Safari z Polakami w Egipcie – Golden Dolphin II – 19-26.08.2017

widok podwodny z wnętrza wraku Rosalie Moller. Promienie słońca wpadają przez dziury w pokładzie.

Termin: 19-26.08.2017

Cena: 799 EUR

Zapraszamy na wyjątkowe nurkowania wrakowe na łodzi Golden Dolphin II – odwiedzimy między innymi sławny wrak Rosalie Moller.

„Thistlegorm” to chyba najbardziej znany wrak na Morzu Czerwonym. Brytyjski statek był w drodze do Egiptu, aby doprowadzić sprzęt wojskowy dla wszystkich rodzajów wojsk brytyjskich w Afryce Północnej. 6 października 1941 roku bombowiec niemiecki zaatakował Thistlegorm. Obecnie wrak leży w pozycji pionowej na dnie morza na 30-m głębokości. Szczególnie interesujący jest ładunek: czołgi, ciężarówki, motocykle, broń, a także wagon kolejowy.

Odwiedzimy Abu Nuhas, który słynie z wraków.  4 wraki są dzisiaj atrakcją dla nurków na całym świecie.

Na przykład grecki statek towarowy „Giannis D.”, która osiadł na mieliźnie rafy w dniu 19 marca 1983 i zatonął w krótkim czasie. Leży obecnie na maksymalnej głębokości 27 m i jest porośnięty twardymi i miękkimi koralami. Statek przełamał się na dwie części. Rufa statku jest w zdecydowanie lepszej części. Stosunkowo łatwo jest penetrować ten wrak w środku, ponieważ istnieje wiele punktów wejścia i wyjścia. Ponieważ wrak leży przekrzywiony, zobaczysz schody pod kątem, a Twój umysł powie Ci, że dół. Efekt ten potrafi być bardzo dezorientujący.

Parowiec „Carnatic” uderzył w rafę się we wrześniu 1869 roku. Zatonął następnego dnia, jak pogoda pogorszyła się. Leży około 24 m głębokości. Jest podzielony na śródokręciu, część dziobowa i rufowa jest nienaruszona. Pokład odpadł, a na jego miejscu znajdziemy gąbki oraz korale stołowe, co wygląda bardzo fotogenicznie. Światło dobrze dochodzi i można ten wrak łatwo penetrować.

„Dunraven” – starek parowo-żaglowy używany do transportu drewna i przypraw, osiadł na mieliźnie rafy Shaab Machmud w marcu 1876 podczas rejsu z Bombaju do Newcastle i szybko zatonął. Statek przełamał się na dwie części. Wrak leży do góry nogami z rufą na głębokości 28 m i dziobem na 18 metrach. Na rufie znajdują się śruby i ster, które są porośnięte koralami. Wewnątrz wraku widać tysiące Glass Fish.

Park Morski Ras Mohammed oferuje bajkowe nurkowania. Na przykład Shark Reef i Jolanda Reef. Obie rafy stoją na płaskowyżu, który jest 20 m głębokości. Krawędzi płaskowyżu opadają na więcej niż 200 m. Na rafie znajdziesz piękne miękkie korale i mnóstwo ryb. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć rekiny podczas nurkowania wcześnie rano. Na Jolanda Reef widać ładunek cypryjskiego frachtowca „Jolanda”, która osiadła na mieliźnie w roku 1980. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc – duża ilość muszli klozetowych. Prawie każdy robi sobie na takiej muszli podwodne zdjęcie.

O łodzi Golden Dolphin II:

Golden Dolphin II to 36 metrowy, drewniany jacht nurkowy klasy luxury plus. Pierwszy raz wypłynął na wody Morza Czerwonego w kwietniu 2006 roku. Nitrox w cenie!

Posiada dziesięć dwuosobowych kabin wyposażonych w klimatyzację oraz własne łazienki (osiem na dolnym pokładzie, dwie na górnym pokładzie). Przestronny salon i jadalnia z klimatyzacją, TV/Video, DVD i stereo zapewniają świetne warunki do wypoczynku. Dwa duże pokłady do opalania służącą jako miejsce do relaksu między nurkowaniami.

Łódź posiada przestronny pokład nurkowy. Oprócz darmowego nitroxu mogą Państwo liczyć na dwa zodiaki, które zabiorą Państwa na nurkowiska na Morzu Czerwonym takie jak Rocky, Zabargan, St. Johns, Daedalus, Fury Shoals lub na nurkowania wrakowe.

Polecamy Golden Dolphin II głównie ze względu na darmowy nitrox oraz trasy zwiedzające klasykę nurkowego Morza Czerwonego. Safari trwają od tygodnia do dwóch.

Cena zawiera:

 • zakwaterownie na łodzi (ostatnia noc na łodzi lub w hotelu)
 • transfer z i do lotniska w Hurghadzie
 • wyżywienie fullboard oraz herbatę, kawe, butelkowaną wodę, napoje bezalkoholowe
 • 6 dni nurkowych
 • przewodników nurkowych
 • butlę, balast, pas balastowy
 • ubezpieczenie organizatora turstyki
 • Podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL, NNW

Cena nie zawiera:

 • przelotu (ok. 1350 – 1550 PLN)
 • opłaty parkowe,
 • opłata za wizę (od 1 maja 2014) – 25 USD,
 • potwierdzenie godzin powrotu oraz environmental tax,
 • w przypadku wypłynięcia lub/i powrotu do Marsa Ghalib opłata portowa płatna tylko raz 25 euro
 • napojów alkoholowych
 • ubezpieczenia nurkowego od 7,5 PLN za dzień
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy)
Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl