to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wenezuela weekend listopadowy 2-15 listopad 2013

nurkowanie-w-wenezueli-3Zaplanowaliśmy wyjazd na długi weekend listopadowy. 1 listopada wypada w piątek, jest czas na pójście na groby i spakowanie się, wylot jest 2 listopada. Powrót jest w 15/16 listopada piątek/sobota, jest czas na chwilę odpoczynku, rozpakowanie się, przejrzenie zdjęć…

Przygotowaliśmy super program, taki dla siebie :) Przede wszystkim zakwaterowanie w miejscach z lokalnym klimatem, bez zadęcia i zbędnych luksusów. Rezygnujemy z nurkowań w typowo turystycznym miejscu – na wyspie Margarita, na rzecz nurkowań w parku narodowym Mochima. Do Wenezueli jedziemy na spotkanie z przyrodą, przygodą w zupełnie innym świecie. W programie Delta Orinoko, Canaima i najwyższy wodospad świata – Salto Angel, Ciudad Bolivar i Park Narodowy Mochima – odpoczynek z możliwością nurkowania. Dodatkowo słynne Los Llanos, słynne miedzy innymi z możliwości zapolowania aparatem na największego węza na świecie – anacondę oraz możliwość spotkania różowych delfinów. A na koniec dla chętnych trochę „cywilizacji”, zwiedzanie pełnej sprzeczności stolicy wyspy – Caracas.

Ramowy program wyjazdu:

Planowane godziny przelotów międzynarodowych:
02 listopada 2013: WAW – FRA        06:25 – 08:25
02 listopada 2013: FRA – CCS        10:25 – 15:40
14 listopada 2013: CCS – FRA        17:40 – 09:00 + 1
15 listopada 2013: FRA – WAW        11:55 – 13:35

lub dla osób z dodatkowym dniem w Caracas
15 listopada 2013: CCS – FRA        17:40 – 09:00 + 1
16 listopada 2013: FRA – WAW        11:55 – 13:35

Dzień 1 – 2 listopada 2013, sobota
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i przelot przez Frankfurt do Caracas. Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym przewodnikiem i przejście na lotnisko krajowe. Następnie przelot do Barcelona i transfer do Mochima. Zakwaterowanie w Posada Villa Encantada w Mochima. Kolacja w posada. Nocleg.

Dzień 2 – 3 listopada 2013, niedziela
Śniadania i kolacje w posada. Nurkowanie (2-3 nurkowania dziennie, jednego dnia dodatkowo nurkowanie nocne). Dla nienurkujących czas na plażowanie, wycieczki fakultatywne lub wypoczynek. Noclegi w posada.

Dzień 3 – 4 listopada 2013, poniedziałek
Śniadania i kolacje w posada. Nurkowanie (2-3 nurkowania dziennie, jednego dnia dodatkowo nurkowanie nocne). Dla nienurkujących czas na plażowanie, wycieczki fakultatywne lub wypoczynek. Noclegi w posada.

Dzień 4 – 5 listopada 2013, wtorek
Śniadania i kolacje w posada. Nurkowanie (2-3 nurkowania dziennie, jednego dnia dodatkowo nurkowanie nocne). Dla nienurkujących czas na plażowanie, wycieczki fakultatywne lub wypoczynek. Noclegi w posada.

Dzień 5 – 6 listopada 2013, środa
Śniadanie w posada, wykwaterowanie i transfer do San Jose de Buja. Tu rozpoczyna się wyprawa do Delty Orinoko. Przepakowanie na łodzie i podróż rzeką do Orinoco Eco Camp (około 40 minut). Po dotarciu na miejsce zapoznanie się campem i zakwaterowanie w domkach. Kolacja i nocleg w campie.

Dzień 6 – 7 listopada 2013, czwartek
Wcześnie rano pobudka (najprawdopodobniej za sprawą wyjców :-)). Jeszcze przed śniadaniem wycieczka canoe odnogami rzeki, by zaobserwować budząca się dżunglę. Camp jest jedynym tego rodzaju siedliskiem w obrębie dziewiczej dżungli. ¾ powierzchni Delty stanowi sawanna i dżungla wtórna. Po śniadaniu w campie wycieczka na niewielką farmę na sawannie, gdzie będzie możliwość obserwacji innego życia – wodnych bawołów, czarnych ibisów, skrzydłoszponów.
Powrót do campu na lunch. Po lunchu czas na sjestę.  Po odpoczynku przewodnik Warao poprowadzi wycieczkę w głąb dżungli (na piechotę). Doskonała okazja do doświadczenia tego nieprzyjaznego i niewybaczającego błędów środowiska. Po zakończeniu wycieczki powrót do campu (będzie potrzebna kąpiel :-)). Czas wolny do kolacji – można np. łowić piranie z pomostu w campie. Kolacja. Po kolacji dla chętnych – nocna wycieczka łodzią na bezkrwawe łowy na kajmany, węże i inne nocne stworzenia. Nocleg w campie.

Dzień 7 – 8 listopada 2013, piątek
Pobudka nad ranem i o 04:00 wyjazd z campu i dalej do Ciudad Bolivar na lotnisko. Następnie przelot do Canaima – lot nad Gran Sabana, pod koniec którego na horyzoncie ukażą się pierwsze góry stołowe, tepuis. Jeśli szczęście dopisze, po przebiciu się samolotu przez chmury w pełnej krasie ukaże się najwyższy wodospad świata – Salto Angel. Czas na zdjęcia i podziwianie widoku, a następnie ponowne nurkowanie w chmurach. Lądowanie na niewielkim lotnisku w Parku Narodowym Canaima. Po wylądowaniu przejście do campu i zakwaterowanie w campie Kavac Excursiones (standard turystyczny). Następnie czas na przebranie się i krótki rejs łodzią, a następnie równie krótki trekking do wodospadu Salto Sapo i przejście za wodną kurtyną. Powrót do campu na lunch. Po lunchu czas wolny na odpoczynek nad malowniczą laguną. Kolacja i nocleg w campie.

Dzień 8 – 9 listopada 2013, sobota
Śniadanie w campie. Następnie wykwaterowanie i rejs canoe z silnikiem do wodospadu Angela (około 4 h). Krótki trekking do obozowiska naprzeciwko wodospadu. Dla chętnych – kąpiel w zbiorniku pod 1000-metrowym „prysznicem”. Lunch i kolacja w trakcie wycieczki. Nocleg w hamakach.

Dzień 9 – 10 listopada 2013, niedziela
Po śniadaniu powrót do Canaima i przelot do Ciudad Bolivar. Po przylocie na miejsce około 1 h czasu na zwiedzanie kolonialnej części miasta (wystarczy w zupełności), a następnie transfer na lotnisko i przelot do Caracas. Po przylocie na miejsce transfer do posada Plazamar w Macuto. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

Dzień 10 – 11 listopada 2013, poniedziałek
Wczesne wykwaterowanie (bez śniadania), transfer na lotnisko w Caracs i przelot do Barinas, transfer na Los Llanos – ok. 4 h (posada Hato Cedral).

Dzień 11 – 12 listopada 2013, wtorek
Los Llanos (posada Hato Cedral)

Dzień 12 – 13 listopada 2013, środa
Tour of los Llanos – jedna z najlepiej zachowanych biosfer na świecie, słynna miedzy innymi z możliwości zapolowania z aparatem na anakondy.

Dzień 13 – 14 listopada 2013, czwartek
Transfer do Barinas i przelot do Caracas. Przejście na lotnisko międzynarodowe i oczekiwanie na samolot do Frankfurtu. Wylot do Frankfurtu.

Dzień 14 – 15 listopada 2013, piątek
Po przylocie do Frankfurtu przesiadka do samolotu do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

DLA CHĘTNYCH DODATKOWY DZIEŃ W CARACAS zmiana od dnia 13:

Dzień 13 – 14 listopada 2013, czwartek
Transfer do Barinas i przelot do Caracas, transfer do Galipan, zakwaterowanie w posada w Galipan, na wysokości ponad 2000 m. Kolacja we włąsnym zakresie.

Dzień 14 – 15 listopada 2013, piątek
Czas na zwiedzanie Caracas, popołudniu wylot do Frankfurtu.

Dzień 15 – 16 listopada 2013, sobota
Po przylocie do Frankfurtu przesiadka do samolotu do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Cena programu 2-15 listopada:
– 1790 USD program osoba dorosła
– 1640 USD program dziecko 2 – 12 lat
– 180 USD pakiet 6 nurkowań + 1 nocne / 250 USD osoba pakiet 10 nurkowań + 1 nocne
920 USD przelot Warszawa – Frankfurt – Caracas – Frankfurt – Warszawa cena przelotu (cena przelotu na dzień 05.07.2013 r.)
RAZEM  za program i przelot 2710 USD, czyli ok. 8672 PLN (cena założona przy kursie 1 USD = 3,2 PLN)
RAZEM  za program, przelot i 11 nurkowań 2960 USD, czyli ok. 9472 PLN (cena przy kursie 1 USD = 3,2 PLN)
– dopłata za dodatkowy dzień w Caracas 100 USD (w cenie także program zwiedzania) + 20 USD dopłata do droższego przelotu

W cenie pakietu pobytowego:
– przeloty wewnętrzne
– transfery
– 4 noclegi w posada w Mochima (klasa turystyczna)
– 2 noclegi w Orinoco Ecocamp (klasa turystyczna)
– 1 nocleg w Kavac Excursiones Camp w Canaima (klasa turystyczna)
– 1 nocleg w hamakach pod Salto Angel
– 1 nocleg w posada Plazamar w Macuto (klasa turystyczna)
– 3 noclegi w Hato Cedral na Los Llanos (klasa turystyczna)
– 1 nocleg w posada w Galipan/Caracas (klasa turystyczna)
– wyżywienie: 2 posiłki w Mochima, 3 posiłki w Orinoco Eco Camp, Canaima i Hato Cedral z napojami (woda, soki z koncentratu), śniadanie w Galipan
– opieka anglojęzycznego przewodnika oraz polskiego opiekuna (leci z grupą z Polski)

Dodatkowe opłaty:
– podatki lotniskowe przy przelotach wewnętrznych – ok. 5 USD/osoba/przelot
– opłata za wstęp do Parku Narodowego Canaima – ok. 40 USD/osoba
– posiłki i napoje nie wymienione w programie
– zwyczajowe napiwki
– inne osobiste wydatki

UWAGA: rząd Wenezueli bardzo często podnosi i wprowadza nowe opłaty za wstęp do parków narodowych i przy przelotach wewnętrznych, więc  podane powyżej opłaty są orientacyjne (aktualne na dzień przygotowania oferty).
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,