to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa na Sardynię 23-30 lipiec 2012

wyjazd-na-sardynie2Sardynia 23-30 lipiec 2012

Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie i skaliste, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma wybitnymi cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami, wieloma przesmykami i z wieloma mniejszymi wyspami nieopodal wybrzeża.

Przeważającą część wyspy zajmują góry i płaskowyże. Roślinność to głównie makia, wiecznie zielone zarośla. Sardynia ma kilka głównych rzek. Największe rzeki jest Tirao, 151 km, która wpada do Morza Sardyńskiego, Coghinas, 115 km, i Flumendosa, 127 km. Są 54 sztuczne jeziora i tamy, które dostarczają wodę i prąd. Najważniejsze to Jezioro Omodeo i Jezioro Coghinas. Jedynym naturalnym słodkowodnym jeziorem jest Lago di Baratz. Wiele dużych, płytkich, słonowodnych lagun i rozlewisk jest zlokalizowanych wzdłuż wybrzeża.

Wyspa ma typowy klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski: zimą łagodny i deszczowy, latem gorący i suchy. W ciągu roku jest około 300 dni słonecznych, z koncentracją opadów zimą i jesienią, i opadmi śniegu w górach. Średnia roczna temperatura wynosi od 11 °C do 17 °C. Dominującym wiatrem jest północno-zachodni Mistral, wiejący głównie zimą i wiosną. Może on wiać dosyć mocno, ale zwykle jest suchy i łagodny (wikipedia.org)

—————————————————————————————————————–

Alghero to miasteczko położone na północnym zachodzie Sardynii. Zamieszkuje je ponad 40 tyś. Mieszkańców. Port lotniczy jest tylko 15 minut jazdy samochodem od Galera Capo.

Ceny zakwaterowania:

(bez wyżywienia) w Euro za dobę (należy liczyć 6 dób!):

– pokoje 2-osobowe z dostępem do kuchni, dzielona łazienka z drugim pokojem – cena za pokój 80 euro za noc, za dodatkowe łóżko 10 euro

– pokoje 2-osobowe bez dostępu do kuchni, dzielona łazienka z drugim pokojem – cena za pokój 75 euro za noc, za dodatkowe łóżko 10 euro

– studio bez dostępu do kuchni, prywatna łazienka – cena za studio 100 euro za noc

– 6 – osobowy apartament z 3 sypialniami, z prywatną kuchnią i prywatną łazienką – cena za apartament 140 euro za noc

NURKOWANIA:

Miejsc nurkowych jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tylko wzdłuż wybrzeża od Galera Capo do Giglio Punta, w mniej niż zachód mili z Centrum, są liczne jaskinie; wraki rzymskich statków i galeony. Na Caccia Capo, klif schodzi pionowo pod wodę, gdzie na pięknych ścianach można obserwować sławny czerwony koral. Podwodny teatr, który oferuje okazje nurkowania na wszystkich poziomach, od początkujących do nurków jaskiniowych. Są też jeszcze niezbadane miejsca – coś dla profesjonalnych odkrywców!

A oto osiem, wybranych przez nas najpiękniejszych nurkowań:

» Along the Cliffs
» Nereo’s Cave
» Madonnina’s Cave
» Ghosts’ Cave
» Deers’ Cave
» Cabirol’s Cave
» The Colonnade
» The Tunnell

Ceny nurkowań:

nurkowanie z  łodzi 45 euro
nurkowanie w zatoce bez przewodnika 20 euro
nocne nurkowanie dopłata 10 euro

pakiet 3 nurkowań 120 euro
pakiet 6 nurkowań 210 euro
pakiet 10 nurkowań 320 euro

osoba nie nurkująca na  łodzi 10 euro
nitrox 5 euro

PRZELOT z Warszawy, cena ok. 1750 PLN

Transfery z lotniska i na lotnisko 20 Euro.

Wyżywienie w oparciu o kuchnie – we własnym zakresie.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,