Garden Palms – polecany dla nurków

nurkowanie-na-zanzibarze-10W zależności od pory roku na Zanzibarze można spotkać wieloryby, rekiny oraz manty. Natomiast zawsze przeżyjecie spotkanie z żółwiami morskimi, które występują tam w dużych ilościach.
Na nurkowania i snorkeling wypływa się łódzią w stylu zanzibarskim, na rafy przy  prywatnej wyspie Mnemba. Hotel mieści się blisko malutkiej prywatnej wyspy Mnemba, która uznawana jest za najciekawsze miejsce nurkowe na Zanzibarze. Specjalizujemy sie w wyprawach nurkowych na Mnembe.  Na specjalne życzenie gości organizujemy wyprawy  nurkowe na bliźniaczą wyspę Zanzibaru – Pembe.

ZAKWATEROWANIE:

Garden Palms oferuje Państwu 11 bungalowów, z których jest przepiękny widok na ocean, plaże i palmy. Hotel usytuowany jest na północno – wschodnim wybrzeżu Zanzibaru na obrzeżach miejscowości Pwani Mchangani bezpośrednio na plaży.

Hotel został stworzony w taki sposób, aby każdy z gości mógł podziwiać to co najpiękniejsze na Zanzibarze. Niepowtarzalną cechą tego hotelu jest fakt, ze wszystko co jest możliwe do wykonania, zostało zrobione z drzewa kokosowego, a na terenie obiektu rosną tylko palmy kokosowe. Na plaży przy hotelu zostało przygotowane boisko do siatkówki plażowej oraz do piłki nożnej.

Hotel oferuje zakwaterowanie w dwóch rodzajach bungalowów – Standard i Delux. Bungalow Standardowy nie posiada klimatyzacji, tylko wiatrak, stoi bokiem do oceanu w zabudowie szeregowej. Bungalow Delux jest większy od standardowego, wolnostojący przodem do oceanu i basenu, posiada wiatrak i klimatyzację.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych gości i starając się podnieść na najwyższy poziom zakres świadczonych przez nas usług od sierpnia 2013 roku wprowadzamy  możliwość wykupienia  pakietu „ Super All inclusive”. W menu włączone są homary, krewetki  i sigalle (rodzaj mniejszych zanzibarskich homarów) oraz alkohole mocne, wina i piwa.   Dodatkową  atrakcją dla płetwonurków jest pakiet nurkowy „diving All inclusive”, który zawiera w sobie nieograniczoną ilość nurkowań za cenę pięciu dni nurkowych.  Mamy nadzieję gościć Państwa w naszym hotelu.

Cena za osobę – pakiet 7 dniowy – 1250 USD

Cena zawiera:
– pobyt w hotelu 7 nocy w bungalowie dwuosobowym z klimatyzacja
– wyżywienie w wersji All inclusive (w ofercie umieszczone są wszystkie owoce morza z homarami i krewetkami, alkohole mocne, piwa i wina oraz napoje bezalkoholowe)
– pakiet 6 lokalnych wycieczek na Zanzibarze
– transfery lotniskowe na Zanzibarze
– Internet wi fi

Cena nie zawiera:
– przelotu do Tanzanii (w tym momencie kształtuje się w granicach 3000 – 4000 PLN)
– przelotów wewnętrznych ok. 130 USD
– wizy na lotnisku 50 USD
– bilet wstępu na atol Mnemba – 10 USD/dzień
– pakietów nurkowych

Cena za pakiet jak wyżej zależnie od ilości dni:

10 dniowy – 1400 USD
14 dniowy – 1800 USD

Pakiet 6 wycieczek w cenie zawiera:
1. Zwiedzanie Stone Town
2. Plantacja przypraw
3. Rezerwat małp czerwonych wraz ze zwiedzaniem lasu mangrowego i starej dżungli
4. Wypłyniecie na wyspę więźniów i oglądanie kolonii żółwi seszelskich
5. Pływanie z Delfinami
6. Wizyta w lokalnej wiosce

PAKIETY NURKOWE
1 dzień (2 nurkowania) – 115 USD
2 dni (4 nurkowania) – 210 USD
3 dni (6 nurkowań) – 300 USD
4 dni (8 nurkowań) – 385 USD
Pakiet  nieograniczonej ilości nurkowań „diving all inclusive” – 450 USD
Intro – 75 USD
Night dive – 75 USD
Snorkeling – 40 USD

SEZON NURKOWY:

Na Zanzibarze sezon jest praktycznie cały rok. Jakkolwiek w okresie od kwietnia do czerwca występuje tutaj teoretycznie pora deszczowa, która wszystkim kojarzy się z ciągłymi opadami deszczu.  Wszystko zależy od danego roku. Przykładowo… dwa lata temu w czasie pory deszczowej były dwa dni deszczowe i opadów było dużo mniej niż w tym roku w czasie pełni sezonu i lata czyli od stycznia do marca. W zeszłym roku pogoda była już bardziej mokra i padało kilkanaście razy w ciągu trzech miesięcy. Poza tym na Zanzibarze wieją non stop wiatry ze wschodu i chmury tworzą się dopiero nad lądem, a co za tym idzie różnica w ilości opadów u nas na wschodnim wybrzeżu, a w głębi wyspy jest 10 – 15 krotna. Najchłodniejszymi miesiącami jest okres tutejszej zimy czyli lipiec i sierpień kiedy to temperatura w dzień wynosi 27 – 28 stopni w porównaniu z 29 – 31 w czasie lata a wiatry są silniejsze. Reasumując można przybywać do nas śmiało przez cały rok bez większych obaw, że pogoda pokrzyżuje Państwu udany wypoczynek.

DODATKOWE WYCIECZKI:

Zapraszamy Państwa do zapoznania się i skorzystania z możliwości zwiedzenia największych atrakcji Zanzibaru.
Obowiązkową wycieczką jest tak zwany SPICE TOUR czyli wizyta na farmie przypraw i owoców gdzie poznacie Państwo jak rośnie i jak smakuje świat roślinny Zanzibaru.
Drugą najciekawszą wyprawą jest wyprawa na błękitną lagunę gdzie pływając z maską i rurką poznacie Państwo podwodny świat żywej i dziewiczej rafy koralowej.
Jeśli natomiast jesteście zainteresowani wspólnym pływaniem z delfinami to oczywiście też jest to na Zanzibarze możliwe.

1. Stone Town Tours
Zanzibar – pełna folkloru stolica wyspy oferuje turystom niezapomniane przeżycia, które zapewni Państwu współpracujący z nami doświadczony przewodnik i taksówkarz, rodowity Zanzibarczyk Simai. Poznacie Państwo lokalne atrakcje takie jak targ owocowo – warzywny, urokliwe uliczki (nero street) starej cześci Zanzibaru czyli Stone Town na których możecie Państwo dokonać zakupów atrakcyjnych pamiątek. Poznacie także dom w którym urodził się Fredi Mercury, a w którym teraz jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami. Zachód słońa można podziwiać z tarasu najstarszego hotelu „Africa House”, a na zakończenie polecamy Forodani Park, gdzie na otwartej przestrzeni w formie wieczornego pikniku można skosztować wyśmienitych owoców morza oraz lokalnej kuchni.
W zależności od indywidualnych upodobań można poczas tej eskapady zwiedzić jeszcze:
Pałac Cudów
Pałac Sułtana
Stary Fort
Katedre (dawne miejsce handlu niewolnikami)
KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 25$ OD OSOBY.

2. Wycieczka na plantacje przypraw
Ten sam przewodnik oprowadzi Państwa osobiście po plantacji zanzibarskich przypraw. Opowie i pokaże jak rosną znane i używane na całym świecie przyprawy oraz owoce. Będziecie Państwo mogli zakupić najświeższe przyprawy oraz skosztować wszystkich owoców jakie występują na Zanzibarze. Być na Zanzibarze i nie „zaliczyć” tej wycieczki to niepowetowana strata. Naprawdę polecamy. Wycieczkę tą można połączyć ze zwiedzaniem Stone Town.
KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 25$ OD OSOBY.

3. Safari Blue
Najbardziej egzotyczna wycieczka. Jeśli Państwo nie nurkujecie to jest ona po prostu obowiązkowa. Całodzienna wycieczka zaczynająca się od wyjazdu autem z naszego hotelu na drugi koniec wyspy gdzie przesiądziecie się Panstwo do lokalnej łodzi Dhow, którą dostaniecie się na najpiękniejszy zakątek Ziemi. Krystalicznie czyste wody oceanu Indyjskiego, śnieżnobiały piasek maleńkiej wysepki i żywa, pełna egzotycznych stworzeń rafa koralowa zapewni niezapomniane przeżycia. Wystarczy maska i rurka. W trakcie pobytu serwujemy cudownie przyprawione potrawy z grilla (menu posiłku do ustalenia przed wyjazdem)
Podczas całej wycieczki zapewniamy świeże owoce, napoje oraz do wyboru lokalne piwo i wino.
KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 75$ OD OSOBY.

4. Prison Island
Wycieczka na „Wyspę Więżniów”. Wyruszamy samochodem z naszego hotelu i po 40 minutowej jeżdzie przesiadamy sie do lokalnej łodzi, która przeprawiamy sie na wyspę. Tam zwiedzimy ruiny starego więzienia oraz zobaczymy olbrzymie żółwie, które zostały tu sprowadzone z Seszeli. Niezapomniane przeżycie.
KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 45$ OD OSOBY.

5. Kizimkazi – Delfin Tours
Wycieczka do wioski, która znajduję się w południowej części wyspy. Znajduję się tam najstarszy meczet na wyspie. Wielokrotnie odnawiany jest dużą atrakcją turystyczną. Aby go zwiedzić trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego stroju. Następnie przesiadamy się do lokalnej łódki i wypływamy na ocean gdzie będziemy pływać oraz nurkować w wodzie razem z delfinami. Czysty bezkresny ocean, delfiny i my.  Tą przygodę z delfinami na pewno zapamiętacie Państwo na całe życie. Gorąco polecamy.
KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 75$ OD OSOBY.

6. Nungwi
Rybacka wioska słynąca z wytwarzania tradycyjnych łodzi rybackich Dhow. Zwiedzanie tej „wytwórni łodzi ” jest obowiązkowym punktem programu wycieczki do Nungwi, które znajduję się na najbardziej na północ wysuniętym zakątku Zanzibaru. Zwiedzicie Państwo także akwarium z żółwiami, któa można osobiście karmić wodorostami. Jest to najbardziej zagospodarowane turystycznie miejsce na Zanzibarze.  Polecamy wyjazd tam w godzinach popołudniowych. Duża ilość różnorodnych hoteli i restauracji zapewnia miłe spędzenie czasu. Jeśli Państwa pobyt na Zanzibarze zbiegnie się w czasie z pełnią księżyca to polecamy „Full Moon Night” w Kendwa Rock. Jest to hotel położony na plaży w którym tradycyjnie w każdą sobotę przypadającą podczas pełni organizowana jest największa impreza na Zanzibarze. Można skosztować dobrej kuchni, potańczyć oraz obejrzeć występy lokalnych grup artystycznych.
KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 35$ OD OSOBY

7. Jozani Forest
Wycieczka do  tropikalnego lasu w południowo wschodniej części Zanzibaru. Jest to rezerwat czerwonych zanzibarskich małp. Nasz przewodnik Simai opowie o ich życiu i o ich zwyczajach. Małpy te nie występują nigdzie indziej na świecie.
KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 35$ OD OSOBY.

8. Wyspa Mnemba
Nasz hotel położony jest na północno wschodnim wybrzeżu w wyniku czego specjalizujemy się w wyprawach nurkowych naszą łodzią na wyspę Mnemba. Jest to najciekawsze miejsce nurkowe na Zanzibarze. Dla osób nienurkujących organizujemy wyprawy z płetwami, maską i rurką. Cudowna żywa rafa zapewnia niezapomniane przeżycia. Wyspa jest prywatna i nie można na nią wchodzić. Słynie ona z luksusowych apartamentów w których gościli słynni tego świata. Podczas wyprawy serwujemy napoje i owoce.
KOSZT  50$ OD OSOBY (W CENIE ZAWARTY BILET WSTĘPU NA ATOL MNEMBA)

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,