Flores – program 6 dni odkrywania prawdziwego Flores

flores1

Zapraszam Cię na wyprawę po prawdziwym Flores. Doświadczamy natury, pięknych widoków, wspaniałej przyrody. Bez hoteli 5-gwiadzkowych: naturalnie i prawdziwie!

Dzień 1 Przylot do MAUMERE, zwiedzanie wytwórni przędzenia, wzornictwa i farbowania tkanin Ikat- zobaczą Państwo jak ręcznie po dziś dzień ta metoda jest wykorzystywana, niepowtarzalne miejsce. Następnie udadzą się Państwo, aby nacieszyć się widokami jednej z najpiękniejszych plaż na całym Flores-biały piasek i wszystkie odcienie błękitu z dala od tłumów będą na Państwa czekać na KOKA BEACH. Następnie udadzą się Państwo na nocleg do krytych strzechą, wygodnych domków w śród wulkanicznych kraterów, ze wspaniałym widokiem na góry, pola ryżowe i rzekę.flores4

Dzień 2 Pobudkę wcześnie rano wynagrodzą widoki Wulkanu Kelimutu i trójkolorowych jezior zlokalizowanych w jego kraterach. Po drodze będą mieli Państwo okazję podziwiać niezwykłość fauny i flory tego regionu. W programie dnia znalazło się również czas na odwiedzenie muzeum pierwszego prezydenta Indonezji, a to wszystko po przepysznym lunchu z lokalnymi specjałami w jednej z polecanych restauracji. Na zakończenie dnia zaplanowane jest w Państwa programie odwiedzanie niezwykle spektakularnej plaży pełnej kamieni w we wszystkich odcieniach koloru niebieskiego.

Dzień 3 Całodniowa wyprawa na “Seventeen Island”, niedotknięty podwodny raj, często opisywano jako morskie ogrody koralowe. W sumie są to 24 wyspy, z mnóstwem idyllicznych plaż z białym piaskiem, turkusowymi wodami do pływania oraz mnóstwem gatunków koralowców i morskich stworzeń czekających na odkrycie. Po spędzeniu niezapomnianych chwil w ogrodzie morskim, powrócą Państwo bezpośrednio do hotelu na relaks.

Dzień 4 Podczas kolejnego dnia czekają na Państwa gorące źródła, gdzie po kojącej kąpieli dla ciała i dla duszy udacie się Państwo z wizytą do Bena, wioski megalitów. Plemiona Bajawa zachowały swoje wiekowe duchy i sposób życia, który można zobaczyć w ich „Ngadhu” i „Bhaga”. Stożkowych chatach krytych strzechą symbolizujących ich męskie i żeńskie duchy przodków. Po wizycie w Bena będziecie Państwo kontynuować podróż do Aimere, aby zobaczyć tradycyjną destylację miejscowego alkoholu Flores, po drodze możecie się Państwo zatrzymać się na zboczu Inerie czynnego wulkanu. Następnie udacie się Państwo na nocleg do Ruteng, miejsca z zapierającymi dech w piersiach panoramicznymi widokami.flores3

Dzień 5 W tym dniu zaplanowaliśmy specjalnie dla Państwa spektakularną wędrówkę, około 4 godzin, do wioski Wae Reboo koło 1100m npm, położonej wysoko w górach, w której będziecie mieli Państwo okazje zapoznać się z z najbardziej autentycznymi budowlami kultury Manggasian. Będziecie mieli Państwo szansę poznać autentyczność tego miejsca, mieszkańców i ich kulturę i styl życia. Aby przybliżyć jeszcze bardziej Państwu nieskazitelność tego miejsca zaplanowaliśmy również kolację i nocleg w domku gościnnym w wiosce:)

Dzień 6 Ten dzień przeznaczony będzie na trekking na dół z wioski Wae Reboo i przejazd do Labuan Bajo z lunchem w miasteczku Lembor.

Dzień 7 Ostatni dzień Państwa wyprawy przeznaczony jest na odwiedzenie Mirror Stone Cave (Stalaktyty i Stalagmity) oraz wykonanie ostatnich zdjęć z niesamowitego spotu Amelia Sea po czy udacie się Państwo na Komodo.flores2

Cena wyprawy za osobę: ok. 3200 PLN + przelot
Cena zawiera:

  • zakwaterowanie,
  • wyżywienie
  • indywidualnego przewodnika (przy grupie co najmniej 2 osób)
  • transfery busikiem na wyłączność
  • zwiedzanie i wstęp do wszystkich w/w miejsc
  • podstawowe ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera:

  • ubezpieczenia nurkowego
  • przelotów (wyceniamy w momencie zakładania rezerwacji)
  • napiwków
Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl