Turcja – Bodrum

BodrumTo miejscowość w południowo-zachodniej Turcji w prowincji Muğla. Jest położona nad Morzem Egejskim, na północnym zachodzie zatoki Gökova, naprzeciw greckiej wyspy Kos.

Bodrum to raj dla nurków. Na terenie regionu znajduje się ponad 20 baz do uprawiania tego sportu. Na nurkowanie z odkrywaniem wraków wybrać się można także w okolicy Gelidonyi i Manavgat. Wyłowione części z frachtowców znajdują się w Muzeum Archeologicznym w Bodrum. Nocą miasto tętni życiem. W Halikarnas można zabawić się w iście holliwoodzkim stylu, jest tu mnóstwo barów karaoke oraz klubów z miejscową muzyką. Bodrum to miejsce dla każdego. Przepiękne, malownicze zakątki dla chcących nacieszyć się urokiem Turcji, świetna baza wypadowa dla podróżników zwiedzających zachodnią część kraju, bajkowy świat podwodny dla nurków, romantyczne zakątki dla zakochanych, najlepsze imprezy nocne dla amatorów rozrywki.

 

Wyszukaj pakiet hotel z przelotem lub zleć nam wyszukanie
lub zadzwoń 22 614 00 00.
Jeżeli nie znalazłeś poniżej odpowiadającej Ci oferty, odezwij się.

Pakiety nurkowe:

Programy nurkowania dla osób z certyfikatem.
1 dzień – 2 nurkowania, butle i balast, lunch na łodzi 45 euro / 49 euro z wypożyczeniem sprzętu

Pakiety nurkowe dla osób z certyfikatem:
3 dni – 6 nurkowań (2 dziennie), balast, lunch na łodzi 125 euro / 140 euro z wypożyczeniem sprzętu
5 dni – 10 nurkowań (2 dziennie), balast, lunch na łodzi 205 euro / 230 euro z wypożyczeniem sprzętu

Kursy Nurkowe

PADI DISCOVER SCUBA COURSE
Obejmuje: pełny sprzęt, teoria, 1 nurkowanie z instruktorem, lunch na łodzi 49 euro

PADI OPEN WATER DIVER

Obejmuje: 4 dni,  pełny sprzęt, materiały szkoleniowe, nurkowanie, PADI certyfikat, logbook, lunch na łodzi 305 + 60 euro

PADI ADVANCED DIVER
Obejmuje: 5 nurkowań, pełny sprzęt, materiały szkoleniowe i pomoce dydaktyczne, certyfikat, lunch na łodzi. 230 + 55 euro

Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Miejsca nurkowe w Bodrum:

Kurt Burun
Idealne miejsce do nurkowania zarówno dla doświadczonych i początkujących nurków. Formacja skalna rozpoczyna się od 3 metrów i sięga do 30 m. Prawie za każdym razem nurkując można zobaczyć węgorze Moray, ośmiornice i wielu innych mieszkańców podwodnego świata Morza Egejskiego.

Buyuk Reef -wielka rafa
Z Bodrum dotrzemu tu w 20 minut. Zobaczyć tu można węgorza (węgorze Moray), małe ryby, wielkie Grouper, barakudy i wiele innych odmian życia morskiego. Ta strona nurkowania jest odpowiednia dla doświadczonych nurków gdyż często występują tu prądy morskie. Drop-off schodzi do 50 metrów.

Küçük Rif – mała rafa
Mała Rafa – praktycznie nie różni się od Wielkiej Rafy poza jej rozmiarem. Przy sprzyjających warunkach pogodowych można nurkować w rafach zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Duże i małe rafy są najbardziej żywymi i barwnymi miejscami nurkowymi Bodrum.

Fener Fener
Tuż za rogiem Kara (Kara Ada lub wyspa Black) znajduje się miejsce nurkowe, które nazywa się Fener (latarnia morska). Formacje skalne rozpoczynają się na 5 m głębokości i schodzą do 20 metrów. Tutaj można znaleźć węgorze Morays, ośmiornice, rybe smoka i innych mieszkańców podwodnego życia.

Pacoz Koyu
Położony między Fener i Kacakci. Na około 8 m ściana spada do 24 metrów. Przy odrobinie szczęścia – można zobaczyć ośmiornice i barakudy. Na głębokości ok. 6-7 metrów głębokości, zobaczysz mur objętych różnymi roślinami. Na głębokości 14 m znajduje się zatopiony jacht. Więc to miejsce nurkowe jest również dobre dla nurków wrakowych.

Kacakci Koyu
Położony w odległości 30 minut od Bodrum. Kacakci Koyu to idealne miejsce do nurkowania zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących. W tym rejonie są dwa miejsca do nurkowania : po lewej stronie i w prawej części zatoki. W skalnych szczelinach można wypatrzyć węgorza Moray , poza tym wiele orfez i kolorowych gabek.

Delikli Magara
W odległości 40 minut od Bodrum znajduje się jaskinia z około 14 m głębokości. Wejście do niej jest obecnie na Black Island (ada Kara). Fioletowe i żółte minerały w jaskini na pewno są warte uwagi. To miejsce jest dogodne do nurkowania zarówno dla doświadczonych nurków jak i początkujących nurków. Podczas zanurzenia możesz spotkać orfezy, węgorze Moray, lagosy, ośmiornice i inne małe kolorowe ryby. Wejście do jaskini jest bardzo szerokie. Doświadczeni nurkowie mogą płynąć wewnątrz jaskini i wpływać przez otwór rury w suficie. W jaskini znajdują się duże ilości ryb.

Poyraz Köyü
Położony za Black Island (Kara Ada) około 45 minut od Bodrum. Biorąc pod uwagę fakt, że w zatoce zawsze utrzymują się wiatry, w gorące lato to miejsce daje bardzo odświeżający efekt. To miejsce jest odpowiednie nawet dla nurków, którzy zamierzają nurkować po raz pierwszy. Formacje skalne rozpoczynają się na głębokości 5m i schodzą do 20 metrów. Możemy zobaczć tu Orfezy, węgorze Moray, rozgwiazdy, ośmiornice i inne małe ryby.

Tilki Burnu
Położony na południe od Black Island w odległośći: 50 minut od Bodrum. Nadaje się tylko dla doświadczonych nurków gdyż zanurzenie odbywa się pomiędzy skalistymi, stromymi zboczami. Są tu duże ilości glonów i wodorostów oraz gigantyczne muszle. W tym miejscu jest także wiele małych jaskiń.

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,