to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa z Polakami zwiedzanie Kostaryki i nurkowanie na Cocos Island 20.11 – 10.12.2015

6Zapraszamy Was na niezwykłą, bujnie porośniętą Wyspę Kokosową leżącą na Pacyfiku 500 km od wybrzeży Kostaryki. Jest największą na świecie niezamieszkałą wyspą. Rafy koralowe otaczające wyspę to dom dla mant, tuńczyków, żółwi, merlinów i oczywiście rekinów wielorybich. Jeżeli pogoda pozwoli, uczestnicy będą mogli spacerować po dżungli na Wyspie Kokosowej i kąpać się pod licznymi wodospadami. Nurkowanie przy Wyspie Kokosowej jest wyjątkowym przeżyciem i z pewnością jednym z najbardziej fascynujących miejsc tego typu na świecie. Znajdziemy  tu okazję do spotkania przede wszystkim gatunków paleologicznych: rekina wielorybiego, ławic rekinów młotów, merlinów, orleni oraz  żółwi.

Termin: 20.11 – 10.12.2015
Cena za osobę od: 7250 USD + przelot

Cocos Island jest jedyną wyspą na Pacyfiku zachodnim, gdzie występują tropikalne deszcze. Przenikanie się lokalnego ekosystemu oraz naturalnych warunków wyspy sprawia, że można spotkać pod wodą i na powierzchni wyjątkowe okazy.
Nurkowanie możliwe jest przez cały rok – temperatura wody waha się między 20 a 28 stopni. Podczas rejsu, w zależności od warunków pogodowych i programu na dany dzień, będziemy mogli zanurzyć się aż 3 – 4 razy dziennie i to przez 7 dni!

NURKOWANIE PRZY WYSPIE KOKOSOWEJ
Wyspa Kokosowa to obok Galapagos i Malpelo najbardziej znane i spektakularne miejsce spotkań dużych ryb. Jest podwodnym parkiem narodowym, a od 1997 należy do światowego dziedzictwa kulturowego. Ośmiu strażników mieszka przez cały czas na wyspie w celu ochrony zwierząt. Większość nurkowań odbywa się przy pobliskich skałach i wysepkach. W tych miejscach znajdują się stacje czyszczenia, w których regularnie zjawiają się min. duże stada rekinów młotów. Niezliczone białonose żarłacze rafowe są w ciągu dnia bardzo mało aktywne, dzięki czemu można się im dobrze przyjrzeć. Podziwiać można tu również wielkie ławice ryb, takich jak: makrele czy barakudy, a także duże ryby – między innymi: rekiny szaronose, manty, rekiny wielorybie, delfiny i walenie. Poza tym praktycznie na każdym nurkowaniu można spotkać żółwie, mureny i langusty. Skały są dość słabo porośnięte i nie ma tutaj korali ani gąbek.

Dzień 1, 20.11.2015
Wylot z Polski (Warszawa lub na życzenie inne miasto) przez miasto europejskie na Kostarykę.Przylot na lotnisko Juan Santamaria. Transfer do hotelu 4*, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych (możliwość rezerwacji pokoju jednoosobowego za dopłatą).

Dzien 2, 21.11.2015
Po wczesnym śniadaniu ruszamy na trekking. Lunch w Rancho Guayacán, przy wejściu do rezerwatu Karen Mogensen, dojście do wodospadu Velo de Novia, gdzie będziemy mieli okazję popływać w naturalnych kąpieliskach, później dalsza wspinaczka do Cerro Escondido. Wieczorem dla chętnych możliwość posłuchania na temat działań ochronnych stowarzyszenia ASAPALECO, następnie pyszna kolacja. Nocleg w Cerro Escondido Lodge

Dzien 3, 22.11.2015
Śniadanie i 7 godzinny trekking do Guarial de Paquera, przemierzanie gór w głębi półwyspu. Farmerski lunch zawinięty w liście bananowca. Opcjonalnie: plażowanie w rezerwacie Curu. Kolacja w hotelu.

Dzień 4, 23.11.2015
Śniadanie w hotelu, tego dnia rano, odbędzie się wycieczka do parku narodowego Arenal Volcano, popołudniu odwiedzimy Sky Trek &Tram. Lunch zjemy w Sky Adventure, kolacja w hotelu. Podróż do aktywnej, północno- zachodniej strony wulkanu rozpocznie się od pieszej wędrówki, pójdziemy albo szlakiem „Los Tucanes” w parku narodowym albo Mirador El Silencio. Można tu będzie zaobserwować różnorodność roślin, przyrody, wspaniałe powstałe z lawy formacje skalne i jezioro Arenal. W czasie wędrówki przewodnicy opowiedzą nam o historii Majestatycznej Góry i parku narodowego Arenal Volcano. Krótki przystanek przy panoramicznym punkcie widokowym.
PODNIEBNY TRAMWAJ, PODNIEBNA WĘDRÓWKA (Sky Tram and Trek)
Wolne tempo przemieszczania się wagonów tramwaju umożliwi nam płynny przejazd przez deszczowy las, z niekończącymi się widokami i pozwoli cieszyć się naturalnym pięknem otoczenia. Gdy dotrzemy do platformy obserwacyjnej, spędzimy trochę czasu na podziwianiu niesamowitych widoków południowej strony wulkanu.
Dla chętnych zamiast tramwaju –zjazd na linach! (Canopy Tour). Trasa obejmuje 2,8 km lin, których długość ma od 30 do 860 metrów na wysokość, na której są zawieszone sięga 20 – 200 metrów nad ziemią.

Dzień 5, 24.11.2015
Śniadanie w hotelu, wyjazd na całodniową wycieczkę nad rzekę Tenorio. Piękna rzeka, która wypływa z gór Guanacaste. Jej czyste wody sprawiają, że jest najlepszą rzeką do uprawiania raftingu w Guanacaste. Znajdziemy tu połączenie 20 kilometrów kaskad z przepięknymi krajobrazami otoczonymi przez tropikalny las.
Doświadczenie nie jest wymagane, ale potrzebna jest dobra sprawność do wzięcia udziału w raftingu w klasie III i IV. Rafting tą trudną rzeką będzie wymagał dużych pokładów energii, której braki uzupełnimy później pysznym lunchem. Personel sprawi,że poczujemy się pewnie a nowoczesny i certyfikowany sprzęt pozwoli wyjść ze wszystkiego gładko i bez szwanku.

Dzień 6, 25.11.2015
Rozpoczynamy podróż przejazdem z La Fortuna wokół wulkanu Arenal do hotelu Observatory Lodge, tam zaczynamy wędrówkę w kierunku szczytu Chato Hill przez bardzo gęsty pierwotny las.Po przyjeździe, ruszamy odwiedzić lagunę na szczycie, gdzie będzie można zrobić zdjęcia i podziwiać okolicę. Kontynuujemy schodzenie, otoczeni cały czas przez gęsty las, gdzie możemy podziwiać ptaki,rośliny, zwierzęta, owady, ogromne drzewa a także cieszyć się uczuciem wolności i pięknymi widokami na dolinę San Carlos, a także na wulkan Arenal. Spacer zakończy się przy wodospadzie La Fortuna, skąd będziemy schodzić ponownie, aby dotrzeć do miejsca gdzie spływają jego wody, ciesząc się pięknym, naturalnym krajobrazem, który uczyni naszą wędrówkę wyjątkową. Po odświeżającej kąpieli wrócimy samochodem do miasta La Fortuna.

Dzień 7, 26.11.2015
Śniadanie w hotelu, przygotowanie do canyoning. Lunch odbędzie się w lokalnej restauracji, w drodze do San Jose. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja w hotelu z pozostałą częścią grupy, która w dniu dzisiejszym przyleci na Kostarykę. Od 2001 roku, Pure Trek Canyoning jest liderem w organizowaniu rappellingu na wodospadach w Kostaryce. A to co piszą w temacie naszej wycieczki: „Canyoning jest tym, czemu w pełni się poświęcamy i staramy się być w tym najlepsi. Spędzicie fantastyczny dzień biorąc udział w tej niezwykłej wyprawie, w towarzystwie świetnych przewodników, w otoczeniu spektakularnych widoków i pięknych szlaków. Doświadczenie nie jest konieczne. Cechuje nas przyjazne, rodzinne nastawienie”

Dzień 8, 27.11.2015
Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka: Park Narodowy Wulkanu POAS, plantacja kawy. Lunch w trakcie zwiedzania, kolacja po powrocie do hotelu. Po drodze do Parku Narodowego zatrzymamy się na plantacji kawy, w celu obejrzenia procesu i poznania technik produkowania jednej z najlepszych kaw na Kostaryce. Następnie czeka nas krótka wspinaczka, dzięki której będziemy mieli możliwość ujrzenia malowniczego krateru wulkanu Poas (2704 m n.p.m.)– jednego z największych na świecie oraz podziwiania spektakularnego widoku na błękitne jezioro. Dowiemy się również wielu ciekawych informacji na temat ekosystemu tego pięknego Parku

Dzień 9,10,11, 28-30.11.2015
Śniadanie w hotelu.Transfer do portu, zakwaterowanie na łodzi Wind Dancer. Kolacja powitalna.Przepłynięcie na COCOS ISLAND. Rozpoczęcie Safari nurkowego.

Dzień 12 – 17, 1-6.12.2015
Safari nurkowe: 3/4 nurkowania dziennie.

Dzień18-19, 7 -8.12.2015
Powrót na Kostarykę, transfer do hotelu 4*, kolacja pożegnalna.

Dzień 20 -21,9-10.12.2015
Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Polski.

Termin: 20.11 – 10.12.2015
Cena za osobę od: 7250 USD + przelot

Cena zawiera
• przelot na trasie Warszawa – San Jose – Warszawa samolotami rejsowymi;
• transfery:lotnisko–hotel–port–hotel–lotnisko;
• opiekę polskiego instruktora nurkowania podczas całego wyjazdu;
• rozszerzone ubezpieczenie obejmujące nurkowanie na powietrzu oraz nitorksie:
– KL 100 000, 00 EURO
– KR 5000,00 EURO
– NNW 4000,00 EURO
– bagaż podróżny 400,00 EURO
– Sprzęt sportowy 1000,00 EURO
– OC50000,00 EURO;
• 10 dniowe – safari nurkowe na Cocos Island:
– zakwaterowanie na łodzi Wind Dancer w kajucie dwuosobowej deluxe,
– pełne wyżywienie,przekąski,
– napoje bezalkoholowe, piwo, wino
– 7 dni nurkowych– 3/4 nurkowania dziennie;
• Zakwaterowanie na Kostaryce w pokojach 2osobowych;
• Program lądowy i posiłki wg opisu;
• Opłatę Emergency Evacuation Plan

Cena nie zawiera
• Napiwków dla załogi łodzi – sugerowany 300 – 500 USD/osoba;
• Opłaty parkowej:490 USD (płatne na łodzi ostatniego dnia gotówką!). Nondiver : 350USD;
• Opłaty wylotowej: 29 USD(płatne gotówką na lotnisku);
• Nitroksu – pakiet 7dniowy: 150USD;
• Posiłków niewymienionych w programie

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl