to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Filipiny 17 dni Malapascua i Cagayan Reef

4.jpgMALAPASCUA I RAFY CAGAYAN

To wspaniała przygoda, w czasie której będziemy mogli nurkować z wieloma gatunkami rekinów, żółwi i manta rays. Rafy Cagayan oferują nam wspaniałą warjacje fantastycznych miękkich i twardych koralowców. Nurkowanie wokół Malapascua oferuje niektóre z unikalnych miejsc nurkowań na świecie. Tutaj możesz doświadczyć bliskiego spotkania z rekinami hammerhead i threshershark.

Malapascua

Pierwsza część dnia zacznie się w Cebu i zabierze nas na fantastyczną wyspe Malapascua, która jest zlokalizowana w miejscu gdzie znajduje się wiele rekinów.

W miejscu nurkowym wyspy Gato, Kimod Shoal i Monad Shoal wszystko jest możliwe, mamy wspaniałą możliwość zobaczyć whitetip reefshark, koralowce catshark, threshershark, wspaniałe manty oraz devilray. Miekkie kolarowce pełne kolorów w połączeniu z różnymi kształtami skał tworza niesamowitą kombinację. Nieczęsto zdarza się, że nie widzimy rekinów czy węży wodnych podczas nurkowań.

Dla wielbicieli macro mamy rzadkie ryby Mandarin i koniki morskie poza główną wyspą Malapascua.

Cagayan5.jpg

Po tygodniach nurkowania wrócimy do Cebu by odlecieć do drugien części safari. Tutaj ruszymy do Sipalay i popłyniemy łodzią na morza Sulu, gdzie leży narodowy park rafy Cagayan.

Morze Sulu jest położone w południowo-zachodniej Azji, regionie znanym jako Coral Triangle, znajdującym się na środku morza.

6.jpgCagayan to dwa atole koralowców oddzielone kanałem. Te tropikalne atole znane jako Północne i Południowe Tubbataha, zapewniają wspaniałą wariacje tropikalnych ryb, żółwi, Manta i Eagle jak rownież różnych odmian rekinów.
Zgromadzone informacje z różńych badań pokazują, że Morze Sulu kryje ponad 450 gatunkó koralowców. Zgodnie z opiniami biologów morskich, którzy odwiedzili i przestudiowali ten obszar  jest tam  400 gatunków morskich alg, 6 gatunków morskich żółwi oraz 222 gatunków morskich ssaków, z których wiekszość jest już zagrożona.

Ta spektakularna ekspelozja życia i kolorów tworzy z tej  przygody doświadczenie na całe życie.

PROGRAM1.jpg

Dzień 1
Wylot z Polski

Dzień 2
Lądowanie w Cebu. Transport do miłego hotelu, gdzie można sie zrelaksowac po locie.

Dzień 3
Wykwaterowanie z hotelu, 4 godzinna podróż klimatyzowanym busem do Maya w północnej części Cebu, gdzie nasza łódz czekać będzie by zabrać nas na rajską wyspę Malapascua. Zakwaterowanie w resorcie, planowane jedno nurkowanie wokół wyspy Malapascua.

Dzień 4
W planie są 3-4 nurkowania. Jeden bardzo wcześnie rano na Monad Shoal, gdzie będziemy szukać sławnych thresher shark, manta oraz devilary. Po porannym nurkowaniu powrót na Malapascua, gdzie zjemy amerykańskie śniadanie. Później nurkujemy trzy razy. Noc w resorcie.

2.jpgDzień 5
Planujemy zrobić trzy do czterech nurkowań tego dnia, zaczynamy o wczesnym poranku na Kimod Shoal w poszukiwaniu hammerhead, jeśli pogoda pozwali zrobimy dwa fantastyczne nurkowania we wrakach. Noc w resorcie.

Dzień 6
Planujemy zrobić cztery nurkowania. Jedno nurkowanie bardzo wczesnym rankiem na Monad Shoal, będziemy szukać  sławnych thresher shark, manta oraz devilray. Po śniadaniu robimy trzy nurkowania. Noc w resorcie.

Dzień 7
Tego dnia w planie jest jedno nurkowanie. Reszte dnia spędzamy na relaksowaniu się na fantastycznej wyspie Malapascua. Noc w resorcie.

Dzień 8
Jedziemy na lotnisko w Cebu, skąd polecimy do Buswangi, gdzie mamy transport do pięknego resortu Sipalay. Noc w resorcie.

Dzień 9-143.jpg
Zaczynamy z niesamowitymi rafami Cagayan. Będziemy mieli pare wolnych godziny, w czasie których będziemy mieli szanse zobaczyć skaczące delfiny. Będziemy mieli cały dzień na nurkowanie na wspaniałych rafach Cagayan. Nurkowania zależą od warunków pogodowych. Planujemy trzy do czterech nurkowań.

Dzień 15
Powrót do resortu Sipalay, gdzie można sie zrelaksować ostatnią noc.

Dzień 16
Transport klimatyzowanym busem na lotnisko  w Buswanga, skąd lecimy do Cebu i dalej do Polski.

Dzień 17
Lądowanie w Polsce.


mapa-filipiny.jpgCena pakietu pobytowego na Filipinach:


Cena: 1845 Euro


Cena zawiera:

Przeloty lokalne: Cebu-Bacolod, Bacolod-Cebu, Manila/Legaspi

Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym

Pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja, napoje dodatkowo płatne, śniadanie na Malapascua)

Transfery busami, jeepami i łodziami

Noclegi w hotelach

Safari na łodzi (lub pobyt w hotelu dla osób, które nie chcą uczestniczyć w safari)

Butle, balast, powietrze

Opiekę przewodników nurkowych

Opłaty WWF

Nurkowania – ok. 27 nurkowań

Opiekę rezydenta

Ubezpieczenie NNW, KL


Cena nie zawiera
: biletu lotniczego Warszawa – Cebu – Warszawa z opłatami lotniskowymi (ok. 3100-5500 PLN), ubezpieczenia nurkowego (za dodatkową oplatą), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, opłat lotniskowych ok. 34  USD  w sumie – płatne na lotnisku, taksy wylotowej 750 peso).


manta-on-manta-bowl.jpgDodatkowe informacje:

W przypadku zainteresowania prosimy o szybkie zgłoszenia, gdyż niektóre z resortów, w których mieszamy mają tylko 10 pokoi i musimy za te noclegi zapłacić z góry z dużym wyprzedzeniem.

Podczas safari na Apo Reef mieszkamy na typowej filipińskiej łodzi, zwanej banca. Nocleg jest na sundecku pod gwiazdami, gdzie załoga przygotowuje codziennie przytulną sypialnię z materacami i osłaniała od wiatru. Na łodzi kucharz przygotowuje głównie posiłki ze świeżo złapanych ryb. Woda na łodzi jest limitowana.


Program może być zmieniony z różnych powodów – pogody, transportu itd. Nie możemy zagwarantować, że każdy zobaczy te same ryby – np. niektórzy widzą w czasie nurkowania 10 rekinów, a inni ani jednego – zależy w która stronę się patrzy i w którym momencie. Nie możemy także zagwarantować, że w miejscu, gdzie “zawsze” są np. manty, w danym dniu też będą. To żywe stworzenia żyjące na wolności i zdarza się, że nie przepływają dokładnie w tym momencie, w którym byśmy chcieli.

beach_3.jpgW ramach możliwości prosimy o spakowanie się w plecaki. Proszę wziąć pod uwagę, że limit bagażu na przelot lokalny wynosi 10 – 15 kg od osoby. Opłata za nadbagaż zależy od linii i wynosi zwykle 1 dolar za 1 kg.


Elektryczność – standard amerykański 220 V.

Temperatura wody około 28 stopni, wskazane są pianki 3-5 mm

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , ,