Wenezuela – zwiedzanie i nurkowanie

nurkowanie-w-wenezueli-3W Wenezueli przygotowaliśmy specjalny BOGATY program ZWIEDZANIA oraz czas na nurkowanie.

W programie Delta Orinoko, Wodospad Salto Angel, Canaima, Ciudad Bolivar i odpoczynek i nurkowanie – Wyspa Margarita

Ramowy program wyjazdu:

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i przelot przez jeden z portów europejskich do Caracas. Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i przejście na lotnisko krajowe. Następnie przelot do Ciudad Bolivar. Transfer do Posada Don Carlos http://posada-doncarlos.com/en, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w posada.

UWAGA: w związku z tym, że do posada dociera się dosyć późno, może nie udać się nic w niej zjeść. Dlatego polecamy zjedzenie posiłku na lotnisku przed wylotem.

Dzień 2
Wczesne śniadanie w posada, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Następnie przelot do Canaima – lot nad Gran Sabana, pod koniec którego na horyzoncie ukażą się pierwsze góry stołowe, tepuis. Jeśli szczęście dopisze, po przebiciu się samolotu przez chmury w pełnej krasie ukaże się najwyższy wodospad świata – Salto Angel. Czas na zdjęcia i podziwianie widoku, a następnie ponowne nurkowanie w chmurach. Lądowanie na niewielkim lotnisku w Parku Narodowym Canaima. Po wylądowaniu przejście do campu i zakwaterowanie. Następnie czas na przebranie się i krótki rejs łodzią, a następnie równie krótki trekking do wodospadu Salto Sapo i przejście za wodną kurtyną. Powrót do campu na lunch. Po lunchu czas wolny na odpoczynek nad malowniczą laguną. Kolacja i nocleg w campie.

Dzień 3
Śniadanie w campie. Następnie wykwaterowanie i rejs canoe z silnikiem do wodospadu Angela (około 4 h). Krótki trekking do obozowiska naprzeciwko wodospadu. Dla chętnych – kąpiel w zbiorniku pod 1000-metrowym „prysznicem”. Lunch i kolacja w trakcie wycieczki.  Nocleg w hamakach.

Dzień 4
Śniadanie w campie. Następnie przejście nad rzekę i powrót łodzią do Canaimy. Stamtąd przelot do Ciudad Bolivar i transfer do Posada Don Carlos. Reszta dnia wolna na zwiedzanie tego kolonialnego miasteczka. Kolacja i nocleg w posada.

Dzień 5
Śniadanie w posada. Następnie wymeldowanie i około 1,5 h transfer do miejscowości San Jose de Buja. Tu rozpoczyna się wyprawa do Delty Orinoko. Przepakowanie na łodzie i podróż rzeką do Orinoco Eco Camp (około 40 minut). Po dotarciu na miejsce zapoznanie się campem i zakwaterowanie w domkach.  Lunch. Po lunchu odpoczynek – czas na łowienie piranii, drzemkę itp. Po południu wycieczka łodziami – wizyta w wiosce Indian Warao (przewodnik opowie o ich zwyczajach, tradycjach, życiu codziennym). Kolacja i nocleg w campie.

Dzień 6
Wcześnie rano pobudka (najprawdopodobniej za sprawą wyjców :-)). Jeszcze przed śniadaniem wycieczka canoe odnogami rzeki, by zaobserwować budząca się dżunglę. Camp jest jedynym tego rodzaju siedliskiem w obrębie dziewiczej dżungli. ¾ powierzchni Delty stanowi sawanna i dżungla wtórna. Po śniadaniu w campie wycieczka na niewielką farmę na sawannie, gdzie będzie możliwość obserwacji innego życia – wodnych bawołów, czarnych ibisów, skrzydłoszponów.
Powrót do campu na lunch. Po lunchu czas na sjestę.
Po odpoczynku przewodnik Warao poprowadzi wycieczkę w głąb dżungli (na piechotę). Doskonała okazja do doświadczenia tego nieprzyjaznego i niewybaczającego błędów środowiska. Po zakończeniu wycieczki powrót do campu (będzie potrzebna kąpiel :-)). Czas wolny do kolacji – można np. łowić piranie z pomostu w campie. Kolacja. Po kolacji dla chętnych – nocna wycieczka łodzią na bezkrwawe łowy na kajmany, węże i inne nocne stworzenia. Nocleg w campie.

Dzień 7
Śniadanie w campie. Po śniadaniu transfer łodziami do San Jose de Buja i stamtąd na lotnisko w Maturin. Przelot na Margaritę. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu Costa Caribe 4* all inclusive http://www.lti-costacaribe.com/. Zakwaterowanie. Reszta dnia wolna. Posiłki i nocleg w hotelu lub na własną rękę, jeśli wybrana zostanie opcja zakwaterowania w mieszkaniu w mieście.

Dzień 8 – 11
Śniadanie, obiad i kolacja w  hotelu lub tylko śniadanie w mieszkaniu. Czas na plażowanie, wycieczki fakultatywne lub nurkowanie.

Dzień 12
Po śniadaniu wymeldowanie i transfer na lotnisko. Pożegnanie  z miejscowym kontrahentem i przelot do Caracas. Po przylocie na miejsce przesiadka do samolotu do Polski.

Dzień 13
Przylot do Warszawy. Koniec imprezy.

Cena za osobę wraz z przelotem:
1270 USD – powyższy program
890 USD – przelot Warszawa – Caracas – Warszawa – zależy od terminu wylotu, potwierdzamy na zapytanie
RAZEM  2160 USD, czyli ok. 6912 PLN (cena założona przy kursie 1 USD = 3,2 PLN)

W cenie:
przelot na trasie Warszawa – Caracas – Warszawa samolotem rejsowym
przeloty wewnętrzne
transfery
podczas objazdu noclegi w hotelach klasy turystycznej, campach
5 noclegów w hotelu Costa Caribe 4* all inclusive lub w mieszkaniu w mieście BB na Margaricie
wyżywienie według programu
opieka anglojęzycznego przewodnika
ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowe opłaty:
podatki lotniskowe przy przelotach wewnętrznych – ok. 5 USD/osoba/przelot
opłata za wstęp do Parku Narodowego Canaima – ok. 40 USD/osoba
posiłki niewymienione w programie
napoje do posiłków
zwyczajowe napiwki
inne osobiste wydatki

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,