to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Filipiny – wyprawa na rekiny

treasureshark_mantabowl.jpgMalapascua

W okolicy Gato Island, Kimod Shoal oraz Monad Shoal wszystko jest możliwe, mamy okazję spotkać whitetip reefsharks, coral catsharks, threshersharks, great mantas oraz devilrays. Kolorowe soft corals w kombinacji z różnymi formacjami skalnymi oraz jaskiniami tworzą niezapomniane wspomnienia. Do rzadkości należy nie spotkanie podczas tych nurkowań nie spotkanie rekinów oraz węży morskich.

Dla fanów makro proponujemy spotkania z Mandarin fish i małymi konikami morskimi na zewnętrznych częściach Malapascua. Jednym z najpiękniejszych wraków w tej okolicy jest wrak Doná Marilyn.

Rekiny wielorybie

filipiny34.jpgPodczas drugiej części wyjazdu będziemy nurkować w miejscu, gdzie jest najwięcej rekinów wielorybich na świecie – w Donsol, Sorsogon. Rekiny wielorybie są największymi rybami na świecie i osiągają długość 18 metrów. Woda przy Donsol jest bardzo bogata w plankton, który jest głównym pożywieniem whale shark. Z tego powodu grupy rekinów wielorybich przypływają na kilka miesięcy. Można podczas jednego dnia spotkać nawet 15 okazów.

Wokół wyspy San Miguel będziemy mieli możliwość podziwiania świata makro, a na Ticao, w niesamowitym dryfcie na Manta Bowl będziemy mieli możliwość spotkania z mantami, hammerheadami, thresher shark oraz koloniami tuńczyków. Podczas naszego wyjazdu w marcu 2008 roku na każdym nurkowaniu spotykaliśmy whale sharks, które podpływały do nas na odległość 1 metra.

Proponowany program:

filipiny21.jpgDzień 1 Wylot z Polski

Dzień 2 Lądowanie w Cebu, transfer do miłego hotelu, gdzie można się zrelaksować i odpocząć po trudach podróży.

Dzień 3 Wykwaterowanie z hotelu, podróż 4 godziny klimatyzowanym busikiem do Maya, położonej w północnej części wyspy Cebu, gdzie nasza łódź będzie nas oczekiwała, żeby zabrać nas na rajską wyspę Malapascua. Zakwaterujemy się w resorcie Sunsplush, gdzie zamierzamy wykonać 2 pierwsze nurkowanie przy wyspie Malapascua.

sharks_in_cave.jpgDzień 4 Planujemy wykonać aż do 4 nurkowań. Pierwsze jest nurkowaniem o bardzo wczesnym, będziemy szukać słynnych thresher shark, mant oraz devilray. Po porannym nurkowaniu wracamy na Malapascua. Po lunchu wybierzemy się na Gato Island, gdzie znajduje się znane miejsce – shark-cave. W przypadku sprzyjających prądów zwykle jest mnóstwo white tip reef sharks przy ścianach w jaskini. Noc w resorcie.

Dzień 5 Planujemy wykonać aż do 4 nurkowań. Pierwsze jest nurkowaniem o bardzo wczesnym poranku w Kimod Shoal, gdzie będziemy szukać słynnych rekinów hammerhed, thresher shark, mant oraz devilray. Po porannym nurkowaniu wracamy na Malapascua, gdzie zjemy poranne amerykańskie śniadanie. Potem planujemy trzy nurkowania. Noc w resorcie.

Dzień 6 Pierwsze bardzo wczesne nurkowanie na Monad Shoal, następnie nurkowanie na Gato Island na Sweep. Tutaj także planowane jest nocne nurkowanie, które uznawane jest za jedno z najlepszych miejsc na nocne nurkowanie w Azji Południowowschodniej. Jest możliowść Coral Cat Shark.

Dzień 7 Wykonujemy ostatnie nurkowanie na Monad Shoal i wyruszamy na Mactan Island. Wieczorem łapiemy prom z Cebu do Masbate. Prom płynie około 12 godzin i rano następnego dnia dopływamy do Masbate.

filipiny35.jpgDzień 8 Rozpoczyna się część whale shark and manta adventure. Kwaterujemy się w resorcie Woodlands Resort gdzie jemy lunch. Po odprawie jesteśmy gotowi na spotkania z rekinami wielorybimi, na które poświęcamy resztę dnia. W czasie poszukiwań rekinów wielorybich będziemy mieli na pokładzie 1-2 osoby poszukujące rekinów na powierzchni, podczas gdy whale sharks jedzą plankton. Po odnalezieniu rekinów wielorybich podpłyniemy na bliskie spotkanie z tymi największymi rybami na świecie. Wieczorem organizujemy BBQ na plaży. Nocleg w Donsol.

Dzień 9 Wstajemy wcześnie na zabawy z delfinami wielorybimi. Mamy możliwość zobaczenia nawet 15 whalesharks w ciągu dnia.

Dzień 10 Wykwaterowanie z Woodlands Resort, 3 nurkowania na San Miguel Island, gdzie będziemy podziwiać przepiękne miękkie korale, a także świat fotografii makro. Noc w w ekskluzywnym resorcie Ticao Island Resort, w pokojach z klimatyzacja i prysznicami z gorącą woda. Noc w hotelu.

filipiny43.jpgDzień 11 Na początek robimy wczesne nurkowanie na Manta Bowl, które jest zlokalizowane tylko 15 minut od resortu. Jest to dosyć trudne nurkowanie w dryfcie, gdzie mamy możliwość spotkania z dużymi grupami mant i tuńczyków. Jeśli będziemy mieli szczęście spotkamy także hammerheads i thresher sharks. Przy dobrych warunkach jest także możliwe nurkowanie z rekinami wielorybimi na Manta Bowl, które przypływają do nurków z ciekawości. Po śniadaniu na łodzi odpoczniemy chwilę i wykonamy drugie nurkowanie, potem wrócimy na wyspę, po drodze zjemy lunch. Popołudniu wrócimy na kolejne nurkowanie na Manta Bowl. Noc w w ekskluzywnym resorcie Ticao Island Resort.

filipiny33.jpgDzień 12 Wykwaterowanie i trzy nurkowania na Manta Bowl, powrót do Donsol i nocleg w resorcie.

Dzień 13 Ostatnie spotkania z rekiami wielorybimi i transfer do Legaspi oraz powrot do Manili. Zakwaterowanie w Mabuhay Manor Hotel.

Dzień 14 Koniec programu, pożegnanie z Filipinami i wylot do Polski.

Dzień 15 Lądowanie w Polsce i początek miłych wspomnień o Filipinach, które będą nas dopadały przez baaaardzo wiele dni.

hanging.jpgCena pakietu pobytowego na Filipinach: 1895 euro

Cena zawiera: wszystkie transfery z/na lotnisko, przelot Legaspi – Manilla, zakwaterowanie w hotelach, prom do Malapascua, śniadania w pierwszej części, pełne wyżywienie w drugiej części z/na Masbate (śniadanie, lunch, kolacja, napoje dodatkowo płatne), butle, balast, powietrze, opiekę przewodników nurkowych, opłaty za nurkowanie, około 23 nurkowań, w zależności od warunków pogodowych, opiekę rezydenta

Cena nie zawiera: biletu lotniczego Warszawa – Cebu – Manila – Warszawa z opłatami lotniskowymi (ok. 4400 – 4600 PLN), obowiązkowego ubezpieczenia turystyczno-nurkowego (od 3,60 PLN za dzień), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, taksy wylotowej ok. 750 peso.

Dodatkowe informacje:

whaleshark.jpgProgram może być zmieniony z różnych powodów – pogody, transportu itd. Nie możemy zagwarantować, że każdy zobaczy te same ryby – np. niektórzy widzą w czasie nurkowania 10 rekinów, a inni ani jednego – zależy, w która stronę się patrzy i w którym momencie. Nie możemy także zagwarantować, że w miejscu, gdzie „zawsze” są np. manty, w danym dniu też będą. To żywe stworzenia żyjące na wolności i zdarza się, że nie przepływają dokładnie w tym momencie, w którym byśmy chcieli.

W ramach możliwości prosimy o spakowanie sie w plecaki. Proszę wziąć pod uwagę, że limit bagażu na przelot lokalny wynosi 10kg od osoby. Opłata za nadbagaż zależy od linii i wynosi zwykle 1 dolar za 1 kg.

Elektryczność – standard amerykański 220 V. Temperatura wody około 28 stopni, wskazane są pianki 3-5 mm.

Gorąco polecam tę wyprawę, większość tych miejsc odwiedziłam osobiście i gorąco polecam!

Victoria Iwanowska

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,