Nurkowanie i zwiedzanie – Indie i Andamany

28 luty – 13 marzec 2017

Indie to miejsce, którego nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Są prawdziwym kalejdoskopem kolorów, zapachów i smaków, miejscem, gdzie niewyobrażalne bogactwo spotyka się ze skrajną nędzą. Indyjskie Andamany to, wciąż nie do końca odkryta, dla masowej turystyki oaza przepięknych plaż i ciepłej czystej wody, skrywającej pod sobą niezwykłe bogactwo podwodnego życia.

1

Program:

28 luty/Dzień 1: Przelot do Delhi, zakwaterowanie w hotelu, w dzielnicy Paharganj, będącej kwintesencją indyjskiego życia w pigułce. Pełno tu rozmaitych sklepików, straganów, hoteli i barów. Pełno krów, riksz i proszących o datek biedaków.

2

01 marzec/Dzień 2: Cały dzień poświecimy na zwiedzanie stolicy Indii: Jamia Massjid – największy w Indiach meczet, Red Fort – stąd Mahatma Gandhi ogłosił niepodległość Indii, Humayuns Tomb – cesarski grobowiec, będący inspiracją i pierwowzorem dla słynnego Taj Mahal, Birla Mandir – pierwsza w Indiach świątynia dostępna dla nietykalnych, oraz Bangla Sahib Guruduara – najważniejsza w New Delhi świątynia społeczności Sikkijskiej. Wieczorem spacer i zakupy na głównej ulicy Paharganju. Dzień zakończymy pysznym indyjskim thali w jednej z miejscowych restauracji.
3

02 marzec/Dzień 3:
Wczesny wyjazd w kierunku indyjskiego stanu Uttar Pradesh. Zanim dojedziemy do Agry, najpierw odwiedzimy, znajdującą się nieopodal miasta Mirut, zaprzyjaźnioną od lat dziecięcą misję Nayee Asha (Nowa Nadzieja). Misja prowadzona jest przez pochodzącego z Kerali katolickiego księdza, ojca Anthonego. Znajduje się w niej ponad 300 dzieci, które pochodzą z rodzin dotkniętych trądem. Misja utrzymywana jest wyłącznie z datków i darowizn. Wspólnie z ojcem Anthonym i dziećmi obchodzić tu właśnie będziemy indyjskie święto kolorów – Holi. Nasz pobyt w misji jest całkowicie bezpieczny. Dzieci są zdrowe i regularnie poddawane badaniom lekarskim. Po krótkim pobycie i złożeniu datków(równowartość ok.10 zł zapewni kilkudniowe utrzymanie dla 1-2 dzieci), ruszymy w kierunku Agry.
4

adąc w kierunku Agry, zwykłymi lokalnymi drogami, będziemy mogli zobaczyć Indie takie, jakimi naprawdę są, ciche, wiejskie i spokojne. Tu życie toczy się ustalonym od pokoleń, niezmiennym rytmem. Po południu zwiedzanie Red Fortu w Agrze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

03 marzec/Dzień 4:
Poranne zwiedzanie jednego z najbardziej znanych w świecie zabytków: mauzoleum Taj Mahal, nie do końca może słusznie uznawanego za symbol całych Indii.
5

Około południa wyruszamy w kierunku położonego w stanie Rajastan Jaipuru. Po drodze odwiedzimy niezwykłe, założone przez cesarza Akbara, opuszczone po jego śmierci miasto Fathepur Sikri.

6

04 marzec/Dzień 5: Zwiedzamy Jaipur, najbardziej barwne miasto, najbardziej kolorowego stanu Indii. Na grzbiecie słonia wjedziemy do wspaniałego Amber Fort.

7

Zobaczymy też City Palace
i słynna Bramę Wiatrów – Hawa Mahal.

8

05 marzec/Dzień 6: Przejazd na lotnisko i przelot na Andamany, transfer promem na wyspę Havelock, zakwaterowanie w resorcie.

9

6-11/Dzień 7-12: Pobyt na Havelock wykorzystamy na realizację pakietu nurkowego, kąpiele w morzu i wypoczynek. Opcjonalnie 1 dzień do wykorzystania na wyprawę(tak na wyprawę, bo jest do przepłynięcia 100km małą łodzią) na Barren Island i niesamowite 3 nurkowania u stóp czynnego wulkanu). Zachód słońca na, uznanej kiedyś za najpiękniejszą plażę Azji słynnej Radhanagar Beach, to swoista wisienka na naszym andamańskim torcie i niezapomniane przeżycie.

10

12 marzec/Dzień 13: Powrót do Port Blair, przelot do Delhi, nocny lot do Polski
13 marzec/Dzień 14: Powrót i zakończenie wyjazdu.

W czasie pobytu na Andamanach mieszkać będziemy w komfortowych, wyposażonych w pełny węzeł sanitarny namiotach. Do pięknej plaży będziemy mieć nie więcej niż 30m.

Koszt wyjazdu 1920$ zawiera (osoba nie nurkująca 1670$):
– zwiedzanie Indii wg programu.
– przejazdy klimatyzowanym mini busem.
– opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów.
– wjazd na słoniach do Amber Fort.
– zakwaterowanie w hotelach, pokoje 2 osobowe klasy turystycznej.
– na Havelock, zakwaterowanie w komfortowych namiotach z pełnym węzłem sanitarnym.
– pakiet 13 nurkowań w tym 1 nocne.

11

Koszt nie zawiera:
– przelotu do Indii i na Andamany ok. 3000zł
– wyżywienia, dzienny koszt ok. 10-20$. Jadać będziemy w hotelowych restauracjach, przydrożnych barach i lokalnych knajpkach na Havelock.
– wydatków osobistych i napiwków.
– kosztów uzyskania wizy indyjskiej.

12

Ze względu na specyfikę kraju i poruszania się po nim, program zwiedzania, oraz jego zakres mogą ulec zmianie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy przejazd odcinka 200km zajmie nam 4 czy 10 godzin.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , ,