to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wenezuela wyprawa 01-14.12.2013

3Niesamowita wyprawa za niewielkie pieniądze…

Wenezuelczycy mówią o swoim kraju, że to „Najlepiej strzeżony skarb Karaibów”.
WENEZUELA to nie tylko najpiękniejsze kobiety na świecie, najwyższy wodospad, najstarsze formacje górskie, najtańsza benzyna… Bogactwo przyrody i różnorodność kulturowa stanowią o niezwykłości tego kraju karaibskiego, andyjskiego i amazońskiego zarazem. Warto zakosztować tych smaków. Pierwsze zetknięcie Europejczyków z kontynentem Amerykańskim dokonało się podczas trzeciej wyprawy Kolumba. Kiedy zarzucono kotwice przy półwyspie Paria, leżącym na wschodnim wybrzeżu Wenezueli, Kolumb oczarowany pięknem krainy jaką ujrzał i przyjaznością jej mieszkańców, ochrzcił ją mianem „Ziemia łaski”, nieświadom jeszcze, że odkrył „Nowy Świat”. Społeczności Indiańskie zamieszkiwały tereny Wenezueli od ponad 16 tys. lat przed „odkryciem” plemiona Arawaków i Karaibów wyszły z dżungli amazońskiej aby rozwijać swoją cywilizację i walczyć o dominacje na całych Karaibach. Od czasu podboju na tej ziemi rodziły się kolejne pokolenia białych potomków konkwistadorów, a także wyrastały kolejne generacje czarnych mieszkańców Afryki, sprowadzanych do okrutnej niewolniczej pracy.

To właśnie na styku tych trzech kultur, na zawsze połączonych na ziemi amerykańskiej, powstał Nowy Świat. Jego „odkrycie” wciąż się dokonuje i być może nigdy się nie zakończy.Dzisiejsza Wenezuela jest republiką z ponad 25 milionami mieszkańców żyjącymi na terenie 916 tys.km² powierzchni. Położenie Wenezueli daje jej statut kraju Karaibskiego, Andyjskiego, Amazońskiego i między tymi trzema biegunami, również równinnego. Niezwykła różnorodność ziemi, kultury i tradycji wciąż przyciąga odkrywców. Przyjazny klimat, bogata flora i fauna, świetne warunki do uprawiania kitesurfingu, windsurfingu, nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej stwarzają wymarzone warunki dla każdego. Wenezuela leży w strefie klimatów równikowych z łagodną porą deszczową, która trwa tu od maja do października. Wahania temperatur roku są niewielkie. Roślinność jest tu bardzo urozmaicona. Wiecznie zielone, wilgotne lasy równikowe pokrywają 34% terytorium, poza tym występują tu sawanny, lasy liściaste i iglaste. W obszarach suchych znaleźć można formacje kserofilne i półpustynne, wysokie partie gór porasta formacja paramo, a na wybrzeżu występują lasy mangrowe.


Canaima, Delta Orinoko i Park Narodowy Mochima

Przelot liniami Lufthansa
01 grudnia: Warszawa – Frankfurt 07:15 – 09:10
Frankfurt – Caracas 10:40 – 15:45
13 grudnia: Caracas – Frankfurt 17:45 – 09:05 + 1
14 grudnia: Frankfurt – Warszawa 13:35 – 15:25

Ramowy program wyjazdu:
Dzień 1, 01 grudnia 2013
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie i przelot przez Frankfurt do Caracas. Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i przejście na lotnisko krajowe. Następnie przelot do Barcelona i transfer do Mochima. Zakwaterowanie w Posada Villa Encantada
http://mochima.travel/es/mochima-reservasonline/viewproperty/Villa%20La%20Encantada/4.
Kolacja w posada. Nocleg.

Dzień 2 – 6, 02 – 06 grudnia 2013
Śniadania i kolacje w posada. Nurkowanie (2 nurkowania dziennie, jednego dnia dodatkowo nurkowanie nocne). Dla nienurkujących czas na plażowanie, wycieczki fakultatywne lub wypoczynek. Noclegi w posada.

Dzień 7, 07 grudnia 2013
Śniadanie w posada, wykwaterowanie i transfer do San Jose de Buja. Tu rozpoczyna się wyprawa do Delty Orinoko. Przepakowanie na łodzie i podróż rzeką do Orinoco Eco Camp (około 40 minut). Po dotarciu na miejsce zapoznanie się campem i zakwaterowanie w domkach. Kolacja i nocleg w campie.

Dzień 8, 08 grudnia 2013
Wcześnie rano pobudka (najprawdopodobniej za sprawą wyjców :-)). Jeszcze przed śniadaniem wycieczka canoe odnogami rzeki, by zaobserwować budząca się dżunglę. Camp jest jedynym tego rodzaju siedliskiem w obrębie dziewiczej dżungli. ¾ powierzchni Delty stanowi sawanna i dżungla wtórna. Po śniadaniu w campie wycieczka na niewielką farmę na
sawannie, gdzie będzie możliwość obserwacji innego życia – wodnych bawołów, czarnych ibisów, skrzydłoszponów.
Powrót do campu na lunch. Po lunchu czas na sjestę.  Po odpoczynku przewodnik Warao poprowadzi wycieczkę w głąb dżungli (na piechotę). Doskonała okazja do doświadczenia tego nieprzyjaznego i niewybaczającego błędów środowiska. Po zakończeniu wycieczki powrót do campu (będzie potrzebna kąpiel :-)). Czas wolny do kolacji – można np. łowić piranie z pomostu w campie. Kolacja. Po kolacji dla chętnych – nocna wycieczka łodzią na bezkrwawe łowy na kajmany, węże i inne nocne stworzenia. Nocleg w campie.

Dzień 9, 09 grudnia 2013
Śniadanie w campie. Po śniadaniu transfer łodziami do San Jose de Buja i stamtąd busem do Ciudad Bolivar. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w Posada don Carlos. Kolacja i nocleg w posada.

Dzień 10, 10 grudnia 2013
Wcześnie rano transfer na lotnisko. Następnie przelot do Canaima – lot nad Gran Sabana, pod koniec którego na horyzoncie ukażą się pierwsze góry stołowe, tepuis. Jeśli szczęście dopisze, po przebiciu się samolotu przez chmury w pełnej krasie ukaże się najwyższy wodospad świata – Salto Angel. Czas na zdjęcia i podziwianie widoku, a następnie ponowne nurkowanie w chmurach. Lądowanie na niewielkim lotnisku w Parku Narodowym Canaima. Po wylądowaniu przejście do campu i zakwaterowanie w campie Kavac Excursiones (standard turystyczny). Następnie czas na przebranie się i krótki rejs łodzią, a następnie równie krótki trekking do wodospadu Salto Sapo i przejście za wodną kurtyną. Powrót do campu na lunch. Po lunchu czas wolny na odpoczynek nad malowniczą laguną. Kolacja i nocleg w campie.

Dzień 11, 11 grudnia 2013
Śniadanie w campie. Następnie wykwaterowanie i rejs canoe z silnikiem do wodospadu Angela (około 4 h). Krótki trekking do obozowiska naprzeciwko wodospadu. Dla chętnych – kąpiel w zbiorniku pod 1000-metrowym „prysznicem”. Lunch i kolacja w trakcie wycieczki. Nocleg w hamakach.

Dzień 12, 12 grudnia 2013
Po śniadaniu powrót do Canaima i przelot do Ciudad Bolivar. Po przylocie na miejsce transfer do Posada Don Carlos i zakwaterowanie. Reszta dnia wolna na samodzielne poznawanie miasta. Nocleg w posada.

Dzień 13, 13 grudnia 2013
Śniadanie w posada. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Puerto Ordaz (ok. 1 h) i przelot do Caracas. Przejście na lotnisko międzynarodowe i oczekiwanie na samolot do Frankfurtu. Wylot do Frankfurtu.

Dzień 14, 14 grudnia 2013
Po przylocie do Frankfurtu przesiadka do samolotu do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Cena programu wraz z przelotem:
– 1790 USD program osoba dorosła
– 1640 USD program dziecko 2 – 12 lat
– 250 USD osoba pakiet 10 nurkowań + 1 nocne
915 USD przelot Warszawa – Frankfurt – Caracas – Frankfurt – Warszawa cena przelotu (cena przelotu na dzień 16.05.2013 r.)
RAZEM  za program i przelot 2705 USD, czyli ok. 8656 PLN (cena założona przy kursie 1 USD = 3,2 PLN)
RAZEM  za program, przelot i nurkowania 2955 USD, czyli ok. 9456 PLN (cena przy kursie 1 USD = 3,2 PLN)

W cenie pakietu pobytowego:
– przeloty wewnętrzne
– transfery
– podczas objazdu noclegi w hotelach klasy turystycznej, campach
– 6 noclegów w posada w Mochima
– wyżywienie według programu
– opieka anglojęzycznego przewodnika

Dodatkowe opłaty:
– podatki lotniskowe przy przelotach wewnętrznych – ok. 5 USD/osoba/przelot
– opłata za wstęp do Parku Narodowego Canaima – ok. 40 USD/osoba
– posiłki niewymienione w programie
– napoje do posiłków
– zwyczajowe napiwki
– inne osobiste wydatki


Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,