to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Egipt safari grupowe

dolcevita3.jpg

Safari The Best of Red Sea 13 – 20 listopada 2010

Elphistone – Daedalus Reef – Zabargad – Rocky Island – St. Johns – Dolphin Reef – Elphistone

Trasa safari
Daedalus Reef, będąca częścią parku morskiego, to ogromna owalna rafa z latarnią morską. Jest to najbardziej oddalona od brzegu rafa w egipskiej części Morza Czerwonego. Jej głęboko opadające ściany to jedne z najbardziej spektakularnych miejsc nurkowych. Daedalus charakteryzuje się przypominającymi górskie krajobrazy, dziewiczymi formacjami twardych korali. W rejonie tym jest także duża szansa na spotkanie rekinów-młotów oraz żarłaczy szarych i białopłetwych. Jeszcze dalej na południe znajdują się spektakularne nawisy skalne i głęboko opadające ściany wyspy Rocky Island oraz niezwykłe bogactwo korali i malowniczych pinakli przy wyspie Zabargad.

Zabargad Island to przepiękne miejsce oferujące nurkowania przy ścianach, wraki oraz płycizny upstrzone dziesiątkami „wieżyczek koralowych”. Pośród nich żyje wiele gatunków grańców, do których ławo się zbliżyć i uczynić je celem sesji fotograficznej, gdyż są mało płochliwe. Podczas nurkowań nocnych w tym miejscu spotyka się ośmiornice, różne gatunki skorupiaków oraz ślimaków nagoskrzelnych wyruszających w nocy na łowy w koralowych grotach.

Rocky Island to niewielka wysepka koralowa o eliptycznym kształcie, otoczona na górze wianuszkiem rafy. Ściany wysepki zanurzają się na ponad 1000 metrów w głąb. Pokryte są miękkimi koralami i olbrzymimi gorgoniami falującymi z prądem. Można tu spotkać wiele gatunków rekinów, jak również żaglice (sailfish), delfiny i manty.

St John’s to przepiękny system raf położony około 40km na północ od sudańskiej granicy i 20km na południe od Zabargadu. Jest to rozległe skupisko niewielkich rafek oferujących jedne z najdalszych i jednocześnie najpiękniejszych nurkowań w Morzu Czerwonym. Rafa Habili Ali szczyci się gigantycznymi gorgoniami oraz czarnymi koralami, podczas gdy żarłacze szare, srebrnopłetwe oraz całe grupy rekinów-młotów można spotkać po stronie zachodniej.

Habili Gafaar to skupisko miękkich korali licznie zamieszkałe przez lucjany, motylowce (butterfly fish) i barakudy. manty, żarłacze białopłetwe, szare i srebrnopłetwe można wypatrzyć w wielkim błękicie. Gota Kebir to masywna rafa, słynna z powodu licznych tuneli i południowego plateau, gdzie w wielkich gromadach występują ostroboki i barakudy, a czasem trafi się jakaś manta. Tunele to doskonałe miejsce dla aspirujących nurków jaskiniowych.

Gota Soraya to miejsce uważane za jedno z najlepszych na Morzu Czerwonym, z powodu malowniczych nawisów skalnych i szczelin w rafie, a także mnóstwa ryb przeźroczkowatych i zmiataczowatych, wielu gatunków korali, żarłaczy szarych, srebrnopłetwych, białopłetwych i rekinów-młotów.

Uwaga:
*Na Daedalus Reef, Rocky i Zabargad nie wolno wykonywać nurkowań nocnych.
*Zgodnie z prawem egipskim, aby nurkować w parkach morskich, wymagane jest posiadanie przynajmniej 50 zalogowanych nurkowań. Nurkowania podczas tego safari są bardzo wymagające ze względu na występowanie prądów, nie są więc odpowiednie dla niedoświadczonych nurków.
* Nurkowania w tym rejonie w bardzo dużym stopniu zależą od warunków pogodowych.

M/Y Dolce Vita to 36-metrowa łódź, zbudowana w 2004 roku. Na łodzi jest 11 dwuosobowych kabin. Wszystkie są klimatyzowane, mają własne łazienki z WC i prysznicem. Duży salon jest podzielony na część jadalnianą i wypoczynkową z TV i hifi. Na łodzi jest jeden duży pokład do opalania i relaksu pomiędzy nurkowaniami.

Długość: 36 m
Szerokość: 8 m
Kabiny: 11 dwuosobowych, klimatyzowane z WC i prysznicem
Salon: klimatyzowany, oddzielone miejsce na posiłki
Wyposażenie audio i TV: TV, DVD, CD
Silniki: 2 x Caterpillar każdy 764 PS 3412C 12 cylindrów
Generatory: 2 x Kohler 70EFOZ 70kW
Woda: 12 tys. litrów + 2 x odsalarka 5678 l/dzień
Sprężarki: 2 x Bauer Mariner, 320 l & 260 l
Butle: 35 x 12 l (aluminiowe) DIN/INT
Pontony: 2 z 25 HP silnikiem zaburtowym
Sprzęt ratunkowy: kamizelki, 2 x tratwa ratunkowa, zestaw tlenowy i apteczka pierwszej pomocy
Nitrox: W CENIE (membrany)
Pokład do opalania: 2
Sprzęt nawigacyjny i komunikacyjny: 2 x radar, 2 x GPS, 2 x echosonda, sonar LCD, HF, SSB
Liczba pasażerów: 22

 

CENA: 850 EUR/osoba + 1600 PLN/osoba za przelot

Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

W cenie:

 • przelot na trasie Warszawa – Marsa Alam – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • 7 nocy na łodzi lub 6 nocy na łodzi i 1 noc w hotelu
 • zakwaterowanie w kabinach z łazienkami
 • pełne wyżywienie i przekąski
 • kawa, herbata, woda, zimne napoje
 • 3 – 4 nurkowania dziennie, pierwszego i ostatniego dnia 2 nurkowania
 • NITROX
 • opieka polskiego instrukora lub przewodnika (jedzie razem z grupą)
 • opieka 2 miejscowych przewodników nurkowych
 • transfery
 • ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowe opłaty:

 • wiza egipska – 15 USD
 • wstęp do parku morskiego – 92 EUR/osoba (płatne na łodzi)
 • napiwki dla załogi – zwyczajowo ok. 20 – 30 EUR/osoba
 • napoje alkoholowe
Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,