Victoria podpowiada...

toszczególnie ciekawa oferta

dlategobardzo ją polecamRaja Ampat nurkowanie z Polakami 24.11 – 09.12.2016

raja_ampat_nautilus_sylwester (24)Najbogatsze rafy na Ziemi! Przepiękne plaże, niesamowita przyroda, spokój, relaks poza zgiełkiem cywilizacji. Raja Ampat- Papua Zachodnia- Indonezja-to rekiny, manty, wieloryby, delfiny, rafy tuż przy plaży, ściany, ogrody koralowe, gatunki endemiczne, koniki morskie, ośmiornice mimetyczne, papugoryby, ekscytujące nurkowania z łodzi i brzegu. Sezon trwa tu 365 dni, widoczność pod wodą 20-40 metrów, temperatura wody 25-28 stopni!

Termin: 24 listopada – 09 grudnia  2016*
Cena dla płetwonurka:  2095 euro + około 5000 zł przeloty

* data wyprawy może w niewielkim zakresie ulec  zmianie  w zależności od dostępności biletów lotniczych

Zakwaterowanie:
Piękne drewniane domki tuż nad wodą, postawione na dziewiczej, piaszczystej plaży, gdzie piasek jest niczym biały proszek w pobliżu bujnego lasu, tuż przy najbogatszej rafie świata.
Ceny:                        Osoba nurkująca:     Osoba nie nurkująca:
Pokój standard                 2095 euro          1595 euro
Pokój superior                  2295 euro          1795 euro
Pokój deluxe                     2695 euro          2195 euro
+ bilet lotniczy około 5000 zł

Cena zawiera:
* przelot z Warszawy i transfery łodzią na wyspę
* 10 noclegów na wyspie w pokojach 2-osobowych (WiFi, pranie, wiatrak, moskitiera, ręczniki, woda pitna w cenie)
* 2 noclegi na trasie przelotu w Dżakarcie
* 16 nurkowań (w tym: Mantas, Passage oraz 2 nurkowania nocne), butle, balast, Nitrox w cenie dla osób z uprawnieniami
* napoje bezalkoholowe na wyspie: kawa, herbata, soki
* wyżywienie FB: śniadania, obiady i kolacje podczas pobytu na wyspie – 10 dni
* opiekę polskiego instruktora, transfery
* ubezpieczenie TU Europa Travel World, STANDARD, KL 30000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, BP 300 EUR

Dodatkowo płatne:
* Ewentualne wypożyczenie sprzętu nurkowego (oprócz butli i balastu), podatki lokalne-opłata za pozwolenie na nurkowanie w Parku: 70 euro/os
* Wyżywienie inne, niż w ofercie; wyżywienie w Dżakarcie
* Napoje alkoholowe na wyspie (ceny przystępne) oraz napoje butelkowane/puszkowane
* Ubezpieczenie nurkowe Ergo Hestia Charter: ok.200zł
* Napiwki (sugerowane 100 USD), wydatki osobiste
* Wiza 25 USD, opłata za nadbagaż, opłaty lotniskowe
* Wycieczka na wyspie – czerwone papugi, “dobrowolny” datek na ich ochronę 20 euro/osoba
* W przypadku nurkowania na wyspie FAM dopłata 75 euro/osoba

Wymagania:
• Paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu
• Szczepienia wymagane dla rejonu Papua Zachodnia
• Kieszonkowe na opłaty dodatkowe (minimum 300 USD + ewentualnie karty płatnicze)
• Zdjęcie do wizy

Dla osób nurkujących dodatkowo:
• Uprawnienia minimum AOWD + Explorator (możliwe do uzyskania na miejscu)
• Uprawnienia nitroxowe w przypadku zamiaru korzystania z nitroxu
• Komputer nurkowy, latarka nurkowa, ubezpieczenie nurkowe

Nurkowania:
Możliwe 2-3  nurkowania dziennie: z łodzi lub z brzegu – prosto z domku, wspaniałe nurkowania nocne!

Archipelag Raja Ampat – 4 Króli: Misool, Salawati,
Batanta i Waigeo oraz ponad 1500 innych wysepek. Tutejsze rafy zostały odkryte dla nurków zaledwie około kilkanaście lat temu. Eksplorowane są jeszcze krócej. Mało osób dociera w to miejsce, a ruch turystyczny ciągle jest niewielki. W ostatnich latach wyspy te zostały uznane za światowe epicentrum morskiej bioróżnorodności. Nurkowanie w rejonie Raja Ampat jest niesamowite. Na tutejszych rafach zadziwia wszystko od maleńkich koników morskich (barbiganti, denise i pontohi), wspaniałe i majestatyczne manty, po ośmiornicę posiadającą mimetyczne zdolności upodabniania się do najróżniejszych innych gatunków (Thaumoctopus mimicus). Pod wodą będziemy mieli także okazję spotkać wielkie ławice ryb, olbrzymie gorgonie, stada bumphead parrot fishy, manty, żółwie, rekiny (black tip, grey reef, white tip reef sharks) oraz rzadkiego i niesamowitego rekina wobbegong z rzędu rekinów dywanowych!

Wszystkie wysepki archipelagu zbudowane są z wapienia odwiedzających zachwycają znajdujące się tu zielone stożki wystające ponad powierzchnię lazurowego morza. Strome, schodkowe ściany skał kształtowane są przez wiatr i wodę. Nie znajdziecie dwóch takich samych wysp i wysepek, tak samo jak nie będzie dwóch takich samych miejsc nurkowych. Za to łagodne, koloru wanilii plaże są idealne do spędzania czasu pomiędzy nurkowaniami. Jednak to co najwspanialsze skrywa się pod wodą, gdzie odnajdziemy najbardziej niesamowite stworzenia w niewiarygodnej obfitości.

Jedziemy do miejsca położonego w Cieśninie Dampier, najlepszej lokalizacji w Raja Ampat, tuż przy najbardziej zróżnicowanej rafie koralowej gwarantującej niezrównane nurkowania! To tu w kwietniu 2012 roku Dr. G. Allen ustanowił światowy rekord, opisując 374 różnych gatunków. Jest to nie tylko najbogatsze miejsce nurkowe na świecie, ale również doskonałe na snorkelling. Znajdziemy tu 75% wszystkich dotychczas znanych gatunków koralowców!

Ponadto: ponad 1700 gatunków ryb rafowych (w tym 35 gatunków ryb endemicznych), 56 gatunków krewetek, 5 gatunków żółwi morskich zagrożonych wyginięciem. Miejscówka Passage należy do czołówki miejsc nurkowych na świecie- to wąski kanion między wyspami Wam i Waigeo, określany jako „rzeka przepływająca między 2 wyspami”. W środowisku morskim jest oazą specyficznych i unikalnych mikrosiedlisk! Ryby pelagiczne, rekiny rafowe black tip, 20 gatunków ślimaków nudibranch- jednym słowem raj dla wielbicieli makro! Krajobraz nadwodny w postaci stromych wapiennych klifów czyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym.

Mantas – to dwa kultowe miejsca: Manta Ridge i Manta Sandydom mant (Manta Rays). Tu na pewno spotkamy około 10 gigantów, ponieważ miejsce jest popularną stacją czyszczącą dla 4 metrowej  szerokości olbrzymich mant! Są charakterystyczne: czarne na górze z białymi brzuchami i skrzelami. Temperatura wody przez cały rok jest tu stałai wynosi 25-28 stopni Celsjusza, widoczność zmienna 20-40 m – zależnie od miejsca, podobnie, jak prądy.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,