutiérrez. W sylwestrową noc, na przełomie 1993 i 1994 roku, EZLN, czyli Armia Zapatystów zajęła kilka miast w Chiapas, między innymi i San Cristóbal de Las Casas. Wojska rządowe odbiły je po paru dniach, lecz powstanie odbiło się echem na świecie, a w Meksyku zawrzało. Pomocy w mediacji podjął się biskup Samuel Ruiz. Na początku marca podpisano porozumienie, w którym strona rządowa zobowiązała się do pomocy ekonomicznej dla regionu i do lepszego traktowania ludności indiańskiej. Długa nazwa miasta przez mieszkańców miasta i jego okolic często jest pomijana, a miasto nazywają „Jovel”.  W mieście mieszkają głównie Metysi wyznania katolickiego, dominującej religii w gminie. Obrzeża natomiast w tzw. pasie nędzy zamieszkują protestanci, wypędzeni ze swych wsi za zmianę wiary. Miasto zamieszkuje około 120 000 mieszkańców. Górzyste okolice miasta zamieszkane są głównie przez miejscowych Indian, pierwotnych mieszkańców tych ziem. Mieszkają oni w małych wioskach, położonych wysoko w górach, posługując się swoimi językami, głównie tzotzil i tzeltal, należących do języków majańskich. Znajomość hiszpańskiego wśród Indian nie jest rzeczą oczywistą, lecz większość z nich zna ten, zdawałoby się ojczysty język. Do głównych zabytków San Cristóbal de las Casas można zaliczyć Katedrę przy Plaza del Marzo, czy kościół Santo Domingo. Przy tym ostatnim znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje wyroby rękodzielnicze.

wyprawa_meksyk-12

Wodospady Agua Azul
(hiszp.: Cataratas de Agua Azul, Cascadas de Agua Azul) – ciąg około 500 niewielkich pojedynczych wodospadów w północnej części meksykańskiego stanu Chiapas, powstały dzięki zbiegowi rzek Otulún, Shumuljá i Tulijá, w odległości 69 km od Palenque, przy drodze biegnącej do Ocosingo i San Cristóbal de las Casas. Obszar ten jest chroniony w ramach tzw. Specjalnego Rezerwatu Biosfery. Woda ma wyjątkowy, niebieskawy odcień z powodu dużej zawartości minerałów, zwłaszcza węglanu sodu i wodorotlenku magnezu, które osadzają się także na kamieniach i pniach drzew. Ta sama rzeka w swym niższym biegu tworzy również rozlewisko Agua Clara oraz wodospad Misol Ha.

wyprawa_meksyk-13

Teotihuacán,
Stanowisko archeologiczne położone na centralnym płaskowyżu, na północny wschód od miasta Meksyk. Nazwa stanowiska pochodzi z języka nahuatl i można ją przetłumaczyć jako: miejsce, w którym ludzie stają się bogami. Według legend zostało ono zbudowane przez olbrzymów, zwanych quinametin, którzy mieli żyć przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę. Na terenie płaskowyżu, od II w. p.n.e. do II w. n.e. powstało wielkie prekolumbijskie centrum religijne związane z kulturą ludów Mezoameryki.

wyprawa_meksyk-14

Palenque
Miejscowość położona w stanie Chiapas w Meksyku. W odległości ok. 7 km od niej w 1746 r. odkryto ruiny miasta Majów. Największy jego rozkwit przypada na okres od połowy VII do końca VIII wieku. Wśród ruin największą sensacją stała się tzw. Świątynia Inskrypcji. Zbudowana została na piramidzie schodkowej o wysokości 16 m złożonej z dziewięciu stopni. Szerokość świątyni wynosi 23,4 m. Wejścia do niej mieszczą się pomiędzy sześcioma filarami ozdobionymi dawniej postaciami wykonanymi ze stiuku. Nogi postaci wykonane były w formie głów węży (do dnia dzisiejszego pozostały jedynie fragmenty tej dekoracji). Po obu stronach wejścia wykuto 620 hieroglifów, od nich pochodzi nazwa świątyni.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: