to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Safari The Best of Red Sea 13 – 20 listopada 2010

dolcevita3.jpgElphistone – Daedalus Reef – Zabargad – Rocky Island – St. Johns – Dolphin Reef – Elphistone

Daedalus Reef, będąca częścią parku morskiego, to ogromna owalna rafa z latarnią morską. Jest to najbardziej oddalona od brzegu rafa w egipskiej części Morza Czerwonego. Jej głęboko opadające ściany to jedne z najbardziej spektakularnych miejsc nurkowych. Daedalus charakteryzuje się przypominającymi górskie krajobrazy, dziewiczymi formacjami twardych korali. W rejonie tym jest także duża szansa na spotkanie rekinów-młotów oraz żarłaczy szarych i białopłetwych. Jeszcze dalej na południe znajdują się spektakularne nawisy skalne i głęboko opadające ściany wyspy Rocky Island oraz niezwykłe bogactwo korali i malowniczych pinakli przy wyspie Zabargad.

Zabargad Island to przepiękne miejsce oferujące nurkowania przy ścianach, wraki oraz płycizny upstrzone dziesiątkami „wieżyczek koralowych”. Pośród nich żyje wiele gatunków grańców, do których ławo się zbliżyć i uczynić je celem sesji fotograficznej, gdyż są mało płochliwe. Podczas nurkowań nocnych w tym miejscu spotyka się ośmiornice, różne gatunki skorupiaków oraz ślimaków nagoskrzelnych wyruszających w nocy na łowy w koralowych grotach.

Rocky Island to niewielka wysepka koralowa o eliptycznym kształcie, otoczona na górze wianuszkiem rafy. Ściany wysepki zanurzają się na ponad 1000 metrów w głąb. Pokryte są miękkimi koralami i olbrzymimi gorgoniami falującymi z prądem. Można tu spotkać wiele gatunków rekinów, jak również żaglice (sailfish), delfiny i manty.

St John’s to przepiękny system raf położony około 40km na północ od sudańskiej granicy i 20km na południe od Zabargadu. Jest to rozległe skupisko niewielkich rafek oferujących jedne z najdalszych i jednocześnie najpiękniejszych nurkowań w Morzu Czerwonym. Rafa Habili Ali szczyci się gigantycznymi gorgoniami oraz czarnymi koralami, podczas gdy żarłacze szare, srebrnopłetwe oraz całe grupy rekinów-młotów można spotkać po stronie zachodniej.

Habili Gafaar to skupisko miękkich korali licznie zamieszkałe przez lucjany, motylowce (butterfly fish) i barakudy. manty, żarłacze białopłetwe, szare i srebrnopłetwe można wypatrzyć w wielkim błękicie. Gota Kebir to masywna rafa, słynna z powodu licznych tuneli i południowego plateau, gdzie w wielkich gromadach występują ostroboki i barakudy, a czasem trafi się jakaś manta. Tunele to doskonałe miejsce dla aspirujących nurków jaskiniowych.

Gota Soraya to miejsce uważane za jedno z najlepszych na Morzu Czerwonym, z powodu malowniczych nawisów skalnych i szczelin w rafie, a także mnóstwa ryb przeźroczkowatych i zmiataczowatych, wielu gatunków korali, żarłaczy szarych, srebrnopłetwych, białopłetwych i rekinów-młotów.

Uwaga:
*Na Daedalus Reef, Rocky i Zabargad nie wolno wykonywać nurkowań nocnych.
*Zgodnie z prawem egipskim, aby nurkować w parkach morskich, wymagane jest posiadanie przynajmniej 50 zalogowanych nurkowań. Nurkowania podczas tego safari są bardzo wymagające ze względu na występowanie prądów, nie są więc odpowiednie dla niedoświadczonych nurków.
* Nurkowania w tym rejonie w bardzo dużym stopniu zależą od warunków pogodowych.

Łódź M/Y Dolce Vita

M/Y Dolce Vita to 36-metrowa łódź, zbudowana w 2004 roku.
Na łodzi jest 10 dwuosobowych kabin. Wszystkie są klimatyzowane, mają własne łazienki z WC i prysznicem. Duży salon z jadalnianą i częścią wypoczynkową z TV i hifi. Na łodzi jest jeden duży pokład do relaksu pomiędzy nurkowaniami oraz pokład do opalania.
Długość: 36 m
Szerokość: 8 m

Kabiny: 10 dwuosobowych, klimatyzowane z WC i prysznicem
Salon: klimatyzowany.
Wyposażenie audio i TV: TV, DVD, CD
Silniki: 2 x Caterpillar each 764 PS 3412C 12cylinders. 27litres
Generatory: 2 x Kohler 70EFOZ 70kw each with sound shield
Sprężarki: 2 x electr. Bauer Compressors (Mariner) + Nitrox
Membrancompressor (NRC) / 35 x 12 l Alu.DIN INT valve.

Butle: 20 x 12 l (aluminiowe) DIN/INT.
Pontony: 2 z 25 HP silnikiem zaburtowym.
Sprzęt ratunkowy: kamizelki, tratwy, zestaw tlenowy i apteczka pierwszej pomocy.
Sprzęt nawigacyjny i komunikacyjny: 2 Doppelpuls Radarsysteme 36/48n.m.,
2 Echo Sounder, 2 GPS Color LCD Sounder, Chartplotter, 3 Radiotelephone. HF, SSB .

CENA: 850 EUR/osoba + ok. 1600 PLN/osoba za przelot

W cenie:
•    przelot na trasie Warszawa – Marsa Alam – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
•    7 nocy na łodzi lub 6 nocy na łodzi i 1 noc w hotelu
•    zakwaterowanie w kabinach z łazienkami
•    pełne wyżywienie i przekąski
•    kawa, herbata, woda, zimne napoje
•    3 – 4 nurkowania dziennie, pierwszego i ostatniego dnia 2 nurkowania
•    NITROX
•    opieka polskiego instruktora lub przewodnika (jedzie razem z grupą)
•    opieka 2 miejscowych przewodników nurkowych
•    transfery
•    ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowe opłaty:
•    wiza egipska – 15 USD
•    wstęp do parku morskiego – 92 EUR/osoba (płatne na łodzi)
•    napiwki dla załogi – zwyczajowo ok. 20 – 30 EUR/osoba
•    napoje alkoholowe.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,