to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Kuba – weekend listopadowy 7-21.11.2014 z polska grupa

Pilnie poszukiwane 2-4 osoby do zamknięcia grupy

Ten wyjazd sugerujemy zarówno dla osób nurkujących, jak też nie nurkujących ze względu na bogaty program zwiedzania, w tym niezbyt uciążliwy trekking na Pico Tuquino.

Listopad 2014 – planowana data wylotu 2 listopada, lądowanie z powrotem 17 listopada 2014, termin w trakcie ustalania z grupa

ilość osób 10 – 16

Proponujemy bardzo ciekawy sposób zwiedzania Kuby pod opieką polskojęzycznego przewodnika podczas całego programu. Transfery będą się odbywać klasycznymi amerykańskimi samochodami (takimi zabytkowymi, ale w bardzo dobrym stanie) oraz oraz busami/samochodami z klimatyzacją, w tym w przypadku grupy do 11 osób dalsze trasy 11 osobowym minibusem z klimatyzacją a krótsze wycieczki samochodami. Przy większej grupie większy bus lub 11-osobowy plus samochód.

Zakwaterowanie w „casas particular” sprawdzonych i rekomendowanych. Pokoje dwuosobowe z łazienkami, lodówką i klimatyzacją, czyste i przestronne. Posiłki grupa będzie jadać wspólnie w miejscu zakwaterowania lub na mieście – dopasowane do programu i tempa zwiedzania.

„Casa  particular” to niezależne pokoje wynajmowane przy domach kubańskich, formuła istniejąca od ponad 20 lat i bardzo popularna wśród turystów. Zapewnia wysoki standard z zapewnioną gościnnością kubańską i wyśmienitą kuchnią.

Dzień 0 – Przylot na Kubę, odbiór uczestników w godzinach popołudniowych lub wieczornych z lotniska w Hawanie lub Varadero. Transfer do Playa Larga (3 godziny), zakwaterowanie w Villa Rosita, kolacja na miejscu lub w drodze.

Playa Larga – Zatoka Świn:

 to miasteczko w Zatoce Świń w Cienaga de Zapata rozległym Parku Narodowego z dużą ilością płytkich rozlewisk i charakterystyczną bogatą florą i fauną, zwłaszcza ptactwa dzikiego. Olbrzymia ilość wapiennych uskoków, podziemnych rzek pojawiających się na pewnych odcinkach na powierzchni, jaskiń. Teren bardzo nisko zaludniony, większość jaskiń dziewiczych, nieprzystosowanych do turystycznej ekspolatacji. Charakterystycznym dla regionu zwierzęciem jest krokodyl, zobaczyć go można w zamkniętym ośrodku rozrodczym (nasza oferta dla osób towarzyszących). Sporo pozostałości po nieudanej inwazji amerykańskiej („zrobaczywiałych najemników „– Fidel Castro) – bunkry, pomniki triumfu, groby poległych.

Piękna, ponad kilometrowa, dziewicza plaża z białym piaskiem i palmami kokosowymi. Widok na całą zatokę

Dzień 1 i 2 – Playa Larga. Wioska w „Zatoce Świń” z piękną plażą. W programie Park Narodowy „Salinas” rezerwat ptactwa dzikiego – flamingi, pelikany, wyprawa do „Criadero de los Cocodrilos” – hodowli krokodyli i wyspa Guama – rekonstrukcja wioski indiańskiej.  Ogromną atrakcją będzie wyjazd do kubańskiego cenotu Cueva de los Peces (pełnego ryb) i malowniczego Punta Perdiz.
Dla osób nurkujących – propozycja 4 nurkowań w tym 1 nocne i 1 w cenocie, ceny: za nurkowanie w morzu 35 dolarów, nocne i w cenocie 45 dolarów
Dla nienurkujących plaża, snorkling 15 USD lub intro 40 dolarów
Gorąco polecam wyprawę dla osób nie nurkujących razem z nurkami, ze względu na możliwości snorkelingu i malownicze miejsca.

Dzień 3 – transfer do Cienfuegos – „Perły Południa” (3 godziny), zakwaterowanie w Casas Particular w Punta Gorda – ekskluzywnej, rezydencjalnej części miasta. Zwiedzanie „Palcio de Valle”, starówki, katedry. Pobyt w parku „Punta Gorda” z widokiem na miasto i zatokę. Wieczorem opcjonalne wyjście do klubu muzycznego „Cubanisimo” – wstęp + alkohol bez limitu 30 dolarów.

Cienfuegos:
„Perła Południa” i stolica prowincji. W „Punta Gorda” dzielnicy rezydencjalnej koncentrują się najciekawsze zabytki z epoki kolonialnej – Pałac „de Valle” i inne, piękne rezydencje, parki, port jachtowy. Dzielnica zlokalizowana na wąskim cyplu zamykającym od strony wschodniej malowniczą Zatokę Cienfuegos. Miasto znane z życia nocnego.

Dzień 4 i 5 – transfer do Trinidadu (1,5 godziny), zakwaterowanie w prywatnych apartamentach „casa particular”, zwiedzanie miasta: muzeum architektury kolonialnej, starówki, wyjście na wieżę z widokiem na panoramę miasta. 2 godziny lekcji „Salsy”. Wieczorem życie nocne. Drugiego dnia pobytu wycieczka do Parku Narodowego: Cascadas Javira – baseny naturalne, wodospady,  po południu 2 godziny lekcje „Salsy”, po kolacji praktyka „Salsy” w klubie muzycznym „Casa de la Musica” .

Dzień 6 – Wyprawa busem (1 godzina) do „Topes de Collantes” wioski w górach na wysokości 1 tys n.p.m. Zakwaterowanie w „Casas Particular”. Po lunchu przejazd do Parku Narodowego „EL Nicho” Zwiedzanie Parku: dziewicza natura i słynny wodospad. Kolacja i nocleg w Topes de Collantes.

Dzień 7 – po śniadaniu wyjazd, przejazd do Mauzoleum Che Guevary koło Santa Clara. Następnie przejazd do Camaguey, które słynie ze Starego Miasta, wielu kościołów i dużej starówki. Całość poddana renowacji w ubiegłym i bieżącym roku w związku z obchodami 500 lecia założenia miasta. Liczne kolonialne place m.in. „Parque de las 3 chismosas”. Wszystkie przejazdy zajmą w sumie 6 godzin z przerwami na zwiedzanie. Zakwaterowanie, posiłki w różnych miejscach na trasie przejazdu.

Dzień 8 – wyjazd po śniadaniu, transfer do Bayamo (5 godzin). W drodze postój ze zwiedzaniem Las Tunas – stolicy prowincji o tej samej nazwie, tam także lunch. Następnie przejazd do Bayamo i zwiedzanie Bayamo. Zarówno Bayamo, jak i „Las Tunas” to typowe dla wschodniej części wyspy – miasta z główną ulicą typu promenada, placem centralnym i katedrą.

Dzień 9 i 10 – wyprawa na Pico Turquino. Podejście od strony północnej z Santo Domingo (900 metrów n.p.m.), w drodze „Comendancia de Che” – gdzie ukrywała się partyzantka Fidela Castro i Che Guevary przed wojskami Batisty, nocleg w schronisku 5 km przed szczytem na wysokości 1400 metrów. Wymarsz na szczyt przed świtem. Ze szczytu 1950 metrów widok na Morze Karaibskie. W jego stronę zejście południowym zboczem do wybrzeża. W drodze poza wspaniałymi widokami będziemy obserwować wiele gatunków endemicznych roślin i motyli. Nocleg w schronisku na wybrzeżu.

Dzień 11 – przejazd do Santiago de Cuba, zwiedzanie miasta Santiago de Cuba, w tym rynku. Kolacja w restauracji z widokiem na okoliczne wzgórza. Odpoczynek.

Dzień 12 – przelot do Hawany, zakwaterowanie w rezydencjalnej dzielnicy Vedado, zwiedzanie starówki pieszo „Havana Vieja” oraz dwugodzinny „Citytur” odkrytym autobusem. Wieczorem opcjonalne wyjście do klubu muzycznego „Gato Tuervo” w Vedado (wstęp 5 dolarów).

Dzień 13 – wyjazd do „Las Terazas” – Parku Narodowego 70 km od Hawany, 5 – godzinny szlak po wzgórzach nad jeziorem. Zwiedzanie z przewodnikiem. Nocleg w bungalowach nad jeziorem.

Dzień 14: ostatnie chwile w Hawanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski

Cena całego programu dla każdego uczestnika:
Cena dla osoby: 1890 USD + przelot ok. 3500 PLN, czyli ok. 9170 PLN

(cena nurkowania podana została jako opcja w treści programu)

Cena obejmuje:

przelot wraz z opłatami lotniskowymi (cena potwierdzana przy rezerwacji wstępnej), 14 noclegów w pokojach dwuosobowych (11 w casas particular, 2 w schroniskach i 1 w bungalowach – las Terazas), pełne wyżywienie 14 śniadań, 14 obiadów, 14 kolacji, transfery, wszystkie atrakcje ujęte w programie wraz usługami przewodników i biletami wstępów, ubezpiecznie KL, NNW, ubezpieczenie organizatora turystyki, opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie obejmuje:

ubezpieczenia od chorób przewlekłych i ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, własnych wydatków, napiwków dla portierów, kelnerów, muzyków, przewodników, podatku lotniskowego Airport tax of 25 CUC (=25 USD), karty turysty ok. 20 euro

Opis posiłków w cenie:

Śniadanie  to  najczęściej: sok  ze  świeżych  owoców,  mleko lub jogurt  naturalny, owoce, chleb, masło dżem, omlet lub sandwich, kawa

Obiad – ryba, krewetki, kurczak lub wieprzowina z dodatkami – ryż, fasola czarna lub kolorowa w formie gęstej zupy, typowe dla regionu warzywa gotowane lub smażone (yuca, bonato, platany) sałatki (ekologiczne i prosto ze słońca), woda, kawa. Czasami dla urozmaicenia spaghetti z krewetkami lub obiad wegetariański.

Kolacja podobna do obiadu, często dodatkowo zupa, co najmniej 3 razy w trakcie pobytu langusta, a także owoce lub deser

Transferybędąsię odbywać klasycznymi amerykańskimi samochodami (takimi zabytkowymi, ale w bardzo dobrym stanie) oraz busami z klimatyzacją (mniejszy bus do 11 osób lub większy bus do 16 osób).

Kieszonkowe na koszty dodatkowe – 100 dolarów na osobę, w tymwiza 25 USD, rozszerzone ubezpieczenie, oplata lotniskowa przy wylocie, wejścia do klubów muzycznych.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,