to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Weekend majowy na Chorwacji

chorwacja_wyspa_bracz2

Wyjazd grupowy na Chorwację

Wyspa Bracz 30 kwietnia – 07 maja 2011

WYSPA BRACZ – to największa wyspa środkowej Dalmacji. Jest górzysta, a jej brzegi są strome i skaliste. Słońce świeci tu przez 6 miesięcy w roku. Na urodzajnych glebach uprawia się oliwki, winogrona i owoce południowe. Wyspa słynie z marmurów, których użyto m.in. do budowy rzymskiego pałacu Dioklecjana w Splicie, a także opery w Wiedniu, Białego Domu w Waszyngtonie i bazyliki św. Piotra w Watykanie.

Bracz to idealne miejsce dla osób, które nie lubią turystycznego zgiełku. Na wyspie nie ma zatłoczonych kurortów, a pejzaż nie zmienił się od setek lat. To jedno z niewielu miejsc w Chorwacji, którego nie dotknął kataklizm wojny jugosłowiańskiej, nie ma tutaj ruin i śladów po kulach. W wioskach panuje rodzinna atmosfera, a wszyscy goście traktowani są jak przyjaciele. To właśnie na Braczu znajduje się słynna ruchoma plaża Zlatni Rat.

SUPETAR – to stolica wyspy i jednocześnie główny ośrodek turystyczny. Tu właśnie przybijają promy ze stałego lądu. Nazwa miasta to skrót od Sveti Petar, oznaczającego miasto świętego Piotra. Nowoczesne wille przeplatają się tu z chatami w tradycyjnym stylu, przypominającymi, że niegdyś była to osada rybacka. Supetar daje mnóstwo możliwości przyjemnego wypoczynku. Pachnące piniowe lasy, gaje oliwne, białe domki z kamienia, słoneczne plaże i lokalne wino stwarzają atmosferę wymarzonych wakacji.

NURKOWANIE
Wspaniałe podwodne klify opadające na głębokość kilkudziesięciu metrów, korale, gorgonie, podwodne wyspy, a także wraki statków i podwodne jaskinie. To wszystko czeka na nurków w wodach oblewających wyspę.

chorwacja_wyspa_bracz1

ZAKWATEROWANIE
Hotel Svpetrvs 4*
http://www.watermanresorts.com/?show=8114&lang=en

Czterogwiazdkowy hotel dysponuje łącznie 440 komfortowo wyposażonymi pokojami. Waterman Svpetrvs Resort usytuowany jest w położonej na wyspie Brač miejscowości Supetar – spokojnym kurorcie, w którym panuje niezwykła śródziemnomorska atmosfera. Hotel znajduje się tuż przy plaży, pośród bujnej przyrody.

Obiekt składa się z 12 budynków, które mieszczą nowocześnie i stylowo urządzone pokoje. Wszystkie posiadają pełny węzeł sanitarny, klimatyzację, TV-SAT, telefon, balkon.

Goście mogą korzystać z centrum wellness, 3 basenów odkrytych (jeden dla dzieci), 2 basenów krytych (czynnych poza sezonem), jaccuzi, sauny, gabinetów masażu, fitnessu, kompleksu kortów tenisowych, szkółki tenisowej, tenisa stołowego, centrum sportów wodnych, centrum nurkowego, bogatych programów animacyjnych. Ponadto, hotel oferuje trzy restauracje, trzy bary, salę konferencyjną, sklepy z pamiątkami, kantor oraz sejf w recepcji, a także kącik internetowy.

CENA: 300 EUR/osoba + pakiet nurkowy dla osób nurkujących

W cenie:
– zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
– wyżywienie 2 razy dziennie
– ubezpieczenie turystyczne AXA.

Dodatkowe opłaty:
– dojazd
– opcja all inclusive w hotelu – 14 EUR/osoba/dzień
– pakiet 5 dni nurkowych z łodzi – 220 EUR/osoba (w cenie, butle, balast, przewodnik)
– pozwolenie na nurkowanie – 15 EUR/osoba/rok.

DOJAZD SAMOCHODEM
Odkąd oddano do użytku autostradę, wiodącą od chorwackiej granicy aż do samego Splitu, dojazd samochodem stał się dość wygodny i szybki.
Przy planowaniu trasy trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w szczycie sezonu (lipiec, sierpień), na autostradzie w Chorwacji w godzinach dziennych, zwłaszcza w soboty (najczęstsze zmiany turnusów), często tworzą się korki. W tym wypadku najlepiej planować przejazd tak, aby być w Splicie w sobotę rano.

TRASA
Proponujemy dojazd jedną z poniższych tras.
trasa I : CIESZYN – BRATYSŁAWA – WIEDEŃ – GRAZ – MARIBOR – ZAGRZEB – SPLIT – SUPETAR
trasa II : CIESZYN – BRATYSŁAWA – BUDAPESZT – ZAGRZEB- SPLIT – SUPETAR

Trasa I  to chyba najlepsza i najszybsza droga, choć czasem w sezonie w okolicach dużych miast tworzą się korki.
Trasa II jest niezłym rozwiązaniem, gdyż podróżuje nią znacznie mniej ludzi, więc ryzyko korków jest zdecydowanie mniejsze.

ORIENTACYJNE KOSZTY
Koszty przejazdu zależeć będą w pewnym stopniu od wybranej trasy. Nie są to wielkie różnice, niemniej jednak planując przejazd warto zwrócić uwagę na pewne rzeczy.
Winiety obowiązują w przypadku podróżowania drogami pierwszej klasy, a więc autostradami i drogami szybkiego ruchu.

Winiety:
AUSTRIA – 10 dni ok. 48 PLN
CZECHY – 7 dni ok. 50 PLN
WĘGRY – 10 dni ok.65 PLN
SŁOWACJA – 7 dni ok. 35 PLN
SŁOWENIA – 7 dni 15 EUR
CHORWACJA – płatna autostrada (całość ok. 140 PLN).

Aktualne ceny winiet można sprawdzić na stronie
http://www.pzmtravel.com.pl

Podane ceny mogą się różnić w zależności od miejsca zakupu.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl