to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Safari nurkowe grupowe Galapagos Islands wyprawa

safari_nurkowe_galapagos-3Galapagos – najbardziej ekscytująca wyprawa nurkowa.
Zapraszamy na absolutnie najwspanialszą, najbardziej niesamowitą wyprawę, na safari nurkowe na Wyspach Galapagos. Podczas naszego rejsu przemierzymy ponad 570 mil morskich, aby zanurkować przy wyspie Wolf i Darwin – zdaniem wielu zaawansowanych nurków, najlepszych nurkowiskach na świecie.
Wyspy te znajdują się około 100 mil (160 km) od północno-zachodniego krańca Izabeli i są to szczyty podwodnego grzbietu wulkanicznego, Wolf- Darwin Lineament, schodzącego na głębokość 914 metrów.
Bogata w składniki odżywcze, natleniona zimna woda wypływająca z głębin wzdłuż podwodnego grzbietu skutkuje niebywale obfitym występowaniem dużych zwierząt.
Wrzesień i październik to najlepsza pora by zobaczyć stada rekinów młotów oraz rekiny wielorybie.

safari_galapagos_lodz-4Nasze safari to rejs wspaniałym jachtem M.Y. Wolf Buddy.

Stylowy i przestronny aluminiowy jacht M.Y. Wolf Buddy, to jeden najbardziej wygodnych jachtów safari pływających po archipelagu Galapagos. Wybudowany w 2011 roku, 36 metrowy jacht posiada 9 dwuosobowych kabin z własnymi łazienkami z WC i prysznicem z ciepłą wodą. Każda kabina wyposażona jest w indywidualnie sterowaną klimatyzację, pościel, czujniki dymu, płaski telewizor z odtwarzaczem DVD, ręczniki oraz szlafroki dla gości. 3 kabiny są umieszczone na górnym pokładzie, 3 na głównym i 3 na dolnym (w tych kabinach zamiast okien są bulaje).

Pokład nurkowy składa się z dwóch odrębnych części. Jeden punkt może być zamknięty w chłodniejsze dni i będzie ogrzewany. Został on tak zaprojektowany, aby idealnie spełnić oczekiwania nurka, z dużą ilością miejsca do przygotowania sprzętu nurkowego. Po powrocie z nurkowania, załoga poda ciepłe ręczniki, możemy również użyć jednego z czterech dostępnych pryszniców na pokładzie, a następnie zrelaksować się w salonie z barem, który jest bezpośrednio podłączony z pokładem nurkowym. Nurkowie posiadający podwodnym sprzęt fotograficzny mogą użyć specjalnie zaprojektowanych pojemników do płukania sprzętu.

Między nurkowaniami nurkowie będą mieli wystarczająco dużo czasu na skorzystanie z atrakcyjnych usług na pokładzie Wolf Buddy Buddy. Będą mogli się zrelaksować i poczytać książkę na przestronnym tarasie słonecznym, wziąć kąpieli w jacuzzi, oglądać zdjęcia zrobione pod wodą na systemie rozrywki w salonie lub, po prostu odpocząć przy koktajlu w barze. Lokalni szefowie kuchni przygotowują pierwszorzędne posiłki, łącząc lokalne dania z kuchnią europejską.
Z 30-letnim doświadczeniem i praktyką Buddy Dive Safari Galapagos zapewnia, że wszystkie nurkowania są przyjemne i bezpieczne. Profesjonalni instruktorzy i przewodnicy nurkowi na pokładzie są zawsze dostępni, aby pomóc w każdy możliwy sposób. Standardy bezpieczeństwa oraz wyposażenie elektroniczne spełniają najwyższe wymogi.
Nurkowanie w wodach Galapagos nie jest dla początkujących nurków, ze względu na silne prądy. Aby zminimalizować ryzyko, a ponadto, dla własnego bezpieczeństwa, nurkowie proszeni są o wypełnienie formularza stwierdzającego doświadczenie w nurkowaniu, poziom kwalifikacji i stan zdrowia.

RAMOWY PLAN SAFARI
Dzień 1
Isla Lobos, nazwa pochodzi od nazwy lwów morskich („lobos marinos” w języku hiszpańskim), które zaadoptowały sobie tę małą, płaską wyspę, 10 km na północ od San Cristobal. Nazwa z pewnością pasuje do wyspy, ilość lwów morskich w tym miejscu jest imponująca.
Na wyspie Lobos będzie nurkowanie pozwalające na spokojne sprawdzenie sprzętu i odpowiednie wyważenie się, tutaj wśród swoich towarzyszy nurkowych znajdziemy lwy morskie, ale także legwany morskie, żółwie i płaszczki. Tak ekscytujące pierwsze nurkowanie, jest małą zapowiedzią tego, co może się pojawić na kolejnym nurkowaniu.
Dzień 2
Cape Marshall znajduje się na północno-wschodnim brzegu Isabela, u podnóża wulkanu Wolf. Miejsce, to oferuje nurkowanie na niesamowitej rafie na niemal pionowej ścianie wulkanicznej ozdobionej czarnymi koralami. Gigantyczne manty, galapagoskie rekiny, ryby Mola Mola, lwy morskie, groupery, duże ławice ryb, rekiny rafowe białopłetwe, to tylko niektóre z Twoich potencjalnych towarzyszy w tym fascynującym miejscu nurkowym. Rekiny młoty również są częstym gościem w tym miejscu.
Dzień 3 i 5
Wolf Island, wraz z siostrzaną Darwin Island, uważane są za najlepsze miejsca nurkowe na świecie.
Ta mała wyspa znajduje się ponad 100 km na północny-zachód od głównego archipelagu Galapagoskiego. Dopłynięcie do niech zajmuje ok 10 -11 godzin. Tu na nurkowaniach znajdziemy wszystko: setki rekinów młotów, lwy morskie, manty, żółwie, jeżowce, węgorze galapagoskie, delfiny i przy odrobinie szczęścia, rekiny wielorybie. Wolf Island jest także bogata w korale i życie na rafie, występuje tu największą różnorodność tropikalnych ryb. Istnieje również możliwość nurkowania tutaj z delfinami, rekinami młotami i wizyta w „The Secret Cave”. Wolf, to również wspaniałe doświadczenie nad wodą, ponieważ jest domem setki tysięcy ptaków morskich.
Dzień 3 i 4
Wyspa uważana przez wielu najlepszym miejscem do nurkowania na świecie, Darwin Island (dawniej znany jako Culpepper Island) oznacza koniec archipelagu na północnym zachodzie. Wyspa, to niewiele ponad 1 km ² powierzchni i 168 metrów wysokości w najwyższym punkcie.
Tutaj będziemy mieli niepowtarzalną okazję popływać z delfinami, płaszczkami, murenami, mantami, rekinami młotami, rekinami wielorybami. Również w tych niesamowitym miejscu nurkowym można będzie napotkać blue-spotted jacks, scorpion fish, rainbow runners, hogfish, big eye jacks, sailfish, trumpet fish, parrotfish i wiele innych różnych gatunków życia morskiego. Wyspa jest spełnieniem marzeń każdego nurka. Nie ma dostępu do suchej części wyspy, ale z jachtu będziemy w stanie dostrzec endemiczną odmianę sikorki Darwina, lwy morskie, pingwiny. Inną atrakcją tej wyspy jest Arch Darwina, imponujący łuk, pojawiający się z na środku oceanu.
Dzień 6
Roca Redonda, usytułowana jest 25 km na północny zachód od Isabela, jest szczytem podwodnego wulkanu, rośnie prawie do 3000 metrów z dna morskiego. Ta wyspa ma powierzchnię około 3 ha. W kilku miejscach można zaobserwować na wyspie płynącą lawę oraz w płytkiej wodzie istniejące różne jaskinie, zamieszkałe przez kilka unikalnych gatunków ptaków. Szczególną atrakcją są w południowo-wschodniej części wyspy podwodne otwory parowe. Na głębokości 12 do 18m widać pęcherzyki gazu wypłynięcie na powierzchnię, co sugeruje, że być może wulkan nie jest całkiem wygasły. Kolejny rarytas tu na Roca Redonda jest w miesiącach letnich (grudzień-luty), znajdziemy duże stada rekinów młotów i dużą populację lwów morskich.
* Należy pamiętać, że od czerwca do grudnia prąd może być zbyt silny, aby bezpiecznie tutaj nurkować.
Dzień 6
Isabela jest największą wyspą archipelagu, kształtem przypomina konika morskiego. Na jej północno-zachodniej części, w miejscu „ust” konika morskiego, jest Point Vicente Roca. Część wulkanu spłynęła do oceanu, pozostawiając spektakularny widok. Wypływanie wód głębinowych sprawia że ta część oceanu jest bogata w substancje odżywcze, co powoduje wzrost obfitości życia morskiego, które w połączeniu z ochroną zatoczek, Punta Vicente Roca tworzy jedno z najlepszych miejsc nurkowych na Galapagos. Koniki morskie, lwy morskie, żółwie, ryby Mola-Mola, nadymki, marlin, Galapagoskie Pingwiny i przy odrobinie szczęścia, nawet galapagoskie rekiny. Wśród mniejszych ryb Punta Vicente Roca oferuje elektryczne płaszczki, koniki morskie i czerwono-uste Batfish.
Dzień 7
Miejsce to znajduje się na wschodnim wybrzeżu Santiago (na północ od Bartolome). Wyłania się na zaledwie 10 metrów z wody, na południe leży duży kamień oddzielony od wyspy przez wąski kanał. Połączone korale pokryte kamieniami tworzą schronienie dla wielu mniejszych stworzeń, ogromna różnorodność tropikalnych ryb i obecność dużych zwierząt sprawiają że jest to jedno z ulubionych miejsc nurków na Galapagos. Można również zobaczyć tutaj lwy morskie, żółwie, płaszczki, rekiny rafowe i manty w cieplejszych miesiącach (grudzień-luty).
Dzień 7
Ośrodek hodowlany „Fausto Llerena” jest odpowiedzialny za opiekę nad gatunkiem żółwia z galapagos, obecnie dzięki swoim działaniom ośrodek zwiększył populację o ponad 400 sztuk. Drewniana platforma prowadzi przez kilka stacji, z których można obserwować żółwie z La Española.
Dzień 8
Centrum Interpretacji San Cristobal pozwala odwiedzającym lepiej zrozumieć historię Wysp Galapagos. Również to miejsce jest otoczone przez piękne krajobrazy i szlaki spacerowe. „La Loberia” to będzie ostatnie spotkanie na plaży z lwami morskimi, ptakami morskimi i legwanami morskimi. Wykwaterowanie.

Termin: 19.10.2013 -26.10.2013

Cena: 4950 USD

Ten pakiet  obejmuje:
zakwaterowanie na pokładzie statku,
wszystkie posiłki,
przekąski i napoje na pokładzie,
napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkohole,
nurkowania zgodnie z planem safari,
dla posiadających uprawnienia Nitrox,
balast i pasy balastowe,
transfery z lotniska do San Cristobal i z powrotem.
Dodatkowe koszty:
przelotu do Ekwadoru – około 5500 PLN,
przelot z Ekwadoru na Wyspy Galapagos – około 300 USD,
ubezpieczenie nurkowe,
wypożyczenie sprzętu nurkowego,
pobyty hotelowe,
napiwki dla załogi,
opłata za komorę dekompresyjną – 35 USD,
opłaty parkowe i podatki – 100 USD jest pobierane w gotówce na lotnisku za opłatę wstępu do Parku Narodowego Galapagos.
Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: