to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa nurkowa na Maltę – wrzesień

1Archipelag Maltański składa się z trzech słonecznych wysp: Malty, Gozo i Comino (plus dwie niezamieszkane romantyczne wysepki Caminotto i Filfla) i naprawdę trudno zdecydować, która jest ładniejsza, ciekawsza, czy ma więcej do zaoferowania. Warto odwiedzić wszystkie trzy, bo każda jest inna – Malta pyszni się swoimi skarbami historii jak paw; Gozo żyje swoim własnym, spokojnym rytmem, czekając na turystów, którzy zejdą z przetartych szlaków i dotrą do mniej znanych zakątków; a Comino zaprasza wszystkich fanów sportów wodnych, aby nie tylko relaksowali się w czasie spacerów po wyspie, ale też odwiedzili piękne turkusowe morze wokół niej, wraz ze słynną Błękitną Laguną.

Hotel Canifor 3* HB – 2700,00 PLN/osoba w pokoju dwuosobowym.
Hotel San Antonio 4* HB – 2900,00 PLN/osoba w pokoju dwuosobowym.

Hotel Canifor

Hotel położony w spokojnej okolicy, do skalisto-żwirowej plaży ok. 200 m, do centrum z barami, sklepami i restauracjami ok. 400 m. Przystanek autobusowy oddalony o ok. 50 m.
Hotel oferuje 170 pokoi na 6 piętrach. Klimatyzowany hol powitalny z recepcją, winda, sala TV, kącik internetowy (za opłatą), 2 klimatyzowane restauracje, 2 bary, kawiarnia. Na zewnątrz basen ze słodką wodą, taras słoneczny, bar przy basenie. Leżaki, materace i parasole przy basenie bez opłaty. Ręczniki kąpielowe za opłatą.
Wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.
Dla dzieci oddzielny brodzik, łóżeczko dla dziecka do lat 2 bez opłaty.
9Pokoje dwuosobowe z balkonem, wyposażone w telefon, klimatyzację, lodówkę (za opłatą), TV-Sat, sejf (za opłatą), wannę, WC, suszarkę.
W hotelu 3 razy w tygodniu muzyka na żywo. Możliwość rozrywki w centrum miejscowości. Sport: mała siłownia, whirlpool, basen. Za opłatą: bilard, sauna.

Naszym zdaniem: hotel bez specjalnych wygód, standard turystyczny, zasługuje na 3*. Budynek lata młodości ma już za sobą, ale jest zadbany, a pokoje czyste. Idealny na wyjazd nurkowy, podczas którego cały dzień spędza się poza hotelem. Dogodnie położony – blisko centrum nurkowego (8 minut na piechotę) i w pobliżu wielu barów i restauracji.

Hotel San Antonio –  hotel przy bazie nurkowej.

Hotel położony ok. 200 m od promenady i piaszczysto-żwirowej plaży przy skalistym wybrzeżu. Liczne restauracje, sklepy i punkty rozrywki w pobliżu hotelu.
Hol powitalny z recepcją i miejscami do wypoczynku, windy, restauracja, bar, kawiarnia, pizzeria (otwarta w godzinach wieczornych), kącik internetowy (za opłatą), biblioteka. Na terenie zewnętrznym znajduje się basen ze słodką wodą, bar przy basenie, taras słoneczny. Leżaki, parasole słoneczne przy basenie w cenie, ręczniki kąpielowe za kaucją. Leżaki, parasole i ręczniki kąpielowe na hotelowym fragmencie plaży za opłatą. Hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych (6 pokoi).
Dla dzieci oddzielny brodzik, miniklub (6 – 11 lat, czynny w okresie letnich wakacji, 6 x na tydz., w określonych godzinach), plac zabaw.
W hotelu jest w sumie 295 pokoi. Wszystkie komfortowo urządzone w stylu śródziemnomorskim (ok. 23 m kw.). W każdym klimatyzacja (uruchamiana w określonych godzinach), WLAN (za opłatą), telefon, TV sat., lodówka, sejf, czajnik do parzenia kawy/herbaty, balkon. Wanna z prysznicem, WC, suszarka.
Goście hotelowi mogą uczestniczyć w międzynarodowych programach animacyjnych w ciągu dnia i wieczorem. Ponadto, do dyspozycji rzutki, tenis stołowy, siłownia. Za opłatą: aerobik, kursy fitness.

Wellness: w cenie: łaźnia parowa, basen kryty, sauna, whirlpool. Za opłatą: aromaterapie, hammam, różnorodne zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało (np. zabiegi fango, peeling solą morską), prywatny whirlpool.

 

Nurkowanie
Malta z nurkowego punktu widzenia to doskonały wybór, zarówno dla nurków rekreacyjnych chcących podziwiać bogatą faunę i florę śródziemnomorską, jak i dla nurków technicznych, których interesuje eksploracja głęboko położonych wraków. Najciekawsze miejsca nurkowe znajdują się wokół wyspy Gozo, chociaż nawet dla tych, którzy nie zdecydują się opuścić wyspy Malty nie zabraknie atrakcji – będą mogli np. zanurkować w porcie Valletty i zwiedzić wrak niszczyciela HMS Maori, zachowany w doskonałym stanie i będący domem ogromnej ilości ryb.
Wokół Malty występuje wielka różnorodność podwodnych formacji skalnych – kaniony, tunele, jaskinie, kominy, baseny… Jest nawet wewnętrzne morze – Inland Sea oraz bardzo spektakularny łuk – Blue Hole. Zostały one uznane za jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. Wiele jaskiń wymaga specjalistycznego przygotowania i posiadania odpowiednich uprawnień nurkowych ze względu na wysoki stopień trudności eksploracji i dużą głębokość.

Ramowy program wyjazdu:

Dzień 1, 21 września 2013

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i przelot samolotem czarterowym na Maltę. Po przylocie na miejsce transfer do wybranego hotelu. Reszta dnia (w zależności od godziny przylotu) do dyspozycji uczestników. Kolacja w hotelu (w zależności od godziny przylotu). Nocleg.

Dzień 2, 22 września 2013  – nurkowania w rejonie Cirkewwa

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.
Nurkowanie 1: Check dive, sprawdzenie ekwipunku. Pierwsze nurkowanie na rafie, do głębokości max. 25 m.
Nurkowanie 2: Nurkowanie do wraku MV Rozi,  35-metrowy wrak holownika, max. głębokość 35 m.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3, 23 września 2013
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.
Nurkowanie 1: Comino Caves, rozgałęziony system płytkich jaskiń, tuneli i łuków skalnych, maksymalna głębokość 15 m, bardzo piękne nurkowanie!
Nurkowanie 2: Wrak łodzi patrolowej P31, 52-metrowy, maksymalna głębokość 18 m. Łódź została zatopiona celowo 24 sierpnia 2009 roku.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4, 24 września 2013  – nurkowania w rejonie Blue Grotto
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.
Nurkowanie 1: Wrak Um El Faroud, tankowiec o długości 110 m, max. głębokość 36 m. Oglądamy zewnętrzną cześć wraku, w kierunku od dziobu do rufy.
Nurkowanie 2: Ponownie Um El Faroud, penetracja wnętrza części rufowej.  Dla tych, którzy wolą coś płytszego, drugi nurek rafowy z małą jaskinią.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5, 25 września 2013
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.
Nurkowanie 1: Wrak Imperial Eagle, prom wożący kiedyś pasażerów z Malty na Gozo. Max. głębokość 42 m. Obok wielka statua Chrystusa!
Dla mniej doświadczonych – nurkowanie na rafie przy St. Paul’s Island – max. głębokość 25 m.
Nurkowanie 2: nurkowanie z brzegu (miejsce do ustalenia – zależne od warunków pogodowych). Maksymalna głębokość 25 m.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6, 26 września 2013
Śniadanie w hotelu (lub śniadanie w formie suchego prowiantu, do zabrania ze sobą na prom). Wczesny wyjazd z bazy, o 06:45. O 07:30 przeprawa promem na Gozo.
Nurkowanie 1: Pierwsze nurkowanie w Crystal Cave i The Blue Hole, dwie piękne groty skalne odległe o kilkadziesiąt metrów jedna od drugiej.
Nurkowanie 2:  Inland Sea, zanurzamy się  w słonym jeziorku w środku wyspy i długim tunelem wypływamy na otwarte morze (ponad 100 m!), początek tunelu na głębokości 3 m, wylot na 23 m w środku pionowej skalnej ściany.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7, 27 września 2013
Śniadanie i kolacja w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek lu indywidualne zwiedzanie wyspy.

Dzień 8, 28 września 2013
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

W cenie:
przelot na trasie Warszawa – Malta – Warszawa
zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
wyżywienie 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu)
transfer lotnisko – hotel – lotnisko
opieka instruktora (instruktor leci razem z grupą)
ubezpieczenie turystyczne.

Dodatkowe opłaty:
ubezpieczenie nurkowe
pakiet nurkowy opisany w programie (10 nurkowań – butle, balast, przewodnik, wycieczka promem na Gozo i wynajętą łodzią na Comino, niezbędne transfery) – 360,00 EUR/osoba
inne osobiste wydatki.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,