Kiribati – Egzotyka w czystej postaci – Październik 2018

ci8Zapraszamy na wyjazd na Christmas Island – największą z 33 wysp tworzących państwo Kiribati na Pacyfiku. Christmas Island jest nie tylko największym atolem wchodzącym w skład tego państwa, lecz także największym atolem (jeśli wziąć pod uwagę powierzchnię lądową) oraz największą wyspą koralową na świecie. Wyspa położona jest prawie na samym równiku, tuż obok na wschód przebiega linia zmiany daty. To właśnie mieszkańcy Christmas Island jako pierwsi witają każdy nowy dzień kalendarzowy i każdy nowy rok.
Kilometry plaż z białym piaskiem, liczne rezerwaty przyrody, piękne krystalicznie ci4czyste turkusowe laguny, niesamowite życie morskie, rozległe rafy koralowe, a także wieczne słońce czyni Christmas Island prawdziwym tropikalnym rajem.
W wodzie żyje tu 18 ssaków morskich, 200 gatunków koralowców i ponad 500 gatunków ryb. Widoczność sięga tu ponad 50 metrów a bogactwo flory i fauny zadziwi nawet najbardziej doświadczonego nurka (m.in. Dragon Moray, Flame Angelfish, Manta i Eagle Rays, Spinner Dolphins). Często zapuszczają się tu też rekiny wielorybie, rekiny młoty, manty, rekiny rafiowe, White tip oraz Black tip sharks.
ci9Z atrakcji na lądzie można wymienić opuszczone lotnisko, które miało stanowić port docelowy zaniechanego japońskiego wahadłowca kosmicznego Hope-X i coroczną największą na świecie migrację czerwonych krabów, które raz do roku ruszają na masową wędrówkę na brzeg Oceanu.
Klimat jest tropikalny morski, wilgotny, z prawie równą temperaturą wody i powietrza (27-31 stopni) co sprawia, że nurkowanie jest czystą przyjemnością.
Specyficzną atrakcją jest kąpiel z meduzami, które na skutek odcięcia od oceanu nie mają naturalnych wrogów, a co za tym idzie – parzydełek.

 

 

Plan podróży   ci5
27-28/10
Wylot z Polski z przesiadkami.
29/10
Przylot do Nadi, stolicy Fiji. Nocleg w hotelu.
30/10
Wylot z Nadi o 23:55 na Wyspę Bożego Narodzenia, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podroży.
31/10
Lądowanie o 6 rano. Odpoczynek w hotelu.
01 – 05/11
5 dni nurkowych – idealne warunki zdjęciowe, duża szansa spotkania rekinów wielorybich, rekinów rafowych, żarłaczy białopłetwych, barakud. Widoczność w tych wodach często przekracza 40-50 metrów.
06/11
Dzień wypoczynkowy – zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych i efektownych rejonów wyspy, m.in. siedlisk unikalnych gatunków ptaków. Dla chętnych możliwość skorzystania z pola golfowego.
07/11
Wylot do Nadi o 16:00, z lądowaniem o 19:30.
Nocleg w hotelu w Nadi.
08/11
Wylot do Polski lub kontynuacja programu na Fiji.
09/11
Przylot do Polski.

 

Cena 2450 Usd + przelot
Cena zawiera:
zakwaterowanie w hotelu The Sunset na Christmas Island;
dwa noclegi w hotelu w Nadi na Fiji;
pakiet 10 nurkowań;
butle i balast;
transfery z/na lotnisko na Christams Island i Honolulu;
wycieczkę lądową (siedliska krabów, las deszczowy, wodospady, dzikie plaże, strome morskie klify );
opiekę polskiego instruktora i pilota;
ubezpieczenie KL i NNW.
Cena nie zawiera:
przelotów na trasie Polska- Nadi- Christmas Island;
wyżywienia;
ubezpieczenia nurkowego;
pobytu w Nadi.

 

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl