Wyprawa na Syberię – Bajkał – 01.09.2017-12.09.2017

1

Jezioro Bajkał zwane syberyjskim morzem”  to jedno z ciekawszych miejsc na kuli ziemskiej. To nie tylko najstarsze (25 mln lat) i najgłębsze (1642 m) jezioro świata, ale także największy zbiornik niezamrożonej wody pitnej (zawierającej 22% światowych zasobów) oraz największa na świecie kryptodepresja. Położony jest we wschodniej Syberii, długość jego linii brzegowej to 2100 km a ogólna powierzchnia to 31,5 tys.km2 (tyle co Belgia). Na Bajkale znajduje się 27 wysp, największa Olchon zajmuje 750 km2. Jezioro otoczone jest ze wszystkich stron górami oraz ma 336 dopływów, lecz wypływa z niego tylko jedna rzeka Angara. Wody Bajkału są przez cały rok zimne ale także niezwykle przejrzyste, dno można dostrzec nawet z 40 metrów. Bajkał charakteryzuje wielkie bogactwo flory i fauny. Ocenia się, że występuje w nim ok. 2630 gatunków roślin i zwierząt, w tym wiele (60%) gatunków endemicznych takich jak np. foka bajkalska, omul bajkalski czy cyraneczka bajkalska .

W rejonie jeziora Bajkał znajduje się pięć głównych obszarów chronionej przyrody (trzy rezerwaty  oraz dwa parki narodowe) o łącznej powierzchni ponad 17 tysięcy km². Od 1996 r jest in także wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Jest to również obszar niezwykle tajemniczy z którym związanych jest niezliczona wprost liczba legend, opowieści i tajemniczych wypadków. Niektóre rejony jeziora uważane są za przeklęte (Krater Diabła, przylądek Ryty),inne z kolei za błogosławione w wielu miejscach do dziś dzień odprawiane są różne formy szamanizmu.

CENA; 6800 zł

Rekomendowany suchy skafander, ponieważ temperatura wody to ok. 4-10 stopni. Na wyjazd zapraszamy również osoby, które nie nurkują, bowiem codziennie przybijamy do brzegu i można całe dnie spędzić na wędrówkach po okolicy.

Plan wyjazdu;

Dzień 1. Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Moskwy. Przylot wczesnym popołudniem, wieczorne zwiedzanie miasta. Nocleg w Moskwie.

Dzień 2. Całodzienne zwiedzanie Moskwy. Wieczorem wylot do Irkucka. Śniadanie.

Dzień 3. Przylot do Irkucka w godzinach rannych, zaokrętowanie się na łodzi, początek safari. 2 nurkowania. Pełne wyżywienie.

3

Dzień 4. Safari,3 nurkowania, okolice Balszyje Koty, zejście na ląd i wycieczka po okolicy. Pełne wyżywienie.

Dzień 5. Safari, 3-4 nurkowania, okolice Chomuty, zejście na ląd, wycieczka po okolicy, zwiedzanie Piesecznaja .Pełne wyżywienie.

Dzień 6. Safari ,północna część jeziora, wyspa Ogoj (buddyjska słupa, przejście przez Małe Morze). Pełne wyżywienie.

Dzień 7. Całodzienna (8-9 godz.) wycieczka po wyspie Olcholm. Jest to największa wyspa Bajkału. Połączenie stepowych przestrzeni, porośniętych tajgą gór, piaszczystych plaż i skalistych przylądków górujących ponad błękitną tonią morza Syberii powala wszystkich przybyszy. Zobaczymy m.in.;

Przylądek Choboj; znajduje się on w najbardziej na północ wysuniętym skrawku wyspy Olchon. Swoim kształtem przypomina kieł, dlatego też od niego wywodzi się jego buriacka nazwa. Przylądek od strony wody przypomina profil kobiety. Według legendy, jest to Buriatka ukarana za zazdrość, która będzie tkwiła w tej kamiennej postaci tak długo, jak długo na świecie będą istniały zło i zawiść. Oryginalność i surowe piękno tego przylądka zostało docenione przez starożytnych mieszkańców Olchonu – Choboj służył za święte miejsce ich obrzędów religijnych. Niegdyś, na głazach wystających z wody w pobliżu przylądka, pojawiały się licznie foki bajkalskie, dziś rzadko tutaj widywane.

Skała szamanka; wapienno-marmurowa, dwuczęściowa skałą (z przecinającą ją jaskinią). Zgodnie z wierzeniami Buriatów uważana jest za świętą. Przylądek wpierw zwany był Szamańskim, dopiero od XVII w., gdy w miejsce szamanizmu upowszechnił się lamaizm, Buriaci swoje święte miejsce zaczęli nazywać Burhan. Obiekt ma status państwowego zabytku przyrodniczo-historycznego.

Dzień 8. Safari, 3 nurkowania, okolice wyspy Olcholm, wieczorne ognisko w urokliwej zatoczce. Pełne wyżywienie.

Dzień 9. Safari, 2 nurkowania, przypłyniecie do Listwianki, nocleg w hotelu. Śniadanie i obiad.

Dzień 10. Podróż koleją Krugobajkalską do Irkucka (7-8 godz.), wieczorne zwiedzanie miasta, nocleg w hotelu. Śniadanie.

Kolej Krugobajkalska, zwana również Krugobajkałką, to historyczna trasa magistrali transsyberyjskiej przebiegająca nad brzegiem Bajkału zbudowana w latach 1899-1949. Ponieważ trasa łączyła tory przerwane wodami jeziora, była nazywana „złotą sprzączką stalowego pasa Rosji”. Krugobajkałka prowadziła południowo-zachodnim brzegiem Bajkału, od Portu Bajkał, poprzez Kułtuk, Słudiankę, Tanchoj aż po Babuszkin. W latach 50. Krugobajkałka utraciła znaczenie, ponieważ zastąpiła ją nowa trasa prowadząca przez Płaskowyż Olchiński. Natomiast Kolej Krugobajkalska, ze względu na swe urokliwe położenie, stała się atrakcją turystyczną. Obecnie trasą można przejechać prawie 100 km pociągiem turystycznym poprzez zabytkową infrastrukturę kolejową: mosty, tory i tunele.

10-4

Dzień 11.Wylot do Moskwy a potem do Polski. Przylot do warszawy około godz.16.

W między czasie oprócz nurkowania i podziwiania bezkresnych krajobrazów będziemy również mieli możliwość skorzystania z prawdziwej rosyjskiej bani oraz regionalnej kuchni. Zakosztujemy jedynego w swoim rodzaju Omula- endemicznej ryby występującej jedynie w Bajkale (można go przyrządzić na kilkadziesiąt różnych sposobów ale najlepszy jest pieczony na ognisku lub rożnie no i oczywiście solony…-najlepsza zakąska do bajkalskiej wódeczki)

Łódź;
Ostatnia renowacja: 2016
Stalowy kadłub
Długość: 21 m.
Szerokość: 4 m.
Prędkość: 18 km/h
Zasięg: 2000 km (można opłynąć cały Bajkał)
Silnik: 250 KM
Generator 18  kWh i 10 kWh, generator prądu 220 V całodobowo.

Wyposażenie do nawigacji, komunikacja: echosonda, radar, GPS, radiostancja „statek-statek”.
Bezpieczeństwo: tratwa ratunkowa, ponton (Zodiak) z silnikiem 15 KM
Sprężarka kompresor Bauer, 200 l/min.
Nitrox, trimix: przy wcześniejszym ustaleniu.
Butle: 12 i 15 l, stalowe, z podwójnym zaworem, DIN. Twin (12*2), stage (10 i 12 l, aluminiowe), butle dla side-mount – przy wcześniejszym ustaleniu..
Balasty: 2 i 3 kg, pasy balastowe.
Tlen: butla transportowa z 6-metrowym wężem, opuszczanym do wody.
10 osób, 5 kajuty dwuosobowe. Salony w części dziobowej i centralnej na dolnym pokładzie. Salon w części centralnej – 2 kajuty (bardziej przestronne), w części dziobowej – 3 kajuty.
Kajuty: jednomiejscowe koje na dolnym i górnym poziomie. Wieszaki oraz półki do przechowywania rzeczy osobistych, nieduży stolik, lustro. Ogrzewanie indywidualne. Gniazdka – 220 V. Kamizelki ratunkowe.
2 łazienki. Wspólna łazienka (prysznic z toaletą) w każdym salonie.
Środkowy pokład: salon, TV (DVD, CD, USB). Mostek nurkowy na poziomie wody. Pokład osłonięty od deszczu, otwarty pokład w części dziobowej, pokład z ławkami i leżakami w części centralnej.

Cena zawiera;
-opiekę polskiego instruktora nurkowego i przewodnika
-zakwaterowanie na łodzi w kabinach dwuosobowych
-nurkowanie
-wyżywienie wedle programu kuchnia rosyjska i bajkalska (dużo świeżej ryby)
-rosyjska wódeczka na statku bez limitu
-codzienne piesze wycieczki lądowe
-jeep safari po wyspie Olcholm
-nocleg w hotelu w Moskwie, Irkucku i Listwiance
-wszelkie transfery na terenie Rosji
-ubezpieczenie turystyczne
-rosyjski przewodnik podczas zwiedzania Moskwy
-opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w wysokości 13 zł

Cena nie zawiera;
-biletów lotniczych ok.2700 zł
-wizy rosyjskiej
-wyżywienia innego niż w programie
-biletu na kolej

Oferty nurkowania i wyjazdów

Kiribati – Egzotyka w czystej postaci – Październik 2018ci8

Zapraszamy na wyjazd na Christmas Island – największą z 33 wysp tworzących państwo Kiribati na Pacyfiku. Christmas Island jest nie tylko największym atolem wchodzącym w skład tego państwa, lecz także największym atolem (jeśli wziąć pod uwagę powierzchnię lądową) oraz największą wyspą koralową na świecie. Wyspa położona jest prawie na samym równiku, tuż obok na wschód […]

czytaj dalej...
Galapagos – wrzesień 20186717e2d8604321ca2f1ed6f397e89fe6

    WYSPY GALAPAGOS to bez wątpienia jedna z najlepszych nurkowych destynacji. Spotkać tutaj możemy praktycznie wszystko to, co pod wodą najciekawsze i najlepsze: od makro koników morskich, poprzez iguany, nurkujace kormorany, żółwie, lwy morskie, orlenie, mola mola, aż po galapagos sharks, rekiny jedwabiste, manty, olbrzymie stada rekinów młotów, rekiny wielorybie, a nawet wieloryby. Ze […]

czytaj dalej...
Antarktyda Luty 2019 – Wyprawa życia 4 tygodniecal_features_1024_854_80-1

Antarktyda to ląd położony najdalej na południe naszej planety, w którego głębi znajduje się biegun południowy. Antarktyda jest najmniej zbadanym spośród kontynentów, ponieważ aż 98 procent jej powierzchni zajmuje pokrywa śnieżno-lodowa o grubości dochodzącej do 5 kilometrów, która tworzy zwarty lądolód. Najmroźniejszy, najsuchszy i najbardziej wietrzny kontynent na świecie, zawiera aż 90 procent globalnych zasobów […]

czytaj dalej...
Komodo z Polakami – listopad 2018komodos

Wybierz się na Komodo z Polakami. Polska grupa wybiera się na nurkowanie i zwiedzanie Komodo w terminie 10-22 listopada 2018. Zakwaterowanie w Komodo Resort Diving Club, położonym przy samym parku narodowym Komodo National Park. Zakwaterowanie jest w bungalowach standardowych z wiatrakami, z łazienkami z gorącą i zimną wodą lub w bungalowach deluxe z wiatrakami, klimatyzacją […]

czytaj dalej...
Flores – program 6 dni odkrywania prawdziwego Floresflores1

Zapraszam Cię na wyprawę po prawdziwym Flores. Doświadczamy natury, pięknych widoków, wspaniałej przyrody. Bez hoteli 5-gwiadzkowych: naturalnie i prawdziwie! Dzień 1 Przylot do MAUMERE, zwiedzanie wytwórni przędzenia, wzornictwa i farbowania tkanin Ikat- zobaczą Państwo jak ręcznie po dziś dzień ta metoda jest wykorzystywana, niepowtarzalne miejsce. Następnie udadzą się Państwo, aby nacieszyć się widokami jednej z […]

czytaj dalej...
Sylwester nurkowy na Zanzibarze z Polakami: 26.12-04.01.2018nurkowanie na Zanzibarze, widok na molo na tle morza.

Termin: 26.12.2017-04.01.2018 Cena od: 2650 USD + przelot Sylwester na Rajskiej Wyspie – powitaj Nowy Rok na piaszczystych plażach Zanzibaru! Błękit Oceanu Indyjskiego, białe plaże, relaks pod palmami, słońce, odpoczynek, cisza i spokój, fantastyczne nurkowania, wycieczki, odwiedziny na plantacji przypraw, masaże, spacery wzdłuż wybrzeża, przejażdżki rowerowe, kajaki, łowienie ryb, kąpiele w oceanie, impreza sylwestrowa na […]

czytaj dalej...
Safari nurkowe z Polakami na Socorro – 11-22.02.2018nurkowanie na Socorro

Termin: 11-22.02.2018 Cena: 3500 USD (+ przelot ok. 3800 PLN) Obecnie Archipelag Revillagigedos jest częścią chronionego obszaru, otwarto tu sanktuarium znajdujące się pod okiem The Socorro Island Conversation Fund oraz Guadelupe Island Conservation Fund. Od 2016 r jest także wpisany na listę UNESCO. Socorro, to obok Galapagos i Cocos, bez wątpienia jedno z najbardziej niesamowitych […]

czytaj dalej...
safari z Polakami w Egipcie – 5-12.10.2017EGIPT SAFARI – DALEKIE POŁUDNIE - EGIPT-SAFARI-2017.pdf 2017-07-12 10-34-12

Termin: 5-12.10.2017 Cena od: 780 EUR Każdy zaawansowany nurek zna BROTHERS ISLANDS – jedne z piękniejszych miejsc nurkowych na świecie. Są to szczyty dwóch podwodnych gór wyrastających z głębin Morza Czerwonego, oddalonych o około 60 mil od brzegu Egiptu. Wchodzące w skład Narodowego Parku Morskiego, wyspy oferują zapierające dech w piersiach nurkowania na ścianach porośniętych […]

czytaj dalej...
Safari z Polakami na Bahamach – 25.11-01.12.2017bahamy

Termin: 25.11-02.12.2017 Cena od: $2,595 Wiele wyjątkowych miejsc do nurkowania w Exuma Cays, dostępne jedynie podczas safari. W każdym tygodniu oferujemy różnorodne miejsca z ekscytującymi nurkowaniami, karmienie rekinów, nurkowania ścienne, nachylenia z licznymi pelagicznymi gatunkami, szybki dryft, rafy oraz ławice ryb. Nie ma ustalonej trasy, trasa ustalana jest ze wzgledu na warunki pogodowe Przykładowe miejsca […]

czytaj dalej...
safari z Polakami na polskiej łodzi – Egipt – 02-09.11.2017egipt

Termin: 2-9.11.2017 Cena: od 840 EUR „Złoty Trójkąt” to kompilacja najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego, łącząca Wyspy Braci, Dedalus Reef oraz położoną w rejonie Marsa Alam Elphinstone Reef. Rejs rozpoczynamy z Portu Marsa Galib lub Marsa Alam. Po przybrzeżnym nurkowaniu sprawdzającym w rejonie Marsa Shouna, przepływamy na kolejne nurkowanie do Marsa Moubarak, skąd po nurkowaniu […]

czytaj dalej...
Rodzinny wyjazd nurkowy z Jogą, Chorwacja 2017 – 29.07-12.08młody nurek, chłopiec w wieku szkolnym-podstawówkowym, wynurzający się z wody

Termin: 29.07.2017-12.08.2017 Cena: od 280 EUR Obóz nurkowy dla dzieci i rodziców w słonecznej Chorwacji! Dla tych, którzy nie chcą nurkować, już kolejny raz proponujemy zajęcia jogi, które podczas wyjazdu w 2016 roku okazały się strzałem w dziesiątkę!. Molunat jest najbardziej na południe wysuniętym miejscem turystycznym Chorwacji. Położony jest 20 km na południe od Cavtat, […]

czytaj dalej...
Nurkowa wyprawa dla kobiet na Kubę – 01-11.03.2018Ilustracja: wyjazd na Kubę, dwie tradycyjne sprzedawczynie kwiatów w barwnych, żółtych sukienkach, z koszami pełnymi kwiatów.

Termin: 1-11.03.2018 Cena: podamy wkrótce! Zapraszamy na kameralną, bajeczną wyprawę dla kobiet! Nie ma lepszego miejsca na świętowanie Dnia Kobiet niż Wyspa jak Wulkan Gorąca! Dajcie się ponieść latynoskim rytmom, zatańczcie salsę z lokalnymi tancerzami, zanurkujcie w krystalicznie czystych wodach morza Karaibskiego, zagubcie się w malowniczych uliczkach Starej Hawany i Trynidadu, wypijcie mojito w ulubionej […]

czytaj dalej...
Safari z Polakami w Egipcie – Golden Dolphin II – 19-26.08.2017widok podwodny z wnętrza wraku Rosalie Moller. Promienie słońca wpadają przez dziury w pokładzie.

Termin: 19-26.08.2017 Cena: 799 EUR Zapraszamy na wyjątkowe nurkowania wrakowe na łodzi Golden Dolphin II – odwiedzimy między innymi sławny wrak Rosalie Moller. „Thistlegorm” to chyba najbardziej znany wrak na Morzu Czerwonym. Brytyjski statek był w drodze do Egiptu, aby doprowadzić sprzęt wojskowy dla wszystkich rodzajów wojsk brytyjskich w Afryce Północnej. 6 października 1941 roku […]

czytaj dalej...
Rodzinny wyjazd nurkowy Chorwacja 2017 Molunat – drugi turnussale201400001

Termin: od 01-07-2017 do 15-07-2017 Cena: od 280 EUR Obóz nurkowy dla dzieci i rodziców w słonecznej Chorwacji! Molunat jest najbardziej na południe wysuniętym miejscem turystycznym Chorwacji. Największym atutem miejscowości jest brak mariny, sklepów z upominkami i tandetnymi zabawkami. Można tu spędzić naprawdę rodzinne wakacje, rodzice jednak znajdą czas dla siebie, bo duża liczba dzieci […]

czytaj dalej...
Bali – wyprawa dla nurków z niepełnosprawnościami – 17.03-28.03.2018Plaża, indonezyjskie wybrzeże skąpane słońcem

Termin: 17-28.03.2018 Cena: 2150 USD + przelot Zapraszamy do udziału w pierwszej międzynarodowej wyprawie dla certyfikowanych nurków HSA! Odwiedzimy Indonezję! Największy wyspiarski kraj świata. Niepowtarzalna kultura, obyczaje, wulkany, dżungle, góry i jeziora. A do tego jeden z najbardziej urozmaiconych ekosystemów podwodnych na świecie. Bali – „wyspa bogów” i pięknych plaż, a pod wodą słynny wrak […]

czytaj dalej...
Nurkowanie z Polakami na Hawajach – 15.03-30.03.201820141215221034_836637003_1167_9-480x396

Termin: 15-30.03.2018 Cena od: 3950 USD BIG ISLAND KONA- MAUI- LANAI HAWAJE to jeden z najbardziej odległych archipelagów na świecie, położony 3500 km na zachód od wybrzeża Stanów Zjednoczonych, znajduje się w północno środkowej części Pacyfiku. 137 wysp rozpościera się na długości 2500 km z czego zamieszkanych jest wyłącznie 7. Górzyste wyspy pochodzenia wulkanicznego z […]

czytaj dalej...
Sylwester 2017/2018 na Kubie – 27.12.17-06.01.18nurkowanie na Kubie

Termin: 27.12.2017-06.01.2018 Cena dla osoby nurkującej: od 1299 USD Cena dla osoby nie nurkującej: 1099 USD Kuba największa karaibska wyspa to przede wszystkim białe, dzikie plaże oraz przepiękne, koralowe wysepki rozrzucone pośród szmaragdowego morza. To także jedyna w swoim rodzaju, posiadająca niepowtarzalną atmosferę Havana oraz inne klimatyczne miasteczka i zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa […]

czytaj dalej...
Majówka 2018 w Meksyku – nurkowanie z Polakami – 27.04-07.05.2018nurkowanie w Meksyku

Termin: 27.04-07.05.2018 Wyjazd dla osób indywidualnych oraz dla rodzin. Dla nurków i dla osób, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, spędzić dni relaksując się na piaszczystych plażach Morza Karaibskiego lub biorąc udział w wycieczkach lądowych. Zapraszamy do niezwykłego kraju, który na pewno spełni Wasze nurkowe i podróżnicze oczekiwania. Kraju, który zadziwia zarówno na […]

czytaj dalej...
Nurkowanie z Polakami w Polinezji Francuskiej: 18.11-05.12.2018rekiny z Polinezji Francuskiej

Termin: 18.11-05.12.2018 Cena: od 3500 EUR Wyprawa na Polinezję Francuską to spełnienie nurkowych marzeń. Rajskie wyspy położone w południowo wschodniej części Pacyfiku oferują jedno z najlepszych nurkowań ze stworzeniami pelagicznymi na świecie, mnóstwo ryb, rafy koralowe oraz jedne z najpiękniejszych lagun na ziemi. Program zakłada zwiedzanie trzech koralowych atoli, pięknych krajobrazowo i absolutnie topowych nurkowo: […]

czytaj dalej...
Nurkowanie z żarłaczami białymi: 01.07-06.07.2018nurkowanie z rekinami

Termin: 01.07-06.07.2018 Cena: od 1250 USD W False Bay znajdziemy się w dwóch fantastycznych nurkowiskach. Najpierw zanurkujemy z przyjacielskimi fokami, zawsze towarzyskimi wobec nurków! Drugie miejsce to bajeczne lasy kelpowe, w których będziemy mieli dużą szansę zobaczyć niesamowite, dorastające do 3 metrów długości sześcioszparowate (Sevengill cow sharks), są to rekiny które wyróżniają się brakiem przedniej […]

czytaj dalej...
Pływanie z rekinami w RPA: 24.06.2018-02.07.2018pływanie z rekinami

Termin: 24.06.2018-02.07.2018 Cena: od 1860 USD PROTEA BANKS w Republice Południowej Afryki to jedno z najciekawszych miejsc nurkowych na świecie, Można tam nurkować z rekinami! Zanurkujemy tu z setkami tawroszy, z żarłaczami czarnopłetwymi, żarłaczami tępogłowymi, żarłaczami ciemnoskórymi, zaś przy odrobinie szczęścia z rekinami tygrysimi i młotami. Co więcej: zobaczymy stada delfinów i wieloryby! PROTEA BANKS […]

czytaj dalej...
Nurkowanie w Mozambiku z Polakami: 15.06-26.06.2018ryba rafowa nurkowanie Mozambik

Termin: 15.06.2018-26.06.2018 Cena: od 2100 USD Mozambik oznacza światowej klasy nurkowania w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego. Malownicze wybrzeże Mozambiku kryje w sobie niezwykłą bioróżnorodność ryb tropikalnych oraz rafy koralowej. Naszym celem podróży jest Archipelag Bazaruto. Należy on do Parku Narodowego o strzeżonej powierzchni 1400 km², będącej największym obszarem chronionym na Oceanie Indyjskim. W czasie nurkowań […]

czytaj dalej...
Nurkowa majówka 2018 z Polakami na Malediwach – 27.04-06.05.2018majówka 2018 nurkowanie na Malediwach z Polakami: rekin wielorybi

Termin: 27.04.2018-06.05.2018 Cena: od 1590 USD MALEDIWY to wyspy otoczone niesamowitą rafą koralową. Posiadają jedne z najwspanialszych nurkowisk świata Rekiny wielorybie i manty to typowy widok w terminie naszego wyjazdu. Ponadto wspaniale zachowane rafy, rekiny rafowe, żarłacze szare i ogromna różnorodność życia podwodnego. Podczas tych co łatwiejszych nurkowań po wewnętrznej stronie atoli będziemy podziwiać wspaniałe formacje […]

czytaj dalej...
Nurkowanie z Polakami – Czarnogóra – 15-22.07.2017nurkowanie czarnogóra

Termin: 15-22.07.2017 Cena: Lot z Warszawy: ok. 1200 zł Nocleg w apartamencie: od 200 Euro do 260 Euro – bez wyżywienia Nurkowanie, Canyoning i Rafting: 400 Euro. Nazwę Montenegro nadali temu miejscu Wenecjanie pod wpływem widoku, który zobaczyli po przybyciu na tutaj, surowe góry położone w głębi lądu bardzo ostro kontrastowały z wodami Adriatyku. Jej […]

czytaj dalej...
Kameralne safari z Polakami na Fidżi – 02-21.11.2017fidżi

Cena: od 5200 USD Termin: 02-21.11.2017 Zapraszamy na safari na pokładzie wspaniałej łodzi Fiji Aggressor. Czeka nas 4-5 nurkowań dziennie na wspaniałych rafach. Możemy spodziewać się miękkich korali, licznych gatunków barwnych ryb oraz doskonałej obsługi na pokładzie, wszystko w towarzystwie innych nurków z Polski! Oprócz tego spędzimy kilka dni w Nowej Zelandii. Program: dzień, 2 […]

czytaj dalej...
Safari z Polakami w Egipcie – zostały 2 miejsca! 01-08.06.2017safari w Egipcie

Termin: 01-08.06.2017 Cena: od 899 EUR Zapraszamy Państwa na łódź Emperor Asmaa, na trasę Safaga, Brothers and Elhpinstone, podczas której można zobaczyć najciekawsze nurkowe punty egipskiego Morza Czerwonego. Do konkretnych punktów, które trasa może zawierać, należą: Panorama Reef, Middle Reef, Abu Kafan, Salem Express, Brother Islands, Abu Dabab i Elphinstone. Tym samym możemy się spodziewać […]

czytaj dalej...
Safari z Polakami w Egipcie: 28.10-04.11.2017560764945

Termin: 28.10-04.11.2017 Cena: 720 EUR Ta trasa obejmuje kluczowe punkty egipskiego Morza Czerwonego: wyspy Brothers, rafę Daedalus oraz Elphintone. Wyspy Brothers znajdują się w samym środku Morza Czerwonego, gdzie nurkujący może uzyskać wstęp tylko podczas podróży safari. Na obu wyspach można się dostać do niedostępnych głębin. Na Big Brother znajdują się wraki: Aida i Numidii. […]

czytaj dalej...
Safari z Polakami w Egipcie – 19.05-26.05.2017ddb9d812827e9beb83022a165050198e

Termin: 19-26.05.2017 Cena: od 919 EUR Trasa South & St. Johns – na najbardziej wysuniętych na południe rafach koralowych. Na Fury Shoals nurkujemy na Shaab Claude ze słynnymi przesmykami w rafie i olbrzymimi koralami. W kierunku północnym można zaobserwować żarłacze białopłetwe oraz anemony i błazenki. Abu Galawa Soraya zaprasza na fantastyczne ogrody rafowe i wrak […]

czytaj dalej...
Nurkowanie z Polakami na Antarktydzie: 02-18.02.2019wyprawa na antarktydę z Polakami

Termin: 02-18.02.2019 Cena: od 6350 EUR w kajucie czteroosobowej Wyprawa i nurkowanie na Antarktydzie to jedno z najwspanialszych podróżniczych doświadczeń. ANTARKTYDA to jedyny kontynent na Ziemi, który jest całkowicie niezamieszkany przez człowieka, najzimniejszy, pokryty dwukilometrową warstwą lodu, z czystym białym śniegiem, postrzępionymi skalnymi szczytami gór, jest domem dla tysięcy pingwinów, fok i waleni. Na pokładzie  […]

czytaj dalej...
Wyprawa nurkowa na Filipiny z Polakami – 10-23 listopada 2017safari na filipinach z Polakami

Termin: 10-23.11.2017 Cena: osoba nurkująca od 1870 EUR osoba nienurkująca od 1450 EUR + przelot ok. 3000 PLN/os. W wodach Filipin żyje około 3 tysięcy gatunków ryb, a także niemal 450 gatunków korali. Zobaczyć też tu można taką faunę jak: manty, rekiny czy kosogony. Na powierzchni natomiast krajobrazy rajskich wysp z dziewiczą przyrodą zapierają dech. […]

czytaj dalej...
Tagi: , ,