to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wenezuela i nurkowanie na Los Roques w polskim towarzystwie 08 – 21.11.2014

wenezuela14Wracamy do Wenezueli… Jeśli szukasz ekskluzywnych hoteli, baru przy plaży, dyskotek i wieczornego blichtru – NIE JEDŹ!!!
Na tym wyjeździe będziemy spać w hamakach pogryzieni przez komary, przepakowywać bagaż co drugi dzień, spać w samolotach, moknąć po 3 razy dziennie i schnąć ponownie, brodzić po kolana w błocie lasów Gujany, łowić piranie, chodzić piechotą i przeklinać niewygody.
W nagrodę wykąpiemy się w najwyższym wodospadzie Ziemi, poznamy Indian w ich prawdziwych siedliskach, zobaczymy naturalną i nie dotkniętą cywilizacją faunę i florę Delty Orinoko i Los Llanos. Będziemy nurkować z łodzi na pustych rafach Los Roques, objadać się langustami w cenie hot-dogów, a przede wszystkim… udanie  zerwiemy z cywilizacją na 2 tygodnie.

Termin: 08 – 21.11.2014
Cena (obowiązuje do 25 lipca 2014*):
– wariant podstawowy – 14 dni – 5990,00 PLN/osoba + przelot od 2800,00 PLN/osoba (wylot z Berlina)
– wariant pełny – 17 dni – 6990,00 PLN + przelot od 2800,0 PLN/osoba (wylot z Berlina)
– pakiet nurkowy – 900,00 PLN/osoba

*Cena obowiązuje przy wpłacie wysokości całej kwoty NAJPÓŹNIEJ DO 25 LIPCA 2014 oraz przy BANKOWYM kursie zakupu USD maksymalnie 3,10 PLN.

ZADZWOŃ DO NAS PO AKTUALNĄ WYCENĘ!

Dzień 1, 08 listopada 2014
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i przelot przez jeden z portów europejskich do Caracas.
Na miejscu spotkanie z miejscowym kontrahentem i przejście na lotnisko krajowe.
Przelot do Ciudad Bolivar. Transfer do Posada Don Carlos lub La Casita. Zakwaterowanie i nocleg.

UWAGA: do posady dojeżdżamy późno, może nie udać się nic w niej zjeść. Polecamy zjedzenie posiłku na lotnisku przed wylotem.

Dzień 2, 09 listopada 2014
Śniadanie w posada, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Canaima – lot nad Gran Sabana,  pod koniec na horyzoncie ukażą się pierwsze góry stołowe, Tepui.  Jeśli szczęście dopisze,  w pełnej krasie ukaże się najwyższy wodospad świata – Salto Angel.

UWAGA: widok na wodospad jest oczywiście uzależniony od pokrywy i pułapu chmur. Pilot robi wszystko żeby zobaczyć wodospad ale może się zdarzyć, że będzie bezsilny. Na lotnisku w Canaima możliwe jest wykupienie lotu widokowego do Salto Angel. Koszt ok. 70,00 EUR/osoba.

Lądowanie w Parku Narodowym Canaima. Przejście do campu Kavac Excursiones  (standard turystyczny). Odpoczynek i rejs canoe z silnikiem w górę Rio Carrao do campu pod wodospadem Angela (około 4-5 h). Kolacja i nocleg w hamakach.

UWAGA: wyjazd ma charakter trampingowy, więc TRZEBA ZAAKCEPTOWAĆ SPANIE  w hamakach z moskitierami, tyle że pod dachem. Nie ma innej możliwości zakwaterowania. Nagrodą za niewygody jest najbliższe obcowanie z przyrodą. Jeśli ktoś potrzebuje luksusu za wszelką cenę – odradzamy.

Dzień 3, 10 listopada 2014
Śniadanie w campie. Treking do stóp Salto Angel (ok. 2 godz. marszu). Dla chętnych – kąpiel w zbiorniku pod 1000-metrowym „prysznicem”. Powrót do campu, czas na przebranie się i powrót łodzią do campu Kavac Excursiones. Kolacja i nocleg w campie.

Dzień 4, 11 listopada 2014
Śniadanie w campie. Krótki rejs łodzią, a dalej równie krótki trekking do wodospadu Salto Sapo i przejście za wodną kurtyną. Czas wolny, odpoczynek nad malowniczą laguną. Następnie powrót do Canaimy i przelot do Ciudad Bolivar.  Transfer do posada Don Carlos lub La Casita. Reszta dnia wolna na zwiedzanie tego kolonialnego miasteczka. Kolacja i nocleg w posada.

Dzień 5, 12 listopada 2014
Śniadanie w posada. Wymeldowanie i około 1,5 h transfer do miejscowości San Jose de Buja. Tu rozpoczyna się wyprawa do Delty Orinoko. Przepakowanie na łodzie i podróż rzeką do Orinoco Eco Camp (około 40 minut). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w „domkach” na brzegu rzeki.  Lunch. odpoczynek – czas na łowienie piranii, drzemkę itp.  Po południu wycieczka łodziami – wizyta w wiosce Indian Warao (przewodnik opowie o ich zwyczajach, tradycjach, życiu codziennym). Kolacja i nocleg w campie.

Dzień 6, 13 listopada 2014
Orinoco Eco Camp – ¾ powierzchni Delty stanowi sawanna i dżungla wtórna. Po śniadaniu w campie wycieczka na niewielką farmę na sawannie, możliwość obserwacji wodnych bawołów, czarnych ibisów, hoacynów. Wycieczka w głąb dżungli (na piechotę) z indiańskim przewodnikiem Warao. Doskonała okazja do doświadczenia tego nieprzyjaznego i nietolerancyjnego środowiska. Powrót do campu (murowana kąpiel). Lunch. Sjesta.  Czas wolny do kolacji – np. łowienie piranii z pomostu w campie. Kolacja. Po kolacji dla chętnych nocna wycieczka łodzią na bezkrwawe łowy na kajmany, węże i inne nocne stworzenia. Krótki nocleg w campie.

UWAGA: kolejność atrakcji i zwiedzania zależy od pływów w Delcie Orinoko. Niniejszy program jest ramowy i może ulegać modyfikacjom.

Dzień 7, 14 listopada 2014
Nad ranem transfer łodziami do San Jose de Buja i stamtąd na lotnisko w Maturin, Puerto Ordaz lub Barcelona. Przelot do Caracas. Nocleg w hotelu Plazamar. Popołudniowy przelot na Los Roques. Po przylocie na miejsce transfer do Posada Rosaleda lub podobnej. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Kolacja i nocleg w posada.

Dzień 8 – 11, 15 – 18 listopada 2014
Śniadanie i kolacja w posada.  Nurkowanie w Parku Narodowym Los Roques. Pakiet 10-ciu nurkowań (2 dni x 2 nurkowania  plus 2 dni x 3 nurkowania).

Dzień 12, 19 listopada 2014
Śniadanie w posada. Po południu przelot do Caracas. Nocleg w hotelu Plazamar.

Dzień 13, 20 listopada 2014
Wylot do kraju lub początek pakietu „Los Llanos” – w tym przypadku przelot do Barinas i transfer do Hato Cedral. Kolacja. Nocleg.

Dzień 14, 21 listopada 2014
Dzień w Hato Cedral – śniadanie, obcowanie z dziewiczą przyrodą Ameryki Południowej w ilościach hurtowych. Nadzieja na spotkanie największych krokodyli i anakondy. Kolacja i nocleg w hato.

Dzień 15, 22 listopada 2014
Po śniadaniu transfer do backpacker hato. Kolacja. Nocleg.

Dzień 16, 23 listopada 2014
Transfer do Barinas. Lot do Caracas i dalej do Polski.

UWAGA: na życzenie możliwe wydłużenie pobytu i trekking na Roraimę.

Dzień 17, 24 listopada 2014
Przylot do Warszawy. Koniec imprezy. Smutek i nostalgia.

Posada Don Carlos
To pięknie odrestaurowana i przekształcona na hostel rezydencja w samym sercu Ciudad Bolívar. Hostel otwarty został w 2004 roku. Idealnie położony ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami. Piękne kolonialne wnętrza, stare meble,dziedziniec z ogrodem, przyjazny i pomocny personel pozostawią niezapomniane wrażenie. Same pokoje są bardzo wygodne i nieskazitelnie czyste, każdy z nich ma własną łazienkę. Są one zaprojektowane i urządzone w tak, by zapewnić gościom miły pobyt.

Orinoco Eco Camp
Obiekt znajduje się na północno – wschodnim krańcu narodowego rezerwatu, który został założony 5 lat temu w celu ochrony ptaków i zwierząt zamieszkujących ten obszar.
Delta Orinoko zamieszkana jest przez Indian Warao, dlatego też Eco Camp został zbudowany w nawiązaniu do tradycyjnych siedlisk tej grupy etnicznej. Chaty nie posiadają ścian, jedynie wysokie, spadziste dachy, kryte liśćmi palmowymi. Śpi się w łóżkach z materacami lub hamakach, wyposażonych w moskitiery. Dzięki temu można zbliżyć się do otaczającej natury i doświadczyć życia rdzennych mieszkańców dżungli.
Chaty w campie stoją nad samym brzegiem rzeki, która okresowo wylewa, więc zdarzają się dni, kiedy domki stoją w wodzie.
Goście campu korzystają ze wspólnych sanitariatów z prysznicami i umywalkami. Jest także miejsce do ładowania baterii aparatów fotograficznych i kamer.

Do campu koniecznie trzeba zabrać:
– nakrycie głowy
– długie spodnie
– koszulę z długim rękawem
– kurtkę przeciwdeszczową
– kostium kąpielowy
– szorty
– aparat/kamerę
– latarkę (w campie nie ma elektryczności, poza niektórymi częściami wspólnymi)
– płyn przeciwko insektom.

Kalosze zapewniane są na miejscu (do rozmiaru 12/45).

Posada Rosaleda
Posada jest jednym z najstarszych budynków na Los Roques i dawniej była domem wakacyjnym, należącym do rodziny z Caracas. La Rosaleda zlokalizowana jest w sercu Gran Roque, blisko centralnego placu Plaza Bolivar i sklepów.

Budynek składa się z dwóch poziomów, na pierwszym znajduje się wejście i dwa patia typowe dla kolonialnych domów. Ponadto, na tym poziomie jest kuchnia i jadalnia oraz jeden z pokoi dla gości.

Na drugim poziomie znajdują się pokoje, cała podłoga wyłożona jest drewnianym parkietem, co sprawia, że są ciepłe i przytulne. W posada są w sumie 4 pokoje – 3 dwuosobowe i jeden trzyosobowy. Wszystkie wyposażone są w klimatyzację, sufitowy wentylator i suszarkę do włosów. Pokoje są jasne i dobrze doświetlone dzięki dużym oknom.

Posada ta jest idealna dla grupy znajomych i rodzin szukających prywatności, ale także komfortu. Goście mogą korzystać z dostępu do WiFi.

Termin: 08 – 21.11.2014
Cena (obowiązuje do 25 lipca 2014*):
– wariant podstawowy – 14 dni – 5990,00 PLN/osoba + przelot od 2800,00 PLN/osoba (wylot z Berlina)
– wariant pełny – 17 dni – 6990,00 PLN + przelot od 2800,0 PLN/osoba (wylot z Berlina)
– pakiet nurkowy – 900,00 PLN/osoba

*Cena obowiązuje przy wpłacie wysokości całej kwoty NAJPÓŹNIEJ DO 25 LIPCA 2014 oraz przy BANKOWYM kursie zakupu USD maksymalnie 3,10 PLN.

W cenie pakietu pobytowego:
– przeloty wewnętrzne
– transfery
– podczas objazdu noclegi w hotelach klasy turystycznej, campach
– 6 noclegów w posada na Los Roques
– wyżywienie według programu
– opieka anglojęzycznego przewodnika
– opieka przedstawiciela Scuba Travel
– ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera:
– podatki lotniskowe przy przelotach wewnętrznych – ok. 5,00 USD/osoba/przelot
– wstęp do Parku Narodowego Canaima – ok. 40,00 USD/osoba
– opłata za wstęp do Parku Narodowego Los Roques – ok. 15,00 USD/osoba
– posiłki niewymienione w programie
– napoje do posiłków
– zwyczajowe napiwki i OBLIGATORYJNIE 50,00 USD/osoba nurkująca po zakończeniu nurkowań na Los Roques
– ubezpieczenie nurkowe – KONIECZNE
– inne osobiste wydatki.

UWAGA: Wenezuela jest w ostatnich latach bardzo burzliwym politycznie i społecznie krajem. Kursy walut, poziom cen i opłat pozbawione są tam jakiejkolwiek logiki i silnie spekulacyjne. Powyższe ceny obowiązują „na dziś” i w obecnych warunkach cenowych. W każdej chwili mogą się zmienić.  Zainteresowanych wyjazdem szczerze namawiamy do decyzji błyskawicznej. Każdą kwotę wpłaty natychmiast przekazujemy do Wenezueli, aby mieć gwarancje cen.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl