to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa na Filipiny – Sangat – wraki i nie tylko

baza Sangat Island16 – 27 listopada 2012 Filipiny – Sangat

24 września 1944 roku Amerykanie zbombardowali flotę japońską, cumującą w Zatoce Coron, u wybrzeży Busuangi. Atak był całkowitym zaskoczeniem dla Japończyków, jednostki nie były zakamuflowane…
Dzisiaj Zatoka Coron to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na Filipinach i jedno z największych wrakowisk na świecie. Wielbiciele nurkowań wrakowych po prostu muszą tu przyjechać, by zobaczyć te pamiątki historii na własne oczy.  A miłym przerywnikiem będzie nurkowanie w Barracuda Lake, niezwykłym słono-słodkim jeziorze z księżycowymi widokami poszarpanych, groźnych skał, kilkoma termoklinami i halokliną.

Proponowane przeloty:

16 listopada:    Warszawa – Amsterdam     16:55 – 19:10

Amsterdam – Manila          20:45 – 19:25 + 1

28 listopada:    Manila – Amsterdam          20:50 – 07:00 + 1

29 listopada:    Amsterdam – Warszawa     10:35 – 12:30
Ramowy program wyjazdu:

16 listopada, piątek

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i przelot do Manili (z jednym lub dwoma międzylądowaniami, w zależności od najatrakcyjniejszej oferty przelotu).

17 listopada, sobota

Przylot do Manili. Spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer do hotelu Dusit Thani 5*Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Reszta dnia wolna. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

18 listopada, niedziela

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wymeldowanie i transfer na lotnisko krajowe i przelot do Busuangi (Air Phil Express 11:20 – 12:15). Po przylocie na miejsce spotkanie z przedstawicielem Sangat Island Dive Resort i transfer na wyspę. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w bungalowach przy plaży http://www.sangat.ph/index.php?cmd=01.01.00.01&lac=en-us. Posiłki w resorcie. Reszta dnia wolna. Nocleg.

19 – 24 listopada, poniedziałek – sobota
Śniadania, obiady i kolacje w resorcie. Dwa nurkowania na wrakach (z twinsetami dla wykupujących taką opcję). Nocleg w resorcie.

25 listopada, niedziela

Śniadanie, obiad i kolacja w resorcie.  Dzień wolny na plażowanie, odpoczynek lub opcjonalną wycieczkę do Coron Town (płatne na miejscu dodatkowo, około 100 USD/osoba). Nocleg.

26 listopada, poniedziałek

Śniadanie w resorcie. Po śniadaniu wymeldowanie i transfer do Busuangi. Pożegnanie z przedstawicielem Sangat Island Dive Resort i przelot do Manili (Air Phil Express 12:35 – 13:30). Po przylocie transfer na lotnisko międzynarodowe i przelot do Polski (z międzylądowaniem/międzylądowaniami).

27 listopada, wtorek
Przylot do Warszawy, pożegnanie i koniec imprezy.

Ceny:
– przelot na trasie Warszawa – Manila – Warszawa – od ok. 4500,00 PLN/osoba
– program z nurkowaniem z twinsetami – 1990,00 USD/osoba
– program z nurkowaniem z pojedynczą butlą – 1890,00 USD/osoba
– nurkowanie nocne – ok. 40,00 USD/osoba
– 12 l butla z Nitroxem do 40% – około 8,50 USD
– twinset (butle 12 l) z Nitroxem do 40% – około 17,00 USD
– 6 l butla z Nitroxem do 40% – około 5,00 USD
– wypożyczenie 6 l butli stage lub deco – około 2,50 USD/dzień.

W cenie programu:
– przeloty krajowymi liniami Air Phil Express zgodnie z rozkładem
– dodatkowy bagaż na przelot krajowymi liniami (w sumie 20 kg bagażu zasadniczego i 7 kg bagażu podręcznego – UWAGA: bagaż podręczny i pasażer są ważeni przed wejściem na pokład)
– transfery zgodnie z programem
– 1 nocleg w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem w hotelu Dusit Thani 5* w Manili
– 8 noclegów w bungalowie dwuosobowym przy plaży w Sangat Island Dive Resort
– 3 posiłki dziennie w formie bufetu + kawa/herbata w ciągu dnia
– wypożyczenie kajaków w Sangat Island Dive Resort
– opieka przedstawiciela Scuba Travel (jedzie razem z grupą)
– ubezpieczenie turystyczne AXA.

Dodatkowe opłaty:
– posiłki nieuwzględnione w programie
– napoje do posiłków
– wycieczki fakultatywne (np. zwiedzanie Coron City – około 100 USD/osoba)
– podatek przy przelocie Manila – Busuanga – Manila  – około 5,00 USD/osoba/w jedną stronę
– podatek wylotowy na lotnisku międzynarodowym w Manili – około 20,00 USD/osoba
– zwyczajowe napiwki
– inne osobiste wydatki.

Opis miejsc nurkowych (konkretne wraki lub rafy/inne miejsca zostaną wybrane na miejscu, w zależności od warunków pogodowych i widoczności pod wodą)

opis miejsc nurkowych - Sangat

1. Ścigacz łodzi podwodnych Sangat
Wrak ten, leżący po wschodniej stronie Wyspy Sangat, jest doskonałym miejscem do nurkowania dla początkujących nurków, fotografów podwodnych, a także do szybkich i łatwych nurkowań po głębszych zanurzeniach. Dziób znajduje się zaledwie 3 m od powierzchni, więc wrak ten nadaje się także dla pływających z maską i fajką.  Głębokość: od 3 do 18 m. Widoczność: ok. 15 m.

2. Frachtowiec Olympia Maru
Ten 160-metrowy wrak jest domem dla bardzo różnorodnego podwodnego życia. Statek spoczywa  na dnie na równej stępce, co ułatwia penetrację w ładowniach. Głębokość: od 18 do 30 m. Widoczność: ok. 15 m.

3. Frachtowiec Morazan
Wrak jest pięknie porośnięty twardymi koralowcami, często spotyka się przy nim wielkie wargacze, węże morskie i żółwie, a także skorpeny. Kadłub spoczywa jedynie 14 – 18 m od powierzchni, zaś maksymalna głębokość to 26 m. Duże ładownie i maszynownie pozwalają na łatwą penetrację wraku. Głębokość: od 14 do 26 m. Widoczność: 15 m.

4. Frachtowiec Kogyo Maru
Wrak ma 160 m długości, jest gęsto porośnięty różnymi gatunkami koralowców, zamieszkują go wielkie wargacze. Na pokładzie nadal można znaleźć działka przeciwlotnicze, betoniarkę, buldożer i materiały budowlane w ładowniach. Wrak łatwy do penetracji. Głębokość: od 24 do  34 m. Widoczność: 15 m.

5. Kanonierka Lusong
Wrak znajduje się naprzeciwko Wyspy Lusong, tworzy pełną życia sztuczną rafę. Doskonały dla snorkelerów, rufa widoczna jest na powierzchni przy dużym odpływie. Dobre miejsce dla  fotografów lub jako nurkowanie w przerwie pomiędzy poważniejszymi zanurzeniami. Głębokość: od 3 do 12 m. Widoczność: 15 m.

6. Chłodnicowiec Irako Maru
Ten wielki, 200-metrowy wrak, spoczywający na dnie na równej stępce, daje schronienie wielkim wargaczom, skorpenom i skrzydlicom. Odwiedzany jest także przez ławice tuńczyków.  Penetracja możliwa jest w warsztacie, gdzie ciągle znajdują się tokarki, wiertarki i inne maszyny do obróbki metali. Głębokość: od 28 do 40 m. Widoczność: 15 m.

7. Lotniskowiec Akitsushima
Wrak spoczywa pomiędzy wyspami Culion i Busuanga, niedaleko Wyspy Manglet. Leży na prawej burcie. Trafiony w śródokręcie, zatonął niemal natychmiast. Teraz odwiedzany jest przez tuńczyki, barrakudy i inne ryby rafowe. Najciekawszymi elementami wraku są dźwig samolotowy, działka przeciwlotnicze i taśmociąg do ładowania pocisków. Głębokość: od 26 do 38 m. Widoczność: 15 m.

8. Tankowiec Okikawa Maru
Wrak spoczywa niedaleko Wyspy Busuanga, około 2 km od Wyspy Concepcion. Jest bardzo grubo porośnięty koralowcami, co przyciąga podwodne życie. Górny pokład jest na głębokości od 10 do 16 m, więc wrak ten nadaje się dla początkujących nurków. Nurkowie z uprawnieniami wrakowymi mogą penetrować głębsze części wraku. W miejscu tym często występują silne prądy pływowe. Głębokość: od 10 do 26 m. Widoczność: 15 m.

9. Kanonierka Skeleton
Ten 25-metrowy wrak, spoczywający niedaleko Wyspy Coron, jest dostępny do nurkowania z brzegu, co sprawia, że mogą na nim nurkować także początkujący. Kanonierka spoczywa na rafie pod kątem 45 stopni, po zakończeniu penetracji wraku można przedłużyć nurkowanie właśnie o wizytę na niej. Głębokość: od 22 do 25 m. Widoczność: 15 m.

10. Frachtowiec Kyokuzan Maru
Ten wielki, 180-metrowy wrak, leżący po północno-wschodniej stronie Busuangi w Zatoce Maricaban, jest praktycznie nieuszkodzony i spoczywa na dnie na równej stępce.  W miejscu tym jest zwykle bardzo dobra widoczność, 20 m lub więcej. Górny pokład znajduje się na głębokości od 22 do 28 m. Łatwa penetracja w ładowniach, gdzie znajdują się nadal samochody i ciężarówki. Głębokość: od 22 do 40 m. Widoczność: 30 m.

11. Kuter Nanshin Maru
Chociaż nie jest to relikt II Wojny Światowej i nie ma specjalnej wartości historycznej, to jednak ten 45-metrowy filipiński, powojenny kuter rybacki jest ciekawym miejscem do nurkowania. Spoczywa na równej stępce na piaszczystym dnie, jest łatwy do nurkowania nawet dla początkujących nurków wrakowych. Zamieszkują go skorpeny, skrzydlice i inne efektowne ryby rafowe. Doskonała widoczność sprawia, że wrak ten jest świetny do nurkowań nocnych.  Głębokość: od 21 do 32 m. Widoczność: 30 m.

Barracuda Lake
Jezioro, strzeżone przez ostro zakończone wapienne klify, przyciąga turkusowa wodą. Nurkowanie tutaj to niezwykłe przeżycie. Jezioro to jest jednym z kilku zbiorników wód geotermalnych, znajdujących się na Wyspie Coron. Trzeba do niego dojść pieszo po nierównym, wapiennym terenie. Trekking, z pełnym zestawem sprzętu do nurkowania, zajmuje 15 minut, ale wysiłek ten zostaje po stokroć wynagrodzony. Po zanurzeniu przechodzi się przez trzy termokliny, zanim wreszcie dotrze się do dna. Po 4 m słodkiej, ciepłej wody dociera się do 10-metrowej przejrzystej słonej wody o temperaturze 28 stopni. Zanurzając się dalej, dociera się do końcowej warstwy na głębokości od 14 do 34 m, która ma już niekomfortową temperaturę 38 stopni. Od powierzchni do 34 m woda w jeziorze jest krystalicznie czysta, jednak tuż przy dnie widoczność spada znacznie, bowiem gorące dno podgrzewa warstwę osadu, tworząc z niego brązową zupę. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest bardzo wąska jaskinia, do której można dostać się od północnej strony jeziora. Do jaskini może wpłynąć za jednym razem tylko jeden nurek. Jaskinia oznaczona jest na stałe poręczówką. Wnętrze jest bardzo ciemne i pełne osadów, więc niezbędna jest dobra latarka i alternatywne źródło powietrza. Cała jaskinia ma około 90 m długości, jednak nie zaleca się wpływania głębiej niż na 30 m.

Cathedral Cave
Jaskinia znajduje się w południowym klifie Wyspy Coron. Do wejścia do niej prowadzi 6-metrowej długości studnia w wapiennej skale, która następnie przechodzi w 12-metrowy korytarz. Przy jego końcu widać smugę światła, przedostająca się tu z głównej komnaty jaskini.  Po wypłynięciu z tunelu wpływa się do spokojnej, krystalicznie czystej wody o głębokości 8 m. Po wypłynięciu na powierzchnię można podziwiać sklepienie ze stalaktytami, gładkie, wapienne ściany i owalne, kamienne okno, przez które przedostaje się światło. Nurkowanie można kontynuować przez kolejny niewielki korytarzyk do małej komnatki, także z powietrzem. Nurkowanie w jaskini możliwe jest jedynie przy spokojnym morzu i braku pływów. Prądy pływowe w tunelu mogą doprowadzić do poważnych obrażeń. Maksymalna głębokość: 8 m. Widoczność – doskonała.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: